Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Törölt hozzászólások helye.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 18. 14:52

Eljött a hétvége, új rész következik... most kiderül, hogy milyen üzenetet kapott Tony, illetve érdekes fordulatok jönnek a történetben.

2. szekvencia

7. rész

Old Friends, New Problems (Régi barátok, új problémák)
Tony estefelé ért haza. A házban sötét volt és csend. Miközben Tony levette a kabátját, egy levélre bukkant a konyhaasztalon. Közelebb ment, hogy megnézze. Ezt találta rajta:

Találkozzunk az El Burro olajkitermelő telepen! És tudod: Figyeld, ki van mögötted! Vagy te leszel a következő.
- Lester Crest

- Baszki! - kiáltotta Tony, majd felhívta Roowilleart.
- Helló Tony! Mi újság? - szólt bele a telefonba Jan.
- Roowillear, találkoznunk kell most rögtön! - mondta Tony.
- Fú, basszus! - válaszolta Roowillear. - Oké, tíz perc múlva az irodámban.
- Rendben. Ott leszek! - ezzel Tony letette a telefont, majd magára húzta előbb levetett kabátját, megragadta a papirost és indult az építkezésre.

Odakint is már sötét volt, az utcák teljesen kihaltak. Tony megérkezett Roowillear irodájához. Kulcsa nem volt az ajtóhoz, így várnia kellett Janra, aki kissé késve ugyan, de megérkezett.
- Helló Tony! - köszönt Jan. - Mi a gond?
- Majd mindjárt elmondom. Gyere be!
Roowillear-nak takaros kis irodája volt. Leültek az antik íróasztalhoz, és Tony mesélni kezdett.
- Épp Johnnal és Luigi-val voltam egyet kajálni, és mikor hazajöttem, a konyhaasztalon ezt találtam. - mondta Tony, majd felmutatta a levelet. Roowillear elolvasta, majd megkérdezte:
- Ki a franc az a Lester Crest?
- Mikor még a Sacramento Tactical Team-nél szolgáltam, akkor néha találkoztam vele. - mesélte Tony. - A hadnagy jó barátja volt. Volt egy továbbképzési szezon, amiben ő is részt vett, mint továbbképző. Ekkor ismertem meg igazán. Elég erős akaratú, de jó fej. Hallottam, hogy az FIB-nak dolgozik, mert nagy technikai tudása van. Később mentünk egy speciális bevetésre, amit ő tervezett meg. Itt fedezte fel, hogy nagy tehetségem van lőfegyverekhez. Aztán egyszer csak felhívott, hogy adna pár egyéni küldetést. Itt kóstoltam először az alvilági életbe, és ezért tört ki a balhé az STT-nél is. Lényeg a lényeg, egész jó partnerek lettünk, de a sors elválasztotta utunkat. Én ugye Londonba kerültem, míg ő valószínűleg itt maradt.
- És miért küldte ezt a levelet? - kérdezte Roowillear.
- Gondolom ismét segítségre van szüksége. - válaszolt Tony. - De nem akarok belemenni az ügyleteibe, mint ahogy Sonny-val tettem.
- Tudok valamiben segíteni? - ajánlotta fel Roowillear. Ugyan még mindig nem értette, hogy miért kereste meg ezért őt Tony, de ha segítségre szorul a barátja, ő nem hagyja cserben.
- Mindössze annyit tegyél meg, hogy valamiféle tűzszünetet kötsz a Macedon Maffiával, mert egyszerre nem tudok két helyen lenni.
- Ez a legkevesebb! - mondta fülig érő mosollyal Roowillear. Ezt ugyan Tony nem értette, de nem is érdekelte. Jan mindig is kissé zakkant volt.
- Akkor én indulok is! - szólt Tony. - Vigyázz magadra!
- Megpróbálok! Na, csá! - köszönt el Roowillear, majd amikor Tony kilépett a szobából, Jan felhívott valakit.
- Mit akarsz már megint? - kérdezte az ismeretlen.
- Tartsunk egy kis pihenőt! Tonynak más dolga van. Valami FIB-s cimbora. - válaszolta Roowillear.
A vonal túlsó végén lévő maffiózó elmosolyodott.
- Hamarosan megszerezzük az irányítást a Macedon Maffia felett. - mondta vigyorogva, majd bontotta a hívást.

Tony elindult a találkahelyre. Taxival ment, mivel nem volt kedve visszagyalogolni a házához. Mikor megérkezett az olajkitermelőkhöz, rosszabbat látott, mint gondolta volna. Lester mellett ott ült a korrupt FIB ügynök, Steve Haines, aki egyből (szokásához híven) nagy hanggal üdvözölte Tonyt.
- Tony, barátom! Mizu, tesó? Hogy vagy?
Tony még jobban undorodott az efféle köszönéstől, mint a 24 órás szilveszteri lakodalmaktól. Ám ekkor Steve fogta magát, és átölelte Tonyt olyan erősen, hogy főhősünk majdnem megfulladt.
- Huhh, hö... jó' van... Steve, elég lesz! - nyögte Tony.
- A tied vagyok bébi! - ordította a kissé tébolyult FIB ügynök.
- Steve, állj le! - szólt rá Lester is. - Tony, mint látod, az FIB a segítségedet kéri. - mondta a bicebóca "barát", miközben Steve végre abbahagyta az ölelkezést. - Azért a tiedet, mert te ismered a legjobban Sonny Paige-t. Van néhány olyan fájl a birtokában, ami kell nekünk. Meg kéne szerezned.
- És mégis miért kéne ezzel nekem foglalkoznom? - tudakolta epésen Tony.
- Azért, mert az FIB azt mondta! - üvöltötte Steve, aki hirtelen átment egy kőkemény hadnaggyá. - És ha nem teszed meg, itt helyben kinyírlak!
- Woah, woah! Nyugi Steve! - higgasztotta le a feldühödött FIB-ost Tony. - Megteszem, hisz nekem is van törleszteni valóm vele szemben. Csak az volt a kérdésem, hogy miért van RÁM szükségetek?
- Mert te vagy a legközelebbi és legmegbízhatóbb ember Sonny-hoz. - válaszolta Lester.
- Eddig oké, valami egyéb fontos? - kérdezte Tony.
- Nincs semmi, hímringyó! - vetette oda félvállról Steve.
- Nem téged kérdeztelek... és mi van a fizetséggel?
- Nos, hum... arról majd később beszélünk. - dadogta Lester, miközben egy fekete Ubermacht kanyarodott be a telekre.
- Azt hiszem ez az én fuvarom lesz. - pattant fel Steve. - Viszlát, hölgyeim!
- Anyád... - motyogta Tony.
Közben Lester is elindult, de előtte azt mondta Tony-nak.
- Figyelj, hívj fel, hogy ha van időd és akkor találkozzunk az FIB épülete előtt!
- Oké, vettem. - válaszolta Tony, miközben búsan nézte, ahogy eltűnnek a megbízói a város forgatagában.

Pár perc múlva Tony erőt vett magán, és megpróbálta feldolgozni a történteket. De mielőtt hozzáfoghatott volna, megcsörrent a telefon a zsebében. Luigi volt az.
- Helló Luigi! Mi az ábra?
- Figyelj, van egy kis gond... - szólt Luigi.
- Milyen gond? - kérdezte Tony.
- Nos, épp sétáltam az utcán, mikor egy tolvaj kirántotta a zsebemből a pénztárcámat, majd beült egy kocsiba és elhúzott. Szerencsére épp a kocsim mellett voltam, így üldözőbe vettem a rablót. Egészen a gazdagnegyedig elmenekült, ahol jött egy éles kanyar, amit ő simán bevett, de nekem nem sikerült, így átszakítottam egy ház rézkapuját a kocsimmal, átpördültem, majd a garázskaput betolva nekiütköztem a tíz millió dolláros Z-Type-nak. Nos, a ház tulajdonosa négymillió dollárt kért kártérítésként, és így nem jelentett fel! Nem tudom, hogy szerezzem meg a pénzt, és már nincs két hetem! Tudsz segíteni? - kérdezte esedezve Luigi.
- Hajjaj... bravó Luigi, bravó! - szólt gúnyosan Tony. - Figyelj, megpróbálok segíteni, de sok dolgom van.
- Ó, köszi! Akkor gyere át holnap délután! Cső! - mondta Luigi, majd letette a telefont.
- Baszki! - gondolta magában Tony. - Nagyszerű! Két probléma, két lüke barát... mégse olyan egyszerű az élet!
Ezekkel a gondolatokkal elindult hazafelé főhősünk...

Remélem tetszett! A következő részben már akció is lesz, illetve érdekes dolgok derülnek ki lassacskán... :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:10-kor.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 05. 21. 15:07

Ejha! Rohadt jó lett ez is! :D Sőt egy picit meglepődtem Lester és Steve Haines végett.
És tényleg bocs, hogy csakis ilyenkor véleményeztem a mostani részt, de nem nagyon volt időm. Bocs.

UI: Az FBI nem FIB lenne? :)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 21. 16:10

Mivel a valóságos FBI kétlem, hogy olvassa a sztorit, ezért nem gondoltam, hogy meg kell védeni a jogait. Én annak is örülök, hogy valaki olvassa a történetemet! Az, hogy mikor, az tök mindegy, de már az is csoda, ha olvassák! :)
Ja, és hétvégén jön egy új rész!
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 05. 21. 19:55

Arminho: szólok, hogy énis olvasom csak nem irok véleményt de szerintem nagyon jó! :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 22. 16:50

Törölve...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 31. 21:16-kor.
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 05. 31. 21:24

Sziasztok!
Két hete nem volt új rész, ezért már tényleg muszáj írni. Sajnos most sem lesz túl hosszú, de kárpótlásul megpróbálok kiadni holnap egy assassnin mellékküédetést.
Jó olvasgatást!

2. szekvencia

8. rész
Deconstruction (Rombolás)
Hol is tartottunk a sztoriban? Ja, persze... szóval ott hagytuk abba, hogy az éjszaka közepén elindult haza főhősünk. Nem is volt semmi probléma, reggel viszont igen fáradtan kelt. Mivel Luigi-nak problémája adódott a Vangelico ékszerüzlet vezetőjével, ezért délelőtt azt tervezte Tony, hogy meglátogatja barátját. Persze előtte nem árt beszélnie Roowillear-ral sem, hisz ő szinte minden gondra tud megoldást. El is indult másik barátjának irodájába.

Roowillear már reggel hat órakor fent volt, és dolgozott. Amint meghallotta a kopogást, máris rohant ajtót nyitni.
- Ó, szevasz Tony! Hogyhogy ilyen korán felkeltél?
- Jan, van egy kis gondom. - mondta Tony. - Vagyis inkább Luigi-nak van egy kis gondja.
- Csak nem azzal a kis seggfejjel, Thomas-szal, a Vangelico vezetőjével? - szólt Roowillear. - Igen, hallottam róla. Az az ember egy igazi seggfej, egy bunkó, köcsög f*sz! Mármint Thomas Matterson.
- Hát, csak igazad lehet, mert Luigi is hasonlókat mesélt róla. - nyilatkozta Tony.
- Ideje megleckéztetni a faszit. - mondta Roowillear. - De igazán. Méghozzá te fogod ezt megtenni.
- Mi? Én? De miért?
- Azért, mert te vagy az egyetlen, akit még nem ismer úgy, mint egy segget. - válaszolta Roowillear. - Összedobok valami kis romboló eszközt. Találkozzunk az építkezés hátsó bejáratánál két óra múlva!
- Oké, értettem. Csáó! - köszönt el Tony, majd kilépett az irodából.

A nap már fent volt az égen nyolc óra körül, mikor a srácok találkoztak.
- Na, akkor nézzük csak, miből élünk! - szólt Jan, majd kinyitotta a mini teherautó hátulját.
- Azt a k**va! - tört ki Tony-ból. - E' má'n igen! Honnan szerezted ezeket?
- A jó biznisz mindig kifizetődő, nem igaz?
- Milyen biznisz? Ha jól tudom a csőd szélén állsz. - lepődött meg Tony.
- Nem fogod elhinni, de sikerült egy ideiglenes szerződést aláíratnom Don Percival-lal, a Merryweather vezetőjével. - válaszolta Roowillear. - Én adom a szabad raktár - és kikötőterületet, ők pedig a fegyvereket. Nem rossz, mi?
Csak hogy tudjátok, miket látott Tony, leírom: szóval, kezdjünk három darab speciális gépkarabéllyal, amit csak a Meryweather exportál egész Amerikában, aztán 25-25 gránát és detonátoros robbanószer, két RPG 20-20 tölténnyel, és legvégül, egy gránátvető húsz robbanó töltettel.
- Na, ezekkel szépen elmész Richman-be, szétrobbantod annak a kis faszkalapnak a házát, de csak óvatosan, kinyírod a munkásait és a testőreit, majd megfenyegeted egy kicsit, ugyanis a következő eljövetel már kevésbé lesz ilyen "baráti". - vázolta fel a tervet Roowillear.
- Fú, ember, biztos, hogy ez a leghelyesebb? - kérdezte Tony.
- Felőlem bankot is robbanthatsz, hogy megszerezd a pénzt, nekem tök mindegy. - vetette oda félvállról Jan.
- Nem úgy értem. Hanem erkölcsileg, biztos ez a leghelyesebb? Tönkretenni egy fickó életét? - méltatlankodott Tony.
- Egy seggfej életét teszed tönkre. És egyébként is, az a fickó multimilliomos. Egy ilyen ház neki semmi.
- Hát, te tudod, de ha rosszul sül el, akkor te viszed el a balhét!
- Megígérem. Na, most meg harcra fel!
- Te nem jössz? - kérdezte Tony.
- Én? Nekem rengeteg elintézni valóm van itt is Tony, nincs időm már a többi apróságra. Ezért vagy itt te.
- Kösz. Na, hamarosan hallani fogsz felőlem. - búcsúzott el Tony.

Az út sokáig tartott, főleg ilyen tragacs teherautóval. De lényeg a lényeg, Tony odaért.
- Na, nézzük csak. - mormogta magában Tony, miközben felmérte a terepet. - Nos, két őr áll a kapunál, meg még jó néhány az összeroncsolódott garázsnál. Pár munkás is látható. A hátsó kertet nem látni, de gyanítom, az is tele van őrökkel. A gépkarabélyt, illetve a robbanószereket mindenképpen viszem, az RPG az marad itt.
Tony várt pár percet, hogy még egyszer átgondolja a helyzetet. Aztán vett egy nagy levegőt magán, majd felkiáltott spanyolul:
- Es hora de enfrentarse a la música! (Vagyis Trevor híres mondata: Time to face to music!)
Az RPG-vel párszor belelőtt a kőkerítésbe, illetve a garázsba, melyek egyből megadták magukat. Az őrök zavarodottan ordítoztak:
- Qué carajo?! Qué coño es esto?! Cubra! RPG! Explosión! (Mi a szar?! Mi a franc ez?! Fedezékbe! RPG! Robbanás!)
Ekkor Tony támadásba lendült. A porfelhőt kihasználva simán végzett az első "őrhullámmal". A következők már golyóálló mellényben, erősebb fegyverekkel jöttek. De Tony ettől sem rettent el. Fedezékbe húzódva gránátokkal megszórta a támadó védekezőket, majd végzett a túlélőkkel. Az őrök ekkor már nem voltak zavarodottak, igenis összeszedetten ordítoztak:
- Puedes conseguirlo! Matar al hijo de puta! Usted es perra muerta! Yahtzee! (Kapd el! Nyírd ki a szemetet! Meghalsz mocsok! Yahtzee!)
De Tony még mindig nem rettent el. És még akkor sem, amikor egy Buzzard érkezett, és minigunnal lövöldözött Tony-ra. Az egyik őr egy RPG-t hozott ki a hátsó fészerből.
- Compruébelo usted mismo pedazo de mierda! (Ezt kapd ki, baszd meg!) - ordította, majd elkezdett robbantgatni eszelősen.
Tony szívélyesen viszonozta a tüzet. Pár perc múlva a rendőrök is kiértek, illetve a TV is megjelent.
- Jelenleg nem tudni, hogy mi folyik a telken, de a Sacramento Tactical Team most hatol be a házba. - ismertette a szituációt a riporter.
Tony-nak kezdett kifogyni a lőszere, és a problémák csak jöttek, ugyanis a kommandósok rátaláltak.
- Gyertek, barmok, sosem kaptok el, hogy basszátok meg! - ordította Tony, ezzel bemenekült a házba.

Óriási tűzharc keletkezett a luxusvillában, ennek ellenére Tony szépen haladt előre. Mikor pihenhetett egy szusszanásnyit, meglátta Thomas Matterson-t. A tűzerővel nem törődve üldözőbe vette a Vangelico vezetőjét, aki pucéran menekült az ablak felé. Épphogy elérte mielőtt, Tony ledönthette volna a földre. Ám főhősünk se volt rest! Kiugorván az ablakon a kertben folytatta az üldözést az STT-vel nem törődve. Mikor utolérte Thomas-t, egyszerűen, rávetette magát, majd addig pofozta, míg az kegyelemért nem könyörgött.
- Kérlek, kegyelem, ne ölj meg! - zokogott vérző orral a multimilliomos. - Rengeteg kapcsolatom van, nem halhatok meg így!
- Ide figyelj! - sziszegte Tony. - Elengeded Luigi Denson tartozását, kifizeted a kocsijának a sérülését, és nem zavarjuk többé egymást! De ha nem, akkor a második látogatás kevésbé lesz ilyen ilyen baráti!
- Baráti? Persze, persze, rendben van! Mindent elintézek. - ígérgetett Thomas.
- Úgy legyen! - mosolygott Tony véres pofával. - Most pedig ha megbocsátasz, van egy kis dolgom.
Ezzel Tony felkelt, majd középső ujjal bemutatott az őt körülvevő kommandósoknak, miközben ezt ordította:
- Vete a la mierda, puta! (Basszátok meg, a k**va anyátokat!)
Nos, ebben a pillanatban Tony-t több tucat STT-s, néhány megmaradt spanyol testőr, illetve pár autónyi rendőr vette körül. Tony-nak sikerült annyira megtisztítani a terepet, hogy egy pillanatot kihasználva ki tudott mászni a kőkerítésen. Ugyan pár rendőrautó még üldözte, de ezeket gyorsan sikerült leráznia. Délután már a kádjában ült és Luigi-val csevegett.
- Köszi nagyon szépen a segítséget, tartozom neked! - hálálkodott Luigi.
- Ugyan már, egy ilyen barátért, mint te, bármit. - mondta Tony.
- Bocs, de mennem kell. Vár az asszony.
- Menj csak. Ciao!

- Nos, úgy tűnik, hogy egyenlőre rendbe jöttek a dolgok. - gondolta Tony, ám ekkor megcsörrent a telefonja. Steve kereste őt. - No tessék! Nehogy már nyugalma legyen az embernek, mi? - mondta ezúttal hangosan, amjd felvette a telefont.

Nos, hogy mit beszélt Steve-vel Tony, az majd a következő részben kiderül.
Remélem tetszett mindenkinek! :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:11-kor.
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 01. 10:25

Üdv mindenkinek!
Mivelhogy múlt héten nem jött ki új rész, ezért most bepótlom, és kiadok még egyet a hétvégén. Ez a rész sajnos jóval rövidebb lesz, de hé, valamit valamiért! :D
Jó olvasgatást! :)

2. szekvencia

9. rész
Planning Sonny's Robbering (Sonny kirablásának megtervezése)
A sztorit ott hagytuk abba, hogy Tony a fürdőkádban lazított, mikor Steve Haines, a korrupt FBI ügynök felhívta.
- Na, basszus, te se hiányoztál! - gondolta Tony, majd felvette a telefont.
- Tony, hogy a k**va életbe tehetted ezt?! - üvöltött bele a telefonba Haines. - Attól még, hogy védettséget élvezel az FIB-től, az még nem azt jelenti, hogy azt csinálsz Sacramento-ban, amit akarsz!
- Steve, nyugodj le! - csitította Tony. - Van egy ismerősöm, Jan Roowillear. Ő majd rendbe hozza a dolgokat.
- Ó, Roowillear? A nagy maffiavezér? Na ne szórakozz velem! Te hülyébb vagy, mint gondoltam! - tombolt az FIB ügynök.
- Maffiavezér? Miről beszélsz? - értetlenkedett Tony.
- Ó, hogy te ilyen kis naiv senkiházi vagy! Jan éppen arra készül, hogy átvegye az uralmat a kis Elit Maffiáddal együtt a Macedon Maffiánál. - magyarázta Steve.
- Az én kis Elit Maffiámmal? Steve, te nagyon le vagy maradva. - vágott vissza Tony.
- Tökmindegy, nem ez a lényeg! - mondta Haines. - Told ide a pofád az FIB központi épületébe, mielőtt én megyek oda! Ja, és neh...
- Bocsi Steve, de nem érdekelsz. - szólt Tony, és bontotta a hívást.
Tony tudta, hogy mennie kéne, hisz őt is érinti a Sonny-val kapcsolatos ügy, de úgy döntött, hogy pihen még egy kicsit.

Pár óra elteltével Tony készülődött az FBI központjához, hogy találkozzon Lester-rel és Haines-szel. Mielőtt kiléphetett volna az ajtón, Jan fejbe csapta vele, ugyanis ő meg most jött volna be.
- Fú, bocs Tony! - mondta zavarában Roowillear. - Jól vagy?
- Ja, hogyne. Nem probléma. - válaszolt Tony.
- Figyelj beszélnünk kéne. - kezdte Jan.
- Bocs, de most nem érek rá. - mondta Tony. - Emlékszel még arra a bizonyos Lester Crest-re?
- Igen. Vele kell beszélned? - kérdezte Roowillear.
- Inkább találkoznom. Na, akkor majd valamikor. - köszönt el Tony.
- Ja. Csá!
Tony-nak nem volt mostanság kocsija, csak egy Pegassi motorja, de ilyen hidegben nem nagyon akarta lobogtatni a haját. Mákjára, pont ott parkolt Roowillear Ubermacht-ja, elindult azzal.

Steve már a bejárat előtt várta Tony-t.
- Tony, ha még egyszer...
- Steve, fogd már be a pofád! Nem miattad jöttem ide. - mondta Tony.
- Ja, jó. Akkor meg is fordulhatsz, és el is takarodhatsz a luxuskocsiddal, seggfej. - vágott vissza Haines.
- Nem. Én azért jöttem ide, mert engem is érint a Sonny-s ügy. - válaszolta Tony.
Erre Haines már nem tudott mit mondani, inkább úgy döntött, hogy visszafogja magát. Végigvezette Tony-t az épületen, majd belépett egy kis irodába, ahol már ott ült Lester.
- Üdv Tony! - köszönt Lester. - Készen állsz?
- Persze. Mondjad! - válaszolt Tony.
- Na, akkor, uccu neki! - szólt a kissé bicebóca ismerős. - Szóval, kétféleképpen tudunk bemenni. Vagy elkábítjuk a tömeget a szellőzőbe dobott altatógázzal, meghackeljük a védelmi rendszert vagy megpróbálunk nappal betörni, és elvinni a fájlokat. Melyiket választod?
- Először szeretném látni a tervet, majd azután választok. - mondta Tony.
- Hmm, oké. - mondta Lester. - Lássuk csak: ha embert akarsz kábítani, akkor mindenképpen éjszaka mész be a villába. Egy hacker kiüti a kamerákat, ez nem túl nehéz, ide nem kell túl drága embert alkalmaznunk. Kapni fogsz egy harci pisztolyt egy hangtompítóval, az esetleges, semmiből felbukkanó őrökre. A védelmi rendszert egy hacker megsemmisíti. Végighaladsz a villán, betörsz Sonny dolgozószobájába, megkeresed a fájlokat Sonny számítógépén. Gondolom az le lesz védve, ezért fel kell törnöd a hacker segítségével. Szóval letöltöd a fájlokat, majd távozol. Nos, igen, itt már valószínűleg észrevesznek, ezért kapsz egy Carbine Rifle-t is a harcra. Ha sikeresen kijutottál, egy menekülő sofőr vár majd egy menekülő autóban. Innentől csak annyi a feladat, hogy lerázd Sonny testőreit, és leszállítsd a fájlokat az El Burro olajkitermelő telepre.
- Nem néz ki rosszul... halljuk a másikat! - szólt Tony.
- Nos, az már jóval keményebb és körülményesebb lesz. - mondta Lester. - Szóval, egy helikopterből indulsz te meg még egy fegyveres. Sonny villájának teteje egy része üvegből van. Ide fogtok leejtőernyőzni. Már ekkor észre fognak venni titeket az őrök, ezért valakinek mindig fedeznie kell a másikat. Az üvegtetőt berobbantva beugrotok a villába, majd a testőrséggel végezve betörtök Sonny dolgozószobájába. Ott egy hacker segítségével feltöritek a számítógépet, letöltitek a fájlokat. Innentől hasonló a menekülési terv. Megmaradt testőrséggel végeztek, be a menekülő autóba, és elhúztok onnan. Na, melyiket választod?
- Hmm, szerintem az A megoldásnál nagyobb a rizikó, és amúgy is szeretném szétlőni Sonny házát, úgyhogy a B tervre voksolok. - fejtette ki Tony.
- Szóval hangos és vakmerő leszel. Oké. Nézzük, hogy kik kellenek! - mondta Lester. - Kell egy menekülő sofőr, méghozzá egy JÓ menekülő sofőr, hisz Sonny-nak erős testőrsége van. Nekem van két jelöltem. Eddie Toh és Karim Denz. Ha jól tudom neked van valamilyen szerelő barátod, aki nagyszerűen vezet. Valamilyen Johnny, nem?
- John. - válaszolta Tony. - De ő kétlem, hogy beszállna egy ilyen ügybe. Tehát akkor marad ez a kettő. Eddie vagy Karim.
- Igen. - mondta Lester. - Kit választasz?
- Legyen Eddie.
- Eddie? Jó választás. Akármilyen bajba is kerülsz, ő kijuttat onnan. Aztán kell még egy fegyveres és egy hacker.
- A fegyverest én el tudom intézni. Van egy jó barátom, Luigi Denson, aki nagyszerűen lő.
- Ha, tényleg jó, én nem bánom. És akkor maradt a hacker. Van egy Paige Harris nevű jelöltünk és egy Christian Feltz is.
- Legyen Harris. - választott Tony.
- Harris? Jó. Nő, ugye nem gond? De bármit feltör vagy meghackel. - mondta Lester. - Akkor meg is volnánk. Hívd fel Luigi barátodat, és találkozzunk El Burrón, ha kész vagytok!
- Vettem.

Tony éjszaka ért haza, már nem akarta zavarni Luigit. Inkább nyugovóra tért. Viszont zavarta az, amit Steve mondott neki. "Jan Roowillear, a nagy maffiavezér. Arra készül, hogy átvegye a hatalmat az MM-nél. Pont, ahol Sonny tevékenykedik."
- Vajon mi sülhet ki ebből? - ezzel a gondolattal aludt el Tony.

Remélem tetszett! :)
És csak úgy megsúgom: a kör király az egyetlen, amin nincs bajusz. :o
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:11-kor.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 15. 20:55

Nekem tetszett! várom már a következő részt amiben hőseink betőrnek Sonny villájába :D De észrevettem pár helyesirási hibát, példát viszont nem mondok mert én sem vagyok sokkal jobb :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 15. 21:15

Mondjál példát, hisz csak úgy tudom őket kijavítani. És elnézést azért, hogy mostanság ritkán jönnek a részek, de a nyári szünet nagyobb részét szívesebben töltöm a medence mellett vagy a focipályán, mint a gép előtt. Aztán próbálok hosszabb és igényesebb epizódokat kiadni, és ezért szintén lassul a folyamat. Mindenesetre igyekszem.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 16. 12:46

nem mondok példát mert csak kicsi helyesirási hibák, nem nagy baj :)
Megértjük! :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 16. 13:15

DE AKKOR IS MONDJÁL PÉLDÁT! KI AKAROM JAVÍTANI!!! :D
Well look who's back

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 16. 19:40

Hurrá emberek, itt a nyakunkon a nyári szünet! A hétvége is eljött, ahogy az új rész is megérkezett! Ezúttal egy kicsit hosszabb írást olvashattok az átlagosnál, ugyanis sok minden fog történni ebben az epizódban.
Kezdjük is el!

2. szekvencia

10. rész
Boss Assassination
(Főnökvadászat)
Tony verőfényes napsütésre ébredt, bár a gondolatai nem voltak azok. Csak Roowillear járt a fejében és a Macedon Maffia.
- Mi van ha igazat mondott Steve? - gondolta félve Tony. - Mi van ha tényleg van valami kapcsolat Sonny és Roowillear között?
Tony megpróbálta kiűzni a zűrös gondolatokat a fejéből. Kifelé bámult az ablakon. Sokszor szokta ezt csinálni. Ilyenkor mindig egy kicsit boldogabb lett, de mostanság már ez sem működött. A Sonny-féle incidens óta nem tudott megbízni senkiben. Még a legjobb barátaiban sem. Elmúlt kilenc óra, ideje volt munkához látni. Tony-nak most különösen sok dolga akadt. Először meg kellett kérdeznie Luigi-t, hogy tud-e segíteni neki az FBI-os akciójában. Remélte, hogy igent mond. Azután Roowillear-hoz is mennie kellett, hisz neki dolgozott. Úgy döntött, hogy Jan-hoz indul. Most az volt a fontosabb.

Roowillear már az építkezés kapujában várta Tony-t. Annak ellenére, hogy 21 fok volt, Jan dzsekiben és farmerban várta Tony-t.
- Szevasz Tonykám! - köszönt széles mosollyal az arcán Roowillear. - Hogy vagy máma?
- Hát, jobban, mint te biztos nem. - válaszolt morcosan Tony. - Hogy megy az üzlet?
- Nos, a Merryweather-nek nem nagyon tetszett a múltkori mutatványod, úgyhogy elpatkoltak a városból.
- Hm, ez csak jó hír...
- Kevésbé. El kellett adnom a véresen megszerzett raktárat a Vapid autógyárnak. De most mákunk van! - derült fel Roowillear arca. - Estére mind a három MM főnök a városban lesz. Tudod mit jelent ez? - kérdezte már-már nevetve Jan.
- Valószínűleg megint gyilkolnom kell. - vágta rá Tony.
- Hehe, de kis vicceske vagy. - nevetgélt szórakozottan a projektvezető. - De végül is igazad van. Megint gyilkolni fogsz. - ekkor Roowillear elkomolyodott, majd felvázolta a tervet. - Szóval, az utolsó főnök este nyolc óra körül érkezik a reptérre. Egy konvoj fogja kísérni. Vele kell végezned először. Marad még kettő. Őket megpróbálom megtalálni. Majd felhívlak, ha megvannak. Addig szabadságot kapsz.
- Na, kösz. Partnerek vagyunk, aztán te mondod meg, hogy mikor, mit csinálok. - mondta fejcsóválva Tony. - Rendben, akkor majd hívsz.
- Legyél kész bármely pillanatban indulni! Majd hívlak. Csá!
- Add át üdvözletem Stephen-nek!

Tony-nak így maradt egy kis szabadideje. A sok akcióban nem is nézegette a várost. Egy éve nem járt szülőföldjén. Meglepődve vette észre, hogy épült egy, az egész várost átszelő autópálya, Beépítették teljesen a Sacramento folyó partját, és egy óriási ipari park jött létre. Ekkor jutott eszébe, hogy fel kellene hívni Luigit. Már éppen tárcsázta volna a számot, mikor Lester csörgette meg Tony mobilját.
- Mondd! - szólt a kagylóba Tony.
- Üdv Tony! Van egy kis időnk? Tudunk beszélni? - kérdezte Lester Crest.
- Persze, hogyne. - válaszolt a homlokát ráncolva Tony. - Mi a gond?
- Nincs gond. Lenne egy kis munkám a számodra.
- Már megint? - sóhajtozott Tony. - Komolyan, így is csak abból áll az életem, hogy másnak dolgozok.
- Igen, de szerintem ez téged is érdekel. - mondta komoran Lester. - Bérgyilkosságról lenne szó. Tőzsde miatt. A hasznodra válhatna.
- Mint a régi szép időkben, mi? - Tony-nak mosolyra húzódott a szája. - Figyelj, először menjen le ez az egész FBI-osdi, aztán majd meggondolom.
- Ahogy akarod. - mondta Lester. - Apropó, beszéltél Luigi-val?
- Épp most akartam felhívni...
- Remek. A sofőr és a hacker megvan, már csak rád várunk.
- Igyekszem.
Tony ezzel letette a telefont. Igyekezett nem Sonny-ra és Roowillear-ra gondolni, de nem volt könnyű. Állandóan csak az járt a fejében, hogy milyen turpisságban van Jan és Sonny Paige között. Felhívta Luigit, remélte ez segíteni fog, hogy elfeledtesse a gondolatokat.
- Helló Tony! Mondjad! - szólt a kagylóba Luigi.
- Szevasz Luigi! - köszönt Tony is. - Hé, lenne egy munka a számodra.
- Munka? - lepődött meg Luigi. - Miféle "munka"?
- Nos, gondolom emlékszel a Sonny-féle incidensre... - kezdett mesélni Tony. - Még régebben, az FBI egyik emberével megismerkedtem, és még ma is tartjuk a kapcsolatot. Kiderült, hogy itt van Sacramento-ban, és megbízott egy kisebb dologgal. Szükségük van néhány fájlra, ami Sonny gépén van. Nekünk kellene megszerezni.
- Nekünk? Csak ketten? Mik vagyunk mi, partizánok? - lepődött meg még jobban Luigi.
- Nem, dehogy. Van konkrét terv, csapattagok, te csak, mint egy segítő kellesz. - mondta Tony.
- Pénz? - kérdezte érdeklődve a "majdnem férj".
- Az az igazság, hogy nem nagyon beszéltem még velük erről... - nyilatkozta halkan Tony.
- Sebaj, úgy is tartozom neked a Vangelico-ügy miatt, most megtérítem. - válaszolta vidáman Luigi.
- Köszönöm. Holnap délután felé megcsörgetlek. Légy készen! - mondta Tony.
- Értettem. További szép napot! - köszönt el Luigi.
- Talán meglesz... - mondta csüggedten Tony, majd bontotta a vonalat. - Á, az istenit neki! - sóhajtozott. - De sok dolga van egy visszavonult kommandósnak!

A nap további része mindenféle zűr nélkül telt, Tony nem is gondolt sem a rablásra, sem Roowillear-ra. Már este nyolc óra felé járt az idő, és az ég kezdett besötétedni. Ekkor csörrent meg Tony mobilja.
- Tony, készen állsz? - szólt Roowillear.
- Neked is "helló"... igen, megvagyok. - válaszolt Tony.
- Jól van. Menj az Ancellotti park mögé! Ott találsz egy furgont, benne a szükséges felszerelésekkel. Táskás bomba, SMG, gránátvető és egy golyóállómellény. A járművet akár viheted magaddal. Ha megvagy, hívj fel! Addig megkeresem a pontos helyét a célpontoknak. - adta ki az instrukciókat Roowillear.
- Oké, rendben. Meglesz. - nyilatkozta röviden Tony, majd letette a telefont.
Szerencsére nem volt messze a célterülettől, sétálva is gyorsan odaért. A felszerelések megtekintése után felhívta ismét Jan-t.
- Mi a fene? Ilyen gyorsan ott vagy? - szólt meglepődve Roowillear. - Rendben, nincs gond. Az első célpont most száll le a repülőtéren. Betörtem a szállító kocsi GPS műhold rendszerébe. A célpont a Sacramento Freeway-en fog végighaladni egyenesen a Downtown Plázáig. Még az autópálya előtt kell elkapnod őt.
- Értem. Többiek? - érdeklődött Tony.
- Nos, az egyik vezető valahol kelet Sacramento-ban van egy helyi bárban. Ismerem az ürgét, italos fajzat. Szerintem vele nem lesz gond.
- Van még egy.
- Az utolsó otthon tartózkodik Easton-ban. A házát pár őr védi. Szerintem vele sincs gond.
- Minden okés. - mondta Tony. - Hamarosan telefonálok.

Tony-nak csak kis ideje maradt, hogy odaérjen a bekötőútra. A konvojnak még a nyomát se látta. Úgy döntött, hogy nem áll le lövöldözni a maffiózókkal, helyette egy kicsit megvicceli őket. Egy arra járó autóst leállított, kirángatta a csávót a kocsiból, majd eltorlaszolta vele az utat. Ekkor tűnt fel a konvoj. Tony sietve két táskás bombát helyezett az autóra, és elbújt a közeli bokrok mögött. Mikor odaért a konvoj, nemes egyszerűséggel élesítette a robbanószereket, amik óriási ricsajjal felrobbantak. A pazar tűzijátékot senki sem élte túl (Tony-n kívül). Főhősünknek gyorsan el kellett menekülnie a területről, mielőtt az érkező rendőrök rátalálnak. Nem is foglalkozott a hatalmas tűzzel, indult a következő célponthoz, aki az iszákos vezető-helyettes volt. Éppen, mikor Tony megérkezett, meglátta a maffiózó kocsiját, és támadt egy ötlete. Még maradt három táskás bombája, amikből egyet a kocsi alá szerelt, majd átfutott a szomszédos épülethez, és várta a részeg vezetőt. Alig telt bele öt-hat percbe, meg is jelent a dülöngélő helyettes a testőrei körében.
- Reemek a szülinapom-pom... pom... ma van a hangulatom-om-o! - dalolta részegen.
Tony kicsit megsajnálta, hogy a szülinapján kell kinyírnia egy embert, de ő is ugyanúgy célpont, tehát mennie kell. Mikor beült a kocsiba testőrei körében, Tony élesítette ismét a bombát, ami megint hatalmas robajjal az égbe repítette az autót a célponttal együtt. Most már csak egy főnök állt a listán, aki otthon ül, és nem is sejt semmit. Tony nyugodtan autózott az utolsó célpont háza felé. Épphogy csak odaért, egy Lampadati luxusautó ugratott ki a kocsibeállóról, a sofőr pedig személyesen a hátramaradt vezető volt. Nem volt mit tenni, Tony végigüldözte őt egész Easton-on. Már-már úgy tűnt, hogy meglóg, de szerencsétlenségére a maffiózó a Sacramento Tactical Team központja felé haladt, ahonnan épp egy páncélautó parkolt ki, ezzel eltorlaszolva az utat. A rémült célpont csak annyit tudott tenni, hogy elrántotta a kormányt, de ez azt eredményezte, hogy a falnak csapódva tönkretegye a százezer dollárt érő luxusautóját. Karcolásokkal a fején kiszállt a füstölgő autóból, próbált menekülni, de épp akkor farolt be Tony a furgonnal.
- Most megvagy mocsok! - kiáltott fel indulatosan Tony.
- Baszd meg Tony! - ordított vissza az utolsó vezető. - Csak kihasznál téged Roowillear, ő is csak a hatalamat akarja, ahogy Sonny is!
- Mi van? Miről beszélsz? - értetlenkedett Tony.
- Kérlek, hagyj életben! - könyörgött a maffiózó. - Elrendezem az ügyet, és eltakarodok a városból.
Tony fontolóra vette a dolgot. Végül is miért is ne? Semmi köze a Macedon Maffiához. Ezért azt mondta:
- Megkímélem az életed, de csak akkor, ha betartod az ígéreted. - sziszegte Tony, majd pisztolya csövét a szerencsétlen arcához nyomta, és folytatta. - De ha nem... akkor azt nem éled túl!
- Oh, Istenem, köszönöm, köszönöm! - hálálkodott a bűnöző. - Isten adjon neked minél hosszabb életet... de csak a túlvilágon! - ordította, majd egy pillanat alatt előrántott egy pisztolyt a zsebéből, de Tony gyorsabb volt. Még a ravaszhoz sem nyúlt a balfék, már a fejébe került az ólom.
- Sose bízz meg a maffia embereiben... - mormogta dühösen Tony, majd fogta magát, és elhagyta a helyszínt.

Már nagyon későre járt, de Tony felhívta Jan-t, ezúttal már otthon.
- Jan, a munka elvégezve. - jelentette Tony.
- Nagyszerű. - mondta elégedett hangon Roowillear. - Hamarosan kapsz egy kis jutalmat tőlem.
- Na végre! - örült meg Tony. - Mi van, megjött a pénz?
- Már elküldtem az embereimet a makedónok raktárába, pár nap múlva már biztosan nálad lesz a lóvé. - jelentette ki még elégedettebben Roowillear.
- Oké, rendben. Én szerintem megyek durmolni. - köszönt el Tony.
- Rendicsek. Nekem még sok dolgom, de én is igyekszem minél előbb lefeküdni. Na, csá! - mondta Roowillear, majd letette a telefont.
Tony úgy gondolta, talán javultak a dolgok, és nem lesz több gond a maffiával. Még megcsinálja az FIB által rábízott munkát, aztán ténylegesen visszavonul. Ezen a héten először, Tony nyugodt szívvel aludt el.

Remélem tetszett! Most egy jó darabig nem lesz új rész, ugyanis a következő epizódban jön az első nagyszabású rablás, ami nem lesz más, mint az FIB-s munka. :)
Ja, és köszönöm a segítséget Vikingnek, illetve Pencz Tamásnak, a DumaRagu készítőjének.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2015. 01. 10. 20:12-kor.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 06. 20. 23:13

Ejha, hogy mik vannak itt! :o
Bepótoltam lemaradásaimat, s rohadt jó lett! Nagyon tetszik! :D A folytatást pedig már várom. Basszus, valami csavar biztosan lesz... Roowillear tuti, hogy átverni Tony-t. :P Emellett tudtam én, hogy Sonny nem halt meg a helikopteres lövöldözés során. :lol:

Ettől eltekintve DumaRagu és Viking (nem tudom, hogy hirtelen melyikre gondolsz) tényleg segítettek a mostani részben? :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 06. 21. 10:35

Ha nem is látszik igazán, VoorstedelijkeViking tényleg adott pár tanácsot a fogalmazáshoz. Tomi pedig csak egy ici-picit segített. Épp E-mail-ben írtam neki, ő pedig egyből válaszolt, így rákérdeztem, hogy az előző részben említett rablást, hogy csinálná. Ő pedig leírta a saját változatát, és én pedig beleírtam azon epizódba.
És valóban, a következő rész után tényleg lesz egy ÓRISÁI fordulópont a sztoriban, ami teljesen megváltoztatja Tony és társai életét.
Well look who's back

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto: Sacramento Stories

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 06. 20:36

Várjuk már a betörést! Hamar ird meg :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Válasz küldése