GTA Chicago

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 09. 16. 16:30

Oké akkor majd privátban leírom az enyémet, de amúgy miért nem rakod ki ide a GTAPlacéra a történetedet? Biztos, hogy jó lehet :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 23. 14:29

Helló mindenkinek, úgy gondoltam, hogy három hónap után megírom a GTA Chicagónak a következő részét, remélem, hogy tetszik. (Ezen elég sokat dolgoztam, egy kicsit megpróbáltam Nox tanácsira hallgatni, jó olvasgatást)

37. Küldetés: Tolvaj (Thief)
Mario halála után Róbertnek megcsörrent a telefonja, a hívó egy bizonyos Gerry Martinez volt, aki felszólította Róbertet, hogy menjen a North Streeter Drive-i étterembe.Mikor oda ért, az egyik őr besegítette Róbertet az étterembe. Amikor bevitte az étterembe, Gerry bemutatkozott Róbertnek és szívélyesen üdvözölte.
Gerry: Áhh, ha nem tévedek, akkor maga lenne Róbert Bock?
Róbert: Igen, én lennék.
Gerry: Nagyszerű, kérem, foglaljon helyet.
Gerry: Nos, én Gerry Martinez vagyok, ez a étterem az én tulajdonom.
- Lenne számára pár feladat, ha elvégzi, akkor rendesen megjutalmazom magát, rendben?
Róbert: Rendben, mit kéne csinálnom?
Gerry: A feladata egyszerű, a kezemben van négy fotó néhány motorról, ha ezeket ellopja nekem és leszállítja a garázsomba, akkor megjutalmazom.... És még valami, ha a rendőrök megtudják, hogy én vagyok a megbízója, azonnal meg fogom magát ölni, értve vagyunk?
Róbert: Rendben.
Gerry: Na húzzon innét!
Róbert ingerülten kiment az étteremből, és ránézett a fotókra, az alábbi motorok voltak a fotón: Sanchez, Avenger, Manchez, PCJ-600.
Róbert a Sanchezzel kezdte, a lelőhelye a Melrose Park volt, mikor oda ért, látta, hogy a motor a Citygo benzinkútnál parkolt. Halkan és óvatosan rászállt a motorra, azonban ott volt egy rendőr, aki üldözni kezdte Róbertet, Róbert sikeresen megmenekült tőle és leszállította a motort.

38. Küldetés: Tolvaj 2 (Thief 2)
Majd fojtatta a következővel, ami az Interstate 190-es útnál haladt el. Róbert egy háztetőről ugrott rá a motor vezetőjére, akit ledobott a motorról, ezt is sikeresen leszállította.

39. Küldetés: Tolvaj 3 (Thief 3)
A harmadik motort, már kicsit nehezebben sikerült megszereznie. A harmadik egy motoros banda tulajdona volt, akik Liberty Cityből érkeztek. Róbert követte őket majd az útkereszteződésnél ledobta az egyik motorost és egy kis bunyóba keveredtek. Az egyik motoros egy késsel fejbe akarta szúrni őt, Róbert lehajolt és elvette a kését, - majd szembe szúrta az egyik támadót -, a többiek megfutamodtak és elővették a fegyverüket, Róbert élőpajzsnak használta az egyik motorost, így őt találták el a lövedékek; ezt látván azonnal elmenekültek a helyszínről. Így hát sikeresen ezt a motort is le tudta szállítani.

40. Küldetés: Tolvaj 4 (Thief 4)
És nem utolsó sorban a PCJ-600 volt vissza Róbertnek, ez a motor egy motorversenyen volt, Róbert úgy gondolta, hogy bele avatkozik a versenybe és ellopja a motort. Így is lett, sikeresen ellopta a motort, amit le is szállított.

