Egyéb játékok

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 03. 29. 15:05

Várjuk majd a kritikádat! :D Amúgy neked is igazad van, tényleg olyan béta érzése van. Minden remekül ki van dolgozva, csak éppen mindenből rendkívül kevés került a játékba. Ettől még élvezhető, de én azért megbántam volna, ha 15k-t adtam volna érte. :D Így 5k-ért még azt mondom, hogy egy egész hangulatos kis félórás kikapcsolódás, de több pénzért egyszerűen nem érte volna meg beszerezni. Túl kevés a tartalom a játékban, túl sok a DLC, egyszóval - ahogy te is írtad - egy félkész vagy még fejlesztés alatt álló játék érzetét kelti az egész, ami elég szomorú, ha belegondolunk, hogy mekkora játék lehetett volna, ha annyi tartalmat kapott volna minden téren, mint a Battlefront 2.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 03. 30. 20:57

Itt is van egy kicsikét bővebben kifejtve a véleményem a Star Wars Battlefront-ról.

A 2015-ös Star Wars Battlefront-ot a film, illetve a játék franchise rajongói egyaránt tűkön ülve várták, hisz a tíz évvel ezelőtti (most már 12) Battlefront II osztatlan sikert aratott és a sokáig elhúzott folytatás az eddigi legnagyobb és legjobb részként lett beharangozva. Nézzük meg, hogy így lett-e.
A rövid válasz: nem. És itt most nem is a túlzott elvárásokon ment el a siker (bár azt kijelenteni, hogy "elment a siker" merész dolog), hisz kétség kívül a Star Wars rajongók a legkielégíthetetlenebb banda, legyen az adott termék (film, játék, akármi) akármilyen jó, mindig találnak benne hibát. Ez látszódott a szerintem jól sikerült Ébredő Erőnél is, de az egy másik történet. Szóval, itt nem a túlzott elvárás volt a probléma, hanem a silány megvalósítás.
A mai technikával már szinte bármit meg lehet valósítani játékok terén, így csak a fejlesztők kreativitásán és talpraesettségén múlik a dolog. Egy Star Wars játéknak, ahol általában a látvány az első, pedig ez pont kapóra jön. Az alapötlet nagyon jó: ki ne szeretne egy klón vagy egy lázadó bőrébe bújni és hatalmas csatákat vívni kietlen, szélsőséges bolygókon? Persze, ez már megvolt az előző részeknél is. Ebből nem nehéz egy nem csak jó, hanem nagyszerű játékot kreálni. Azt hiszem, most már eleget rizsáztam, ugorjunk a tényleges játékmenet elemzésére, azaz a hosszabb válaszra, arra a kérdésre, hogy miért nem a Star Wars Battlefront lett a sorozat legjobb játéka.

A hosszú válasz: a játék nagyszerűen indít. Felcsendül a jól ismert intro és megjelenik a Star Wars felirat. A töltőképernyőn lázadó és birodalmi űrsiklókat, illetve alkalmanként C-3PO-t és R2D2-t. Bejön a menü, és az első dolog, ami szembetűnik a vakító fehérségen kívül, hogy nincs sztori mód. Semennyi. Néhány 5-10 perces single player küldetés van, amik nem függenek össze, meg egy-két co-op pálya, de ezeket az első pár órában meg lehet unni. A többi mind multiplayer. Úgyhogy aki ezt a játékot megvette és nem rendelkezik PS Plus-szal, annak most nyíltan kijelentem, hogy beszopta, ugyanis ezzel a játékkal nem fog huzamosabb ideig játszani. És akkor most gondolja az ember: "Oké, a játéknak nincs sztorija, a single player és a co-op elhanyagolható. Akkor a multi biztos valami über kafa király lesz!" Hát nem. Nem mondom, hogy rossz, mert van hangulata, de annyira kiaknázatlan, hogy nagyon. Én most az eredeti játékról fogok írni, a DLC-ben lévő tartalmakról nem ejtek szót.
Szóval az alapfelépítés az, hogy a lázadók harcolnak a birodalom ellen különféle játékmódokban. Vannak olyan alapok, mint a deathmatch, capture the flag, de vannak egyedibbek, mint a Turning Point, ahol bizonyos pontokat kell elfoglalniuk a lázadóknak, míg a birodalomnak meg kell tartania azokat, vagy a Droid Run, ahol három mozgó droidot kell az ellenőrzésünk alatt tartani, és persze a ténylegesen a Star Wars-hoz kapcsolódóak, mint a Fighter Squadron, ahol a filmbeli űrsiklókkal lövi egymást a két fél, vagy a Walker Assault, ahol egy AT-AT lépegetőt kísérnek a birodalmiak, amit a lázadók próbálnak megállítani. Ez mind szép és jó, mert azért a játékmódok kreatívak és élvezhetők lettek, csakhogy én most felsoroltam majdnem az összeset, ami egy AAA játéknál, sztori nélkül édes kevés. Ráadásul csak négy bolygón játszhatunk, és azokon is csak 2 pálya van, ami megint édes kevés.
Persze nem maradhatnak ki a filmek főszereplői, Luke, Darth Vader, Han Solo, Leia, Palpatine és Boba Fett. Az az egyedüli baj a karakterekkel, hogy ezeken kívül az összes többi kimaradt. Így elég gáz kiadni egy Star Wars-hoz kapcsolódó játékot, hogy csak hat szerencsétlen szereplő kapott benne helyet, nem beszélve arról, hogy az előző részek sokkal többet tartalmaztak. A filmbeli járművek sajnos nem igazán kaptak helyet, mindössze a Speeder Bike, az AT-AT, annak a kis tesója az AT-ST, illetve 5 űrsikló került bele a játékba, bár én úgy vagyok vele, hogy ezek még talán nem is annyira szükségesek, sokkal jobb lett volna pár hőst kapni még.
A fegyverek mennyiségével véleményem szerint nincs probléma, van elég, hogy választani lehessen, de nem akkora arzenál, hogy ne tudjál választani. Ráadásul egyes játékmódokban kipróbálhatjuk azokat a hatalmas ágyúizéket, amikről mindig is álmodtunk. A fegyverek mellé választhatunk magunknak kártyákat, amik lehetnek egy-egy plusz fegyver (pl. számszeríj, kézigránát, jet pack) vagy egy már meglévő fegyver felerősítése (pontosabb célzás, lassabb túlhevülés, stb.). Ezek megint jó ötletek lettek volna, ha az előző részekben ezeket nem kaptuk volna meg alapfelszerelésként.
Nagyjából minden játékbeli elemről írtam már valamit és eddig eléggé lehúztam szinte minden téren, úgyhogy dicsérjük is valamivel. A legnagyobb aduásza a játéknak egyértelműen a grafika. Emberek, amikor először megláttam a játékot, a szemem majd kiesett a helyéről! Gyönyörűen meg van csinálva az egész, a textúrák szépen ki vannak dolgozva, és még a fizika is egész jól meg lett oldva. Az irányítás eléggé le lett egyszerűsítve, ez valakinek előny, valakinek hátrány vagy csak egyszerűen nem tetszik. Emellett azt is érdemes kiemelni, hogy a térképek, pályák nem teljesen élettelenek, például az Endoron az Ewokok jajveszékelve szaladnak be fakunyhóikba, esetleg bedobálnak kővel, ha birodalmi vagy. Ez egy plusz a játéknak.

Összefoglalva az egész véleményezést: a Star Wars Battlefront nem lett egy rossz játék, viszont nem érdemli meg, hogy AAA játéknak nevezzük. Egy GTA-hoz vagy egy AC-hez képest nagyon hiányos, még akkor is, ha nem feltétlen ugyanaz a két műfaj. A hangulat megvan benne, és egy ideig el lehet szórakozni vele, viszont hosszú távra nem ajánlott a játék a sztori hiánya és a single player elhanyagoltsága miatt (és akkor most hőbörögjenek a GTA rajongók, hogy a V sztorija is elhanyagolt lett). A DLC-k ugyan pótolják némileg a pályák és a karakterek hiányát, de ki adna ki még több pénzt néhány játékmódért? Egy Star Wars rajongónak azonban ez egy ugyanolyan kihagyhatatlan darab, mint a sorozat többi része, és nem kell szégyenkeznie, hogy ez a játék is ott van a polcán.
Egy jó hír pedig az, hogy az EA bejelentette a folytatást január végén, és ha minden jól megy, őszre kapunk egy Star Wars Battlefront 2-őt, már egy teljes single player móddal.

Pozitívumok:
- brutálisan gyönyörű grafika
- nagyszerű hangulat
- kreatív játékmódok
- viszonylag kielégítő fegyverarzenál

Negatívumok:
- sztori mód hiánya, elhanyagolt single player
- kevés pálya, játékmód, karakter, jármű
- túl sok fizetős DLC

Pontozás:
Grafika: 10/10
Hangulat: 10/10
Irányítás: 7/10
Lehetőségek: 5/10
Pályák, játékmódok: 6/10
Játékmenet hossza: 4/10
Bugok, hibák: 9/10
Sztori mód: 1/10
Harcrendszer: 7/10
Frissítések, update-ek: 5/10

Összesen: 64/100

Értékelési határok:

90-100: A legjobb játék a világon!
80-89: Nagyon király játék, nem cserélném el semmire!
70-79: Nagyszerű játék, ezzel sokáig fogok játszani!
60-69: Okés játék, egyszer érdemes kipróbálni.
50-59: Nem rossz, de ha van jobb, nem ezt veszem meg.
40-49: Hááááát... van jobb is.
30-39: Inkább mással játszok.
20-29: Nem jó játék, nem kell megvenni.
10-19: Sosem játszanék vele, borzasztó játék!
0-9: A világ legrosszabb játéka!
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 03. 31. 12:19

Hú, ez nagyon szépen összeszedett kritika volt! :) És szinte mindenben egyetértek veled! Jól kivesézted a játék minden pozitív és negatív tulajdonságát. :) Mondjuk abban nem értek teljesen egyet, hogy ha nincs az embernek Plus-sza, akkor "beszopta". Jó, persze, multiplayer játékról beszélünk és nyilván akkor lehet csak igazán kihasználni a lehetőségeit, ha van PS Plus, de én a húgommal szoktam néha játszani vele, és eddig még nem untuk meg. Igaz, nincs is meg valami régóta a játék, úgyhogy a jövőben van esély rá, hogy megunom. De ettől függetlenül is örülök, hogy megvettem, mert egyrészt elég olcsó volt, másrészt meg legalább van egy relatíve jó multiplayeres játékom arra az időre, ha majd veszek PS Plus-t. Amúgy minden egyébben egyetértek, ennél jobban nem hiszem, hogy meg lehet fogalmazni a gondokat és a (sajnos) aránylag apró pozitívumokat erről a játékról. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 03. 31. 18:04

Igen, az talán erős kifejezés, hogy beszoptad, ha nincsen PS Plus-od. Én csak a magam helyzetéből indultam ki, mivel nekem már több, mint egy éve megvan van a játék, és annyi idő alatt eléggé kimerült single. Persze, ez azért is lehet, mert én a single-t a multi után próbáltam ki és a két élmény teljesen más. Bocsi, hogy ha ezzel most egy kicsit kiábrándítalak, nem áll szándékomban, meg nem is azért írom, hogy fényezzem magam, mert a multit is tolom, csak pontosítani akartam a gondolatot, amit kiemeltél.
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 02. 10:49

Jó, persze, én sem azért jegyeztem meg, mert megsértve éreztem magam. :) Én is tudtam nagyon jól a vásárlás előtt, hogy nincs PS Plus-om és a Battlefront lényegében, 70%-ban egy multiplayerre kihegyezett játék. Gondolkoztam is azon, hogy meg merjem-e venni Plus nélkül, de mivel nagyon olcsó volt és ez volt az egyetlen játék az olcsók közül, amit mindenképpen ki akartam próbálni, így végül megvettem. Azt is tudtam, hogy kevesebb benne a tartalom jóval, mint az elődben. Igazából tényleg nagyon sokat agyaltam a vételén, de végül úgy döntöttem, hogy megveszem. Egy kicsit valóban kiábrándító meg hosszú távon unalmas, de ezeket én is leírtam korábban. Ahogy azt is, hogy ha csak egy ezressel is többet adtam volna érte, már bánnám, hogy megvettem. Amúgy teljesen igazad van mindenben. Még megcsinálom 3 csillagosra az összes mission-t és utána addig nem nyúlok hozzá, amíg be nem szerzek egy PS Plus-t. :)
Amúgy bejelentették a Battlefront 2-őt (mármint az újat). Nem fűzök olyan sok reményt hozzá, de legbelül azért remélem, hogy ez már jobb játék lesz a beígért sztori móddal meg a több karakterrel/pályával.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 12. 10:33

Remélem, ez a játék messze felülmúlja majd az elég szegényesre sikeredett elődjét. A trailer alapján van rá esély, csak sajnos a mocsok EA megint elbaszhatja az egészet...

Star Wars Battlefront 2 TRAILER:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 09. 30. 09:31

Hűha, ahogy Árminnak is említettem, ha ez nem állitja be a Star Wars Vibe-ot, akkor semmi sem fogja ! :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 09. 30. 19:50

Na igen, valóban ütősnek tűnik a játék. Bár sajnos ebbe sem sikerült annyi főhőst (Jedit meg Sith-et) belerakni, mint a 2005-ös Battlefront 2-be. :D Mindegy, azért a 14 főhős is javulás a 6-hoz képest, bár a nyakamat teszem rá, hogy itt is lesz bőven mikrotranzakció, amivel majd még jó pár főhős belekerül a játékba. A DLC-kkel együtt talán majd lesz annyi karakter, mint a zseniális, 2005-ös elődben. Egyébként a trailerek alapján még így is várós a játék, húgommal biztosan meg fogjuk majd venni, de azért minden pozitívum ellenére teljesen világos, hogy ez a Battlefront sem fogja felülmúlni a régi BF2-őt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 12. 29. 13:44

Sziasztok! Keresem egy játéknak a nevét, amivel még anno PS3-on játszottam. Sokat nem tudok mondani róla. A demója volt meg. Az volt a feladat, hogy a zene ritmusára támadó ellenségeket kell legyőzni a megfelelő gombok lenyomásával (kör, x, négyzet, háromszög). Volt sztori módja is, amiben egy sráccal, majd lánnyal lehetett lenni. Ha valaki tudja, melyik játék ez, legyen szíves, írja már meg! Köszi szépen!
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 12. 29. 18:26

Sajnos nem tudom, de utánanézek. ;)

Szerk1.: Sajnos nem találtam semmit, nem tudom mi lehet ez. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 12. 29. 22:06

Nézd meg a Purchase History-dat. Ott az ingyenes cuccok is benne vannak.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2017. 12. 30. 14:14

Rendben, bár tényleg nagyon régen "vettem". Volt vagy 5-6 éve.
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 03. 14:26

Ha nem törölted ki vagy nem frissült magától vagy egy rendszerfrissítéstől a purchase history-d, akkor elvileg akármilyen régen csináltad a vásárlást meg a letöltést, annak meg kell jegyeznie és ott kell legyen feltüntetve.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2018. 02. 10. 13:27

Elkezdtem játszani a Metal Gear Solid V: Phantom Pain-nel. Ti mit gondoltok róla? Még csak az elején vagyok, de annyira nem jött be. Érdemes kijátszani?
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Egyéb játékok

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 02. 10. 15:25

Igen, érdemes kijátszani. Nagyon jó játék, hidd el! Játszd végig! ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése