Egyéb játékok

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 12. 18:43

dani.szentgali írta:
2020. 04. 12. 18:20
A Flatout-ok nekem csak akkor lesznek bepótolva, ha PC-re és PS4-re is be lehet őket szerezni. Nekem egyébként bőven elég brutális a Wreckfest. Nálam egyelőre az a kedvenc roncsderbis játék a Dirt Showdown-t döntötte le a trónról ebben a tekintetben. :D De persze ha számomra is elérhető platformokon is lesznek ezek a játékok, akkor a flatout-okat is bepótolom. :D
Hát ha rákerestél volna, akkor tudnád, hogy ezek a játékok nagyon is elérhetőek... :D A 3-4-et hanyagold, nem lettek jók. Az első két részt meg nyugodtan leszedheted PC-re. Én is ott játszottam ki őket.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 14. 14:27

Ja, ezúttal is lusta voltam utánanézni, szerencsére te ezt megtetted helyettem. :D Köszi ez úton is! ;)

Akkor majd steamről leszedem őket, gondolom nem egy nagy tétel egyik játék sem, tekintve, hogy nem mai darabok.

Amúgy a Wreckfest DLC-jinek megvásárlásán gondolkodtam, vajon megéri e az árát? Láttam videón, hogy ilyen monster truck szerű durvább autó is beszerezhető hozzá a DLC-kben, ami azért eléggé keményen hangzik. :D Egy ilyen játékba különösen illene a monster truck, meg ezen kívül is vannak érdekes tartalmak, amiket talán érdemes lehet beszerezni. Nem vagyok egy nagy DLC vásárló, de lehet ráveszem magam és beszerzem a Wreckfest DLC-ket. :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 04. 15. 08:19

Én nem nagyon szoktam DLC-ket venni. Általában drágák, szerintem ezek is olyan 3000 forintba kerülhetnek. Annyit nem hinném, hogy érnek.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 04. 15. 10:51

Hát ez az, én sem vagyok DLC vásárló, emiatt is érdekelt a véleményed. :D De így jobban belegondolva igazad van, tényleg faszság így játékra költeni pluszban. Én amúgy amióta az előző generációval bejött ez a trend, azóta utálom. Szerintem a fizetős DLC elég szemét dolog. Jó, nyilván a tartalmasabb, sztorit vagy hosszú távú multis élményt nyújtó darabok részben kivételt képezhetnek ez alól, illetve az apróbb ingyenes tartalmak szerintem elég jók, de eleve az elv, mely szerintem sok fejlesztő a játék kiadása után még egyszer el akarja adni a játékot és ezzel lehúzza a vásárlóit, szerintem elég ízléstelen dolog. Jó, mint mondtam, vannak kivételek, de sajnos az előbb leírtak általánosságban elmondhatók a legtöbb DLC-ről és/vagy a kiadók/fejlesztők hozzáállásáról.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 07. 11:23

Bocsi a dupla HSZ-ért, csak amiatt merem megkockáztatni, mert az előző posztom már elég rég készült. Szóval a kérdésem, hogy ezzel az új Overwatch x CS GO crossover játékkal, vagyis a Valorant-tal játszik valaki az oldalon? :) Csak kíváncsiságból kérdem, mert ugye nemrég kilépett a cucc a béta fázisból, és mindenki számára free to play, aztán a CS meg OW népszerűsége miatt sokan lecsaptak rá. Én kipróbáltam, de személy szerint annyira nem jött be a cucc. A koncepció eléggé ötletes, ami mindenképp jó, bár nem eredeti, mert tényleg kb. egy az egyben CS meg OW, csak ez annyival hasonlít jobban a mai kor fejlettebb FPS-eire, mert van benne normális ADS (tehát Zoomos célzás, ami a CS-ben csak nagyon kevés fegyvernél van, és OW-ben sincs), de ezen kívül eléggé visszamaradottnak tűnik. Ja és a grafikája az meg egy az egyben gyerekes Fortnite. :D Persze egy próbát megér, hátha valakinek bejön, sokat nem vesztetek vele, hiszen teljesen ingyenes - egyelőre még csak PC-re, bár azt megjegyzem, hogy a CS-hez hasonlóan ennek sincs valami számottevő gépigénye, tehát még akár egy krumpli laptopon is eldöcög.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 06. 09. 08:03

Ne koncoljon fel senki, de nekem tetszik a Fortnite grafikája, plusz jópofa játék. csak azért nem tolom vele, mert nem tetszik a battle royale (ha van gyerekes dolog a világon, akkor az ez a béna játékmód). Azt várom, hogy a single player-nek lejjebb menjen az ára. Jelenleg 12k, annyit nem akarok adni érte. Ha leakciózzák egyszer (bár erre még sosem láttam precedenst), akkor viszont a kampányt kitolom.

Am nem játszottam vele. Dauntless-sel toltam, -legalábbis kipróbáltam- az is Epic Games. Fortnite grafika, csak ez... MMO-féleség. Lenne benne potenciál, de nincs benne kontent, és elég lassú a játékmenet. Mindenesetre, egy kezdetleges próbálkozásnak jó.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 18. 19:14

A Fortnite-nak van sztori módja? :D Én nem is tudtam, az mondjuk klassz. És csak singleplayer, vagy lehet coopban is veretni haverokkal? Na, mindjárt utána nézek.

Én amúgy túlzottan sosem rajongtam a képregényes/rajzfilmes grafikájú játékokért, főleg amióta erősebb konzolok is léteznek a realisztikushoz/fotorealisztikushoz közelítő grafikával. Tudom hülye felfogás, de úgy érzem, ezek a játékok hátráltatják a grafikai fejlődést, emiatt nem igazán látom értelmét hogy konzolon is ennyire népszerű legyen, sokkal inkább egy telefonos játék szintjén van minden tekintetben, és szerintem telóra jobb mint PC-re vagy konzolra. De ez csak magánvélemény. Ahogy az is, hogy nekem annyira nincs bajom a BR móddal, ha jobban belegondolunk az egész egy free for all, mint ami a legtöbb játékban már régóta jelen van. Haverokkal a duó vagy squad módok szerintem jópofák, de amúgy annyira én sem vagyok BR fan, azt meg végképp nettó túlzásnak tartom, hogy ezt a gyakorlatilag egy az egyben sima deathmatchnek betudható, csak nagyobb térképen játszódó és fegyvertelenül kezdő játékmódot miért kapták fel ennyire, hogy kb. mindenki imádja. Szerintem semmi extra nincs benne és bár szarnak és gagyinak én nem mondanám, de semmi átlagon felülinek sem, amit ennyire kéne tolni. Egyébként RDR2-ben is van ilyen mód multiban, asszem a name your weapon vagy free for all, már nem tudom hogy nevezik ott, de ott is szűkül a bejárható terület, ezzel összeterelve a playereket, és ott is van felszedhető loot meg minden. Régen amúgy toltunik is ilyen veled, Judit. :D

A Dauntless meg gyakorlatilag ugyanaz mint a Monster Hunter World, csak free to play és Fortnite rajzfilmes grafikával, de ennyi.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 06. 19. 11:07

van story módja, de csak néhány éves. valaki rájött, hogy ezzel a játékkal még több pénzt lehet keresni, ha a pvp mellett pve módot is adnak hozzá. :D

csak sajna ez már nincs ingyen... :(

tudom, hogy van battle royale mód a RDO-ban is. Az ilyen "csodás" játékmódok miatt sem erőltetem a multit..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 06. 20. 21:55

Ja értem. Hát... kár hogy nem ingyenes, de végül is érthető üzleti fogás... kapják be. xD

Nekem alapvetően nincs problémám a battle royale-lal, sőt haverokkal néhány kör erejéig olykor még le is tud kötni és szórakoztat is valamennyire, viszont az számomra is óriási rejtély, hogy mit lehet hosszú távon ennyire élvezni benne, hogy a sok játékos, streamer meg gyakorlatilag kb. a multiplayer videojáték-közösség apraja-nagyja teljesen rá van állva már évek óta erre a módra és mind a fizetős, de főleg az ingyenes BR játékok minden héten brutális rekordokat döntenek. Ezt én sem értem, mert túl sok nagy extra nincs ebben az egészben, ahogy írtam nem több ez mint egy mezei free-for-all, amiben lootolni kell egy nagy pályán, aminek a bejárható területe megadott időközönként csökken. Tényleg nem rossz, de az a kultusz amit köré építettek/építenek az elmúlt időszakban, az már nettó túlzás.

Nekem bőven elég, hogy Rockstar multi, amiket sosem szerettem igazán és mindig k**va szar voltam bennük PvP-ben... szóval, én egyáltalán nem a BR mód okán nem tolom tekintve, hogy viszonylag ritkán adja be azt a módot, nem? Azért kérdezem, mert ebből is látszik, hogy fogalmam sincs mi van a Rockstar multikban, annyira hidegen hagy és nem köt le, illetve olyan gyorsan felkúr a sok szerver hiba, lassú töltési idő és a vérprofi játékosok, akik egyetlen jól irányzott fejlövéssel percenként leszednek még fedezék mögül is...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 12. 15:24

A Cyberpunk 2077-et esetleg beszerezte valaki rajtam kívül? Tetszik a játék? Szerintem elég jó lett, ráadásul én annyira nem is érzem RPG-nek, szerintem sok tekintetben hasonlít egy GTA-ra, csak ez persze futurisztikus. :D Szóval ha már unjátok a GTA5-öt, nyugodtan tegyetek vele egy próbát, mert marha jó játék lett. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

zsombormaki
CJ zoknija
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012. 06. 01. 16:52

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: zsombormaki » 2020. 12. 15. 10:41

Még előrendelést is leadtam, csak a mocskos GLS eltüntette a csomagomat, de ha végre ideér remélem nem okoz csalódást. :D

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 12. 15. 22:26

Attól függ milyen platformon fogod játszani :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 18. 12:48

Pontosan, PC-n nagyon jó, konzolon viszont játszhatatlan és élvezhetetlen. Ment is a refund, illetve pcre szedtem le torrenttel. Összességében nem rossz játék, de közel sem annyira jó. Szerintem a Witcher 3 sokkal jobb volt kb minden téren. A sztori egy rpg játékhoz nevetségesen rövid, 25 óra alatt simán kivittem. Illetve rengeteg a bug, konzolokon pedig akár új akár régi generációs, mindkét esetben szar jelenleg a játék. Szerintem amúgy, bár vannak érdemei, összességében egy durván túlhypeolt játékkal van dolgunk, aminek a végén sokkal nagyobb lett a füstje mint a lángja. Ha van hozzá PC-d akkor egy Ncore letöltést megér, mert pcn elég pofás lett a sok bug ellenére is, de ha te is akkora játékot vártál, mint amilyennek be lett harangozva, akkor bizony csalódni fogsz. Egy teljesen közepesen jó játék lett, semmi több. FPS-nek nem elég jó a harcrendszer illetve szar hogy mindenkibe 20 fejlövés kell, rpg-nek egyszerűen túl rövid, open worldnek egész fasza tud lenni olykor, de kb. egy RDR2-ben értelmesebb és bővebb diskurzusokat lehet váltani egy NPC-vel, ami megintcsak elég ciki egy szerepjátéktól. Tehát én nem igazán ajánlom, max. csak ha semmit nem vársz tőle, ami elég nehéz ekkora hype után. Ja, és a konzolosok lehúzása és szembe köpése, átverése is egy mocskos húzás volt a fejlesztőktől.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 12. 22. 21:37

Majd patchekkel javítanak mindent. Nem kellett volna még kiadniuk egy jó' fél évig minimum, vagy még több.

A story rövidebb, de ebben a játékban sokkal több a side content mint a Witcherben volt. Arról nem is beszélve, hogy a story 6-8 felé ágazhat. (Plusz alapból háromféle szerep van, ami a maga módján 3 különböző story-t is jelent).

Majd ha minden rendben lesz a játékkal, én beszerzem. Biztos sokat javul addigra.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 12. 26. 13:45

Luszie írta:
2020. 12. 22. 21:37
Majd patchekkel javítanak mindent. Nem kellett volna még kiadniuk egy jó' fél évig minimum, vagy még több.

A story rövidebb, de ebben a játékban sokkal több a side content mint a Witcherben volt. Arról nem is beszélve, hogy a story 6-8 felé ágazhat. (Plusz alapból háromféle szerep van, ami a maga módján 3 különböző story-t is jelent).

Majd ha minden rendben lesz a játékkal, én beszerzem. Biztos sokat javul addigra.
Az rendben van, hogy patchelik, az viszont már nincs rendben, hogy elvileg pont a konzolos verziók tökéletesítése miatt csúszott 3x a játék. Kérdem én, ha az eredeti időpontban, vagyis tavasszal, vagy november elején adják ki, mégis mit kaptunk volna, ha a "tökéletesítésre" hivatkozva is egy ilyen játszhatatlan fost kaptunk? Mert pl. a Rockstar is kurvara sokat szokott csúsztatni, na de ott legalább van is eredménye. Persze bugok ott is vannak, a Cyberpunkkal sem ez a baj, nyilván nem elvárható hogy egy apró hiba se legyen egy ekkora játékban, de össze lehet hasonlítani, mennyi bug volt és hogy futott/hogy nézett ki a sok csúszás után az RDR2 és hogyan a CP. Előbbi bőven játszható volt, míg utóbbi néhány extrém esetben (nem viccelek, keress rá neten) konkrétan teljesen hazavégta az egész konzolt, kvázi egy teljes szervizig ami nem olcsó, ugrott minden a CP miat... A sztori vége az valóban sokfelé ágazhat, azonban el kell keserítselek, mert a "3 különböző sztori" olyan 90%-ban ugyanolyan. De komolyan, ugyanazok a küldetések és karakterek vannak, nagyon max. 1-2 főküldetés lehet egy kicsit különböző, de ennyi. Úgyhogy ennyit a nagy változatosságról. Mielőtt beleéled magad, még csak távolról sem beszélhetünk 3 különböző sztoriról. Na ez is az egyik hazugság, amivel a játékkal kapcsolatban megetették a népet. És egyáltalán nincs több side content, mint a W3-ban volt, sőt, itt egyik mellékküldetés-sorozat sem ér fel az ott látottakhoz, egyedül talán a Judy barátnőjének kiszabadításáról szóló quest (nem jut eszembe a neve xd) ér el hasonló színvonalat, de ez egyetlen egy darab küldetés, míg a többi simán elbújhat a Witcher mögött. Úgyhogy próbáld ki nyugodtan, de téged ismerve (sokkal de sokkal szigoróbb vagy a játékokkal szemben mint én) nagy csalódás lesz a játék, és nem fog tetszeni neked. Kontrollerrel a lövöldözős részek pedig kifejezetten nehezek, még nekem is, pedig hozzám jóval közelebb áll az FPS mint hozzád, szóval valszeg sokszor el fogsz majd akadni a játékban, bár drukkolok hogy ne így legyen. :) Összességében nem lett egy jó játék, túl lett hypeolva szegény rendesen, kb. mint tavaly a Days Gone. Tény, hogy vannak érdemei, de a Witcherhez csak minimálisan ér fel 1-2 dologban, egyébként meg kb. mindenben szarabb, főleg konzolon, pedig tudjuk, hogy én is inkább azt preferálom többnyire, ha játékról van szó. És oké, a bugokat javítják, de ahogy mondták, a teljesítmény, főleg az alap PS4en meg Slimen ugyanolyan szar marad. De majd meglátjuk. Nekem nagy csalódás volt ez a játék, még akkor is, ha nem nézem a bugokat vagy a minősíthetetlen konzolos portot. Majd kíváncsi vagyok, neked mennyire fog tetszeni, viszont világraszóló meglepetés lenne számomra, ha pont neked, egy sokkal kritikusabb szemléletű embernek tetszene ez az izé. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése