GTA Big City

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 21. 08:23

5: Bankrablás

Sarahnak fogytán van a pénze és gyorsan kéne neki, mert fizetnie kell nemsokára a ház bérletét és a kaja sincs ingyen. Úgy dönt, hogy kirabolja a bankot ami Avertonban található. Összehívja a bandát.
- Na mit szóltok az ötlethez?- kérdezi.
- Benne vagyunk, ránk számíthatsz.- mondja Peter.
- Akkor az első állomásunk a fegyverbolt lesz. Beszerezzük a szükséges cuccokat, aztán irány az autósműhely. Szerzünk egy olcsó furgont és kellően átalakítjuk a meneküléshez. Azután már csak átkelünk a hídon és irány a bank.- így elmondta a tervet Sarah.
- Akkor induljunk.- mondják.
- Bemennek a legközelebbi fegyverboltba. Ken, aki a leggazdagabb a csapatban, vesz egy M4-et, egy Desert Eagle-t, 5 füstgránátot, 1 6-os szintű kevlárt, egy RPG 7-et, egy MAC10-et és egy csomó töltényt. Peter vesz egy AK-47-et, egy Colt-ot, 3 gránátot, 2 füstgránátot, egy öntapadós bombát, egy kést, egy 6-os szintű kevlárt és még pár töltényt. Johnson vesz egy MP5-öt, egy MAC10-et, egy shotgun-t, egy gránátvetőt, egy kést, egy Colt-ot, töltényeket és egy 5-ös szintű kevlárt. Mivel Sarahnak most sovány a pénztárcája, ezért barátaitól kér kölcsön. Vesz egy AK-47-et, egy Colt-ot, egy MP5-öt, 3 gránátot, egy 44-es magnumot, sok töltényt és egy 5-ös szintű kevlárt. Utána mennek az autótelepre és találnak egy nagyon olcsó fekete furgont 150$-ért. Feljavítják egy kicsit 200$ értékben és mennek Avertonba. A bank Averton déli felén van a egy hegy mögött. Az út úgy van kialakítva, hogy a pénzszállító autók is alig tudnak fel/lemenni. Nincs alagút. Fel kell menni a hegy tetejére és utána onnan le. Elég kacskaringós, szerpentines az út, ezért elég lassan tudnak átjutni. Egyszer megcsúszott az autó az egyik kanyarban és majdnem lezuhantak egy kisebb völgybe, de csak az egyik kerék csúszott ki, úgyhogy megúszták. Amikor leérnek a hegyről, látnak egy hosszú, egyenes utat az erdőn keresztül. Amikor a végére érnek, meglátják a bankot és az az előtt lévő vaskerítést. Kihajolnak a kocsi ablakain és lelövik a biztonsági őröket. Áttörik a kaput és innen már szabad az út. Amikor odaérnek a bejárathoz, kilőnek ott két embert. Berontanak és a bent lévő 3 emberre fegyvert fognak. Betörik a széfhez vezető ajtót és lelövik a szemtanúkat. Lerobbantják a széf tetejét és kiszedik egy táskába az összes pénzt. Elég gazdagok lettek akkor, mert a széfben 1.000.000$ volt. Amikor indulnak kifelé, látják, hogy rendőrségi helikopterek érkeznek és egy csomó FBI kisbusz. Ken a nemrég vett rakétavetőjének most hasznát veszi. Kiiktatja a helikoptereket, a többiek gránátokat dobálnak a kocsik felé, Johnson a gránátvetőt használja. Füstgránátokat is eldobálják, de amikor már nincs semmi olyan lőszerük, ami robbanna, előkerülnek a gépfegyverek. Hiába lőnek le mindenkit, a zsaruk és az FBI folyamatosan jönnek, a töltények meg fogynak. Amikor kevesebb rendőr van, odafutnak a furgonhoz, beszállnak és elhajtanak. A hegyi utakon a rendőrség nem veszi hasznát a kisbuszoknak, konvojoknak. Ott a terepjárót vezető rendőröknek és a helikoptereknek volt esélyük, de sok rendőr lezuhant. Amikor felértek a hegytetőre, nem indultak el rögtön, hanem lekanyarodtak egy kis mellékútra, ami egy bezárt turista szállóhoz vezetett. Oda menekültek be és onnan folytatták a tűzharcot. A furgonjuk felrobbant. Peter talál egy acéldarálót és elkezdi bedarálni a töltényeit. A többiek észre sem veszik, mert le vannak a foglalva a rendőrökkel. Keres egy műanyag csövet és az egyik végét lezárja egy földön talált parafadugóval. A másik végén beszórta a puskaport és betömte egy papírgalacsinnal. Azt mondja a többieknek:
-Van egy tervem, már csináltam is hozzá egy bombát. Meneküljünk azzal a közeli rendőrautóval.
A többiek rábólintanak és kirohannak a házból. Beszállnak a kocsiba és elindulnak lefelé. Egyszer csak Peter meggyújtja a bombáját és rádobja a mögöttük haladó rendőr szélvédőjére. Ahogy felrobbant, felborult a kocsi és az összes beleütközött, mert szorosan voltak egymás mögött.
- És ezzel a 2 helikopterrel mit kezdjünk?- kérdezi Sarah.
- Fogalmam sincs.- mondja Ken- próbáljátok meg eltalálni a sofőrt. Az egyiket elsőre leszedik az égről, de a másik nagyon manőverezik. Egyszerre hárman is lövik gépfegyverekkel, de csak alig talál be néhány golyó. Már lassan a hídhoz érnek és a helikopter még mindig ott van előttük. A híd fel van húzva.
- Van egy ötletem, ha szólok, ugorjatok ki- mondja Ken. Teljes gázzal nekiindul a hídnak és elkiáltja magát:
- MOST!!!
Kiugranak és a furgon nekirepül a helikopternek. Lelövik a hídkezelőt és leengedik a hidat. Visszamennek Rotson gettójába és elosztják a pénzt. Sarah kifizeti a lakbért és most egyenlőre minden rendben van.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 21. 08:49

Nagyon jó rész volt :D
De pár hiba:
A számokat ird ki betűvel

Pl: 5 rendőr lőtt.- ez Helytelen
Öt rendőr lőtt.- Ez igy helyes

Látom, hogy Nikita nem-igen irt ide, pontossabban az én kommentemre, szóval elmagyarázom:
"A leiró részeket tényleg leiróra kell csinálni"
Ez azt jelenti, hogy Pl: A párbeszédek utáni "szavakhoz" rakj kicsi "életet" azaz:
-Kell kicsi pénz nekem.- mondta Sarah
Ez igy szép és jó de:
-Kell kicsi pénz nekem.- mondta ezt Sarah miközben a banda szineiben feszitve olyan szépen rásütőtt a nap égető fénye, hogy Ken meg Peter valami keményet érzett a nadrágjukban.
:lol: Most nem muszály pont ezt irni de a lényeg az, hogy próbáld meg ilyesmi féle képpen :)

Igy tovább, szerintem jól megy az irás ;)

amugy a példákat nem a szövegből irtam :P
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 07. 21. 09:44

Na, végre rávettem magam, hogy elolvassam a sztoridat! Nagyon tetszett, tényleg jó :D. Habár látom, hogy a többiek írtak már helyettem ötleteket, de valószínűleg azért majd én is írok ide valamit.
Amúgy tényleg az a baj, hogy RÖVID, viszont a bankrablásos rész már nem annyira! :) Mindenképpen az lett eddig a legjobb fejezet ;).
Csak így tovább!

UI: Előszeretettel ajánlom neked ezt az oldalt! Nekem rengeteget segített. :)

http://fanfiction.csodaidok.hu/helyesir.php
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 21. 10:55

Na, elolvastam én is. Most nem a leíró részek hiányosságára vagy a helyesírásra térnék ki, hanem a történetre.
Uccu neki:
1)
Már az elején megbukik a sztori, mert ki az az idióta, aki önszántából választja a bűnözést és csatlakozik egy bandába?

2)
Ha te lennél Sarah bandájának vezére, akkor te engedélyeznéd, hogy egy jött-ment senki csak úgy csatlakozzon a társaságba, ellátnád pénzzel és fegyverrel és még bíznál is benne? Ráadásul ő egy NŐ!

3)
Ha Sarah nem tud lőni, akkor nem bíznának rá munkát.

4)
Miután Ken és Peter a kórházba került, a főnök nem bízott volna meg többé Sarah-ban, hisz ő juttatta őket oda.

5)
Milyen banda az, amit egyetlen egy ember irányít, aki úgy trónol, mint egy király?

6)
Ha Ken olyan gazdag, hogy ilyen fegyvereket vett a bankrabláshoz, akkor mi a tökömért van még mindig a bandában? Ennyi pénzből már lakást és autót tudott volna vásárolni.

Egyszóval van némi hülyeség a történetben, ami kicsit (nagyon) irreálissá teszi. Tudom, hogy te nagyon az akcióra, az izgalomra meg a gengszter életre hajtasz, de azért figyelj oda, hogy legyen értelme is a sztorinak.
Tudom, hogy egy bunkó köcsög vagyok, hogy mindenbe beleszólok, de hidd el, jobb mintha folyamatosan dicsérgetnélek, nem? :)
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 21. 13:37

Játszottál Arminho a GTA 3-al? Ott is szinte csak úgy befogadták a főhőst, sehol sem volt addig állandó tag és nem is volt semmi ismerőse a bandában és mégis mindenhova bevették és Salvore Leone is egyedül irányította az egész maffiát 2 részben is (3, LCS). És miért ne lehetne a történet szokatlan? Nem azon a régi protokollon működik, mint a legtöbb GTA és beismerem én is így utólag, hogy egy kicsit furcsán jött ki az egész, de legalább más, mint a többi. Az se lenne jó, hogyha az összes GTA egyforma lenne és 10 részt egyformán játszol le. Az a lényeg, hogy más legyen és szokatlan. Az 5 is más és szokatlan, mint a többi és mégis világszerte hódított. És még valami. Sarah azért volt olyan ,,barom'', hogy beállt bűnözőnek, mert annyira szarul állt anyagilag, hogy nem volt más lehetősége és végülis a a főnök nem csak úgy bevette, olvasd csak vissza. Az volt a feltétel, hogy találja meg Sarah a rablót és akkor beveszi, ha visszaviszi a pénzét.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 22. 11:38

6: A Rotsoni bandák háborúja

Mivel Rotsonban van a legtöbb banda, ezért mindennapos egy kisebb-nagyobb bandaháború, de a mai teljesen más, mint a többi. Egy utcai verekedésből indult az egész. Három tagunkba belekötött az Rapdesign nevű banda pár tagja, amiből verekedés lett és kialakult egy utcai lövöldözés. Mindkét fél erősítést hívott, hogy le tudják győzni egymást, egyre többen jöttek mindkét félről. Saraht és a többieket is kihívták:
- Sarah, szedd össze a bandát és menjetek a megadott címre, küldünk még mellétek erősítést.- mondta a telefonba egy eddig ismeretlen, mély hangú tag.
Sarah összehívta őket, ekkor megint csörgött a telefon:
- Menjetek a negyedik utcára és kerüljétek meg az ott levő blokádot és úgy támadjatok rájuk.- mondta megint ugyanaz a hang és rögtön le is tette a telefont.
Elindulnak a negyedik utca felé, közben csatlakozik melléjük tizenkét másik tag, akiket melléjük osztottak. Az utca maga egy saras, földes út, végig lakatlan romházakkal és egy kisebb összekötő híd megy el felette, már szinte egy sikátor, de mégsem. Egy utcával arrébb bemennek egy ház udvarába és onnan jutnak be a blokád mögé. A blokád mögött 8 gépfegyverrel felszerelt férfi van és előttük a mi embereink. Mögéjük osonnak és kilövik őket. Odamennek a a blokádon túli tagokhoz.
- Gyertek, mert nagy balhé van a főúton!- mondja az egyik, karján megsérült gépfegyveres tag.
Elindulnak és így már harmincketten vannak. Ahogy kiérnek a főútra, látják, hogy jobbról folyamatosan jönnek autókkal az ellenséges tagok. Peter azt mondja:
- Menjünk fel ennek az épületnek a tetejére és onnan próbáljuk leszedni őket- és rámutat egy alacsony kis két emeletes boltra. Betörik az egyik ablakot és elindulnak fel a lépcsőn. Amikor felérnek a tetejére, látják, hogy ketten vannak fent. Odakiáltanak Sarahéknak:
- Gyertek segíteni!
Odamennek ők is. A tetőlégkondik, szellőzők és a tetőtér nyújtotta lehetőségek mögött könnyedén el lehet bújni. Elkezdték lőni az érkező autókat, motorokat. Látják, hogy az utca másik végén és a többi tetőn is a mi bandánk tagjai vannak. Egyszer a csapatunk egy kisebb csoportja páncélozott autókkal jönnek az egyik kis utcáról és így előrébb hozzák a blokádot. Egy egész háborús helyzet alakult ki, a Rapdesign elkezd egyre jobban visszaszorulni a területről. Már majdnem teljes a győzelmünk, de ekkor megérkezik a rendőrség, az FBI és a katonaság és ők lettek a harmadik tagok a lövöldözésben. Sajna ők Sarahékat is lőtték, mivel nem tudták, hogy ki robbantotta ki ezt az egészet. A Rapdesign visszavonult, mert már nem bírt egyszerre két tűzerővel, de Sarahék folytatták a harcot a katonasággal, a rendőrök és az FBI eltűnt a területről. Mindenki azt hitte, hogy ők is feladják, de kiderült, hogy tévedtek. A katonaság tankokat hívott a területre. Három tankkal álltak szemben az utcán álló tagok. Egyszer csak belelőttek a blokádba és aki ott volt azon a részen, az szinte mindenki meghalt (a blokádok többnyire autókból, homokzsákokból, bútorokból, szögesdrótból álltak). Három blokád volt felállítva, abból már csak kettő maradt, de kilőtték a másodikat, erre az utolsó blokádból mindenki el kezdett futni vissza a gettóba. A tetőkről is szivárogtak le az emberek. Belelőttek az egyik szemben lévő háztetőbe is. Johnson elkiáltja magát: Futás! Mindenki rohanjon lefelé, mielőtt minket lőnének ki!
Erre a mondatra mindenki eszeveszetten rohant lefelé ki az utcára, vissza a gettóba. A katonaság visszaindult a bázisra. A kórház akkor szinte csak bandatagokkal volt tele. A temetőben annyi gödör egyszerre nem is volt ásva. Ez egy nagyon rossz nap volt az egész bandának. Sarah is több helyen golyót kapott. A csapat többi tagja se járt szerencsésebben. Kent kórházba vitték, Peternek eltört a karja, Johnson szintén kórházban több lövéssel. Sarah megúszta egy-két helyben eltávolítható golyóval. A főnök is kint volt a blokádnál. Most nyaktöréssel kórházban van. Meghalni nem fog, csak nyakmerevítőt kapott. Rengetegen haltak meg. Alig páran úszták meg kisebb sérülésekkel. Ez a nap senkinek sem tett jót. Maximum annyi jó sült ki az egészből, hogy a Rapdesign eltűnt a területről, pletykák szerint át mentek Avertonba. Mostmár több rendőr járkál az utcákon, mint eddig.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 26. 13:30

7: Irány a party

A banda nagyobb tagjai rendeznek egy kis illegális utcabulit. Mindenki megvan hívva, de sajna a Rapdesign is tudomást szerzett az eseményről. Sarah is elment. Tíz óra körül megjelennek az ellenséges bandakocsik. Nagy lövöldözés csap ki. Sarah elrohan egy ház mögé és onnan folytatja a tűzharcot. Nem nagy arzenállal érkeztek az ellenfelek, így győzelmet aratott a Skulls, de az ellenség nem hagyta annyiban és kihívták csendháborítás miatt a rendőrséget. Erre rájött a főnök, kocsiba pattant és összehívott pár embert. Fontos tudni, hogy a főnök annak idején autóversenyző volt és amikor onnan eljött, egy kis lopott autó kereskedelemmel foglalkozott. Ellopott egy kocsit, átfestette, átalakította, feltuningolta és jól meggazdagodott. Skulls motors volt akkor a cégének a neve. Amikor megjelentek a nagyobb bandák, akkor jött a Rapdesign is. Felrobbantották a műhelyét, mert akkor ők is a környéken végeztek ilyen kereskedelmeket. Az akkori szerelőivel alapította a Skulls bandáját. A kis kitérő után térjünk vissza az eseményekhez. Sarah is beszállt a kocsiba és elindultak az ellenséges kocsik után, mielőtt még kijött a rendőrség.
-Ott vannak!- kiáltott fel a Sarah mellett ülő férfi a kanyar felé mutatva.
- Averton felé mennek.- mondja Sarah a főnöknek.
Üldözőbe veszik őket és a kocsi ablakából lőnek. Persze ők is visszalőnek a főnök kocsijára. Egyszer csak, amikor átmentek a hídon, lekanyarodtak egy földes útra a vidék felé. Az ellenséges kocsik behajtanak egy roncstelepre, a főnök utánuk megy. Bezáródik mögöttük egy nagy rozsdás vaskapu.
- Ez csapda!- kiállt fel ugyanaz a férfi Sarah mellett.
-Most már én is tudom.- válaszol rá a főnök.
Ekkor a roncsok közül ellenséges bandatagok jönnek elő és rálőnek a kocsira. Kigyulladt az autó motorja. Kirohannak és a kocsi felrobban. Elkezdenek visszalőni, de semmi esélyük. Túl sokan vannak. A főnököt eltalálják a vállán. Az egyik társunkat fejbe lövik és Sarah is kap egy töltényt az oldalába. Az utolsó tag segítséget hív a telefonján, épphogy csak elmagyarázza, hogy hol vannak, már tarkón is lőtték. Elindulnak a tagok a sebesültek felé, hogy végezzenek velük. A két férfi már rögtön meghalt, Sarah el van ájulva, a főnök meg már félhalott. A vállát egy mesterlövész puskával teljesen átlőtték. Ekkor egy nagy teherautó betöri a vaskaput és tagok rohantak neki az ellenségnek. Saraht és a főnököt berakták a kocsiba és elvitték őket a kórházba. A másik két tag már rég halott volt. Őket egy másik autó a hullaházba vitte. Sarah két hét múlva ébredt fel a kórházban, a főnöknek pedig eltört a válla és a kulcscsontja, de már öt nappal ezelőtt hazaengedték. Sarahnak még legalább egy hétig bent kell maradnia.
Egy hét múlva kiengedik és visszamegy a területükre. Csak azt látja, hogy mindenhol kiégett, kirabolt, összeomlott házak vannak, az út szélén felrobbant, összetört, szétlőtt autók, amiken még mindig látszanak a sofőr és az utasok vére. A villanypóznák és a fák ki vannak dőlve, a járdákon tönkrement fegyverek, lomok, eltört közelharci fegyverek vannak és rengeteg vérfolt. Sarah még sosem látott ilyen nagy lepusztulást.
- Mi történhetett itt?- gondolta magában és ment tovább a háza felé.
Bemegy a házába, ahol Ken, Peter és Johnson várta.
- Mi történt itt?- kérdezte tőlük.
- Amíg te a kórházban voltál, a Rapdesign rajtunk ütött. Komoly felszereléssel jöttek és legyőztek minket.- válaszolt rá Peter elszomorodva.
- Szerencsés voltál, hogy nem voltál itt, szörnyű volt még nézni is, hogy a páncélos autók sorban ütik el a mi tagjainkat. Mi is úgy éltük csak túl, hogy egy kis időre elmenekültünk Avertonba, csak Johnson maradt itt.- mondta Ken.
- Én is kórházban voltam egy darabig. Engem három nappal hamarabb engedtek ki, mint téged. Két töltényt szedtek ki az egyik karomból, a másikból hármat és az egyik lábamat öt találat érte, amikor megpróbáltam átfutni az út túloldalára, a másik lábam csak súrolta egy golyó. Hét különböző fajta töltényt szedtek ki a testemből és majdnem leszedte a fülemet is egy kósza lövedék. Felrepedt hátul a fejem, amikor rám omlott egy ház teteje és agyrázkódásom is lett. Úgy éltem túl, hogy a romok között nem találtak meg. Amikor elvonultak, akkor kászálódtam ki az utcára és elvittek a kórházba.- mesélte Johnson, miközben kopogtak az ajtón.
Sarah kinyitotta és bejött egy bandatag.
- A főnök ezt küldi.- mondta és átadott egy üzenetet Sarahnak és abban a pillanatban el is ment.
- Ki volt az?- kérdezte Ken.
- Nem tudom. Ezt az üzenetet adta, azzal, hogy a főnök küldte.- válaszolt rá Sarah, miközben a levelet olvasta.
- Azt írja, hogy: Sarah, ahogy ezt az üzenetet olvasod, én már rég távol leszek. Elutazok Los Santosba amíg le nem csillapodnak az indulatok. Pár tagot is magammal viszek. Téged is vittelek volna, csak te kómában voltál. Ez most nem lényeg. A múltkori eset után téged és a barátaid (Ken, Peter, Johnson) bízok meg azzal, hogy az egész bandát költöztessétek át Avertonba. Könnyű dolgotok lesz, mert alig maradtunk. Mindenki ki fog menni a körforgalom melletti parkba és tudják a tervet. Mivel te már jártál arra, ezért vagy te a legmegbízhatóbb. A garázsomban van egy sötétített ablakos, golyóálló kisbusz. Menjetek azzal. Küldj üzenetet, ha már biztonságban van a banda.
Az üzenet után el is mentek a kisbuszért és felvették a többi tagot. Elindultak Averton felé. Amikor átértek megálltak, hogy az interneten keressenek egy eladó raktárat. Találnak is egyet 3000$-ért. Odaérnek, lebonyolítják az üzletet és berendezkednek. Sarah úgy tett, ahogy a főnök kérte. Írt neki egy üzenetet és egy hét múlva ezt a választ kapta rá:
Rendben. Akkor mi is visszaindulunk a városba. Négy nap múlva legyél a reptérnél. A megbeszélt időpontban Sarah és Johnson elment a reptérhez a főnökért. Felveszik és visszaindulnak a raktárhoz.
- Na hogy ment? Nem volt semmi gond a költözéssel, vagy a helykereséssel?- kérdezte a főnök.
- Nem volt semmi gond és a helyet is olcsón szereztük.- válaszolta Sarah.
- Tényleg? Mennyi volt?
- 3000$ az egész hely.
Amikor odaérnek, beállnak az udvarra és bemennek. A főnök elfoglal egy szobát és így szól:
- Köszönöm egy segítséget.
- Ugyan, nincs mit.- mondja Sarah elmosolyodva.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Kriss X 2014. 08. 17. 06:15-kor.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 26. 15:01

Húú ez aztán a király rész :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 26. 16:38

Fú, ez tényleg jó lett! Nagyon tetszik! Csak így tovább! ;)
Ennek ellenére találtam pár gépelési és fogalmazási hibát, ezeket leírom ide, hogy ki tudd javítani.
Lássuk csak:
1)
Fontos tudni, hogy a főnök annak idején autóversenyző volt és amikor onnan eljött, egy kis lopott autó kereskedelemmel foglalkozott.
Az ilyeneket jobb, ha közvetve meséled el, pl. a főnök beszélget Sarah-val és Sarah rákérdez a főnök múltjára, a főnök pedig elmeséli. A mostani formában se rossz, de így azért szebb.

2)
Lehet, hogy én vagyok figyelmetlen, de a főnök neve még nem hangzott el, és azt jó lenne tudni.

3)
A vállát egy egy sniperrel teljesen átlőtték.
1. helyesírási hiba + a sniper magyarul mesterlövész puska. Így szebb.

4)
Sarah két hhét múlva ébredt fel a kórházban...
2. helyesírási hiba.

5)
...a főnöknek pedig el van törve a válla és a kulcs csontja...
A határozószói igeneveket E/3-ban így írjuk: 'eltört/eltörött a válla'. Emellett a kulcscsont egy szó.

6)
A villanypóznák és a fák ki vannak dőlve...
Khmm, még egyszer.

7)
Négy nap múlva legyél a reptérnél. Négy nap múlva Sarah és Johnson elment a reptérhez a főnökért.
Szóismétlés, ezt így lehet kiküszöbölni: 'Négy nap múlva legyél a reptérnél. A megbeszélt időpontban Sarah és Johnson elment a légikikötőhöz a főnökért.'

Azt hiszem, ennyi. Ha ezeket az apró hibákat kijavítod, akkor ez a rész tökéletes lesz. Csak így tovább! ;)

Ui.: Valószínűleg a Rapdesign tagjainak nem a blues a kedvence... :D
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 07. 26. 20:14

Köszi, hogy szóltál, a legtöbbet javítottam, de a nagyobb részeket nem akarom átírni. A főnök nevét tervezem, de mindig elfelejtem beleírni, meg néha az esemény nem is ad rá alkalmat. A következő részből most már ki fog derülni. ;)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 01. 11:16

8: A titkos tervrajz

Egyik nap a főnök felhívja Saraht:
- Sarah, gyere el hozzám ma dél után, mert van egy meló, amit el kell intéznünk. A katonaságon van egy tervrajz, amit el kell lopnunk, de a részleteket akkor mondom el, ha ideértél.
- Rendben, mindjárt indulok.- mondja Sarah és azzal le is teszi a telefont.
Amikor odaér, a főnök már kint várja, beszáll a kocsiba és elindulnak.
- Mi ez a tervrajz, amit el kell lopnunk?- kérdezi Sarah, amikor odaérnek egy kereszteződéshez.
- Régen szolgáltam katonaként is két hónapig, de gyorsan kirúgtak, mert kereskedőknek kicsempésztem a fegyvereket. Dolgoztunk egy jármű tervén, de elvetettük az ötletet, mert akkor kivitelezhetetlen volt. Most azt hallottam egy bennfentesemtől, hogy újra elővették a terveket és meg akarják valósítani, hogy azzal végezzenek a bandákkal. El kell lopnunk, majd elpusztítanunk és akkor mindenki biztonságban lesz.- mesélte a főnök út közben.
- És mit tud ez a jármű, amivel el tudnának pusztítani egy egész bandát?- kérdezte Sarah csodálkozva.
- Ez egy olyan teherautó, ami kevlárpanelekből és golyóálló üvegből készült, fel van szerelve egy kétszer olyan erős ágyúcsővel, mint a tankoké és még egy hőkövető rakéta kilövővel is fel van szerelve, ami egyszerre tíz rakétát képes kilőni, plusz még kétéltű is, úgyhogy simán áthajt a tengeren keresztül.- válaszol a kérdésre.
Odaérnek és a főnök azt mondja:
- Menj a déli kijárathoz és az mellett a kerítésen besurranunk.
Így is tesznek, átmásznak a kerítésen és bemennek egy garázsba. Onnan továbbindulnak, lemásznak a csatornába és a tesztállomáson jönnek fel. Látják, hogy épül a jármű és a tervek ott vannak az asztalon. Feljönnek és érte mennek. Ekkor felvillan egy lámpa, megszólal a vészjelző és körbeveszik őket. Odamegy az őrmester és megszólal:
- Lám-lám, Carl Gipsana bandavezető lett. Rég volt, amikor kidobtunk téged és most nézz magadra. Idejöttél egy embereddel, hogy legyőzzetek több mint száz katonát. Hát semmit sem tanultál az a két hónapod alatt?
- Dehogynem. Tudom, hogy hogyan álljak bosszút.- ez a mondata után fütyült egyet, az összes tetőablak betört és bandatagok kezdtek lőni a katonaságra. Sarah is fegyvert ragadott és beszállta a buliba, a főnök lelőtte az őrmestert és összeszedte a tervrajzokat. Egy tag ledob egy kötelet és felmásznak rajta, jön egy csapatszállító helikopter, oda az összes bandatag felszáll és elindulnak a területük felé. Elkezdik üldözni őket harci helikopterek, kinyitották a rakodóteret és onnan próbálták a bandatagok kilőni az ellenséget. Ez egy darabig sikerült is, de még több helikopter jött. Egy rakéta eltalálja a helikopter rotorját és elkezdenek zuhanni. Elkezdenek kiugrálni ejtőernyőkkel, de mégis sokan meghalnak a zuhanásban, mert nem tudtak kiugrani. Amikor landolnak, az ellenséges helikopterek is leszállnak és elkezdenek lőni a bandára. Egy autópálya mellett zuhantak le, így csak az arra járó autók adhatnak menedéket, vagy menekülési lehetőséget. Sarah és a főnök beszállnak egy kis furgonba, ami arra járt és elmenekülnek, erre a többi tag is így tesz. Páran ott maradtak fedezni őket. Amikor visszaérnek, a főnök kiszáll és bemegy a háza mögötti kertbe, ott egy vashordóba tüzet gyújt és az összes tervet beledobja. Ezután odafordul Sarahhoz és így szól:
- Köszönöm, hogy segítettél.- ekkor belenyúl a zsebébe és ad neki 2000$-t.
- Köszönöm.- mondja Sarah és elmegy.
Amikor hazaér, elteszi a pénzt és leül TV-zni. Megnézi a híradót és látja, hogy ők is bekerültek a hírekbe. Ekkor ezt gondolja:
- Huh, de jól néztem ki lövöldözés közben.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 08. 02. 16:41

Olvassa valaki a történetemet, vagy csak itt írogatok feleslegesen? :insecure:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 08. 02. 18:00

attól, hogy nem irunk, olvasuk ;)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 08. 02. 18:10

Szörnyen röstellem, hogy nem tudtam még elolvasni történeted legutóbbi részét, de igyekszem bepótolni. Egy ilyen nagyszerű sztorit mem hagynék ki.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Big City

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 08. 16. 22:12

Azta, hogy itt mik történtek! Nos, bepótoltam az utóbbi három részt, s rohadtul tetszett, de tényleg! Állati jó! :D
Eddig az "Irány a party" c. fejezet nyerte el legjobban a tetszésemet, hiszen ez volt a leghosszabb fejezet és ebben jól leírtad a lövöldözéseket. Hogy is mondjam, kicsit San Andreasos érzés kapott el! :lol:

Emellett észrevettem egy elírást az "Irány a party"-ban:

"M mindenki ki fog menni a körforgalom melletti parkba és tudják a tervet."
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése