Egyéb játékok

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 20. 12:13

Aha, értem. Hát majd meglátom. Vagyis... most már nem látom meg, mivel lejárt a próbaverzió. :D Sebaj, videók alapján én sem hiszem, hogy sokat veszítettem vele, nem egészen az én műfajom.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 07. 05. 14:34

Detroit: Become Human-ről nem is nagyon volt szó errefelé. :D PS-en most az előfizetőknek júliusban ingyenes, úgyhogy érdemes letölteni. Én 2 nap alatt végigjátszottam, annyira megfogott, úgyhogy akinek a Heavy Rain vagy a Beyond: Two Souls tetszett, annak ez is fog. :D
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 07. 05. 21:13

Ha már ennyire dícsérik lehet kipróbálom.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 07. 16:42

Én is végig játszottam, nekem is nagyon tetszett. Mindenképpen próbálja ki mindenki, aki teheti, mert zseniális játék! Az se féljen kipróbálni, aki alapból nem a stílus rajongója, mert én sem vagyok az, a Heavy Rain és a Beyond játék is kimaradt (itt halkan megjegyzem, hogy a Heavy Rain is ingyenes ebben a hónapban az előfizetőknek, elvileg a Detroit letöltésével együtt az is lejön, bár nekem nem így volt, viszont később utána kerestem a Store-ban és nekem ugyan csak külön, de valóban ingyenesen le lehetett tölteni, szóval akinek ez korábban kimaradt, annak hajrá) , egyedül az Until Dawn-t vittem végig talán 3-szor ebben a műfajban, viszont a Detroit talán még azt a játékot is übereli. Tényleg zseniális minden porcikájában, még én is nagyon élveztem aki nemhogy távol áll ettől a műfajtól, de még béna is vagyok ezekhez a játékokhoz, rengetegszer rossz döntést hozok, ahogy sajnos a Detroit-ban is tettem, emiatt pedig viszonylag gyorsan a végére értem, sok karaktert már korán elvesztettem, és emiatt nekem elég rövidre sikerült, ráadásul csak egy karakterem maradt életben. Viszont ez nemhogy nem rossz, hanem egyenesen fantasztikus dolog, hiszen ennek köszönhetően a játék többször is kijátszható, sőt nemhogy kijátszható, inkább KÖTELEZŐ többször is kijátszani ahhoz, hogy az összes végkifejletet láthassuk, az összes karaktert irányíthassuk (nekem legalább egy android teljesen kimaradt a bénaságom miatt), valamint hogy az összeset megmentük és sikerre vagy épp bukásra vigyük a játék végén. A világ, amit megalkottak zseniális, rengeteg rejtett és kevésbé rejtett utalás van benne, többek között a globális felmelegedés káros hatásairól is olvashatunk a nem is annyira távoli jövőben, valamint az aktuális politikai helyzetekről és a világ és a társadalom androidokhoz való viszonyulásáról is rengeteg különböző plakáton és prospektusban olvashatunk. A grafika egészen elképesztő, nagyon részletes, ráadásul én még ilyen élethűen kidolgozott emberi, pontosabban android arcokat még nem láttam korábban. Szóval egy szó mint száz, aki megteheti mindenképp nézzen bele, óriási játék, mindenkinek bátran ajánlom, hogy legalább egyszer, de inkább sokkal többször essen neki! :cool: :cool: :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 07. 07. 19:04

Az összes végkifejletet csak akkor láthatjátok max, ha megnézitek YouTube-on, mert összesen 99 különböző fajta befejezése van a játéknak. :lol: :D Majd lehet, hogy én is írok róla egy részletesebb véleményt, mert valóban, ez a játék nagyszerű és megérdemli, hogy többet beszéljünk róla. Vannak benne hibák, nem is kevés, de egyszer kipróbálni mindenkinek ajánlott, már csak azért is, mert miután végigjátszottad, újra és újra ki akarod akasztani, hogy olyan végkifejletet lássál, amilyet valóban akarsz. Ez pedig sem a Heavy Rain-nél, de még a Beyond: Two Souls-nál sem esett meg velem, úgyhogy ebben is kiemelkedő a játék.
Nálam amúgy az első végigjátszásomban Markus meghalt a végső felvonulás során North-tal és a többiekkel együtt, Kara, Alice és Luther megmenekültek a megsemmisítő táborból, Connor felett pedig átvette a CyberLife az irányítást. Majd még akarok egy olyan mentést, ahol erőszakosan fellázadok az androidokkal és végül felrobbantom a várost, meg egy olyat, ahol mindenki életben van a végén.
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 07. 07. 21:32

A Heavy Rain meg a Beyond Two Souls is ingyenes volt korábban, de még azomat sem próbáltam ki.

Egyébként ez a Horizon Chase Turbo egész jó játék, jól el lehet vele lenni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 07. 08. 08:35

Rockstar69 írta:
2019. 07. 07. 21:32
Egyébként ez a Horizon Chase Turbo egész jó játék, jól el lehet vele lenni.
Kb. annyira, mint egy telefonos játékkal. Bár, ha többen játszotok, akkor poén. :D
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 07. 08. 21:25

Igen, olyan mint egy telefonos játék. Anyám telefonján volt hasonló stílusú 10 éve. :D Amúgy hogy lehet többen játszani?
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 13. 20:02

Arminho írta:
2019. 07. 07. 19:04
Az összes végkifejletet csak akkor láthatjátok max, ha megnézitek YouTube-on, mert összesen 99 különböző fajta befejezése van a játéknak. :lol: :D Majd lehet, hogy én is írok róla egy részletesebb véleményt, mert valóban, ez a játék nagyszerű és megérdemli, hogy többet beszéljünk róla. Vannak benne hibák, nem is kevés, de egyszer kipróbálni mindenkinek ajánlott, már csak azért is, mert miután végigjátszottad, újra és újra ki akarod akasztani, hogy olyan végkifejletet lássál, amilyet valóban akarsz. Ez pedig sem a Heavy Rain-nél, de még a Beyond: Two Souls-nál sem esett meg velem, úgyhogy ebben is kiemelkedő a játék.
Nálam amúgy az első végigjátszásomban Markus meghalt a végső felvonulás során North-tal és a többiekkel együtt, Kara, Alice és Luther megmenekültek a megsemmisítő táborból, Connor felett pedig átvette a CyberLife az irányítást. Majd még akarok egy olyan mentést, ahol erőszakosan fellázadok az androidokkal és végül felrobbantom a várost, meg egy olyat, ahol mindenki életben van a végén.
Egyetértek, és várom majd a kritikát, valószínűleg tőlem is érkezik majd egy részletesebb vélemény a jövőben, különösen azért, mivel a játék magyar fordítást/feliratot is kapott, és a nem is annyira sokára esedékes szakdolgozatom témája pont a mai filmek és videojátékok angolról magyarra történő fordításáról fog szólni, és a Detroit mindenképp benne lesz majd. :D Na de a tárgynál maradva: valamikor én is írok róla bővebb véleményt, ám ehhez előtte még jó párszor végig akarom tolni hogy a lehető legtöbbet lássam a játékból és a legtöbbet tudjam leírni róla. És valóban vannak hibái a játéknak, én azonban úgy érzem, hogy ezek teljességgel a játék műfajából eredő hibák, meg valamilyen szinten persze a 'gépek lázadása' klisé, de ebbe most ne menjünk bele, ettől még egy remekmű ez a játék. Én nagyon élveztem és hamarosan végig akarom tolni ismét.

Én Kara-val már a legelején elbasztam, mivel attól féltem, hogy ha megmozdulok Todd parancsának ellenére, akkor az a részeg állat megint elpusztítja és emiatt veszítem el a karaktert, de szokásomhoz híven rosszul láttam a helyzetet, rosszul ítéltem meg a szitut, és sajnos elvesztettem a csinos Android cselédet. Markus volt nálam az egyetlen túlélő, igaz nem sikerült összehoznom őt North-tal, kvázi senkivel sem volt szilárd kapcsolata a sztori végén, de rendkívül látványos utcai csaták keretein belül sikerült legyőznöm a végén az embereket és több millió Androidot szabadítottam ki, és a végén az ellenállás vezéralakjává vált Markus. Connor-ral én is elbasztam, ráadásul én végig kb rossz döntéseket hoztam vele, emiatt Hank is megutálta, pedig azt hittem hogy ha én is Android gyűlölővé teszem Connort, akkor szimpatikusabb leszek az Android-ellenes Hank-nek, de tévedtem. Ja és végül én is elrontottam az FBI vagy nem is tudom milyen rejtett földalatti placcon az elkapott Androidok alkatrész-cseréjét, emiatt nálam is lekapcsolta az Androidot a CyberLife.

A másik két ending, amiről írtál spoilerben, érdekesen hangzik, majd én is ki akarom próbálni. :D Amúgy én egy Facebook csoportban olvastam, hogy elvileg másfél végigjátszás úgymond elég ahhoz, hogy kiplatinázd a játékot, de akkor ezek szerint a platina trófea megszerzése nem foglalja magában mind a 99 (leírni is durva!!!) endinget a játékhoz. Nem baj, emiatt legalább nagyon tartalmas a program, és rengetegszer neki lehet esni úgy, hogy talál benne újdonságot az ember. Az ilyeneket szeretem igazán. :cool: :cool: :cool:
Rockstar69 írta:
2019. 07. 08. 21:25
Igen, olyan mint egy telefonos játék. Anyám telefonján volt hasonló stílusú 10 éve. :D Amúgy hogy lehet többen játszani?
Én szerintem pont emiatt nem fogom letölteni és kipróbálni. :D Ez a szintű játék már simán elfér az ember zsebében is, akkor meg minek konzolra. Igaz, hogy kevés helyet foglal, kb. mintha rajta se lenne a PS-en ahogy láttam, de ettől függetlenül engem annyira nem nyert meg. Majd meglátjuk, lehet talán kipróbálom, de én már az augusztusi ingyenes játékokat várom inkább. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 07. 13. 22:48

PS-en kényelmesebb játszani, meg vannak trófeák.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 13. 23:23

Rockstar69 írta:
2019. 07. 13. 22:48
PS-en kényelmesebb játszani, meg vannak trófeák.
Kényelmesebb játék dologban egyetértek. Trófeákról meg már leírtam a véleményemet, nem különösebben érdekelnek. Nem vagyok az a maximalista trófea vadász, mint te. Én élvezem a játékot, nem görcsösen a hülye trófea feladatok kimaxolása a célom. Persze kinek mi, és azt is meg kell jegyezni, néha nálam is vannak kivételek, ha nagyon nagy az unalom. :D

Amúgy mégis lenne egy trófeával kapcsolatos kérdésem, puszta kíváncsiságból. Adott egy játék, nevezetesen a Rainbow Six Siege. Mint minden játékhoz, ehhez is vannak trófeák. A lényeg, hogy ti találkoztatok már olyan jelenséggel, hogy megszereztél egy trófeát, emlékszel is rá, előtted van a trófea ikonja (ami egyébként rejtve volt, szóval előbb nem is nagyon láthattam) majd két hónap múlva a rendszer lezárt trófeának mutatja, és amikor ismét teljesíted a feladatot, akkor újra megadja? Elképzelhető, hogy a Ubisoftnál akkora pancserek, hogy nemhogy a játékaik (köztük a Siege is) egy bughalmaz - a fegyverek beállítását (skinek+attachmentek) egy szimpla showdown mód miatt képes órákra elfelejteni a rendszer -, hanem még a trófeák is bugosak? Ja és azt is hozzá kell tenni, hogy a PS néhány, ebben a játékban megszerzett trófeát elír, kvázi elírás van, ami azt jelenti hogy X trófea ikonja egy Y trófea ikonjával volt összekeverve, és még a trófea leírás és cím/név is meg volt cserélve egy random trófeával. :D Szóval létezik, hogy ekkora gyökerek legyenek az Uborkájék, hogy még a trófeákat is bugosan rakták be, vagy ez már a PS trófea rendszerére írható? :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 07. 14. 07:48

Ilyenről életemben nem hallottam. Olyan nincs, hogy elvesz egy trófeát a rendszer, te magad sem tudod törölni. A trófea rendszer meg 100%, hogy nem bugos. Szerintem te emlékszel rosszul.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 14. 15:39

Hát az lehet, de amúgy még így is benne lehet a pakliban valamilyen hiba, akkor inkább már az Uborkáék oldalán. Ez az "It Begins…" című Siege trófea arról szól, hogy játssz le 10 multiplayer meccset. A Siege-ben a meccsek nem túl hosszúak, kb negyed óránál a hosszabbnak számító meccsek sem tartanak tovább, és már jó pár hónapja viszonylag sokszor toltam haverommal, biztos hogy a 10 meccs megvolt. Az viszont szerintem tényleg nem normális, hogy egy x nevű trófeát y trófea ikonjával jelölt néhány alkalommal a rendszer, ráadásul még a trófea leírás is fel volt cserélve. Újabban pedig azt vettem észre, hogy sem telefonos appon, sem magán a PS-en nem mutat olyan trófeákat szintén Siege-ben, amelyeket korábban megszerezhetőnek mutatott. Például vannak ezek az úgynevezett Situations egyszemélyes tutorial pályák, amelyek a valódi multis meccsekre készítenek fel valamennyire, mielőtt az ember komolyabban belevágna. Nos, korábban ezekhez is voltak trófeák, párat meg is szereztem, de mivel nehéznek éreztem ezt a fajta játékmódot, plusz még nem is tetszett annyira, ezért abba hagytam, majd pár hete észrevettem hogy nem jelzi sem a már megszerzett, sem a még lezárt Situations trófeákat a rendszer. :D Szóval ennyi mindenre csak nem emlékszem rosszul, csak nem vagyok már most, 22 évesen Alzheimer-szindrómás. :D Ha érdekel, majd ma vagy valamikor küldök róla screenshotot, mind a telefonos appról, mind pedig a PS rendszerben lévőről, és majd látni fogod, hogy mi a szitu. :D Amúgy ilyen velem is először most, a Rainbow Six Siege játéknál fordultak elő a fentebb megemlített furcsaságok.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 07. 14. 21:23

Úgy látszik a Ubisoft nyúlt bele, ilyet is csak ők tudnak. https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-g ... 4-76770-32

Egyébként psnprofiles.com-on is megtudod nézni a trófeáidat. https://psnprofiles.com/KingSlayer20860
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 25. 17:18

Na látod, mégiscsak jól emlékeztem! :D Valami nagyon bűzlött, és reméltem, hogy nem vagyok annyira hülye, hogy ezeket a dolgokat csak úgy random kitaláljam. :D Végül - amint láthatod - valóban volt valami, méghozzá ténylegesen a Ubisoftnál. Idióta bagázs ez, annyi szent. A vicc az, hogy ennek ellenére is jó, szerethető játékaik vannak. Amúgy interneten utána néztem más fórumokon és YouTubeon is, több emberrel is előfordult ez, valamint olyan trófea bugok is a Siege-ben, amelyet én is tapasztaltam, hogy a leírt feladat elvégzése ellenére sem kaptam meg az egyik trófeát. Végül valamelyik nap amikor megpróbáltam kiadta, bár már jóval korábban meg kellett volna adnia, mert már rég teljesítettem a kritériumát. Amúgy én is most látok ilyet először, hogy lecseréljenek meglévő trófeákat, illetve hogy a módosítatlan trófeák közül kétszer adjon meg egyet és hogy valamelyiket a feladat teljesítése ellenére se adjon meg a rendszer. :lol: :lol: :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése