Uncharted trilógia

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 05. 21. 18:38

Ne hagyd ki, megéri!
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 22. 10:46

Köszi, én is így gondolom! :D Bár ez sajnos nem csak rajtam múlik, hanem haveromon is, hogy kölcsön adja-e, de szerintem biztos jó fej lesz, és ide adja a szünetben. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 22. 18:16

Haverom kölcsön adta végül az első három részt. Az elsőben most tartok asszem 51%-nál, a jetskis résznél. Eddig nagyon tetszik a játék. Ráadásul egész szépen felújították. Az eddigi Remastered-ökhöz képest mindenképp süvegelendő a grafikai finomítás mértéke. Remélem, hogy holnap vagy holnapután végig is tudom tolni, utána jön a 2 majd a 3, és végül a negyedik rész, amit harmadjára fogok végigtolni. :D Eddig amúgy a 4 tetszik legjobban, bár ez még bőven változhat, hiszen az 1-et is még csak félig vittem végig, a másik kettőbe pedig még bele sem kezdtem.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 12. 12:07

Kicsit késve írom ki ugyan, de végigjátszottam az összes UC-t. Fantasztikus játéksorozat. Talán a jövőben egy hosszabb, kifejtett véleményt is írok majd az első három részről, meg magáról a Collection-ről, amiben szépen felújították a trilógiát. De most nem akarok nagyon belemenni, a lényeg, hogy mindhárom rész zseniálisan jó, de én még ennek fényében is jobbnak tartom a 4-et, mint az első három Nathan Drake kalandot. Hogy pontosan miért? Nagyon-nagyon rövidre fogva azért, mert a 4-ben lett a legjobban eltalálva az akció, mászkálás, lopakodás, rejtvényfejtés négyes aránya. Mindenből pont és csak annyi van, amennyi kell. A többi rész elemzése meg majd valamikor érkezik.

Amúgy rajtam kívül valaki meg fogja venni a megjelenés napján az Uncharted: The Lost Legacy-t? Bevallom, engem eleinte nem győzött meg teljesen, de azóta megváltozott a véleményem és jó ideje elhatároztam, hogy meg fogom venni. Főként a kedvező árcédula miatt, de a trailerek meg gameplay videók is meglepően tetszettek annak ellenére, hogy a játék nyilvánvalóan semmit sem javult a tavalyi negyedik részhez képest. A helyzet viszont az, hogy a Thief's End egy annyira tökéletes játék lett, hogy kivételesen egyáltalán nem zavar, hogy a grafikában és a játékmenetben szinte semmi változás nincs a Lost Legacy-ben, így is nagyon várom 23-át. :D Ráadásul szerencsére nem is kerül embertelenül sok pénzbe, mert ahogy nézem a mostani piacot és kínálatot, egyetlen frissen megjelenő tripla A-s játék sem kerül 12k-ba, mert mindegyik legalább 16k-nál kezdődik. Szóval az árazás elég barátinak tűnik, plusz a tavalyi részhez képest változatlan játékmenet ellenére maga a játék is nagyon ütős. Szeretettel várlak, kedves augusztus 23. :roll: ;) :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 08. 12. 13:00

Gratulálok! :D Az előző 3 részt ki is platináztad? Meglett az összes trófea? Csak azért kérdezem, mert az első három részét nagyon könnyű kiplatinázni. :lol: :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 12. 13:28

NikitaDragovich írta:Gratulálok! :D Az előző 3 részt ki is platináztad? Meglett az összes trófea? Csak azért kérdezem, mert az első három részét nagyon könnyű kiplatinázni. :lol: :cool:
Köszönöm a gratulációt! :D Bár arról szó sincs, hogy én bármit is kiplatináztam volna. :P Csak simán végigjátszottam a trilógiát, se az első három, se a negyedik részt nem platináztam ki. :) Én nem vagyok maximalista, csak a történetért meg az élményért játszottam végig ezeket a játékokat, ahogy az összes többit is. :D Amúgy amikor megnéztem a trófealistát az első három résznél, valóban azt láttam, hogy nem annyira nehéz megszerezni mindent. De engem nem érdekeltek a trófeák, amit megkaptam azt elfogadtam, viszont én a sztori miatt játaszottam ki meg azért, hogy elmondhassam magamról, hogy az összes UC-t végigtoltam. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 08. 12. 19:30

Ja, gondoltam, hogy te nem szerezted meg az összes trófeát. :P Kár érte. Te nem vagy trófeavadász, mint én. :P :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 08. 15. 09:43

Vagy mint a zöldfülű trófeavadász mint én. :D a négyet nagyon megéri kiplatinázni, csupa élmény. De tényleg, élvezetes trófea listája van, mindeniket örömmel gyűjtöttem össze.
dani.szentgali írta:Ha a 3-ban bejött a kincsvadászós feeling, akkor a 4-et imádni fogod, mert itt az egész játék Drake kapitány kincsének megszerzésére fókuszál. :D Szóval a 4 hatványozottan a kincskeresést helyezi előtérbe. Ráadásul mindezt kiválóan teszi. :D
Noszogasd csak a bátyust, hidd el, ő sem fogja megbánni, ha megvásárolja a játékot. ;)
Bátyust biztosan meglehet győzni, hisz ő is le lesz nyűgözve, csupán annyi a beleszólásom, hogy nem "Drake kapitány kincse" fog annyira tetszeni neki, hanem Henry Avery titkai felfedezése. :D :lol:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 08. 15. 11:54

Gonzales írta:Vagy mint a zöldfülű trófeavadász mint én. :D a négyet nagyon megéri kiplatinázni, csupa élmény. De tényleg, élvezetes trófea listája van, mindeniket örömmel gyűjtöttem össze.
dani.szentgali írta:Ha a 3-ban bejött a kincsvadászós feeling, akkor a 4-et imádni fogod, mert itt az egész játék Drake kapitány kincsének megszerzésére fókuszál. :D Szóval a 4 hatványozottan a kincskeresést helyezi előtérbe. Ráadásul mindezt kiválóan teszi. :D
Noszogasd csak a bátyust, hidd el, ő sem fogja megbánni, ha megvásárolja a játékot. ;)
Bátyust biztosan meglehet győzni, hisz ő is le lesz nyűgözve, csupán annyi a beleszólásom, hogy nem "Drake kapitány kincse" fog annyira tetszeni neki, hanem Henry Avery titkai felfedezése. :D :lol:
Ja, igen, ezt elírtam. :D Tényleg nem Drake kincséről van szó, hanem Henry Avery kincséről. :P Amúgy ezt a kommentet eléggé régen írtam már, szóval szerintem már jó ideje elvesztette az aktualitását, mindenesetre köszi, hogy korrigáltad a hibát! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 04. 03. 21:58

Sziasztok!

Húsvétkor kitoltam az Uncharted 4-et, erről szeretnék egy összegző véleményt írni. (Valami biztos kimarad, de max majd utólag leírom). Volt néhány rész, ahol eltotojáztam, pedig csak nem figyeltem, és a szemem előtt volt a megoldás... -.- így szerintem olyan 10 óra lehetett, mire kivittem (bejátszásokkal együtt). AKI NEM JÁTSZOTTA KI A JÁTÉKOT, NE NÉZZE MEG A "SPOILER" RÉSZEKET!!! - de a biztonság kedvéért több mindent spoilereztem ki, mint amennyit valóban ki kellett volna. :P semmi olyat ne tudjanak meg az érintettek, amit esetleg most még nem tudnának, és zavarná őket, ha megtudnák.

Történet, cselekmény:

Nos, aki játszott már Naughty dog játékokkal, azok számára nem igazán újdonság, hogy a történet játékaikban kiemelkedő szerepet kap. (Jelzem itt meg: Hál’ istennek, különben feleannyira sem szeretném a játékaikat.:D ) Azonban azt érdemes kiemelni, hogy a történet elbeszélése a 4. részben sokkal hangsúlyosabb, mint az előző háromban. Nagyjából olyan, mint a Last of us-éban. Nem lineáris a elbeszélés módja, dráma és érzelmek olykor a tető fokán, hihetetlenül jól megírt karakterek. A kissé érzékelten Nate, aki az első részekben „csak” egy ereklyevadász, a 4. részben/részre válik igazán emberivé, érzővé. Ami kifejezetten tetszett. A story-ban volt néhány briliáns fordulat, (például amikor a meghaltnak hitt bátyus „visszatér”, vagy amikor kiderül, hogy a story amit a történet elején elmondott, igazából csak hazugság volt.. engem ezekkel megvettek. Aztán vannak kiszámítható csavarok is: Hogy Nadine majd Rafe ellen fordul, de igazából azt is lehet sejteni már a story legelején, hogy Sam még „borsot fog törni az orrunk alá” valamilyen módon.) Sajnos amiatt, hogy Nathan itt már nem igazán akar a kincsre fókuszálni, így azt mondanám, hogy számomra ez a story a leglaposabb –hiába vannak itt kidolgozva a karakterek a legjobban. Egyébként úgy gondolom, hogy volt néhány logikai bukfenc a történetben: pl. amikor Rafe meghackkeli Sam telefonját, alapvetően nagyon felelőtlen húzás volt Drake-től. Megértem, hogy szorított az idő, mert Rafe a sarkukban járt, de talán pont ilyenkor nem kellene a világhálón ilyen fényképeket küldözgetni…. Nekem ez fura volt. Oké-oké tudom, ezzel is egy csavart akartak vinni a story-ba, de nekem ez egy olyan fajta csavar volt, amit egy Nathan Drake-től nem vártam volna.

Grafika:

10/10. Ezen nincs mit ragozni. Annyit itt megjegyeznék, hogy a karakter megváltozott külseje Sullivan-nél nem annyira tetszett, de ez legyen a legnagyobb gondom. :D A látványelemek is hihetetlenek. Ebben az Uncharted alapból is nagyon erős, de szerintem ezt ebben a részben vitték a csúcspontra.

Hangulat:

Ami a leginkább tetszett ebben a részben, az a nosztalgia. Hogy külön fejezetek épültek erre. Meg lehetett újra nézni a megszerzett ereklyéket, tárgyakat, vagy néhány emléket a múltból… egészen elérzékenyültem.A PS1-es Crash Bandicoot is nagyot ütött… :D ment az önpromózás ezerrel. Főleg, hogy 2x is belerakták.

Akció:

Nos, én itt lehúznám a játékot. Az Uncharted részeket a lövöldözés és a rejtvények bájos egyvelege (na meg a történet) miatt szeretem, és szerettem is mindig annyira. Ebben a részben… háááát… lövöldözésből és rejtvényből sincs olyan nagyon sok. (Utóbbiból lehet, hogy a többi részben sincs több), de ebben a részben sokkal kevesebb ellenfelet kell elimininálni a játékban, mint az előzőekben. A 22-23 fejezetből szerintem a felében elő sem kell venni a fegyvert, ami számomra kiábránditó. Itt jegyezném meg egyúttal, hogy ezzel ellentétben viszont a „keresgélés” sokkal hangsúlyosabb lett ebben a részben. Amikor például nem tudod merre kell továbbmenni, és alternativ útvonalat keresel (ez tudjuk, hogy az előző részekben is volt, de itt több),több olyan rész is van, amikor adott tárgyat kell megtalálni, és a fél fejezet, vagy akár az egész fejezet ennek az adott dolognak a megtalálásáról szól.. Nekem ez nem tetszett. Azt a fejezetet utáltam a legjobban,amikor gyerekként betörtek egy öregasszony házába, hogy elhozzák az anyjuk naplóját. Dög unalom volt…és mivel a játék úgy van megcsinálva, hogy a x+20. szobában lesz anyuci holmija, igy az a fejezet szerintem volt vagy fél órás… pedig semmi (!!!) nem történt benne. Oké, a történet szempontjából nem volt elhanyagolható, de akció nem igazán akadt benne (még ha a végén menekülni kellett a rendőrök elől, akkor sem.)
Pozitívumként viszont megjegyezném, hogy az előző 3 rész közül ez lett a legváltozatosabb: vezethetsz jeepet, lehetsz kiskorú, a lányod bőrébe is bújhatsz, lasszózhatsz (ezt az újdonságot szerintem néha már túl is tolja a játék), különböző tárgyakat tologathatsz ide-oda, hogy továbbjuthass (ehhez szintén használhatod a lasszót), búvárkodhatsz…egyszerűen van itt minden. annak ellenére, hogy akcióból relative kevés van a többi részhez képest (bár amikor van, akkor nagyon van :D), ahhoz képest a játék hihetetlen változatosságot kinál a továbbhaladásra. Ha ki kellene ragadni kedvenc részeket, akkor a „boss fight”-ot emelném ki, szerintem az valami hihetetlen lett. Ahogy Rafe-fel Avery hajójában modern „kalózok” bőrébe bújnak… Hát, bámulatos. Meg az egész hajó valami hihetetlen.A másik favorit jelenetem még a történet elején van: amikor Rafe emberei üldözik Sam-et, és járműről járműre kell a közelébe férkőzni. Wáo.
Kicsit negatívumként említeném meg azt, hogy a játék kicsit már eltúlozza ezt a "szakadjon le alattunk/mellettünk/ fölöttünk a padló/párkány/kavics", stb..dolgot. Ez tipikus Naughty dog húzás, szóval bátyámmal a 3-4. fejezet után el is kezdtünk ezen viccelődni... :D A játék végére azért már nem volt vicces, amikor minden 10. léc vagy kődarab le akart szakadni. Na, nem zavart... csak amikor haladni akarsz, és feszt ez történik, akkor "borsot tör az orrod alá a játék". :) A 4 rész közül szerintem itt tapasztalható ez a leginkább.

Hossz:

Mondjuk ki: ez a rész rövid. Ha jól emlékszem, 22 fejezetes, és ebben van egy epilógus, meg igazából kapásból lehetne mondani 1-2 további fejezetet még, ami a story-hoz szorosan nem kapcsolódik. A 22 fejezet magában még megbocsájható lenne, hiszen van más rész is, ami ennyiből áll, de azokból nincsenek "töltelékfejezetek", mint itt. Szóval ez a 22 simán elmegy 16-nak.. 3-4 fejezetet még elbírt volna a játék simán (nem mentség, hogy van DLC, akkor is!).

így a játék számomra egy 8/10 vagy 9/10. (Egy Last of us 10/10-hez nem ér fel. Ahhoz ennél többet vártam.) De azért mint a pontozásból kiderül, így is igen magas pontszámot kapott. Az Uncharted részek közül sem ez a kedvencem. Már régen játszottam ki az előző részeket, így nem teljesen emlékszem már minden részre belőlük, azt hiszem, hogy a történet a 2-ben, az akció meg a 3-ban tetszett a legjobban. Nos, mivel az UC4 nem annyira akciódús, így e tekintetben az UC3 marad jól megérdemelt helyén, történet szempontjából erős, de nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy valóban ez tetszett-e a legjobban... ahhoz előtte újra kellene néznem az összes bejátszást az előző részekben újra, és akkor dönteni. :D [ami késik, nem múlik :D ]
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 04. 06. 12:56

Szépen összeszetted a gondolataidat a játékról! :) Én is nagyjából ezt gondolom az Uncharted 4-ről, miután már háromszor is végigtoltam (először haveromnál, kétszer pedig már saját PS4-en). Nekem mondjuk minden hibája ellenére ez a kedvenc epizódom. Az elődök is tetszettek, de azok valahogyan nem tudtak ennyire megfogni, mint a 4. Ráadásul én ugyan elég nagy akció/lövöldözés szerelmesnek tartom magam (például most is a 2016-os Doom és az Injustice 2 azok a játékok, amiket jelenleg tolok és ezekről mindent elmondhat az ember, csak azt nem hogy nincs benne akció), de azt pont nem tudom negatívumként felróni a 4-nél, hogy kevesebb benne az akció. Épp ellenkezőleg: őszintén szólva nekem az első 3 részben túl sok volt az akció. A második rész végén (ami emlékeim szerint a leghosszabb az összes közül, nekem legalábbis azt tartott a legtovább kitolni) már szabályosan kurvára untam az egész játékot, amikor már a jetinek álcázott shambalai őrzőktől kezdve a tucatnyi páncélozott minigunon át a páncélozott tankokig meg helikopterekig kb. a világ összes nagyhatalmának fél seregét a nyakamba borította a játék. Nyilván kell az akció, de én úgy értelmezem az UC-t, mint akció/kaland játékot, és ez legjobban szerintem a 4-ben valósult meg. Imádok lövöldözni, robbantgatni, bunyózni, de az amit a trilógia adott, az nekem néha már túl sok volt (főleg a játékok vége felé). A Naughty Dog a negyedik epizódra felismerte, hogy ha már a játék műfaja akció/kaland, akkor azért csak túlzás a Call Of Duty játékokat megszégyenítő mennyiségű lövöldözést meg akciót a játékba implementálni. :D Szóval kell a sok akció, de én a két utolsó résznél (UC4 + Lost Legacy) különösen örültem annak, hogy nem egy TPS Call Of Duty-t sózott ránk a Naughty Dog, hanem a sok akció mellett igenis volt mászkálás ami a két legújabb résznél nem mellesleg arra is zseniálisan jól funkcionál, hogy megcsodálhassuk a játék lélegzetelállító látványvilágát.
De ezt leszámítva igazából mindenben egyetértek veled. Jogos, hogy túl sok a random katasztrófa jelenet (amikor leszakad alattad valami), szerintem is túltolták a gyerekkori szálat az öreg nőcivel, meg tényleg van egy-két logikai bukfenc a sztoriban, amit a szemfülesebb játékosok kiszúrnak, plusz talán szerintem is kicsit rövidebb lett a játék, lehetett volna hosszabb is (feltéve, ha nem ment volna át Uncharted 2: The Ultimate Call Of Duty Simulator-ba). Szóval az a nyáladzás, amit kb. két éve letoltam itt az Uncharted4-ről, amivel kb. tökéletes játéknak tituláltam, az talán valóban túlzás volt. De szerintem az UC4 még így is gond nélkül a legjobb Uncharted a sorozatban. A Last of Us-t meg egy éve toltam ki, szerettem ugyan meg minden tetszett, de személy szerint nekem annál is jobban tetszett az UC4. Ettől függetlenül valamikor tervezem végigtolni újra a TLOU-t, mert azt még csak másodjára toltam végig tavaly. Szóval összességében nekem az Uncharted 4 első végigjátszásra 10/10 volt, de jobban átgondolva, illetve három végigjátszás után ez a statisztika módosult valamelyest, bár nem sokat: 9,5/10.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 04. 06. 15:51

Az első részek sem Call of Duty szintűek. (Bár valóban sokkal inkább közelítenek ahhoz, mint a 4.) A legújabbak meg még távolabb állank tőlük. Én örültem volna, ha ebből többet raknak ebbe a részbe is, ez egyébként pont megnövelte volna néhány fejezettel a játékot. Pont annyival, hogy nem érezzük rövidnek. Azért valljuk be: egy UC részben a harcjeleneteknél lehet csak elakadni nagyjából, máshol nem (oké, ha nem tudsz angolul, akkor még a rejtvényeknél, de ennyi), mivel a 4-ben ebből jóval kevesebb van, így a végigjátszás is gördülékenyebben halad.

A Lost legacy szerintem hamarosan meglesz, azt is szeretném majd kitolni. Izgatott vagyok.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 04. 06. 21:20

Azért a COD-ot ne említsük már egy lapon az UC 4-gyel. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 04. 07. 06:55

A többivel sem.... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 04. 07. 11:57

Luszie írta:Az első részek sem Call of Duty szintűek. (Bár valóban sokkal inkább közelítenek ahhoz, mint a 4.) A legújabbak meg még távolabb állank tőlük. Én örültem volna, ha ebből többet raknak ebbe a részbe is, ez egyébként pont megnövelte volna néhány fejezettel a játékot. Pont annyival, hogy nem érezzük rövidnek. Azért valljuk be: egy UC részben a harcjeleneteknél lehet csak elakadni nagyjából, máshol nem (oké, ha nem tudsz angolul, akkor még a rejtvényeknél, de ennyi), mivel a 4-ben ebből jóval kevesebb van, így a végigjátszás is gördülékenyebben halad.

A Lost legacy szerintem hamarosan meglesz, azt is szeretném majd kitolni. Izgatott vagyok.
Jó, ez a COD hasonlat erős volt. Csak hirtelen nem tudtam jobb példát felhozni arra, hogy kifejezzem azt, hogy az első részekben kicsit túltolták az akciót. Igen, ha majd megveszed a Lost Legacy-t, akkor majd te is látni fogod, hogy a trilógiához képest ott is kevesebb a harc és több a mászkálás (főleg a játék elején, ami háromnegyed órányi bóklászás után egyébként már engem is kicsit zavart), mint a 4-ben. Jobban belegondolva abban lehet igazad van, hogy ha több az akciójelenet, akkor hosszabb a játék is, de szerintem úgy lett volna a legjobb, ha ugyanebben az arányban (tehát a meglévő arányban) hosszabbítják meg a játékot, és nem pedig csak akcióval. Én egyébként annyira azért nem éreztem rövidnek az UC4-et. Okés, hogy ha az elődökhöz hasonlítjuk, akkor valóban nem a leghosszabb, de azért ha a mostani sztorialapú játékokhoz hasonlítjuk, szerintem bőven nevezhető hosszúnak az UC4 (persze ha az Open World játékokat nem vesszük ide). Én nem éreztem rövidnek, vagy legalábbis nem vettem nagyon észre a rövidségét a kiváló felépítés meg az álleejtős látványvilág miatt. Összességében nekem tehát elég hosszú volt a játék, és nekem annyira nem jött volna be, ha úgy oldották volna meg a játékidő kitolását, hogy a sztori végére egy második világháborús csatajelenet berakásával adtak volna még plusz fejezeteket meg órákat a játékhoz. Amúgy a Lost Legacy még rövidebb és ott talán még kevesebb az akció, mint a 4-ben, szóval ha ez téged zavart, akkor a Lost Legacy valahol csalódást fog okozni emiatt. Egyébként a Lost Legacy szerintem is gyengébb lett kicsit, mint a 4, plusz azt már én is rövidebbnek éreztem a kelleténél, meg ott valóban volt egy-két olyan rész, ahol tényleg idegesítő és unalmas volt már az akciózás meg lövöldözés nélküli mászkálás, mert ebben valamivel több van ebből, mint a 4-ben volt. Ezért is mondom, hogy az összes rész közül számomra a 4-ben találták el legjobban az akció/rejtvény+mászkálás arányát: a trilógiában nekem túl sok volt a harc egy idő után, a Lost Legacy-ben meg a játék elején és közepén egészen a végéig túl sok a mászkálás.
Rockstar69 írta:Azért a COD-ot ne említsük már egy lapon az UC 4-gyel. :D
Okés, fentebb már beismertem, meg beismerem most is, hogy a COD hasonlat túlzás volt. Nyilván nem a minőség szempontjából hoztam fel összehasonlításra, mert az tényleg nem kérdéses, hogy nem lehet megtwnni, mert annyival jobb az UC. A COD példával csupán annyit akartam kifejezni, hogy szerintem néha túltolták az akciót, főleg a második rész végén, ahol már annyifelé kellett tüzelni, gránátot dobni, pisztollyal lőni meg gépfegyverrel sorozni, hogy arról már akarva-akaratlanul is a COD-féle "menj előre és folyamatosan lőj szét mindent és mindenkit" felfogás ugrott be.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése