Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Törölt hozzászólások helye.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 02. 28. 18:43

Köszönöm a jó visszajelzést! Igyekszem ahogy tudok. A leggyakoribb dolog, amiért nem írok, az az, hogy lusta vagyok fogalmazni és írni... pedig nem nagy dolog, jobb esetben fél óra alatt megvagyok.
Ha már fent vagyok GTAPlace-en, akkor írok egy új részt! Itt már lehet sejteni, hogy mi lesz a nagy fordulat...

2. szekvencia

1. rész
Escape from the Jail
(Szökés a börtönből)
Tony a börtön egyik cellájában ébredt. Mellette feküdt egy rab, akin látszott, hogy be volt lőve. Aludt. Tony gondolkodott.
- Mégis mi a fenéért bíztam meg Sonny-ban? Inkább lőtt volna le, mintsem juttatott volna börtönbe! Meg kell őt keresnem! De először ki kell jutnom innen!
Efelé tartott a gondolkodásban, amikor egy őr jött a cellához.
- Csomag Tony Ross-nak! - szólt az.
- Én vagyok!
Tony átvette a csomagot. Egy könyv volt. Kinyitotta, és legnagyobb meglepődésére egy lap hullott ki belőle. Azon egy telefonszám: 36703245167
Továbblapozni nem tudott, mert egy doboz volt beépítve a könyvbe. Tony kinyitotta és egy telefont talált benne. Egyből megértette a dolgot. Felhívta a számot. Nem lepődött meg, mikor Luigi hangja szólalt meg.
- Helló, barátom! Látom sittre kerültél! Hol vagy?
Tony nem válaszolt, mert az őr hallotta volna őt.
- Értem... - mondta Luigi. - Hívj fel, ha csendesebb helyen leszel!

A börtöntöltelékeket hamarosan kizavarták az udvarra. Tony-nak sikerült elvonulnia egy olyan helyre, ahol nem láthatják. Felhívta Luigit.
- Na, üdv! - szólalt meg Luigi. - Jól vagy?
- Mit akarsz? - felelt mogorván Tony.
- Ó, ha nem akarsz kimenni a börtönből, akkor már le is tettem!
- Ki tudsz juttatni? Csupa fül vagyok!
- Elmondom... de jól figyelj! - Luigi nem volt biztos benne, hogy Tony meg tud jegyezni mindent. - Mikor a cellában vagy, szólj az őrnek, hogy rosszul vagy! Amikor odajön hozzád, nyúlj ki a rácson keresztül, és vágd oda a pofáját a cella falához! Ha kidőlt, keltsd fel a társad, Hernandez-t, és...
- Hernandez? Honnan ismered őt? - szakította félbe a tervet Tony.
- Betörtem a börtön rendszerébe, és végignéztem a rabok nevét. A te celládban ő volt. 84-es születésű, mexikói, rajtakapták a rendőrök egy drog üzleten. Azt beszélik róla, hogy ott volt az épületben, amit berobbantottál Sonny kérésére. De térjünk vissza a tervhez. A celládban fut a szellőző. Vedd ki az ajtaját és mássz be rajta! Vonszold végig magad a szellőzőn, majd körülbelül két perc után lesz egy elágazás. Mássz jobbra, majd rúgd ki a szellőzőt! A öltözőben találod magad. Innentől már nem lesz nehéz... vidd el valamelyik őr ruháját és menj ki a börtönből! Onnantól már szabad a világ! Értve?
- Értve!
Ezzel Tony neki is látott tervének.

Minden úgy történt, ahogy kellett. Az őr többé nem figyelte Tony-t, Hernandez-zel bemásztak a szellőzőbe. Megtalálták az elágazást és bejutottak az öltözőbe. Szerencsére nem volt bent senki. Volt kettő szekrény, ami nyitva volt, beöltöztek őröknek. Innentől már csak kisétáltak a börtönből. Hernandez meg sem köszönte a dolgot, elkötött egy ott parkoló motort és elhúzott. Tony csak a fejét csóválta.

Elindult az első ruhaboltba, hogy átöltözzön. Miután vett néhány ruhát, nekiállt róni Sacramento belvárosát. Nem nagyon mozdult ki Easton-ból, mióta hazajött. Érdekesnek találta a várost. Sokat változott az elmúlt három évben. Megjelent például egy építkezés. Meglátta a projektvezetőt, aki nagyon ismerős volt neki. Középmagas, jó alkatú, hosszabb, barna hajú. Hirtelen beugrott neki és odakiáltott:
- Roowillear!

Remélem tetszett! Köszönöm, hogy olvassátok a sztorimat (már ha olvassátok ;) )!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:05-kor.
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 03. 20:16

Nos, itt van az előző rész folytatása! Elnézést, hogy ilyen rövid, a következő hosszabb lesz!

2. szekvencia

2. rész

A New Friend (Egy új barát)
Tony nem hitt a szemének... most komolyan elveszett barátját Roowillear-t látja projektvezetőként egy építkezésen?! Odakiáltott neki:
- Roowillear!
Az elveszett barát egyből odafordult, de nem ismerte fel Tony-t, ezért visszafordult egy munkáshoz.
- Roowillear! Én vagyok az! Tony! Tony Ross! - próbálkozott Tony.
Na, erre már odament. Egy korláton kihajolt, úgy szólt főhősünkhöz.
- Tony? Te lennél az?
- Igen Roowillear! Én vagyok az, akivel letámadtad a londoni katonai bázist, kiraboltál sok bankot, satöbbi.
- Gyere be, öreg haver! - ezzel Jan behúzta Tony-t a korláton. - Gyere, megmutatom milyen dologba vágtam bele!
Végigvezette Tony-t az építkezésen, majd megállt az irodájának ajtajánál.
- Nos, gyere be! - szólt Jan. - Néhány dolgot meg kell, hogy beszéljünk!

Odabent Jan egyből mesélni kezdett.
- Emlékszel arra, amikor a tűzijáték után eltűntem? Nos, ide igyekeztem! Meg akarom építeni a Sacra-Mento nevű felhőkarcolót, vagyis inkább irodaházat! Nos, már az alapoknál leragadtam, mert rá kellett jönnöm, hogy százhuszonötezer dollár nem lesz elég arra, hogy letegyem az épületek alapjait, illetve, hogy kifizessem a munkásokat, na meg persze, az adókat. Elfogyott az összes pénzem, alig maradt tízezer a tartalékban, de azt is a tartozásaim törlesztésére kell költenem! Pénz kell gyorsan, méghozzá sok! Nincs véletlen egy kis tartalékod?
- Figyelj, most szabadultam a börtönből, még a házamat is lefoglalták, egy koldus lettem!
- Börtönből? Mindegy, nem ez a lényeg. Ház van éppen a nevemen, oda beköltözhetsz!
- Köszönöm szépen! Tartozom neked!
- Hamarosan megtéríted! Holnap találkozzunk reggel fél kilenckor itt az irodában!
- Rendben, ott leszek! De most megyek és ledőlök pihenni!
- Menj csak! Akkor holnap!

Tony nem hitte el ezt a szerencsét. Kiszállhat a bűnözésből, leszarhatja Sonny-t és a Macedon Maffiát és végre hivatalos állása lehet egy építkezésen! Ráadásul egy megtalált jó barát mellett, aki nem más, mint Jan Roowillear!
Tony úgy érezte, hogy egyenesbe jött az élete!
Ám másnap kiderült, hogy ez nem így lesz...

Remélem tetszett, és elnézést, hogy ilyen rövid volt, de ehhez a részhez csak ennyit tudtam írni. A következő hosszabb lesz! ;)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:06-kor.
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 07. 20:54

Deleted.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 08. 01. 08:50-kor.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 03. 09. 23:42

Na, egy pénteki nap folyamán kiolvastam a maradékot! Tök király és érhető történet! :)

A DLC-k pedig eléggé impozánsak! Majd a napokban ötletelek valamit, s beküldök pár rablást, ha így megfelel! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 20. 20:55

Sziasztok!
Eléggé hosszú kihagyás után jön egy újabb rész, illetve a fenti szereplőlista is hamarosan bővülni fog...

2. szekvencia

3. rész
Making Money - The Warehouse (Pénzszerzés - A raktár)
Tony korán kelt fel. Meg akarta keresni Roowillear-t, mert beszélni akart vele. El is indult barátja irodájába. Az építkezésen találkozott egy munkással, aki elvezette Tony-t az irodába.
- Üdv, miben segíthetek? - kérdezte a munkás.
- Roowillear-t keresem. - mondta Tony.
- Te lennél az a bizonyos Tony Ross?
- Igen én vagyok. Honnan tudtad?
- A főnök sokat mesélt magáról...
- Ugyan, nyugodtan tegezzük egymást! Hogy hívnak?
- Stephen Brown.
- Te vagy a híres golfozó?! - csodálkozott Tony.
- Ugyan, dehogy! Sok ember összekever vele... én Roowillear segédje vagyok. - válaszolta Stephen
- Akkor miért dolgozol a munkásokkal együtt? Ilyen kegyetlen Roowillear?
- Á, dehogy! Egyszerűen nincs elég munkás. A nagy részük lelépett, alig maradtunk heten-nyolcan... Roowillear teljesen eladósodott. - mondta szomorúan Stephen. - De azt mondta, hogy te majd rendbe hozod a dolgokat.
- Remélem, hogy így lesz... - válaszolta Tony. Közben beléptek az irodába.

- Tony! Legjobb barátom! - kiáltotta Roowillear. - Hát hogy vagy!
Tony-nak nagyon ismerős volt ez a féle köszönés. Megtanulta, hogy az árulók köszönnek így. Vagy a melegek. Nehéz lenne eldönteni, hogy Roowillear melyik. De ahelyett, hogy viccelődött volna, komolyra fordította a szót. Közben Roowillear intett Stephen-nek, hogy menjen ki.
- Roowillear! Beszélnünk kell. - kezdte Tony.
- Mondjad csak!
- Szóval, ismered a Macedon Maffiát?
- Igen, hallottam már hírét...
- Tudod, hogy hol van most Sonny?
- Persze, hogy tudom! Kint Sacramento gazdagnegyedében sütteti a hasát az MM alfőnökeként!
- Akkor ezt nem kell megbeszélnünk, mert tudod. - mondta Tony. - A következő. Hogy akarsz pénzt szerezni? Stephen elmesélte hogy áll a szénád...
- Nos, már megvan a terv! - szólt Roowillear, majd a lábára csapott. - Hamarosan két nagy cég költözik Sacramento-ba. A BILEGO és a JETSAM. Kitapasztaltam, hogy raktárt bérelni az áruknak sokkal kevesebb pénz, mint venni egy újat. Valószínűleg mindkettő cég keres egy átmeneti helyet, ahová lepakolhatja azokat a dolgait, amiket importált más városokból, és egy jó darabig nem akarja exportálni vagy eladni a helyi áruházakban. A bérleti díj, illetve a résztulajdonosság bevétele heti kilencezer és húszezer között ingadozna. Az körübelül negyven-negyvenöt ezer dollár havonta. És ez csak egy lehetőség, de ez a nyereségesebb.
- Hm, ez okés így. De van nekünk raktárunk?
- Van. De az túl kicsi. Még az építkezésünknek is. De a Macedon Maffiának van egy nagy-nagy raktárja, ahol az összes cuccát tárolja. Fegyverek, drogok, még egy kevés nemesfém és pénz. A raktárat sajnos őrzik elég erősen. De be lehet jutni. Szerintem számodra ez nem akadály.
- Persze, hogyne. - mondta Tony. - Még átgondolom. Pár óra múlva jelentkezek.

Tony nem tudta, hogy mit csináljon. Az igazat megvallva, azt hitte, hogy legálisan dolgozhat Roowillear mellett. Volt két választása. Ha elfogadja az ajánlatot, akkor már nem fordulhat vissza, innentől végig kell csinálnia, egészen addig, amíg a Macedon Maffia össze nem omlik. De ezt a választást nem akarta. Vagy a másik lehetőség az, hogy John-nal, Luigi-val és Daisy-vel elköltöznek egy nyugalmasabb helyre. És benne hagyja Roowillear-t a pácban, és még Sonny-n sem áll bosszút. Tony ezt sem akarta. Aztán az is megfordult a fejében, hogy Roowillear is át akarja verni. Elvégre honnan tud ilyen sokat Sonny-ról, mikor ő a város másik felében van? Kizárt dolog, hogy az újságokból meg a hírekből. Tony már senkiben sem bízna meg. Sonny elvette azt a tulajdonságát, hogy megbízik abban, aki nem viselkedik ellenségesen. Most már senkiben se bízik. Kitűnő maffiavezér lenne. De ahogy ezt végiggondolta, folyamatosan azon járt az esze, hogy Sonny és az MM mit fog tenni a megmaradt barátjaival. Nagyon nehéz döntés előtt állt Tony. Egyszerűen nem bírta feldolgozni a történteket. Sonny kihasználta, majd a sittre dobta őt, majd rátalált Roowillear-ra, akinél pálfordulás történt. És most Roowillear azt kéri, hogy az áruló "barátjának" a maffiájával legyen konfliktusa. Pár perc töprengés után azonban olyat tett, amit maga se hitt volna el. Elindult Roowillear-hoz. El akarta fogadni az ajánlatot.

Tony bekopogott Roowillear irodájába.
- Tony, hogy döntöttél? - kérdezte Roowillear.
- Nos, egyenlőre benne vagyok a dologban. - kezdte Tony. - De mit adnál érte?
- Mint mondtam, pénzem nincs, de ha ügyesen használjuk ki a lehetőségeket, hamarosan elkezd feléd is áramlani a pénz.
- Ezt a munkát egyenlőre elvállalom. Mond hát az utasítást!
- Nos, a raktár a Mirabello pláza mögött van az Exter Avenue-n. A hátsó ajtón szerintem be tudsz menni, mert azt nem zárják. Ha bent vagy, egy kisebb helyiségben találod magad, elvileg onnan tudsz bemenni a raktár közepébe. Úgy készülj fel, hogy rengeteg őr lesz, tehát fel kell szerelkezned sok fegyverrel. Miután a raktárban mindenki halott, kivéve te, hívj fel engem, és küldök pár embert a testőrségemből, akik biztosítják a terepet. Ha esetleg megjelennének a rendőrök, akkor szintén hívj fel, és odamegyek, hogy elrendezzem az ügyet.
- Ez így okés, csak mivel tegnap szabadultam a sittről, ahová Sonny dugott be, nincs egy szál fegyverem se. - mondta Tony.
- Emiatt ne aggódj, komplett fegyvertáram van. Mik kellenének?
- Szerintem jól jön egy hangtompítós kilenc milis, egy uzi vagy shotgun, illetve valami karabély.
- Hangtompítós van, shotgunt is tudok adni, de karabély csak egy AK47-es van.
- Megteszi. Akkor indultam is. Esetleg egy kocsit tudsz adni kölcsön egy autót?
- Van egy Baller terepjáróm, ha az megteszi. Itt a kulcs.
- Tökéletes. Majd telefonálok.
- Sok sikert. Ja, és ne nagyon tegyél kárt az épületben, mert az mínusz pénz!
- Vettem! Viszlát!

Tony hamarosan megérkezett a raktárhoz. Előtte beszerzett egy golyóálló mellényt, mert anélkül semmilyen ütközetbe nem megy.
Az épület igen nagy volt. Sikerült úgy elmenni a hátsó ajtóhoz, hogy ne vegyék észre az őrök. A bejáratnál két maffiózó állt, őket Tony lesből kilőtte. Roowillear-nak igaza volt, a hátsó ajtót tényleg nem zárják. Miután belépett, egy dobozokkal és ládákkal teli teremben találta magát. Éppen bejött egy őr, akit Tony egyből megölt. Jobbra, balra és egyenesen is volt ajtó. Először jobb felé ment, és benyitott a mellékhelyiségbe.
- Ez valószínűleg nem a jó ajtó. - gondolta Tony.
Ezután balra ment. Ott egy folyosó volt. Azon végigment, és egy irodában találta magát, ahol egy ember dolgozott, valószínűleg a raktár vezetője.
- Hé, ki vagy?! - pattant fel a székből, de Tony már le is lőtte.
Ezután a főhős átkutatta a fiókokat, és talált bennük egy orvosi szettet, egy harci pisztolyt, olyat amilyet a Tactical Team használt, illetve egy sörétesre is rálelt a sarokban.
- Tényleg, a shotgunt a kocsiban hagytam! - gondolta Tony. - Ezt itt hagyom, hátha szükségem lesz rá. A harci pisztoly jól jön, eléggé ismerős számomra. A medikit is itt marad.
Ezzel Tony visszament, majd minden erejét összeszedve, az utolsó ajtót berúgva, elszabadított egy golyót. De vele együtt a poklot is. Óriási tűzharc keletkezett, itt nagy hasznát vette Tony az AK-nak és a harci pisztolynak. Legalább húsz percen át ment a lövöldözés, ezután sikerült csak Tony-nak eljutni a főkapuig. Azt kinyitva, kilépett az utcára, ahol még egy féltucat ellenség még várta. Miután megtisztította a környezetet, felhívta Roowillear-t.
- Jan! - szólt bele a telefonba Tony. - Kész vagyok a munkával, küldheted az egységeket!
- Rendben! Negyed óra és ott vannak!
Ekkor Tony nagy zajra lett figyelmes. Kisétált az utcára, és amit látott, attól elállt a lélegzete. Beleszólt a telefonba.
- Roowillear, állítsd le a fegyvereseket! Nagy gond van!

- Mi az a nagy gond?! - kérdezte Roowillear aggódva.
- Úgy tűnik, hogy a raktár erősítést kapott! - mondta Tony.
- Azonnal küldök tíz fegyverest!
- Ne! Inkább én egyedül essek el, mint ők tízen!
- De...
- Figyelj, most nincs időm csevegni! Majd visszahívlak! - kiáltotta Tony, majd letette a telefont.
Ekkor legalább három autó farolt a raktár elé. A maffiózók fedezékbe húzódtak, ahogy Tony is. Olyan érzés volt ez, mint az ókorban egy csata. Mindkettő fél csak a kapitány parancsára vár.
- Gyerünk emberek, szedjük szét ezt a barmot! - kiáltotta az egyik fegyveres.
Ekkor ismét elszabadult a pokol. Tony hihetetlenül jól állta a sarat, de nem tudta feltartóztatni a maffiózókat. Már bent történt minden a raktárban, és Tony egyre hátrébb szorult. Hiába irtotta az embereket, mint a Dead Rising-ben, egyszerűen nem tudott mit csinálni. Ám ekkor eszébe jutott az irodában lévő medikit, és egyből hátrarohant. Miután rendbe hozta magát, újult erővel rohant vissza a raktárba. Most már sikerült kijutnia a raktárból, de legalább öt Granger állt az utcán. Tony tehetetlen volt. Ám ekkor csoda történt. Az autók elkezdtek robbanni, a maffiózók a levegőbe repültek és nem lehetett semmit se látni a füsttől. Ekkor egy gránátvetős fickó lépett Tony-hoz és azt mondta.
- Senki sem baszakodhat a barátommal!
Tony egyből felismerte John hangját.
- John! Hogy a francba tudtad, hogy itt vagyok?!
- A gondolatolvasás mestere vagyok. - válaszolta John. - De szerintem van egy kis problémád, esetleg segítsek?
- Jól jönne.
Innentől már semmiség volt az egész. A kocsikat felrobbantva a fegyveresek nagy része meghalt, a többi menekülőre fogta. Ám jött az újabb csapás. Egy Maverick helikopter közeledett, benne Combat MG-vel lövő emberek. Emellett a rendőrség is megérkezett. Tony és John fedezékbe húzódott, majd mikor közel ért a helikopter John elkezdte bombázni gránátvetővel. Közben Tony észrevette Sonny-t a helin. John-nak sikerült eltalálni a helikoptert, így az lezuhant.
- EZAZ!!! Ezt megkaptad Sonny, te mocskos disznó! - ordította Tony miközben már John kocsijában ült és lövöldözött a rendőrökre.
Egy kisebb üldözés után már Tony John autószalonjában pihent. Felhívta Roowillear-t.

- Roowillear! - szólt a telefonba Tony. - A munka megvan. A rendőrök ugyan ott vannak a raktárnál, de a Macedon Maffiának nyoma sincs.
- Szép munka! - mondta Roowillear. - Pihenj egy kicsit. Hamarosan dőlni fog a lé hozzánk.
- Remélem is.
Ezzel Tony lerakta a telefont, megköszönte John-nak a segítséget, majd elindult Luigi-hoz. El akart neki mesélni mindent.

Nos, vége van az eddigi leghosszabb résznek a GTA Sacramento Stories-ból. Hamarosan bővül a szereplők listája!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:08-kor.
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 03. 30. 19:38

Sziasztok!
Egy újabb részt írnék a GTA Sacramento Stories-hoz... nem biztos, hogy ma befejezem, de az elkövetkezendő napokban biztos!

2. szekvencia

4. rész
Making Money - The Deal (Pénzszerzés - Az üzletkötés)
Pár nappal a raktáros akció után elérkezett az a nap, amikor Roowillear is csinál valamit. Igaz, eddig is rengeted szervezett, de most jön az igazi munka. Két nagy cég, a bútorgyártó BILEGO és a hajókészítő JETSAM költözik Sacramento-ba. Roowillear megcsinálta a raktár ajánlatát úgy, hogy egy se tudja felülmúlni se árban, se kapacitásban. Mindketten reménykedtek, hogy legalább az egyik cég vezetője aláírja a kétéves szerződést.
De térjünk vissza a történet főhőséhez, Tony Ross-hoz!

Éppen Roowillear irodájába kopogott be, amikor megcsörrent a telefonja.
- Na, ki a franc lehet ez? - gondolta Tony. Egy ismeretlen szám volt az, és Tony az ilyeneket sose veszi fel, ha fontos dolga van. Márpedig most fontos dolga volt. Készülődött az üzletkötésre. Ám ekkor Roowillear kinyitotta előtte az ajtót.
- Tony! - üdvözölte. - Hogy vagy kedves barátom? Remélem jól, ugyanis a testőri szerepet kell most betöltened!
- Micsoda?! - kiáltotta Tony. - Azt hittem, partnerek vagyunk!
- Igen, azok, de most fontosabb a személyes biztonságom, mint az, hogy azzal foglalkozzak, hogy kinek milyen pozíciója van az életemben. No, meg egy testőrrel megjelenni olyan menő.
- No, szép kilátásaim vannak. - sóhajtott Tony. - A hülye barátom, aki százezer dollárral fogott hozzá egy irodaház építéséhez a segítségemet kérte, és üzlettársi egyezményt is kötött velem, de most a testőrét kell játszanom, mert az ő "személyes biztonsága" fontosabb a barátjánál!
- Befognád a pofád?! Néha marha idegesítő tudsz lenni! - hördült fel Roowillear.
- Figyelj, Jan! Ezt majd később lerendezzük, most meg gyerünk!
- Igazad van, zúzzunk!
No, így sem szoktak beszélni az öltönyös üzletemberek!

Elautóztak egy gyönyörű Ubermacht-tel (erre persze van pénze Roowillear-nak!) a nem túl messze lévő Ancellotti parkba. Már ott várta őket a két ügyvezető igazgató.
- Nos, uraim? - szólalt meg Roowillear. - Elkezdhetjük a tárgyalást?
- Persze. - mondta a nem túl lelkes BILEGO cég vezetője, mivel a másik igazgatónak a testvére résztulajdonos a BILEGO-ból, így elég nagy pénz irányult el a vezetőtől.

A tárgyalást pedig le nem írnám, mert akkor holnapig is itt lennék.
Elég sokáig folyt a tárgyalás, de sokkal gyorsabban ért véget. Ugyanis hirtelen legalább három fekete Granger fordult be az Ancelotti parkba. Amint kiszálltak belőle a fegyveresek, nem haboztak, egyből elkezdtek lőni.
Tony-nak és Jan-nak csak annyi ideje volt, hogy beugorjanak az asztal mögé, ugyanis a két vezetőt egyből lelőtték, ahogy a testőröket is.
- Tony, mi ez a faszság?! Kik ezek? - kiáltotta Roowillear.
- Fogalmam sincs. De rohadt gyorsan ki kell innen szabadulnunk!
- Egyetértek!
Ezzel mindkét srác előkapta a pisztolyát, és nekiálltak lövöldözni. Óriási küzdelem volt, és épp mikor már beszállhattak volna egy kocsiba, megérkezett a rendőrség. De ez még hagyján! Még több Macedon maffiózó jött. Ugyanis (szerintem nem volt nehéz kitalálni) ők támadták le Tony-t és Roowillear-t. Ezúttal Roowillear kocsiját otthagyták, és inkább egy Grotti Cheetah-ba szálltak be. Elkezdtek menekülni.

Tony vezetett, Jan pedig lőtt. Közben összeszedtek pár fegyvert, így kicsit könnyebb volt a darabolás. Ám akármilyen gyors is volt az autó, egyszerűen nem tudták lerázni a maffiózókat. El kellett menni egy fix helyre, ahol leszámolhatnak az üldözőkkel. Mindeközben egy Buzzard is csatlakozott és lelkesen lövöldözött a két "üzletemberre".
Már kis híján lerázták az üldözőket amikor egy kósza golyó kilyukasztott a Cheetah gumiját. Tony-nak épphogy csak be tudott kanyarodni a Mirabello Pláza parkolóházába. Amint tudtak megálltak, és várták a maffiózókat. De azok valamiért nem akartak jönni. Tony kimerészkedett egy harci pisztollyal a parkolóház bejáratához. Sehol senki. Még várt egy pár percet, de nem jött senki. Ezek szerint megmenekültek.

Roowillear hívott egy taxit.
Miközben hazafelé utaztak, hosszasan beszélgettek.
- A picsába! - kiáltotta Roowillear. - A rohadt Macedon Maffia elszarta ezt is! Egyszerűen nem hiszem el! És ami a legfájóbb, hogy a nyolcvanezer dolláros Ubermacht Oracle-met otthagytam egy háborús csatatér közepén!
- Nocsak, Jan! - mondta Tony. - Még most is van humorérzéked?
- De kis vicces vagy! Neked nem volt semmi veszteni valód! Én pedig elbuktam! Minden lehetőségnek annyi!
- Szóval, most mi legyen? - kérdezte Tony.
- Nem tudom... mindenesetre, erre pihennem kell egy napot. Majd holnap beszélünk.
- Rendben.
És innentől nem is szólt egymáshoz a két "partner".

Nos, remélem tetszett ez a nem túl hosszú rész! Hamarosan bővítem a szereplők listáját! :)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:08-kor.
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 04. 19. 19:31

Nos, rávettem magam, hogy írjak egy új részt! Nem lesz túl hosszú, ezért előre is elnézést kérek!

2. szekvencia

5. rész
More Problems (Még több probléma)
Mivel a tegnapi üzlet nem sikerült túl jól, ezért Jan úgy döntött, hogy egy kicsit egyedül akar lenni. Meg lehet érteni őt szerintem, mert végül is elvesztette az összes pénzét, plusz legalább ötvenezer dollár adóssága van és még a maffia is fenyegeti! Nos, lényeg a lényeg, térjünk vissza főhősünkhöz, Tonyhoz!

Tonynak az üzletkötés utáni napokban nem volt túl sok dolga. Éppen fel akarta hívni Luigit és Johnt, hogy menjenek el egyet beszélgetni a történtekről, amikor rémülten betoppant Roowillear.
- Tony! Nagy gond van! - kiáltotta. - Gyere, most azonnal!
- Mi a probléma? - pattant fel a fotelból Tony.
- Azt majd útközben elmondom. Gyere velem!
Ezzel futva elindultak az építkezéshez.
Ott Roowillear betessékelte Tony-t egy széfszerű szobába. Jan felkapcsolta a villanyt.
- Nos, a probléma az, hogy a Macedon Maffia bérgyilkosai elindultak az építkezésre! - kezdte Roowillear. - Legalább négy autó tart felénk, de félek, hogy ez több is lesz. Tessék, itt van a kulcs a széfhez! - ezzel odaadott egy kulcsot Tonynak, majd folytatta. - Szerelkezz fel, és találkozzunk itt két perc múlva! Addig én evakuálom a munkásokat.
- Vettem.

Roowillear valóban nagyon gyorsan visszatért. Addigra Tony talpig fegyverzetben állt. Dzsekijébe egy SMG-t és egy lefűrészelt csövű shotgunt gyömöszölt, a zsebeiből két pisztoly lógott ki. A kezében egy M4 volt, az ingjére pedig egy golyóálló mellényt húzott. Odaszólt Roowillearnak.
- Jan! Találtam néhány táskás bombát és egy RPG-t még a raktárban. Mit csináljak velük?
- Azokat esős időkre hagyjuk. - válaszolt Roowillear, ám ekkor berobbant az építkezés kapuja. Jan így inkább folytatta. - De ahogy látom, esős idő van. Hagyd itt az M4-et, és tegyed ezeket a táskás robbanószereket a bejárati kabinra! Hamarosan ott leszek!
Ezzel Roowillear berohant az irodába.

Tony elindult a bejárathoz. Az SMG-t előszedve "odarambózott" a bejárati őrbódéhoz, majd rátett két tapadós bombát. Ám ebben a pillanatban gördült be három MM jármű a kapun. Tonynak nem volt más lehetősége, berobbantotta az őrbódét, annak ellenére, hogy a robbanószerkezettől mindössze pár méterre állt fedezékben. Hatalmasat szólt a robbanás, Tony legalább öt métert repült. Az egyik autó felrepült az őrbódé magasságába, majd zuhanni kezdett egyenesen a földön fekvő Tonyra. Ám ahelyett, hogy a kocsi agyonnyomta volna főhősünket, úgy döntött, hogy robban még egyet, amitől teljesen darabokra hullott, így Tony mellé zuhanva. Az egykori kommandós vett egy nagy levegőt, majd fölkelt és elsietett az irodához. Éppen kilépett rajta Roowillear.

- Jan! - kiáltott oda Tony. - A bejárat megvédve!
- Az lehet, de ahogy látom, hátulról is megtámadtak minket! - válaszolt Roowillear. - Fogd ezt! - ezzel odahajította Tonynak az RPG-t. - Védd meg a hátsó bejáratot is! Én hátulról fedezlek!
Tony ezúttal hátrafelé indult, Jan pedig utána. De sajnos elkéstek. Már ott állt legalább négy kocsi. Tony fedezékbe vezényelte Roowilleart, majd egy jól becélzott lövéssel levegőbe repítette az autókat. Ám ezzel nem ért el semmit, ugyanis a maffiózók már rég fedezékben voltak. Tony elhajította az RPG-t, majd az SMG-t elővéve elkezdte Jannal együtt kiiktatni az embereket. Fokozatosan előrehaladva irtották a maffiózókat, de sajnos ez sem volt elég. Már elég sok ellenséges tag az épülő épületeken volt.
- Tony! - szólt Roowillear. - Menj fel és lődd le a fent lévő maffiózókat! Addig én megtisztítom a dolgokat itt lent!
- Vettem!

Ezzel Tony felrohant az épület tetejére, ahol fedezékbe vonulva elkezdett lövöldözni. Csak úgy durrogtak a cementes zacskók, illetve törtek szét a téglák! A fagerendák is széttörtek! Igazi háborús övezetté lett az építkezés. Tony mesterien lövöldözött. Mire az utolsó ember is a fűbe, akarom mondani a betonba harapott, Tony ruhája már úszott a vérben. Nem csak azért, mert közel egy tucat maffiózót ölt meg, hanem azért is, mert ő is bekapott pár golyót. De ekkor következett a legrosszabb. Megszólaltak a rendőrautók szirénái. Tony erőt vett magán és leszaladt Roowillearhoz. Na, Jannak sem volt tiszta a ruhája! Ő is bekapott néhány golyót, de jól volt.
- Jan, jönnek a zsaruk! - kiáltotta Tony.
- Nyugalom Tony! Majd én elintézem! Te csak menj haza, és pihend ki magadat!

Tonynak nem kellett kétszer mondani. Hazasietett, lezuhanyozott, kiműtötte magából a golyókat, majd felhívta Luigit.
- Luigi! Hívd fel Johnt! Egy óra múlva találkozzunk! Ne legyen most más dolga! Fontos dolgokról kell beszélnünk!

Ééés ennyi volt mára, köszönöm Nikitának, hogy olvassa a sztorimat, mivel más nem és remélem egy hét múlva le tudom írni a következő részt! :)
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:09-kor.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 04. 20. 13:31

Az utolsó két részt (The Warehouse, The Deal) elolvastam, s nagyon tetszett! Azt hittem, hogy egy akciófilmet nézek, annyira jól leírtad a tűzharcokat. :D

S bocsi, hogy csakis ilyenkor olvastam el őket, DE a napokban történő események egy kicsit felpörgették idegrendszeremet. :(

A folytatást pedig már várom! :D

UI: A "The Warehouse" c. fejezetben írtad, hogy John eltalálta Sonny repülőjét, s az lezuhant. Tehát, akkor Sonny most meghalt? :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 04. 20. 15:13

Köszönöm, hogy olvasod a sztorimat! :)
Hogy Sonny meghalt-e vagy sem, azt döntsd el te, de a következő részben ez kiderül. ;)
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 04. 20. 15:57

Nincs mit, hisz Te is olvasod az enyémet ;).

Áhh, akkor biztosan túlélte :D.

Már várom a folytatást!
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 04. 20. 18:21

No, befejeztem az újabb részt, mára is megvan az esti mese! :D
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 04. 26. 11:39

Bepótoltam lemaradásomat, s ez a fejezet is szuper lett! :D

Várom a folytatást, DE nagyon! :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 10. 14:03

Úgy tűnik, közel egy hónapja nem volt új rész, így most névnapom alkalmából írok egyet.
Folytatom a sztorit egy új résszel, ami egy kicsit más lesz, mint a többi, mivel itt nem fogunk tovább haladni a történettel, hanem betekintünk a többi szereplő életébe, emellett érdekes dolgokról lesz szó.
Jó olvasgatást!

2. szekvencia

6. rész
The Meeting (A találka)
Az építkezéses mutatvány után Tony egyből felhívta Luigi-t. Beszélni akart vele.
- Mond Tony! – szólt bele a telefonba Luigi.
- Beszélnünk kell. Most! – mondta Tony. – Hívd Johnt! Nincs kifogás! Egy óra múlva találkozzunk a Trinity tér mellett! Larry’s Pub!
- Őőő, oké! – válaszolt Luigi. Aggasztotta, amikor így beszélt Tony. Akkor mindig baj volt. Nagy-nagy baj. – Akkor Larry’s Pub. Cső!

Luigi nem a legjobbkor kapta a telefont, mert dolga lett volna. Egy régi kedves ismerősét akarta meglátogatni, de ez most úgy tűnik, hogy nem jön össze. Fel is hívta barátját.
- Luis, barátom! Bocs, de van egy fontos dolgom, amit el kell, hogy intézzek. Ugye meg tudsz érteni?
- Hola, amigo! - válaszolt Lopez. - Persze, menj csak, majd valamikor bepótoljuk!
- Oké, és még egyszer bocs!
- No problem. Majd valamikor máskor.
Miután Luigi letette a kagylót, egyből hívta Johnt.
- Hi John! - szólt bele a telefonba Luigi. - Van egy kis probléma, és...
- Bocs Luigi, de most nem érek rá. Peter-rel épp egy rivális autókereskedő kocsijait nézegetjük. - mondta John.
- John, ez most mindennél fontosabb! Tony telefonált!
- És akkor mi van? Szarom le Tonyt és az ügyeit! Kellett neki Sonny-val baszakodnia!
Luigi nem lepődött meg John-on. Neki is tele volt a hócipője Tony-val, de ha egyszer a barátja élete a tét, akkor segíteni kell, ha tetszik, ha nem.
- John, figyelj ide! Tony-nak az élete forog kockán! Muszáj beszélnünk egymással, hogy meglássuk, mi a helyzet. - válaszolt Luigi.
- Figyelj, most tényleg nem érek rá, de egy óra múlva tudok jönni. Hol találkozzunk?
- The Trinity. Larry's Pub.
- Oké, cső!

Tony szedelődzködött éppen, mikor betoppant a házba Roowillear.
- Jan! Jó, hogy itt vagy! - mondta Tony. - Beszélnünk kell!
- Csupa fül vagyok.
- Nos, John-nal és Luigi-val elmegyünk megbeszélni, hogy mi legyen veled.
- Hogy-hogy mi legyen velem?
- Úgy, hogy mi legyen a bizniszeddel, az MM-el, illetve a többiek életével. El kellene jönnöd.
- Bocs, de tartok tőle, hogy nem fog menni. Rettentően fontos dolgom van.
- Mi az a fontos dolog?
- Őőő, egy kis értekezlet az embereimmel.
- Embereiddel? Az nem én vagyok?
- Nem, hanem az én kis fegyveres csapatommal.
- Ó, hát olyanod is van? Nagyszerű! Akkor meg mi a francért kell engem cseszegetned?! - ordított Janra Tony, majd kilépett a szobából. Eztán Roowillear felhívott valakit.
- Bevette. El tudok menni. - mondta Roowillear.
- Rendben. - szólt az ismeretlen fickó. - A házamnál várlak. Richman Street. Ne késs!

Mikorra Tony odaért, Luigi már benn ült a boxban.
- Tony, rendeltem egy pizzát, nehogy megéhezzünk! -szólt Luigi. - John is hamarosan itt lesz, azt mondta, tíz perc és megérkezik.
- Rendben. Figyelj, akkor el is kezdem. Szóval: miután kiszabadultam a sittről találkoztam a nemrég elveszett barátunkkal, Roowillear-ral. Ő azt mondta, hogy problémái vannak, én segítettem neki. Sajnos a problémák a Macedonoknál kezdődtek. És így szépen belekeveredtem Roowillear ügyeibe, így már az én fejemen is vérdíj van, ráadásul ott van még Sonny is.
- Ebben nem tudok segíteni barátom! Remélem van még mondandód, mert így nem sok értelme volt eljönni! - mondta Luigi.
- Nos, a probléma az, hogy valószínűleg a ti fejeteken is vérdíj van. - válaszolta Tony.
- Hogy micsoda?! - üvöltötte Luigi. - Tony, megígérted, hogy távol maradsz a bűnözéstől, és azt is, hogy minket se keversz bele!
- Így igaz! - szólalt meg Luigi háta mögött John. - És remélem, hogy fontos a dolog, mert sok dolgom lenne.
- Ó, de még mennyire, hogy fontos! - válaszolta Luigi. - Vérdíj van a fejünkön Tony és Jan jóvoltából!
- Nagyszerű! - szirénázott John. - Nehogy már egy perc nyugtom is legyen! Örülök, hogy békés életet élhetek, erre jön a pszichopata barátom azzal, hogy ki akarnak nyíratni!
- Srácok, nyugodjatok már le! - szólt Tony. - John, a te pszichopata barátod kiment téged is, meg Luigit is a bajból! A lényeg az, hogy minél előbb ki kell költöznötök Eastonból!
- Ó, még nagyszerűbb! - kiáltott fel Luigi. - Még a pénzünket is fogyasztani akarod! Nem hiszem el, térj már észhez Tony!
- A pénzt meg tudom szerezni. - mondta Tony. - És elég csak pár hétre kimenni Sacramentóból, míg lecsillapodnak a kedélyek.
- Na ne mondd! Hogyan szerzel pénzt? - kérdzete John. - Kirabolsz egy bankot? Kifosztasz egy gyémántboltot? A Liberty City-s írek akcióját akarod überelni?
- Hagyjatok már békén! Higgyétek el, meglesz a pénz! De addig is, mindig tartsatok magatoknál fegyvert! Sok ám az a tízezer dollár!
- Mennyi?! - kiáltotta Luigi. - Tony, most már tényleg betelt a pohár! Adunk neked egy utolsó esélyt, de nem akarunk többször arról hallani, hogy az életünk forog kockán! Értve vagyok?
- Értve... - válaszolta búsan Tony.

Ezen beszélgetés után már oldódott a hangulat, és sokáig elvoltak a srácok.
Ám mikor Tony hazaért, megdöbbentő üzenet várta...


Köszönöm, hogy elolvastátok ezt a nyúlfarknyi részt, és jövő héten minden kérdésre választ kaptok! Kivel találkozott Roowillear? Mi lesz Tony barátainak a sorsa? És legvégül... mi volt az a hajmeresztő üzenet, amit Tony talált? Ha a következő részt elolvassátok, megtudjátok! ;)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:10-kor.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 05. 11. 17:14

Aha, jó lett ez is! Várom a befejezést előre is! :D
Amúgy utólag boldog névnapot! :)

UI: Tudtam én, hogy Roowillear egy mocskos áruló. Kép
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 11. 17:22

Annyira nem is lesz áruló, mint amennyire hiszed! De ez majd később kiderül...
És köszönöm a névnapi köszöntést! :)
Well look who's back

Válasz küldése