Bandita élet- San Aztecasban

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 03. 20:48

Jó kis rész, de egy valamit észrevettem.
Sokszor váltogattál jelen és múlt idő közt. Megmutatom, mire gondoltam:
- Te Johnny? - kérdi Thomas.
- Hmm, igen? - válaszol Johnny.
- Szerinted mi lesz a törzshelyen? - kérdezte Thomas.
A lényeg, hogy döntsd el, múlt vagy jelen időben írod a sztorit!
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 03. 21:15

jaa tényleg :D azokat azért irtam mert rövidebb, aztán meg kiirtam rendesen kijavitom a következő részben ami holnap délelőtt várható!
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 05. 03. 23:05

Nos, elolvastam az összes részt, s annak ellenére, hogy határon kívüli magyar vagy, jó lett! :) Kezdésképpen tényleg nagyon jó, DE vannak hibák, melyeket gyorsan lefirkantok ide dinamikus sebességgel kiegészítvén. Kezdjük:

1.) A leíró részeket tényleg leíróra kell csinálni. (Szerencsére Arminho ezt már leírta helyettem, ennek dacára én is ugyanezt teszem meg)

Én ezt a módszert alkalmazom:

- Te meg mit keresel itt?! - kérdezte ingerülten a kék izompólót és barna edzőnadrágot viselő Devin

- Munkát szeretnék! - rukkolt elő az ötlettel az afroamerikai Franklin, ki a megszokott kék ingében és farmernadrágjában tündökölt

- Nincs több feladatom számodra, ügyeske. - utasította vissza Weston gúnyosan

- De hát megöltem Michaelt, s erre ezt kapom tőled?! - képedt el ingerülten Franklin

Ettől lesz IGAZI párbeszéd, s máris több érzelmet sikerült belespékelnem a dialógusokba, nemde?

Mellesleg valahogy így is meg lehet oldani:

- Te meg mit keresel itt?! - kérdezte ingerülten a kék izompólót és barna edzőnadrágot viselő Devin, azonban Franklin nem válaszolt, ezért folytatta - Nincs több feladatom számodra, ügyeske. - utasította vissza Weston gúnyosan

- De hát megöltem Michaelt, s erre ezt kapom tőled?! - képedt el ingerülten Franklin - Devin, munkát szeretnék! - rukkolt elő az ötlettel az afroamerikai Franklin, ki a megszokott kék ingében és farmernadrágjában tündökölt

2.) Több alkalommal is észrevettem, hogy néha van szóismétlés a mondataidban, ezért ajánlom figyelmedbe az alább látható oldalt.

http://szinonimaszotar.hu/

3.) Hibák

Bemásolok egy részletet:

"- Vedd át a kormányt. - szólott Thomas
Johnny átvette a kormányt, Thomas meg átült Johnny helyére:
- Hol vannak a fegyverek? - kérdezte Thomas
- Mik? Jahh ott a kesztyűtartóba. -mondta Johnny
- Jólvan, de minek vettél hármat?? - kérdezte meglepődően Thomas"

Ez formailag nem rossz, DE még most is látok hibákat, ennek fényében kijavítom neked:

"- Vedd át a kormányt. - utasította a piros pólót és fekete farmernadrágot viselő Thomas barátját, Johnny-t, kinek a napnak a sugara beragyogta szálkás, korpás és szőke haját, melyet már három hete nem mosott. S erre a parancsra a hátrafésült frizurájú Johnny átvette a kormányt, míg Thomas átült Johnny helyére.
- Hol vannak a fegyverek? - kérdezte idegesen Thomas, miközben ráharapott ajkára, mely eléggé nedves volt. Több mint valószínű, hogy heves csókolózások végett lehetett ennyire nyálkás az ő gyönyörű szája.
-Mik? Ja, ott a kesztyűtartóban megtalálod őket. - válaszolt Johnny sietve, mialatt befingott egy orbitálisat
- Ez mind szép és jó, de minek vettél hármat, s minek fingtál ilyen büdöset? - rimánkodott a felbőszült Thomas vérben forog szemekkel megfejelve.

4.) Jelen és múlt idő
Ez már nem annyira zavaró, csakhogy egy fiktív történet szempontjából eléggé fontos!

Figyelj oda, hogy múlt időben írj mindent!

"- Te Johnny? - kérdi Thomas.
- Hmm, igen? - válaszol Johnny."

Kijavítva:

"- Johnny, mondani akarok valamit. - felelte Thomas szelíden.
- Hmmm, igen? - kérdezett vissza Johnny meghökkenve."

4.) Kis apróságok
Tehát fontos, hogy a történetben el tudjuk képzelni az adott szereplőket, ezért kell róluk írni egy kisebb jellemzést, pl:

Niko belépett egy gyönyörű irodába, ahol elkezdett hangoskodni. Nem sokkal ezután benyitott az ajtón egy kopasz, öregedő férfi, aki egy fekete öltönyt viselt egy fehér trikóval és egy piros nyakkendővel.

Lyonel lassan megközelítette az idegent, aki egy barnásfekete mellényt, egy zöld nadrágot és egy kék inget viselt.

Max egy hosszadalmas sétálás közepette figyelmes lett egy kövér ürgére, ki egy piros pólót hordott egy fekete nadrággal kiegészítve.

Miután Robert lelőtte Rodrigo embereit, összetalálkozott egy fehér izompólót és egy kék nadrágot viselő afroamerikai krapekkel.

5.) Helyszín
Minden alkalom során add meg pontosan, hogy jelenleg a főszereplők hol tartózkodnak. Mivelhogy gondolj csak bele, hogy Thomas és Johnny egy hosszas tűzharcot kezdeményez a Lost MC-vel vagy a Bizottság (Cosa Nostra) tagjaival, s helyszínként csak annyit adsz meg, hogy San Forrióban zajlik a cselekmény, s ez nagy hiba, mert ha csak annyit árulsz el, hogy San Forrio, akkor ennyi erővel BÁRHOL végbemehet a cselekmény, például egy húsgyárban, vagy egy sztriptízbárban, esetleg még egy homoszexuális klubban is! Ennek értelmében FONTOS kijelentés, hogy MINDIG add meg pontosan, hogy jelenleg hol vannak szereplőink San Forrión belül. :)

Példa:
Thomas és Johnny elindultak a Peterson térre, ahol megtámadták a Gambetti család tagjait, kik erőteljesen viszonozták a fegyvereikből származó golyókat a két főhős felé.

Nos, így dióhéjban ennyi! :)
S már várom a folytatást! ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 04. 06:36

Nos, én is elolvastam tanácsaidat, hisz én is kíváncsi vagyok jó író tanácsaira. Javarészt egyetértek veled, és szerintem én is megfogadom a tanácsaidat. Még azt ajánlom minden feltörekvő írónak, hogy olvassák el Nikita vagy Viking sztoriját, mert sokat lehet tanulni belőlük. (Mármint az írásról.)
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 04. 07:03

Nikita: meglesz :D ;) de ezt most tisztázuk le:
külföldön jöttem "létre" itt is nevelkedtem de inkább magyar vagyok mind Román, sőt nem is tudok románul :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 05. 04. 07:17

Elolvastam a következő részt. Jó meg minden, de mostmár kéne bele egy kis izgalom is. :|
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 04. 07:37

5. rész Botrányok

Amiután beszereztek mindent, Steve mondta, hogy megmutatja a szállásukat. Elmentek egy szép kis apartmanhoz nem messze a törzshelytől, Orange heights-be. Steve bevezette őket, de nem maradtak ott sokáig a hőseink, mert vissza akartak menni a törzshelyre. Elindultak a Forrio street family törzshelyére. Hosszú utat megtéve megérkeztek de látták, hogy fel van robbantva:
-AZT A K*RVA!!!- kiáltották mindhárman idegesen
-Ez meg, hogy a francba történhetet?!!- kérdezte Thomas
Befutottak, és látják, hogy Franky ott fekszik a felrobbant raktárépület előterébe, gyorsan Frankyhez siettek:
-Franky?!! Azt a k**va , mi történt?!!- kérdezte a narancssárga felsőben tündőklő Steve
-Höö, hőőő- ennyit tudott kinyőgni a haldokló Franky
-gyorsan vigyük korházba!!!- kiáltotta a két hős
Felkapták Frankyt, bevágták a kocsiba és siettek a legközelebbi korházhoz ami itt volt a sarkon . Gyorsan bevitték és még szerencsére épp időbe. Frankyt bevitték egy műtő szobába, a két hős haza ment és Steve-ről azóta nem hallotak semmit.

Hogy mi fog történni hőseinkel? És Steve-vel? az majd a kővetkező részben kiderül!
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 04. 08:21

6. rész Party Time

Reggel van, a két hős ébredezik. Johnny ásitozik, a szájából még érződik a másnapos hagymás,gyrosos, pörkölt pacalos leves amitől Thomas majdnem az öklébe öklendezik.
-Áhh, jó reggelt Thomas!- mondta Johnny felkelve a földről
- Csáóó, mit kerestél a földön?- kérdezte Thomas ásitozva
-Jaa, hátt nem is tudom....-mondta Johnny csodálkozva
-És akkor most mit csináljunk?-kérdezte Thomas a naracssárga ingjébén, amit még Steve-vel vettek
-Nem tudom, nem mejünk el egyet enni? kajás vagyok- kérdezte Johnny korgó gyomorral
-Rendben van.- mondta Thomas beleegyezően
Kimentek a házból, beszáltak a kék sultan-ba ami a garázsban porosodott, elindultak a legközelebbi Burger Queen-be ami nem messze volt az Orange heights-től. Megérkeztek, beültek reggelizni, arra jöt a majdnem félmeztelen női pincér:
-Jó reggelt uraim mivel lehettek szolgálatukra?- kérdezte a pincér
-Elég ha én és te...-kezdett bele Johnny kiugrott szemmel
-Johnny! Bocsánat a barátomért, két hamburgert kérünk- mondta Thomas magabiztos szemekkel
Eltelt egy 5 perc és kihozták a rendelésüket, gyorsan bekapták és indultak is:
-És akkor most hova?-kérdezte Johnny
-Nos, először menjünk el sőrért, aztán majd meglássuk.- mondta Thomas beülve a volán mögé
Elindultak a helyi kisboltba, vettek két jó Heineken-t és ezután elindultak egyet kocsikázni, de Thomas egyszer csak megkérdezte:
-Te nem mejünk el Franky-t meglátogatni?- kérdezte Thomas
-Áhh inkább nem, most pihennie kell.- mondta Johnny az anyós ülésen ülve, kék rövidujjuban
Be esteledett, hőseink ugy gondolták jó volna egyet elmenni a discoba. Elindultak, kicsit körbe kérdezgettek, hogy merre van egy disco, aztán megtudták, Party Street-en vannak a legjobb mulató helyek, oda indultak. Meg is érkeztek, bementek. Johnny egyből a táncparketett támadta meg, ott ahol sok lány volt, Thomas inkább leült a bárpúlthoz iszogatni. Eltelt már több óra is és egyszer csak valami titokzatos, fekete öltönyős, napszemüveges (bár azt levették mert nehéz volt látni benne) fickók jöttek be a disco ajtaján, ketté oszlottak: egyik csapat Johnny-t másik meg Thomas-t fogta el ugy, hogy zákot húztak a fejükre, de ezt mind ménkű profisággal mert senki nem vette észre őket az akció során. Ezek után beültek a titokzatos öltönyös jampik a kocsikba és elhajtottak....

És hogy mi lesz hőseinkel az majd kiderül, a következő részben!! ;)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Gonzales 2014. 05. 05. 14:54-kor.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 05. 04. 09:01

Na ez már jó.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 04. 11:29

Elolvastam az utolsó két részt, és egész tűrhető lett, de még mindig van benne hiba. Jó, jó, tudom, mekkora bunkó vagyok, hogy mindenbe beleszólok, de azért van mit javítani, de tényleg. Nos, nézzük csak:

1.
Az első problémám az, hogy túl sok a szóismétlés. Mutatok is egy példát:
"Elmentek egy szép kis apartmanhoz nem messze a törzshelytől, Orange heights-be. Steve bevezette őket, de nem maradtak ott sokáig a hőseink, mert vissza akartak menni a törzshelyre. Elindultak a Forrio street family törzshelyére."
Ezeket lehet helyettesíteni másik szavakkal. Pl. főhadiszállás, központ, stb.

2.
Az 5. részben volt egy szókapcsolat, ami nyelvhelyességi szempontból nem volt jó. Meg is mutatom:
" Hosszú utat megtéve megérkeztek de látták, hogy fel van robbantva."
A határozói igenevet E/3-as személyben így használjuk, ha nem állapotot fejezünk ki:
Helytelen: fel van robbantva
Helyes: felrobbantották
Ezt a nyelvtani szabályt tartsd be!

3.
Sok helyen hiányoznak az írásjelek, ezekre kérlek figyelj oda!

4.
Tagold a részeket bekezdésekre! Sok helyen eltévesztem a sorokat, mert annyira össze vannak tömörítve.

5.
Inkább csak naponta írj egy részt, de az terjedelmesebb és jobb minőségű legyen! Írj ha kell vázlatot, mentsd el a gépeden Word-be! Mindenképpen olvasd el Nikita és Viking művét (Ifjú Róbert Bock Kalandjai, Dirty Money), mert sokat lehet belőlük tanulni!
További sok sikert az íráshoz!
Well look who's back

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 05. 04. 12:15

Nem értem miért kötelező valamit múlt időben írni, ezt már másodjára olvasom. Tele van hibákkal és egyéb hibának nem nevezhető de nagyon zavaró (írói?) attitűddel, de nem értem, MI A HERÉÉRT KÖTELEZŐ VALAKINEK MÚLT IDŐBEN NARRÁLNI?
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 04. 12:30

Nem kötelező múlt időben írni.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 04. 15:25

nem zavar ha valaki leszól hogy igy nem jó, mert még kezdő iró vagyok szóval kell tanulni, na de betartom majd a "szabályokat" :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 12. 16:18

Na megjött ezis :)

7.rész Meglepő Igazszág

Reggel van, a harmat még belepi a fűvet, hőseink egy szobában ébrednek ,félpucéran és megkékült, agyonvert testtel. Johnny-nak a szőrős mellkasán csurdogált kicsi vér, Thomas meg épp akkor ébrett meg:
-Áhh, mi a franc történt??- kérdi Thomas, a földről felülve
-Uhh basszus, nem tudom annyira emlékszek, hogy a discoban buliztunk.- nyögte ki Johnny miközben a vért törülgette magáról
Amint ezt Johnny kimondta, bennyitott 3 öltönyös ember, és egy narancssárga maszkos csávó, a villanyokat felkapcsolták, evvel szinte kiégetve hőseink szemeit, egyszer csak megszólalt a maszkos hapsi:
-Na végre, csakhogy felébredtettek!- kiáltotta az arcát leplező srác
-Mii?? Mivan? Ki vagy te? Mit akartok?!- kérdezte pánikolva Johnny
-Nyugi Johnny. Ne pánikolj.- mondta Thomas
-Hahahahaha :D :D :D.- nevetett gonoszan a narancs maszkos emberke ismerős hangon
-De várjunk csak!! Te vagy Steve!!! És.... Te robbantottad fel a bázist!! De miért?!!- Kiáltotta Thomas a szivecskés alsójában
-Hahahaha.-megint nevetett a maszkot levéve magáról- Hát persze, hogy én voltam parasztok! És, hogy miért?? Mert nem csak egy ki-be baszott "segéd" akartam lenni, ÉN AKARTAM LENNI A GORÉ PAJTIKÁIM!!- kiáltotta kegyetlenül Steve- És most öljétek meg!!- szólott Steve, az embereinek
Steve elhagyta az épületett, és az emberei meg nekiestek az amugy is összevert Johnny-hoz. Thomas ezt nem hagyhatta. Látta, hogy nem messze tőle volt egy vasrúd, felkapta, megfójtotta egyik öltönyöst, a többi meg Thomas-ra figyelt, Johnny ezt a pillanatot nem halasztotta el, felállt ő is nekiállt ütni egy embert puszta kézzel. Legyőzték őket, kimenekültek a házból, észrevették, hogy a garázs előtt parkol a kék sultan. Bepattantak és elindultak, de mivel San Forrioban nem maradhattak, elindultak vissza Los Sotnas-ba.....


Hogy milesz hőseinkel? Mit fog csinálni Steve? Az majd kiderül a következő részben!!
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Bandita élet- San Aztecasban

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 12. 18:35

Elolvastam, és egész jó lett! Még mindig vannak itt-ott helyesírási hibák, vesszőhiányok, de nem katasztrofálisan sok. Emellett azt tanácsolom, hogy ne tegyél hangulatjeleket az írásodba, mert milyen lenne már, ha egy könyv tele lenne szmájlikkal és "XD-kel"!
Ha van kedved és időd, akkor olvasd el a sztorimat, mert csak úgy kiált azért, hogy valaki Nikitán kívül ránézzen! :)
Well look who's back

Válasz küldése