Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
GTAfan
Besúgó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011. 07. 16. 07:13
Tartózkodási hely: Malibu Club

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: GTAfan » 2014. 08. 06. 06:50

Nekem tetszik az ötlet hogy a főhőst elárulták az assassinok,ezért kilépett, de miért kellet a kur*a templomosokhoz egyből be is állnia? Szerintem epikebb lett volna egy pártatlan gyilkos.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 08. 14. 23:05

Edward is egy pártatlan gyilkos volt. Pont leszarta magasról és vastagon mind az assassinok, mind pedig a templomosok dolgát (a játék végéig, ezt is hozzá kell tenni, utána átáll az assassinokhoz, de a játék jelentős részében egy kalóz, aki ugyan lenyúlt egy assassin ruhát meg két rejtett pengét, a nagy kincset kivéve nem igazán érdekelte a sztori legvégéig az assassinok és templomosok dolga). Persze a végén már igen, de ez azért más volt, mint az eddigi részekben, ahol az összes főszereplő legkésőbb a sztori negyede után már céltudatos assassin. De ebbe még ne menjünk bele, majd hamarosan kiderül, kinek a pártját fogja majd ez az új gyilkos.

Nem tudom, ti láttátok-e a hivatalos bejelentés óta közzétett gameplay videókat a játékról, de én amikor megláttam a hajózós részét, majdnem földhöz vágtam a monitort. A hajózásban MINDEN (még az ikonok, lehetőségek, opciók is) ugyan olyan volt, mint a Black Flagben, csak át lett pakolva hűvösebb éghajlatra. Persze vannak újítások, például a forgólöveg helyére bepakolt gépfegyver meg a robbanóhordó helyére bepakolt "olaj a tűzre" fegyver, de ezt leszámítva ugyanaz a játék. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz, csak ha a hajózós gameplayt megnézem, nekem az jön le az egészből, hogy a Ubi szépen készített egy nagyobb DLC-t az ACIV-hez, és ezt szánja az előző generációra, arra a generációra, ahonnan elindult az egész sorozat. És ez így szerintem nem igazán fair. De inkább nem mondok még semmit, nehogy ismét tévedjek egy nagyot, mint a Black Flagnél. Annyit azért mondanék, hogy egyelőre csak egy dologgal tudná érdekessé tenni számomra a Ubisoft az AC Rogue-t, mégpedig azzal, ha végre nem bénázna és a harmadik hajózós és második 50%-ban hajózásról szóló AC-re végre abbahagynák a nyavalygást és kiszenvednék magukból a hajós multit. És igen, hiába van az a nagy forma a parancsnoki hídon az AC3-ból, egyelőre ő és ez az új főhős és az ő közös sztorijuk teljesen hidegen hagy, mint ahogyan az új fagyos játékterület is teszi. De azért úgy ahogy, várom a további fejleményeket a játékkal kapcsolatban. Nagyon ajánlom a Ubisoftnak, hogy nyomós okuk legyen arra, amiért kihagyták az ókori Japánt/Kínát és helyette megint küldenek minket hajózni, csak ezúttal a mínusz 30 celsius fokba.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 08. 15. 10:00

dani.szentgali írta:de a játék jelentős részében egy kalóz, aki ugyan lenyúlt egy assassin ruhát meg két rejtett pengét
Amúgy az mindig érdekelt, hogy ő hogyan is tud mindenféle assassin dolgot megcsinálni, amikor csak egy mezei kalóz?
Guess who's back!

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 08. 15. 10:16

a játék elején Edward mondja Bonnet-nek, hogy az ujjaim olyanok mint a kalóz kampók, a sok assassin mozdulatot meg nem tudom honna tanulta :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 08. 15. 17:36


Avatar
JellemesMartin
CJ zoknija
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. 04. 28. 07:34

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: JellemesMartin » 2014. 08. 16. 10:35

Beindultak a dolgok, jött új videó az Unityről és a Rougeról (Hearthstone <3) is.

Rouge: Hmm, ez nem valami textúra csomag a Black flag-hez?

Unity: Na, ez már nem csak DLC-nek néz ki, itt már mintha bejöttek volna dolgozni!
Valójában egész jó. Az animációk néhol befejezetlennek tűnnek, az átmenetek egyáltalán nem tökéletesek még, remélhetőleg a kész játékon finomítanak majd. Az új harcrendszerre leszek kíváncsi. (Mit keresnek szénakazlak a templomban?) Még mindig nincs a mesterséges intelligencia a helyzet magaslatán. (Mi történt volna, ha végül nem nyomja meg az X-et a játékos abban a bebújós izében? Miért nézik az őrök az oszlopot? Hogyhogy nem hallják meg ha az a hatalmas ajtó a padlóban kinyílik?) ÉS végre lehet guggolni.... úgy ahogy. ÉS MACSKÁK! (Remélem ezúttal nem a háztetőkön találkozhatunk velük) MACSKÁK! Mármint... egy már van....
80's FOREVER!
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy
galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat,
rász*rik a táblára, aztán boldogan ugrál,
hogy ő nyert.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 08. 17. 14:05

elég érdekes kis leirás volt ez... :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
JellemesMartin
CJ zoknija
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013. 04. 28. 07:34

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: JellemesMartin » 2014. 08. 22. 17:43

Ja igen, mostantól elő lehet venni a fegyverünket guggolva is a... kifeszített szárítókötélen a templom közepén? Na mindegy. Az Ubisoft megoldotta.
80's FOREVER!
Hülyékkel vitázni olyan, mint egy
galambbal sakkozni. Ledönti a bábukat,
rász*rik a táblára, aztán boldogan ugrál,
hogy ő nyert.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2014. 08. 23. 00:10

Hát, új részek, és maga a sorozat...
Meg kell mondanom, az új részeket magasról letojom. Ez egy nagy szó, tekintve, hogy az első ps3 játékom az AC2 volt, és meg van minden rész.
Az 1-et imádtam, főszereplővel, mindennel együtt. (A bugokat azért nem, de hát AC...)
A 2 még egy nagyon jó játéknak számítható, bár ott van Ezio.
A BH, a sorozat szégyenfoltja szerintem, én nagyon unalmasnak találtam.
A Rev-ben fejlődött kicsit a játék, a térkép tetszett, a hangulata is, az ellenfelekkel meg valamennyire kihívást is raktak a harcba. Ez a kedvenc Ezio-s részem, tetszik az öregebb, bölcs Ezio. Azt viszont sosem bocsátom meg a játéknak, amit Altaïrral tett. A kinézete, a szinkronhangja, a személyisége megváltozott. Ennek köze sem volt az eredeti Altaïrhoz.
Eljött a 3, és elkezdődött az, amikor látni lehet a hatalmas potenciált a játékban, és hatalmasat lehet csalódni. A történelmi elhelyezkedése szerintem tökéletes, és tökéletesen elcseszett. Igen, a CGI trailerben látható harcot is megemlítem, amihez hasonlót nem lehet csinálni. (Érdemes megnézni Angry Joe kritikáját, ott összehasonlítja a trailerben látható csatát a játékkal). Azon kívül, hogy a történelmi szál sz*r, mégis ez az egyik kedvenc AC-m. Szerethető főhőst sikerült csinálniuk, bár ezzel sokan nem értenek egyet. E mellett évek óta végre újítottak. Sokat! Harcrendszer, vadászat, és a tengeri csaták. Ezzel jutottunk el a Black Flaghez.
Tehát ott tartunk, hogy Ubi már elcseszte az amcsi forradalmat. Ekkor gondoltam, hogy milyen király lenne, ha csinálnának a tengeri csaták alapján egy külön játékot. És az álmaim valóra váltak! Vagyis mégsem, mert elb*szták! Beleerőszakolták egy AC-be. A várva várt kalózos játék helyett kaptunk egy AC-t melynek egyetlen küldetése van:menj oda, keresd meg a fickót, kövesd, hallgasd ki, aztán öld meg, majd értékeld a küldetést. És ez megy vagy 100 szor! A játék "története" szánalmas, a küldetések unalmasok, a víz alatti területek messze vannak a realisztikustól, mellesleg nem is kell a cápáktól félned, mert a GTA-val ellentétben itt lebokszolhatod. És ha megharap? Nem halsz bele! Nagy a játékterülete, de ha a vizet nem számolod, ami őszintén csak copy+paste, mert alá nem mehetsz, akkor igazából a kidolgozott terület marha kicsi. Az egyetlen rész, amiben jó, az a hajózás, amíg meg nem unod. Meg a tengeri énekek jók. De arany szabály, óvatosan fejleszd a hajód, mert visszavonni nem lehet, és sajnos könnyen olyan briget teremthetsz, ami könnyen legyőz egyszerre 3 hadihajót. Na, kérdezném, ennek mi a realitása, és mégis mi a jó fenét kéne nekem élveznem ebben, ha ez ilyen rohadt könnű. Rá van írva a dobozra, hogy 18+, de szerintem a nehézségi szintet 6+-hoz igazítják. Csak reménykedni tudok, hogy a sorozat már nem tud mélyebbre menni a Black Flagnél.
És itt érkeztünk el a Unityhoz. Amikor történelem órán tanultam a Francia forradalmat, és az előtte-utána lévő pár évet, rögtön tudatosult bennem=ez a tökéletes kor egy AC-hez! És mi történt? Másfél évvel később a Ubi bejelentette, a következő játék ekkor fog játszódni! A Ubi még egy vágyamat teljesítette! A kérdés csak az= a 4-hez hasonlóan ezt is képesek elcseszni? Remélem nem, nem tudom. De az előző részek miatt én elvesztettem a hitem az AC-ban, így aztán elmondhatom, hogy szerintem el fogják cseszni. Eddig összesen a Unity bejelentő trailert, és egy gameplayt láttam, a Roguenek meg csak a bejelentő trailerét, így sokat nem mondhatok. Annyit viszont a Unity gameplayel kapcsolatban elmondanék= a harc nem tűnik nehezebbnek, csak vontatottabnak, a parkour pedig látványos, csak lehetetlen.
Hosszú évek alatt sikerült elvesztenem a hitem és az érdeklődésemet, sok munkádba telt, de sikerült neked AC, gratulálok. És mint ahogy mindig, most is van reménysugár, de hiszem, hogy sikerül majd elrontaniuk.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 08. 23. 12:29

Ajjaj, hát ha a többi részben ekkorát csalódtál, akkor a Rogue-nál sírni fogsz. Nem akarom elspoilerezni a gameplay mechanizmusát, úgyhogy csak akkor csak akkor nézd meg, ha felkészültél! A Rogue egy ACIV 2: A Ubisoft Sofia fogta magát és Ctrl C - Ctrl V-ézte a Montreal munkáját. Az oké, hogy sarkkör, meg River Valley új helyszín, de szerintem azért nem csináltak New York gameplay-t, mert szégyelték, hogy kimásoltáka 3-ból. Ha megnézed a gameplayeket, láthatod, hogy a HUD-okat a karaktereket, a textúrákat és a játékelemeket mind korábbi AC-kból másolták ki, főleg a 4-ből. Szép volt Ubisoft.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2014. 08. 23. 13:26

Sarkkör? Ott mi lesz a történelmi esemény? Csata azért, hogy ki jusson el a pólusig, vagy mi? :D
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 08. 23. 13:47

A hét éves háború idején játszódik. (Egyébként te milyen platformon játszol?)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 08. 23. 14:12

ő ps-en játszik AranySas néven :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 08. 23. 15:18

Melyik hétéves? :D Amúgy viccet félretéve melyikhez lesz köze?
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 08. 23. 15:33

A Unity hidegen hagy, mivel PS4/XboxOne konzolokra jön csak, nekem pedig előző generációs masinám van és még elég sokáig az is marad, a Rogue miatt meg bekaphatja a Ubifasz, az a játék 1:1-ben AC IV Black Flag, csak a sarkkörre pakolva. Ugyanúgy van egy hajód, amit fejleszteni kell (a gépfegyvert meg a gyúlékony olajcsapdát leszámítva ugyanazokkal a fegyverekkel, mint amilyenek a BF-ben is voltak), ugyanúgy ellenséges hajókat kell megtámadnod és megcsáklyáznod annyi különbséggel, hogy most már néha az ellenség is át tud csáklyázni, ekkor meg kell védened a hajód, ugyanúgy halászhatsz szigonnyal... és nem elég, hogy ezeket az elemeket 1:1-ben vették ki a Black Flagből, még a HUD is ugyanaz. -.- És ez a generáció utolsó AC-je. -.- Gratulálok Ubifasz, te aztán tényleg nem tisztelsz senkit és semmit, lusta dög voltál ahhoz, hogy egy normális AC epizóddal búcsúztasd azt a két konzolt, amelyeken megszületett és híressé vált a sorozatod! Bravó! -.- Ezek után kívánom, hogy legalább a PS4/XboxOne tulajok kapjanak egy normális AC-t, ha már velünk így kicseszett az Ubifasz. -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése