Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 01. 15. 16:18

A mellékküldetések hasonlóak?

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 01. 15. 16:44

Annyira nem. pl: Itt nem lehet viz alá merülni
És itt is vannak assassin küldik, de itt nem megölni kell a célpontot hanem megvédeni az assassin-októl. Akkor.. Kevesebb vizi erőd van, többnyire csak assassin bázisokat kell elfoglalni, de viszont vannak táborok (supply camps) amiket ki lehet pakolni. Bekerültek a francia hatalom alatt levő setlement-ek is, amik elfoglalásra várnak. Ugyanugy vannak raktárak is, de az újdonság, hogy egy helyen több raktár van, de amit nehezitettek, hogyha a kulcsőr észre vesz, akkor bezárkozik a raktárba ha meg nem állitod. + még vannak a legendás hajók, csak itt egyelőnre 3 van, aztán ha ezeket legyőzöd, akkor lesz egy negyedik, ami 5x olyan erős mint az eddigiek együttvéve.
S vannak aféle "random harcok" azaz meg kell védd a Brittetek a franciáktól.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 01. 15. 16:47

Köszönöm szépen a részletes választ :)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 01. 15. 17:44

Bármikor. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 03. 02. 20:09

A múlt hétvégén végre-valahára sikerült kipróbálnom a Unity-t PS4-en. Nagyjából két órányi játék után a következő sorokban írok egy rövid, személyes (hangsúlyoznám, SZEMÉLYES) véleményt a játékról. Nos, az első amit azonnal észrevettem, az a játék grafikája. Fantasztikusan néz ki. Tényleg le a kalappal. Minden gyönyörűen ki van dolgozva, a fényeffektek és árnyékok mesések, mindkét város (Párizs és Versailles) is az utolsó részletig ki lett dolgozva. Elég sok épületbe be is lehet menni, a belső terek pedig szintén gyönyörűen ki vannak dolgozva, a padlótól kezdve a festményeken át egy egyszerű teás tálcáig minden szinte tökéletesen néz ki. A látótávolság is nőtt valamelyest és a karakterek is csodásan vannak megalkotva, nagyon élethűek. Az új konzol erejének hála rengeteg ember tolong az utcákon még küldetésen kívül is, szóval a "forradalmi" hangulat itt durvábban átjön, mint anno a 3-nál. Ugyan a motor még mindig az AnvilNext engine, de ennek egy továbbfejlesztett, sok új animációval kibővített verziója. Ja, és visszatérve a látványhoz, a játéknak a stabil 60FPS is jót tesz. A mászási animációk közül sok az újítás, főleg a leereszkedésnél, ami jóval könnyebb és dinamikusabb, mint régen. A harcrendszert is átdolgozták valamelyest, felhagytak a Brotherhooddal bejött "rambó módjára két-három gomb lenyomásával egy szempillantás alatt semmisítjük meg a 15-20 főből álló csapatokat" módszerrel és visszahozták a második, de inkább az első rész lassabb, nehézkesebb, taktikásabb harcrendszerét, emellett kaptunk egy újradolgozott lopakodási rendszert, amivel guggolva falak és kisebb objektumok mögé bújva nyomulhatunk előre. Bekerült a játékba egy skill rendszer és egy olyan inventory, ahol vásárolhatunk és magunkhoz vehetünk különböző eszközöket, így nem kell a boltokba szaladgálni egy-egy új fegyverért vagy ruháért, ami gyorsabbá teszi a játékot. A skill rendszerre kitérve az a lényege, hogy Arno alaphelyzetben olyan assassin, mint Altair volt, tehát nem tud a játék elejétől brutális harci mozdulatokat, hanem a harcok alatt szerzett XP-ből kell skilleket vásárolni, amivel újabb harci technikák, kivégzések érhetők el, valamint a rejtett pengét már csak assassinationökre lehet használni, közelharcban nem. Kicsit újítottak a saslátáson is, azt is lehet fejleszteni a skill rendszerben, de itt már csak meghatározott ideig lehet bekapcsolva, egy idő után automatikusan kikapcsol, majd újratöltődik. A játékterület amellett, hogy baromi jól ki van dolgozva, tényleg hatalmas és ismét vannak monumentálisabb épületek (pl.: Notre Dame). A sztorit nem nagyon tudtam megismerni, mivel haverom már a játéki vége felé jár, de a lényege, hogy van Arno, akinek a templomos barátnőjének (Élise) apját, aki szintén templomos, megöli valaki, és a forradalom segítése mellett az a cél, hogy kiderítsük, mi lett a gonosz templomos faterral, ki ölte meg. Innentől meg nagyjából ugyanaz az assassin-templomos acsarkodás megy, mint ami eddig is, bár a küldetések (az a két-három legalábbis, amit végigtoltam) elég izgalmasak voltak. A co-op módját nem tudtam kipróbálni, mivel haveromnak nincs PS+-sza.
Bár két óra alatt egy ilyen kaliberű Open World játékot nem illene semmilyen messzemenőbb kritikával illetni, mégis azt kell mondjam, hogy egészen tetszik. A sztori első hallásra nem lett valami nagy szám, bár ez sajnos a Brotherhood utáni összes részről elmondható. Ettől függetlenül egy jó játéknak tűnik, amint lesz több időm, haverommal igyekszem végigtolni és majd egy teljes végigjátszást követően írok róla egy átfogóbb, komolyabb véleményt is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 03. 02. 20:16

Jól hangzik. Mondjuk nem értem, hogy miért mondják rossznak.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 03. 03. 16:17

Hát... a sztorija mondjuk (azok alapján, amit hallottam) valóban nem érdemel túl sok dicséretet. Aztán ott van az a dolog, amiből én hálistennek már kimaradtam a sok patchnek köszönhetően, az a rengeteg bug meg játékhiba, ami a játék megjelenése után majd' egy tucat javítócsomag kiadását követően került csak kijavításra. Szóval elképzelhető, hogy a nem túl zseniális sztori(?) és a kezdeti hibák miatt ítélték el ennyire a játékot. De mint mondtam, csupán alig két órát játszottam, csak három sztoriküldetést vittem végig és csak a komolyabb nevezetességeket, épületeket látogattam meg, illetve kipróbáltam a kiképzőtermet nehéz és könnyű fegyverekkel, megküzdöttem az utcákon néhány katonával és ennyi volt. Szerintem ez vajmi kevés ahhoz, hogy bármit is kijelentsek egy ilyen kaliberű Open World játékról. Lehet, hogy az alapsztorit leszámítva ez a legjobb AC, amit készítettek, de az is megeshet, hogy igazak a pletykák, és hosszú távon a látványon kívül semmi érdekeset nem nyújt a játék. Ez két órából számomra nem derült ki, szóval legközelebb akkor nyilatkozok majd bővebben, ha már többet játszottam a játékkal, több dolgot láttam és több küldetést játszottam le.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 03. 04. 09:45

Valaki elmagyarázná nekem, hogy Deamondék hogy tudták meg, hogy a templom Amerikában van? :S

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 03. 04. 13:28

Szerintem az aranyalma segitségével
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 03. 27. 17:17

Ha egy számológépbe beírjuk, hogy 0.123 és megfordítjuk, akkor kiolvashatjuk, hogy Ezio. :P

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 03. 27. 17:36

Hogy értve, hogy megforditjuk? :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 03. 27. 18:03

Úgy, hogy van a számológép és 180 fokban elforgatod.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 03. 28. 07:13

Aztán rájöttem :D de amugy érdekes. Csak nem értem minek a " . "
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2015. 03. 28. 07:23

Próbáld meg "." nélkül beírni...Aztán rájössz.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 03. 28. 12:33

Ugyanazt ki tudom olvasni pont nélkül is, 0123-at irva..
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Válasz küldése