GTA Big City Stories

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2013. 01. 19. 18:36

Sziasztok! Én kitaláltam egy új GTA részt.

A játék úgy kezdődne, hogy a főszereplőt (Phil Austin) aki körözött bűnöző, helikopterrel átszállítják egy kis szigetre egy börtönbe, mert megölte a polgármestert. De út közben a társai egy másik helikopterrel megtámadják a rendőrségi helikoptert ami lezuhan Big Cityben egy elhagyatott területen. A rendőrök meghaltak és a karakterünk el van ájulva. A társaink leszállnak mellénk és bevisznek a városba. A város két részre van osztva: Rotson & Averton. Egész Big Cityt bandák uralják: yellow eyes, 12st street, Red Boys, Baseball Bat Masters, Green Men, Pro Dogs és persze a zsaruk.
Mi az ellenállás tagjai közé fogunk tartozni. A főnökünk (Jake Sall) és pár embere (Dan Made, Richard Sall, Dave Fide, Sam Binerd és Tony Pack) fog küldetéseket adni nekünk.

1. Intro
Ez a bevezető rész ami bemutatja a játék irányítását.
2. Shooping
Ebben Dan Made elvisz minket bevásárolni. Vennünk kell ruhákat, ételt, el kell menni fodrászhoz, edzeni, lőgyakorlatozni és a fegyverboltba. Ezt mind Dan fizeti.
3. The fish in water
Ebben már rendes küldetésre megyünk. Először is le kell menni a főhadiszállás alatti garázsba aho már vár minket Jake Sall és Dan Made egy teheraotó mellett, ami meg van pakolva fegyverekkel. A teherautóval ell kell menni a kikötőbe, ahol egy hajó áll. Arra kell felpakolni a fegyverekkel teli ládákat. Ha felraktad az összes ládát, a hajó elindul velünk együtt. Mi kapunk egy Sniper-t és le kell vele szedni két fotóst út közben akik lefotóztak mindent. Ha ez megvan már nyugodtan hajókázhatunk. Ha kikötöttünk le kell szállni a hajórol és kapunk 1000$-t.

Egyenlőre ennyit terveztem meg belőle. Ha lesznek még terveim, majd leírom. Remélem ez is tetszik. :D :cool:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2013. 01. 19. 19:07

Folytatom a küldetéseket.

4. The Bike
Ebben a küldetésben el kell lopnunk egy bringát. Hogy miért? A bringa vázába el van rejtve egy üzenet, amit még a főnök apja írt. El kell vinni a főnök műhelyébe ahol felvágják a vázat és megtalálják az üzenetet. Ez áll benne:"Fiam! A Yellow Eyes rabolt el annak idején. Bár megszöktem, de hamar a nyomomra találtak."és ezután már csak egy firka van ami a Yellow Eyes rejtekhelyéhez vezető térképet ábrázolja. Elmegyünk oda a térkép alapján, de nincs ott senki. A főnök arra gyanakszik, hogy az a régi búvóhelyük volt. Bemegyünk és ott van egy asztal amin egy csomó értékes infó volt az ellenséges banda gyenge pontjairól. Az egész küldetésért 5000$-t kapunk.

5. The Woman
Ez a szint roppant egyszerű. El kell vinni a főnök feleségét a főhadiszállásunkra és el kell vezetni a főnök irodájához. A főnök nagyon örül, ezért jutalmul ad nekünk 10.000$-t, egy AK-47-et és egy saját garázst.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 01. 19. 19:16

Nekem tetszik! Jó lesz :)

Ha érdekel,olvasd el az enyémet is :) (Tommy,CJ és Niko kalandjai)

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2013. 01. 19. 19:23

OK. Már beleolvastam a tiédbe és tetszik.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 01. 19. 22:22

Nekem is tetszik :), csak hát van benne egy nagy hiba, mégpedig hát én nem igazán tudom elképzelni, mert csak pár mondatból áll a történet, és csak összefoglalod, hogy mi történik és ennyi. Ez nekem valamiért fura, de amúgy jó.

Szerinted írj bele párbeszédeket, gondolatokat, leíró részeket stb..., és egy egész jó kis sztori lesz belőle :), de egyébként jó, ha akarod akkor elolvashatod az enyémet is (GTA Under Control)
Ha kell segítség, akkor nyugodtan írj egy privátot és segítek! Üdv
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2013. 01. 20. 11:51

6. Money in the vardrobe
Ebben a küldetésben ki kell rámolnunk egy gazdag csávó házát. Először oda kell állni egy teherautóval az ajtó elé. A csávó már alszik úgyhogy csendben kell intézni a melót. Ki kell vinni pénzzel teli dobozokat amiket különböző szekrényekben találhatunk meg. Ha kipakoltuk a házat, akkor indulhatunk. De a csávó felébred és ránk küldi a zsarukat. El kell hajtani a garázshoz és ott kipakolni. Jutalom:5000$
7. The man in the forest
Egy hajléktalan lakik a város erdejében. Mindent tud az eddigi küldetéseinkről, ezért el kell tenni láb alól. Meg kell keresni az erdőben. Ahogy meglát minket, el kezd futni. Elég lassan fut, úgyhogy könnyen utol érhetjük. Ha megvan, egy láncfűrésszel kell elintézni. Ha megöltük a holttestét el kell ásnunk és visszamenni a főnökhöz. Jutalom:4000$ és egy AK-47
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 22. 18:50

TheGTAKING: Emlékezz csak, hogy neked az első GTA: Chicago-d is hasonló pár mondatos volt, szinte 1 az 1-ben ilyen stílusban. Mindezek ellenére én egyetértek veled, érdemes lenne Krissnek kicsit fejlesztenie ezen. Elolvashatná NoxiusEnterprise nagymester művét, sokat tanulhatna Hessától is. Szerintem jó lenne, ha változtatnál. Esetleg szép, kerek mondatokban megírt történet, mintha egy rendes "könyvet" írnál. Mellesleg, ha valami összekötné a történéseket, egy fő sztorivonal jót tenne. Nem csak "most ennyi jut az eszembe, majd még írok", hanem előre elgondolva, végigvezetve az egészet először gondolatban, és csak aztán kezdd el írni. Hiába írsz sorba küldetéseket, csak vegyél példát a GTA-ról, ha már ez GTA Big City Stories, ott se csupán küldetések sorozata van, hanem remekül megírt párbeszédek, s fordulatos történet, ami összefűzi a küldetéseket, és a sztori végén egy epikus fináléban csúcsosítja ki a történet izgalomfaktorát. Érdemes lenne a fentebb leírtakat átgondolnod, Kriss. (Mondanám, hogy, ha akarod olvasd el az enyémet, GTA V: The Revenge of Maxwell, de ne várj tőle túl sokat, még csak rövid formában van jelen a fórum ezen részlegében.)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 01. 22. 18:54

Kiscserko írta:TheGTAKING: Emlékezz csak, hogy neked az első GTA: Chicago-d is hasonló pár mondatos volt, szinte 1 az 1-ben ilyen stílusban. Mindezek ellenére én egyetértek veled, érdemes lenne Krissnek kicsit fejlesztenie ezen. Elolvashatná NoxiusEnterprise nagymester művét, sokat tanulhatna Hessától is. Szerintem jó lenne, ha változtatnál. Esetleg szép, kerek mondatokban megírt történet, mintha egy rendes "könyvet" írnál. Mellesleg, ha valami összekötné a történéseket, egy fő sztorivonal jót tenne. Nem csak "most ennyi jut az eszembe, majd még írok", hanem előre elgondolva, végigvezetve az egészet először gondolatban, és csak aztán kezdd el írni. Hiába írsz sorba küldetéseket, csak vegyél példát a GTA-ról, ha már ez GTA Big City Stories, ott se csupán küldetések sorozata van, hanem remekül megírt párbeszédek, s fordulatos történet, ami összefűzi a küldetéseket, és a sztori végén egy epikus fináléban csúcsosítja ki a történet izgalomfaktorát. Érdemes lenne a fentebb leírtakat átgondolnod, Kriss. (Mondanám, hogy, ha akarod olvasd el az enyémet, GTA V: The Revenge of Maxwell, de ne várj tőle túl sokat, még csak rövid formában van jelen a fórum ezen részlegében.)
Igen, emlékszek rá, tényleg hasonló volt ehhez, bár azóta megpróbáltam javítani rajta. Kriss ha kell segítség, akkor nyugodtan szólj, szívesen segítek :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 22. 18:59

Nem olvastam még el az összes részt, nekem tetszik hogy igazából olyan, mint egy "használati utasítás" a küldetések elvégzéséhez. Konkrétan egy kézikönyv.. :D Igen, volt egy történet, ami hasonlított rá, ahol mindenfelé lehetett utazni, lehet a Chicago volt az, már magam sem tudom, de nekem az is tetszett..

Nekem van egy jó ötletem: Ne segítsetek mindenkinek! És ne akarjátok, hogy minden párbeszédes legyen. Nem szemétségből csak: Mi jó van abban, hogy mindenki ugyanolyan formára épít, csak max más ember fogalmazza meg más stílusban? Ez más.. de így is jó. Az övé alapból nem egy történet, inkább egy küldetéssorozat, amibe nem igazán kell párbeszéd.
Az meg, hogyha mindenhova besegítesz, GTAking...akkor mindenhol a te történeteidet olvashatjuk majd, aminek meg megint nincs értelme, mert akkor inkább írj a saját topicodba szerintem. Persze, fel lehet ajánlani a segítséget, de kicsit sokallom, hogy mindenhova be akarsz segítkezni :D
Az igaz, hogy nem egy kiforrott történet, de teljesen "fogyasztható" darab.. Nem egy übermegagigabprossional "Noxius-szint" (vagy Hessa) de ez is jó. Azért mert nem pont olyan, ami mindenkinek tetszik, attól még ez is lehet jó. Majd fejlődik még a kritikáinkból.... vagy nem Majd meglátjuk! :)
Azért sok szerencsét.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 22. 19:06

Na jó, visszafogom magam legközelebb :)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 22. 19:11

Nem leszidásnak szántam, csak csomó témában ez megy. Valaki elkezd írni egy történetet. Legyen az akárki. Valamit nem csinál jól, vagy valakinek van jobb ötlete, és egyből az van, amit ő akar. (Persze az is egy más kérdés, hogyha az illető nagyon szarul csinálja azt, amit csinál, akkor ha nem változtat valamin, és nem fogad meg 1-2 olvasói tanácst, akkor nincs sok értelme folytatnia, de ebbe most ne menjünk bele.) Mondjuk ha az van, mint Stan esetében, hogy direkt meg is kéri hogy együtt dolgozzanak ki részeket, az teljesen más. Viszont azért minden témában túlzás ezt erőltetni. De hát ez az én véleményem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 22. 19:13

This comment has been removed because I do not like you.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Cleansing Fire 2015. 02. 24. 18:14-kor.
Guess who's back!

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 01. 22. 19:31

Amúgy igazából TheGTAKING a sztorijaimba nem megírja,megfogalmazza a dolgokat,csak ad egy alapot,amivel dolgozhatok,tehát elmondja,hogy folytassam a sztorit. Amúgy szerintem is egy kicsivel lehetne még tartalmasabb ez a történet is....nem kell párbeszéd megy ilyesmi,csak szerintem írd le részletesebben,hogy miről is beszélsz :) Szerintem fogadd meg a hozzászólók tanácsát,mert sokat tanulhatsz belőlük. Például az én sztorimban először egy elég gyenge munkát produkáltam.....de Luszie,Noxius,Kiscserko és azt hiszem még dani is adott tanácsokat. Aztán amikor lackoka-val és TheGTAKING-el elkezdtem együtt dolgozni,egyre tartalmasabb és jobb epizódokat írtam. Amúgy ha érdekel,ma írom mega 17.részt,ha akarod olvasd el :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 22. 19:33

Mindig érdekelt, hogy hogyan lehet trióban/duóban írni! Tudnál mesélni róla? Mert szerintem csak fölöslegesen bonyolítja a dolgokat, hogy egyeztetni kell velük.
Mennyi ideig tart egy történet megírása így hármasban?
Hogyan egyeztettek?
Guess who's back!

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: GTA Big City Stories

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 01. 22. 19:44

hát igazából nem nagy cucc az egész.....lackoka csak időnként segít,nem mindig....van amikor TheGTAKING se ér rá....de amikor ráér,akkor vagy egyeztetek vele,vagy megmondom neki hogy írja le az ötleteit és abból válogatok.....szóval szerintem jó dolog ha nem mindent egyedül kell kitalálni és van egy alapod amit kedvedre formálhatsz :) szívesen írnék majd egyszer veled is egy epizódot....ha benne lennél,de azt valami nagyon kulcsfontosságú részhez kéne bevetni :P

Válasz küldése