41. Küldetés: Baljós árnyak (The Phantom Menace)
Mikor Róbert leszállította az összes motort, egy SMS-t kapott Gerrytől, hogy szeretne vele találkozni az éttermében. Róbert mikor elment az étterembe, Gerry ingerülten kiabálni kezdett vele.
Gerry: TE!! TE rohadék!
Róbert: Mi van ember? Elgurult a gyógyszered?
Gerry: Te rohadék, mindjárt megtudod, hogy kinek gurult el a gyógyszere.
Gerry: Te miatta a nyakamon vannak a rendőrök.
Gerry: Kifigyeltek minket, nyomoztak utánunk, mindent tudnak, ezért meghalsz!
Gerry leütötte Róbertet. Később Róbert magához tért, azonban székhez kötözve találta magát.
Róbert: Hol vagyok?
Gerry: Az éttermem pincéjében, remélem nem túl tágas.
Róbert: Miért? Miért ütöttél le?
Gerry: Mert a Chicagói Maffiáknak a tagja vagyok, és Rodrigo Burner megbízott, hogy öljelek meg.
Róbert: Te féreg, miért álltál a maffiákhoz?!
Gerry: A pénzért fiacskám, a pénzért!
Róbert: Ezért még megfizetsz!
Gerry: Meglátjuk, amúgy érdekel a keresztapád holléte igaz?
Róbert: Mindennél jobban érdekel!
Gerry: Nagyszerű! Csak, hogy tud a keresztapád nem az ellenséged!
Róbert: Hogy?
Gerry: Nem is van ellened! Mi irányítottuk őt! Megfenyegettük, azzal, hogy ha nem segít nekünk, akkor megölünk téged, így hát kénytelen volt segíteni.
Gerry: Szegényke, úgy könyörgött nekünk, hogy ne bántsuk a kis Robbocskát!
Róbert: Ezt még megkeserülöd, megfoglak ölni! HALLOD! MEGÖLLEK!
(Ekkor belépett egy ismeretlen ember.)
Oszama Bin Laden: Elég ebből Gerry!
Gerry: Igenis mester!
Róbert: Mi a szar? Te hogy-hogy élsz még?
Bin Laden: Áhh, Robb micsoda látvány. Olyan jó, hogy látlak!
Róbert: De te meghaltál, az amerikaiak megöltek téged.
Bin Laden: Tévedsz! Nem öltek meg! Ők velem voltak, ezt csak megterveztük! Itt minden korrupt, a rendőrök is azok! MINDENKI!
Róbert: De miért? Miért kellett ezt tennetek? Ártottam én nektek?!
Bin Laden: Igen! Ártottál! 2 évvel ezelőtt a hadseregeiddel együtt megtámadtátok Afganisztánt és Szicíliát.
Bin Laden: Ezért akarunk téged megölni fiacskám! Ezért akarnak téged a maffiák!
Róbert: Szóval ezért...
Bin Laden: Igen ezért, habár te most úgyis meg fogsz halni, azért elmondom a tervemet.
Bin Laden: Az a tervem, hogy kirobbantom a Harmadik Világháborút!
Róbert: Micsoda?!
Bin Laden: Jól hallottad! Atombombákat fogunk dobni a te kis gyönyörű hazádra, Magyarországra!
Róbert: Azt próbáld meg!
Bin Laden: Meg is teszem! És Amerikát is el fogom pusztítani, az oroszokat is! Mindent, ami számodra szép és jó!
Bin Laden: Ti magyarok, nem csináltok semmit, az állatokkal fetrengettek!
Róbert: Ez nem igaz!
Bin Laden: Mindegy Robb, majd meglátjuk. Holnap már Magyarország sem lesz, se Amerika! MINDENKI MEGHAL!
Gerry: Főnök mennünk kéne, Rodrigo már vár minket a helikopterben.
Bin Laden: Igaz, mennünk kell! Gordon gondoskodjon Róbertről! Ég áldja önt Mr. Bock!! HAHA
(A Maffiák távoznak)
Gordon: Nocsak, Róbert Bock!
Róbert: Te kínoztad meg a barátomat, Dr. Wolfot! Te miattad lett nyomorék!
Gordon: Igen, én voltam! És nagyon is élveztem, olyan jó érzés volt agyonlőni a lábát!
Róbert: Debil állat, jegyezd meg megöllek!
Gordon: Nem hinném, ha én öllek meg előbb, utolsó kívánság?
Róbert: Igen, Menny a jó büdös ****ba!
(Gordon fejbe akarja szúrni Róbertet a machetéjével, azonban Mario szomszédja fejbe lövi őt)
Róbert: Szomszéd! Maga! Ohh nagyon hálás vagyok!
Szomszéd: Szóra sem érdemes Róbert, jöjjön velem a barátai Phil, Bálint, Jeff és Alden is itt vannak.
Róbert: Hellósztok, nyilván tudjátok mi Bin Laden feladata! Nos, meg kell őket állítani, ha tetszik, ha nem! Alden te gondoskodj egy helikopterről, Phil és Jeff ti pedig hozzatok rakétavetőket, Bálint te pedig segíts nekem megölni ezeket a gyökereket! Szomszéd...
Szomszéd: Én William Johnson vagyok.
Róbert: Akkor William Johnson, szóljon a rendőrtársainak és mondjon el nekik mindent, Bin Laden terveiről! Akkor menjünk!
Róbert és társai felfutottak az étterem tetejére, ahol éppen a maffiák felszállni kezdtek a helikopterrel. Róbert gyorsan ráugrott a helikopterre, a társai pedig hívtak segítséget. Sajnos Róbert leesett a helikopterről, szerencsére vízbe esett. William oda futott a társához és dobott neki egy jetpackot, amivel sikerült felszállnia.
Róbert elkezdte üldözni az ellenségeit.
(Az üldözés alatt ez a zene megy: http://www.youtube.com/watch?v=S2P8L_5zKko )
Bin Laden: Fiúk, ez a seggfej üldöz minket jetpackkel, Gerry nyírd ki őt.
(Gerry kihajolt a repülőből és egy AK 47-el löni kezdte őt.)
Gerry: Megöllek Robb! Hallod megöllek!
Róbert: Meglátjuk seggfej.
(Róbert elővett egy Uzi-t amivel agyon lőtte Gerry-t, Gerry a vízbe esett és meghalt.)
Róbert: Fuck Yeah!
Bin Laden: A francba! Menjen már gyorsabban!
Rodrigo Burner: Nyugodj meg barátom, nem lesz semmi baj.
Bin Laden: Ezt hogy érted?
Rodrigo Burner: Hát így!
(Rodrigo fejbe lőtte a helikopter sofőrét és átvette a kormányt, majd hátra fordult és tüzelni kezdett Róbertre).
Róbert: A Pi**ába!
(A jetpackot eltalálta a lövés; így meghibásodott a jetpack és Róbert megint a vízbe esett).
Az üldözés után, Róbert kiúszott a partra és mérgelődni kezdett, mert a maffiák elmenekültek, azonban megérkeztek a társai, akik megvigasztalták, azáltal hogy megtalálták Bin Ladennek az atombombáit egy utasszállítóba rejtve, amit sikeresen lefoglaltak, így meghiúsult Bin Laden terve. E hírek hallatán Róbert megnyugodott és elindult a rendőrkapitánysághoz, hogy beszámoljon a történtekről.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2012. 12. 23. 14:54

Annyira nem fogadtad meg a tanácsokat...
Kissé furcsa néhány helyen. Pl.: Oszama Bin Laden? He?
A háztetős ugrálós részt még átgondolnám. Plusz a leíró részeket tényleg leíróra kellene csinálnod.
A párbeszédeknél én inkább nem ezt a módszert alkalmaznám, hogy:
A: Mi ez?
B: Minek tűnik?
A: Ez a fickó hullarészeg, igaz?
B: Hát, hogy részegnek részeg-e azt nem tudom, de hullának eléggé hulla.
Legyen egyszerűen így:
- Mi ez - kérdezte A.
- Minek tűnik - kontrázott gúnyosan B.
- Ez a fickó hullarészeg, igaz - közelített a témához óvatosan A.
- Hát, hogy részegnek részeg-e, azt nem tudom, de hullának eléggé hulla - válaszolta B. nevetve.
Ettől lesz tényleg párbeszéd. Amire még vigyázz, hogy ne így menjen a beszélgetés:
A: Mi ez?
A: Szerintem egy ember.
A: Nincs igazam?
B: Minek tűnik szerinted?!
Lehet ezt is így:
A: Mi ez? Ugye nem az, amire gondolok... Mert szerintem ez egy ember! Vagy nincs igazam?
B: Minek tűnik szerinted?!
Mellesleg ezt is lehet igazi párbeszédként leírni. Valahogy így:
- Mi ez - kérdezte borzadva A. B. nem válaszolt, ezért folytatta - Ugye nem az, amire gondolok... Mert szerintem ez egy ember! Vagy nincs igazam - a végét már hisztérikusan ordította.
- Minek tűnik szerinted?! - ordított vissza B. ingerülten.

Szóval csak azt szeretném mondani, hogy a párbeszédeket így lehetne csiszolni. És tényleg nem bántanálak meg, de ezt a történetet így hanyagold. Próbálj meg egyenlőre egy egyszerűbb kis esetet. Tervezz meg 10-12 kis történetet, írd le vázlatosan, hogy mi lesz benne, majd szépen lassan írd meg. Te a nehéz fokozaton kezdtél el írni!
Guess who's back!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 23. 15:06

NoxiusEnterprise írta:Annyira nem fogadtad meg a tanácsokat...
Kissé furcsa néhány helyen. Pl.: Oszama Bin Laden? He?
A háztetős ugrálós részt még átgondolnám. Plusz a leíró részeket tényleg leíróra kellene csinálnod.
A párbeszédeknél én inkább nem ezt a módszert alkalmaznám, hogy:
A: Mi ez?
B: Minek tűnik?
A: Ez a fickó hullarészeg, igaz?
B: Hát, hogy részegnek részeg-e azt nem tudom, de hullának eléggé hulla.
Legyen egyszerűen így:
- Mi ez - kérdezte A.
- Minek tűnik - kontrázott gúnyosan B.
- Ez a fickó hullarészeg, igaz - közelített a témához óvatosan A.
- Hát, hogy részegnek részeg-e, azt nem tudom, de hullának eléggé hulla - válaszolta B. nevetve.
Ettől lesz tényleg párbeszéd. Amire még vigyázz, hogy ne így menjen a beszélgetés:
A: Mi ez?
A: Szerintem egy ember.
A: Nincs igazam?
B: Minek tűnik szerinted?!
Lehet ezt is így:
A: Mi ez? Ugye nem az, amire gondolok... Mert szerintem ez egy ember! Vagy nincs igazam?
B: Minek tűnik szerinted?!
Mellesleg ezt is lehet igazi párbeszédként leírni. Valahogy így:
- Mi ez - kérdezte borzadva A. B. nem válaszolt, ezért folytatta - Ugye nem az, amire gondolok... Mert szerintem ez egy ember! Vagy nincs igazam - a végét már hisztérikusan ordította.
- Minek tűnik szerinted?! - ordított vissza B. ingerülten.

Szóval csak azt szeretném mondani, hogy a párbeszédeket így lehetne csiszolni. És tényleg nem bántanálak meg, de ezt a történetet így hanyagold. Próbálj meg egyenlőre egy egyszerűbb kis esetet. Tervezz meg 10-12 kis történetet, írd le vázlatosan, hogy mi lesz benne, majd szépen lassan írd meg. Te a nehéz fokozaton kezdtél el írni!
Kösz az építő kritikát :), nem bántottál meg, sőt örülök a kritikának :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 12. 23. 15:19

Látszik, hogy eltelt egy kis idő, és ezalatt sokat fejlődtél. Érdemes lenne megfogadnod NoxiusEnterprise tanácsait, bár azok nem igazán zavarnak engem. Inkább azon vagyok kiakadva, mint a régebbi Fidel Castro-s résznél. Minek bele Oszama? Meg amúgy a politizálás is elég furcsa az egészben. A többi része nekem tetszetős, egyedül ez a történetrész nem illik bele.

(Ja, és jó a zene ;) :D )
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 23. 17:03

Kiscserko írta:Látszik, hogy eltelt egy kis idő, és ezalatt sokat fejlődtél. Érdemes lenne megfogadnod NoxiusEnterprise tanácsait, bár azok nem igazán zavarnak engem. Inkább azon vagyok kiakadva, mint a régebbi Fidel Castro-s résznél. Minek bele Oszama? Meg amúgy a politizálás is elég furcsa az egészben. A többi része nekem tetszetős, egyedül ez a történetrész nem illik bele.

(Ja, és jó a zene ;) :D )
Kösz :), igen megfogadom Nox tanácsait :), hát lehet, hogy a következő részben lesz még egy politizálás, de megígérem, hogy többé nem rakok bele politikusokat :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Polar Heavy
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 02. 24. 13:53

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Polar Heavy » 2015. 02. 24. 14:45

Na, ezen a történeten speciel nagyon jót mulattam. Tudjátok van az az állapot, hogy látsz egy történetet, borzasztó mesterkélt meg finomkodó néhány helyen, közben pedig annyira elnagyolt, összecsapott és lélektelen. És mint általában ezekben a történetekben, itt is sok a másolás - hátha a sok GTA rajongó nem veszi észre, ha a Grand Theft Auto sorozatról szóló oldalon kiposztolt történetek a sorozat részeiből khm... merít ihletet.
Olvastam ezeket a remek részeket - főleg az első párat - és tényleg remekül szórakoztam. Amikor olvasom azokat a mondatokat, hogy "nem érdeklik a lányok, de azért nem meleg" és hasonlók... Ezek csodálatosak. Valami gyönyörűség.
Magáról a történetről nem beszélnék sokat, nem érte meg végigolvasni. Az eleje aranyos volt a Ctrl C + V módszerrel és a minimális magyarosítással együtt (főleg az irreális mennyiségű "fuck" felkiáltás tetszett), a vége pedig inkább kínos lett. Tetszett az a patriotizmus az elején, ahol az író védte a történetét. Szobáról szobára hátrált, mint Sztálingrádnál a szovjetek.
Magáról a formáról: kötetlen párbeszédek (a rossz értelemben), gyenge történetátmásolás, kevés plusz adalék, elhamarkodott cselekmény, otromba fordulatok, és egy tizenéves minden téves elképzelése a világról (és a nyelvtanról). A végén sok a fölösleges létező szereplő (bin Láden, Fidel Castro) és amúgy is nagyon sok szerepet kreáltak bele. Persze ezért nem lehet haragudni, ahogyan a szekírozás sem volt helyes az elején.
A recept úgy tűnik, hogy egy átlagos kezdetet erős lelki problémákkal, önbizonytalansággal és egyre erősödő magyarságtudattal fűszerezett meg addig, amíg elkészült az főfogás.
I don't need a knife to torn your lungs out! - the Polar Heavy

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 02. 24. 15:29

Na, és akkor most tessen elolvasni az Ifjú Robert Bock Kalandjai című művet, mely ugyanettől a szerzőtől származik.
Well look who's back

Avatar
The Polar Heavy
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 02. 24. 13:53

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Polar Heavy » 2015. 02. 24. 16:29

Nyilván sorra fog kerülni az is. Szándékomban áll mindegyiket végigolvasni, és ennél hosszabb kritikát is tervezek írni, ha olyat találok, ahol ki lehet fejteni rendesen. Egyenlőre a "GTA Under Control" a "Chronicles of the Messina" és a Grand Theft Motorcycle jön.
Ha jól látom, akkor az UC, a GTA Chicago és az "Ifjú Robert Bock Kalandjai" egyazon szerzőtől vannak. Majd készítek egy grafikont arról, hogy mennyire hasonlítanak valamilyen könyvhöz, vagy egy másik történethez a fórumon.
I don't need a knife to torn your lungs out! - the Polar Heavy

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 02. 24. 16:32

A Grand Theft Motorcycle-t hiába keresed, mert annak részeit kitöröltem az ehhez hasonlóan kínos részek miatt. :) De ehelyett inkább olvasd el a GTA Sacramento Stories-t, annak is a mostani részeit! Azokat is én írtam.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 02. 24. 20:13

Szia!

Jó látni, hogy annyi év után írt valaki a Chicagóhoz. Bevallom, meglepett. Egyetértek a kritikáddal, de ezt már nagyon régen írtam. (4 éve) Kérlek, olvasd el a mostani művemet, az Ifjú Róbert Bock kalandjai I-et, melyet már 2 éve írok. Ígérem, jól fogsz szórakozni. Az évek során nagyon jó lett a humorérzékem, és az IRBK I tökéletesen tükrözi ezt. Az IRBK I-ben van akció, kaland, szerelem, szenvedély, szex, depresszió és minden, ami kell egy fiktív világban. Szerintem hagyd ki az Under Controlt, az nem lett jó! A Chicagót is hagyd, helyette kezdd el az IRBK-t! Nem fogod abbahagyni az olvasását, annyira jó lett! :D Ja, és kösz, hogy írtál ide. Azóta elég sokat tanultam belőle, de ezt majd úgyis meglátod az IRBK-ban. Ettől eltekintve, ha gondolod, beszélhetünk erről részletesebben privátban is. Nagyon örülök, hogy egy idősebb férfival beszélhetek a regényemről! :D Mihamarabb szeretném elmondani az ötleteimet, ha nem veszed tolakodásnak. Még egyszer köszi! ;)

viewtopic.php?f=27&t=492&start=0

Ui: Ma éppen azon járt az eszem, hogy milyen régen írtak a Chicagóhoz, erre tessék... :D :$ :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 02. 24. 22:12

Bocs, de írok még egy kommentet. Nem akarom szerkeszteni az előzőt, mert így sokkal átláthatóbb. Bocs előre is a tegezés miatt.
Figyelj, nem bántottál meg. Kösz a negatív kritikát, de én mégis úgy érzem, hogy félreismertél! Ez már régen volt, régen írtam, és azóta megváltoztam. Most nagy katarzist indítottál el bennem. Én bizonyítani szeretnék neked. Sokkal jobban írok, mint 2011-ben. Eltelt azóta 4-5 év, és megváltoztam. Író akarok lenni, és ha minden igaz, akkor kiadom nyáron vagy ősszel az Ifjú Róbert Bock kalandjai I-et, természetesen kiveszem belőle a GTA-s dolgokat. Eleve nagy hiba volt GTA-san írni, de akkor még nem gondoltam volna, hogy ki is akarom majd adni, mert mindenkinek nagyon tetszik, csak az öcsémnek meg a bátyámnak nem, de ilyeneket a testvérek; nekik minden szar, amit csinálsz. Vissza a témára, bizonyítani akarok! Én nem az vagyok, mint régen. Megváltoztam egyszóval. Nézd csak meg az IRBK-ban a fejezetek hosszát, leírhatatlan, hogy mennyit dolgoztam velük. Hétvégéken hajnali 5-ig vagyok fent. Egész este és délután írok, vagy a korábbi fejezeteket javítom. Kevesebbet is alszom az IRBK miatt, ennek ellenére mindent megteszek, hogy kiadjam. Biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog neked, ezért is kérlek arra, hogy holnap reggel olvasd el az első négy fejezetet az IRBK-ból! Az ötödiket, a hatodikat és a hetediket még nem! Azokat kijavítom hétvégére, majd szólni fogok, hogy mikor olvashatod. Tehát, még egyszer: holnap reggel olvasd el az IRBK-ból az első négy fejezetet, utána pedig kezdd el az Under Controlt. Ne lepődj meg rajta, ha lesznek benne hülyeségek. Az Under Controlt újra szeretném majd írni, de az IRBK most fontosabb. És várom a kritikákat az Under Controlhoz és az IRBK-hoz is, bár van olyan érzésem, hogy az IRBK-hoz jó kritikát fogok kapni. :D Szeretem, mikor az X vagy az Y generáció tagjai véleményt mondanak, vagy olvassák a regényeimet. Én hallgatok az idősebbekre. Úgy vélem, hogy az idősebbektől tanulni lehet, egyfajta bölcsességet adnak a fiatalabbik félnek. Én megfogadom a tanácsaidat, de kérlek, tartsd tiszteletben, hogy eltelt azóta 4-5 év, és a Chicagót régen írtam, és azóta változtam és fejlődtem is sokat! Nem bántottál meg, vagy ilyesmi, csak most nagy bennem a katarzis. Izgulok a véleményed miatt. Várom a holnapot. Alig várom, hogy holnap délután a véleményedet olvashassam. Kár, hogy ma este már nem fogsz tudni válaszolni, szerintem aludni sem fogok tudni, annyira nagy lázban égek most :D. Nagyon akarok bizonyítani, hogy ennél én többre vagyok képes! Az én regényem, az IRBK tényleg jó. Az IRBK-ban rengeteg a társadalomkritikai elem! Az olvasó együtt tud érezni a főhőssel, Róbert Bockkal. Valójában magamról mintáztam őt, és a múltam és a teljes nevem is megegyezik az övéjével, csupán a korban van itt különbség. A regényben 1997-ben születtem, míg valóságban 1998-ban. Azért történt ez az átírás, mert véletlenül félreszámoltam magam, és úgy döntöttem, hogy Róbert 1 évvel lesz nálam idősebb.

Mindegy. Ennyi lenne. Várom a kritikádat, és remélem, hogy az IRBK megváltoztatja rólam a véleményedet. Hidd el, én nem ilyen vagyok, megváltoztam.

Szia! ;)

Ui: Írtam egy privátot. Olvasd el. :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 02. 24. 22:33

Nem vagy te egy kicsit elfogult, Nikita? :D
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 02. 24. 22:36

De, csak az előbbi kritika erős érzelmeket keltett bennem, mert tudom, hogy én többre vagyok képes a Chicagóhoz mérten. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Polar Heavy
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. 02. 24. 13:53

Re: GTA Chicago

Hozzászólás Szerző: The Polar Heavy » 2015. 02. 25. 15:59

Nyilván többet lehet kihozni magunkból a négy évvel ezelőtti énünkhöz képest, kivéve sarkalatos esetekben. És persze el is fogom olvasni azt a másik történetét, véleményt is fogok nyilvánítani róla; ezért jöttem. Alapvetően két dologban nem értett meg. Először is, van egy ütemtervem, és azt tartani fogom. Különben sem szeretek éppen írás alatt álló történetekkel foglalkozni, mert egy kritika hatására az negatív irányba is fordulhat. Ez pedig a szellemi tulajdon károsítása, ami nem egyezik meg az etikámmal. A második maga a kritika lényege. Abból a két összefoglalóból nem feltétlenül feltűnő, de én tényleg alaposan áttanulmányozom az adott alanyt. Most két olyan történettel akadtam össze, ami nem igényelt sok odafigyelést, pontosságot és semmiképp nem kellett pallérozottan fogalmaznom. Ha valami nagyobb volumenű darabbal akadok össze, akkor egy filmkritikához hasonló értékelést fogok kiadni. Egyenlőre van néhány olyan történet, ami beleolvasásos alapon jónak tűnik, de ezeket is a maguk idejében.
Alapvetően nem lenne stílusos kihagyni egy történetet, esetleg elhalasztani egy másik kedvéért. Az ütemtervem alulról fölfelé az összes történet végignézését (sajnos van néhány, amit már kitöröltek) foglalja össze. Éppen ezért, bár nagyon kedves a felajánlása, nem fogok kivételt tenni, és majd a megfelelő időben olvasom át az "IRBK" -t.
I don't need a knife to torn your lungs out! - the Polar Heavy

Válasz küldése