The Ballad Of Javier Gonzales

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 24. 21:10

1. Rész, Prológus

2004, június ötödike volt. Épp akkor ünnepeltük a tizenegyedik szülinapom. Spanyolországban éltünk, az Atlanti Óceán partján, egy szép nagy Villában. De haladjunk szépen sorban. Nos, akkor épp a születésnapomat ünnepeltük. Nagyon jó volt. Szüleimmel, három testvéremmel, Jessicaval, Armingoval, Robertoval meg pár barátommal szép kis bulit csaptunk. Az óriási csokitorta és persze a szülinapi ebéd után természetesen az ajándékokhoz rohantunk. El is kezdtem bontogatni, legelősször egy kék csomagolású, fehér csíkos dobozt kaptam a kezembe:
-Ez kitől van? Ez kitől van?- szemfülesen kérdezgettem, miközben a dobozt tartottam a karjaim közt.
A "tömegből" csak egy kinyújtott kezet láttam. Apukám volt. Magas, hajdani katona, a szálkás arca, őszülő haja kilátszott a sok ember közül, Javier Sergio névre hallgatott, oda jött mellém:
-Gyerünk! Hajrá. Bontsd csak ki!- mondta, miközben az ölébe ültetett és egy nagy puszit nyomva az arcomra.
Nagy nehézségekkel küzködve, valahogy mégis sikerült kibontanom a csomagot. Volt benne egy nagy doboz csoki, meg egy mű, hat lövetű dísz Revolver:
-Jaaaajj köszönöm apuuu. Ez szuper ajándék!- szóltam, és egy óriási öleléssel fejeztem ki hálám.
A többiektől nagyjából csak édességet, ruhákat meg egyéb dolgokat kaptam, de nem érdekeltek. Csak is az én apum ajándékát tartottam a kezemben egész végig:
-Na gyerekek, menjetek le a partra játszani egyet!- hallottam egy selymes hangot a semmiből, körülnéztem és láttam, hogy a drága anyukám, Javier Izabel szólt.
Mi szót fogadva le is futottunk hamar játszani a homokba egyet, a díszpisztolyomat is magammal vittem. Olyan 5-6 óra lehetett amikor lementünk. Elég sokat játszottunk. Bújocska. Rendőr pandúr, foci.... A nap lemenőre készülödött olyan 9 órakkor. Amint leért, a többiek hazamentek, csak mi maradtunk 4-en. Én, Jessica, Armingo, Roberto. Egy kicsit még időztünk a parton, amikor csak a hirtelenből lővéshangokat hallottunk a ház felől. Hamar felfutottunk, be az ajtón, be a nappaliba, ahol egy furcsa fekete fazont láttunk. Egy pisztoly volt a földön. Bizonyára kifogyott a lőszere és ezért dobta a földre a fegyvert. Anyu meg apu a földön heverve... Minden csupa vér volt. A fekete ismeretlen csávó felénk indult egy kést rántva, amikor én könnyekkel teli szemmel előkaptam a díszrevolvert és rálőttem az idegenre, csak ugy reflexből tettem. Nem gondoltam volna, hogy Apa egy igazi fegyvert adott szülinapomra. De köszönöm neki. Három lővést adtam le, eléggé pontatlanul, de elég volt, hogy az idegent leteritsem. Roberto, a legidősebb testvérem gyorsan hívta a rendőröket, mi meg a szüleinkhez siettünk. De késő volt.. Mind ketten halottak voltak.
Árvaházba kerültünk.. 15 év telt el azóta. A négy testvérből is szintén csak egy idegen lett. Roberto Oroszországba, Jessica Los Angelesbe, Armingo pedig Sacramentoba utazott. Csak egyedül én maradtam itt, Szülőhazámban.

Remélem tetszett!! :)
A sztoriról annyit tudni kell, hogy Javier Gonzales az Online Karakterem, és egy naplót vezet, amit 90 évesen ír. Abban elmeséli az egész életét. Folytatás következik majd. Sziasztok!
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Gonzales 2015. 09. 27. 19:42-kor.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 09. 24. 21:20

Te most komolyan beírtad címnek, azt amit mondtam? :D Csak poénnak szántam. Mellesleg, azaz Armingo nekem nagyon ismerős... csak tudnám miért utazott Sacramentóba. Kár, hogy lelőtted már most a végét. Jó lett volna ezt az epilógusban fölfedni. Ettől függetlenül nagyszerű lett, és izgalmas. Kíváncsi vagyok a történetre, bár szerintem egy bosszúállás kidolgozásáról fog szólni. Nagyon jó sztorit lehetne ebből csinálni, remélem nem szúrod el. :)
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 25. 13:03

Huanitát átnevezem Jessicának. :P
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 09. 25. 14:13

A Javiert hogyan ejtem ki? Azt hiszem, hogy a J az H, de a végén kimondom, hogy "er" vagy é -t mondok?
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 25. 14:20

Dzsáviernek ejtsd. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 09. 25. 15:22

Nem, nem, nem... ha Javier spanyol, akkor egészen pontosan "Hávier"-nek kell ejteni. Legalábbis a Google Fordító szerint. De ha nagyon spanyolosak akarunk lenni, akkor "Hávié".
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 25. 15:30

Jó, akkor mindenki hívja ugy ahogy azt jónak lássa. :D

Ja, meg ebből a részből kimaradt de majd majdnem minden rész végére-elejére rakok egy pár szavas mondatot a Simon Márton Polaroidok cimű könyvből.
De akkor:
Prológus- Pánikrohamot álmodni.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 09. 25. 16:51

Arminho írta:Nem, nem, nem... ha Javier spanyol, akkor egészen pontosan "Hávier"-nek kell ejteni. Legalábbis a Google Fordító szerint. De ha nagyon spanyolosak akarunk lenni, akkor "Hávié".
Oké, köszi! Majd még a történetet is elolvasom, de ezt jó volt tisztázni előtte.
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 25. 18:29

Ezt meg én köszönöm Viking. :lol:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2015. 09. 25. 20:58

Én tanulok spanyolul, beszélni is tudok egy kicsit, úgyhogy: Javier = Hávier, Huanita = Uánitá (javaslom írj Juanitát, ha megunod a Jessicát :D)
"Braaaaaaaaaaaaaaaaaaawr!" - Chewbacca

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 25. 21:22

Huánitát azt tudtam, hogy Uánitának ejtik. Meg a Huánt is Uánnak.Na mindegy. Szerintem a leányzóra visszatérve szinte biztosan Jessica fog maradni, vagy becézve Jess. Majd meglássuk ! :D De nekem Valahogy rokonszenvesebb a Dzsávier kiejtés. De ahogy gondoljátok! :lol:
A következő rész nagy valószinűséggel holnap jön :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 09. 26. 10:32

Miért jó a Dzsávier? Olyan furcsán-szarul hangzik :D
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 26. 10:40

Hát igy angolosan ejtem ki. :D mivel a J az Angolban Dzs. De akkor legyen Hávié Gonzales. :D
De inkább beszéljünk a történetről, ne a nevekről :lol:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 09. 26. 11:21

Nagyon érdekes darab :D Amúgy milyen jellegű család ez? Nem tudtam róla, hogy a spanyoloknál a vezetéknév elől van (megint a nevek...).
Kaphatnánk specifikációkat arról a revolverről?
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The Ballad Of Javier Gonzales

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 26. 13:47

Azaz miféle specifikációkat? Hogy miféle meg hasonló leirások róla?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Válasz küldése