Bandák háborúja

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 09:06

Sziasztok látom hogy nagyon kreatívak voltatok főleg te Stan98 mert nagyon jó sztorit alakítottál, előre is grat.
Remélem tetszeni fog nektek a sztori amit most fogok írni.

Bandák háborúja 1 rész Az ünneplés

1992. CJ és Sweet ssétálnak az utcán amikor egyszer csak


CJ:Na végre nincs Ballas,és nincsen Vagos banda.
Sweet:Hát ja.
CJ:De sajnálom Smokeot.
Sweet:Hagyd már a fenébe azt a f*szfejű dagadt disznót.
CJ:De figyelj, nem kéne ünnepelni?
Sweet:Hát ünnepeljük meg a győzelmet,ha már ennyit fáradoztunk hogy végre a Grove Street Families uralkodjon.
CJ:Hívj össze mindenkit akivel nem vagyunk szarban.
Sweet:És te addig mit csinálsz?
CJ:Lógatom a lábam.
Sweet:A f*szt megnézed hogy hova mennénk így körbe járod egész Los Santost
CJ:Minek? Itt van a pizzázó meg a Clukin' Bell.
Sweet:Mi most egy modern étterembe megyünk.
CJ:De az nincs egész Los Santosba sehol.
Sweet:Egyébként te ismersz modern éttermet?
CJ:Most nem jut az eszembe.........Vagy de Las Venturasban.
Sweet:Mi olyan messze sokat kell fizetni a benzinre, és mi van ha kifogy a benzin a semmi közepén?
CJ:Nyugi van 1 tervem, addig mond meg a többieknek hogy Taxival vagy gyalog jöjjenek a gettóba.


Sweet megtette amit CJ kért csak nem tudta hogy mi volt CJ terve, ezért nem bízott most az egyszer benne.
CJ most telefonál Woozinak.

Woozie:Igen
CJ:Szevasz Woozie tudnál segíteni?
Woozie:Miről lenne szó
CJ:Hát megnyertük a bandaháborút és ezt most megfogjuk ünnepelni Las Venturasba csak nem akarunk a semmi közepén leragadni kocsival ha lehet akkor hoznátok helikoptereket és elvinnétek a kaszinóig utána meg Limuzinokkal elvisztek minket a legmodernebb étteremig?
Woozie:Neked bármit

CJ leteszi a telefont, utána meg megérkezett Ceaser, Kendl, Mad Dog, Truth, Paul, Maccer és Ken Rosenberg.
Aztán meg látta CJ hogy 2-vel több helikopter jött a Grove Street fele.
Mindenki megrémült hogy kik lehetnek azok.

Sweet:Te büdös áruló ezt teszed a barátaiddal hogy rohadj meg!
Kendl:Igaza van kabbe CJ!
Ken Rosenber:Isten veled világ!
Mad Dog:Végünk van kösz CJ!

Sweet rántotta elő a fegyvert hogy ha kiszálnak a helikopterből akkor lő.
Egyszer csak kiszállt Woozie. Sweet lőni akart, de egyszer csak Kendl megszólal
Kendl:Sweet ne tedd.
Sweet:Mért ne meg akarnak ölni.
CJ:Nem akarnak ők a triád haverok.

Sweet leteszi a fegyvert.

Sweet:Bocs CJ, nem tudtam hogy kik azok.
CJ:Majd ezt később megbeszéljük csak irány Las Venturas.
Ceaser:CJ de még nem is tudjuk hogy ki hova ül.
CJ:Ez igaz.Akkor én Sweet Kendl és Ceaser eggyütt megyünk,Mad Dog Ken Rosenberg Paul és Maccer eggyütt mennek,Truth te egyedül mész,a triádok majd maguknak beosztják
Truth:De nem akarok menni egyedül CJ.
CJ:Kussolsz, ha nem tetszik lehet haza menni! :@
Truth:Idióta. -.-
CJ:Mondtál valamit? :@
Truth:Semmit.
CJ:Na azért,mert akkor lesütöm a fegyvert,és akkor fejed nem lenne többet. :@

CJ és a haverok végre elindultak.
Akkor amikor megérkeztek Las Venturasba a kaszinónál kiszálltak,majd elmentek a limuzinokkal a modern étterembe, és utána megbeszélték hogy diszkóba is meg várost nézni is mennek.
Ezután megbeszélték hogy Mad Dog,Truth,Paul,Maccer és Ken Rosenberg menjenek vissza ahonnan jöttek.Ezután CJ és a többiek haza mentek Los Santosba, amikor látták hogy a Grove Street Families haarcol 1 bandával.
Vajon melyik banda lehet az?Kiderül ha megnézitek a következő részt.

TO BE CONTINUED
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Niko Bellic1300 2013. 02. 18. 22:04-kor.
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 02. 18. 14:02

Köszönöm az elismerést. :D Egy kis kritikát viszont ennek ellenére kell mondanom: a sztori maga jó,hiszen én is csak párbeszédekkel kezdtem a történetemet,de egy idő után sajna túl sok párbeszéd se jó. Majd ha már jobban belelendülsz a sztoriba,akkor mutasd be az akciójeleneteket,bontsd ki amiről írni szeretnél. És még egy kicsi dologba bele kell kössek: használj vesszőket,mert így sokszor nem egyértelmű a dolog. :P Egyébként nekem tetszik,folytasd,és ne feledd,hogy ne csak párbeszédből álljon a történet. Én is úgy gondoltam,hogy párbeszédekkel megy végig a játék,de megfogadtam a nagyszerű olvasóim tanácsát (főként Luszie,bodom26,dani.szentgali,Noxius és Dave,akik leginkább a fejlődést segítették) + jó társírókra is leltem,akikkel még 1 szinttel felemelhettem a színvonalt (legalábbis remélem). :)

Hajrá! ;)

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 14:11

kösz az elismerést de először csak azért párbeszédeket raktam bele hogy tudjunk a történtekről
de majd nagyon nagy akció jeleneteket fogok beleírni
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 14:17

meg látjátok hogy olyat rakok bele a sztoriba ami élethű és nem élethű hogy legyen valóság oldala és fantázia oldala
ám kinek tetszik a sztori?
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 16:33

Nekem tetszik! Kedvenc GTA-m a SA, és nem utolsósorban a bandaháborúk miatt! Azonban nekem is lennének kritikáim, először is azok, amelyeket előttem Stan98 is mondott. Próbálj meg történetet és akciót is belevinni, ne csak párbeszédeket, és légyszi tényleg használj mondatbeli és mondatvégi írásjeleket, mert sokkal esztétikusabb és nem folyik annyira össze a történeted. Meg pl. amikor a vége fele csak úgy "odateleportáltak" Caesar-ék, meg amikor az elején is csak a semmiből kezdenek beszélgetni CJ-jék, ezek nem jó dolgok, kezdhetted volna pl. így, hogy "A nagy harcnak vége. CJ és bátyja, Sweet lassan ballagnak el a csatatérül szolgáló Glen Parkból" és utána kezdenek csak el dumálni, tehát valami élettel és értelemmel, körettel is töltsd meg a történetedet, de ahogy mondta, Stan98 is így kezdett, aztán a kritikáinknak, de főleg az ügyességének hála tök jó történetíró lett, szóval te is leszel még Darren Shan, folytasd csak a történetedet. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 16:41

kösz de ha jól tudom úgy kezdtem hogy vége a bandaháborúknak
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 16:46

Igen, de én úgy értettem, hogy nem CJ megszólalásával kezdted volna, hanem a történetmondó (a Te) szemszögedből. Olvasd el a kommentemet, hogy történetmondó stílusban kezdtem, nem pedig a szereplők párbeszédével. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 02. 18. 17:09

Nekem tetszik :), jó lesz ez, csak kénének bele veszők, de amúgy nagyon okés :), várom a folytatást!
Egyébként, ha érdekel, akkor megnézheted az én történetemet is. (GTA Under Control)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 17:22

oks megnézem nyugi
De TheGTAKING meg Stan98 tudtok segíteni a 2-dik részben?Mert nagyon kéne a segítségetek
Egyébként átszerkesztettem az 1-részt
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 02. 18. 17:26

Jól tetted a szerkesztést! Máris sokkal jobb, és benne van az a plusz, amitől értelmesebb és elképzelhetőbb lesz az olvasó számára a sztorid! Csak így tovább! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 02. 18. 17:29

Niko Bellic1300 írta:oks megnézem nyugi
De TheGTAKING meg Stan98 tudtok segíteni a 2-dik részben?Mert nagyon kéne a segítségetek
Egyébként átszerkesztettem az 1-részt
Helló, persze segítek neked, pár óra múlva írok neked egy PÜ-t, üdv :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 17:43

oks de remélem facen bejelölhetlek és kéne egy időpont holnap mert ma nem tudom/tudjuk megcsinálni oks?
Holnap 15-16 óra?
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 02. 18. 18:08

Dani: Szerintem azért nyugodtan kezdődhet párbeszéddel egy történet (Igen, vitába szállom veled! :D)!
Nézd meg az én történetemet: nem is egyszer kezdődik párbeszéddel. Amikor például először szerepelt a Kuno nevű fejvadász rögtön párbeszéddel kezdtem. Amikor Phillel dolgoznak, akkor is gyakran kezdem párbeszéddel a történetet.
Egyrészt nehezebb megoldani, és ettől élvezetesebb az író számára is, másrészt alapból felkelti az olvasó figyelmét, mert rögtön olyannal kezdődik, amiről nem tud.
Szerintem az én történetem is élvezhető úgy, hogy néha párbeszéddel kezdődik, a sok olyan kezdés, mint a "A harcnak vége lett. Már csak hullák és roncsok maradtak az égő olajtócsák és törmelék mellett. A maréknyi győztes pedig, akiket célszerű inkább túlélőnek vagy hódítónak nevezni kis csoportokban tárgyalta az esetet: A helyszíntől és a rendőröktől távol. CJ és Sweet például..."
na ez pár elolvasás után már halálosan unalmas! Néha bizony kell a változatosság.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára The Cleansing Fire 2013. 02. 18. 18:19-kor.
Guess who's back!

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2013. 02. 18. 18:11

kösz a támogatást NoxiusEnterprise
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Bandák háborúja

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 02. 18. 18:58

bocs,de én nem érek rá még 1 sztori szerkesztésére. Így is nehéz megírnia sajátomat,plusz b*szott sok tanulnivaló is van,ráadásul a weboldalamat is szerkeszteni kell,úgyhogy nem tudok segíteni.

Válasz küldése