Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 10. 29. 17:15

Nálam Ezio-nál megállt a sorozat. Ő volt a kedvencem és már soha se fognak nála jobbat csinálni. De mindenesetre az Unity tetszik, ezért majd bepótolom én is. :P
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 10. 29. 18:30

NikitaDragovich írta:https://www.youtube.com/watch?v=h4YU_hy9xFk

Hát, azt hittem, hogy nagyon jó lesz a Syndicate, de hát tévedtem. :( Ennek ellenére meg fogom majd venni egyszer, de előtte a Unityt szeretném bepótolni. Most csalódtam az Ubisoftban, mert azt ígérték, hogy a Syndicate jobb lesz, mint a Unity. :@
Mindenki azt mondja, hogy jobb. Általában úgy fogalmaznak, hogy kijavították a Unity hibáit, meghagytak egy csomó régit, és meg is állt a tudomány.
Guess who's back!

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 10. 29. 19:35

Én már leszidtam azt az Otherworldös kritikát. Nem csak, hogy jobban lehúzták, mint a Unityt, de teljesen jelentéktelen dolgokat emeltek ki. Úgy állították be a játékot, hogy nem javították ki a hibákat, ennek ellenére több kritikában olvastam, hogy a bugok száma nagyon ritka és szinte nem találkoztak egy hibával sem. A Rope launcherre pedig azt mondták, hogy Batman koppintás, viszont ez azért került bele a Syndicate-be , hogy könnyebb és gyorsabb legyen a navigálás a széles utcák között, ami a lovaskocsik bevezetése miatt volt szükséges. Egyébként is az ACIII egyik DLC-jében, aTryanny of King Washington 2. fejezetében (amit a Ubisoft Quebec fejlesztett, akik szintén felelősek a Syndicate-ért) használható Eagle Power inspirálta azt.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 10. 31. 16:37

A Microsoft Paint csodákra képes.
http://kepfeltoltes.hu/view/151031/matc ... es.hu_.png

Based on a true story.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 11. 01. 16:41

Gonzales írta:Ezt a Call Of Creed kifejezést sokszor hallottam már. Mire is mondják pontosan?
Amint azt Viking már elmondta, én (és még jó néhány gamer) arra használja a Call Of Creed kifejezést, hogy a Ubisoft marketingpolitikája gyakorlatilag azonossá vált az Activision-féle stratégiával, ergo csak és kizárólag a profitot nézve évenként adnak ki egy új részt, amit mindig más házon belüli stúdió készít szinte nulla erőfeszítéssel, a profithoz képest lehető legalacsonyabb befektetéssel és ezt adják el a népnek. De az OW kritikus igazat mondott, ez nagyban a gamer társadalom hibája, mert amíg lesz olyan gamer, aki évről évre megvesz egy játékot nem törődve annak tényleges fejlesztéseinek mennyiségével, addig az olyan cégek, mint a Ubisoft vagy az Activision nem fognak változtatni, nem fognak egy kicsivel sem több ötletet és újdonságot belefektetni az új részbe, mint amennyi ahhoz kell, hogy a sok hülye már az első nap szaladjon érte a boltba.
NikitaDragovich írta:https://www.youtube.com/watch?v=h4YU_hy9xFk

Hát, azt hittem, hogy nagyon jó lesz a Syndicate, de hát tévedtem. :( Ennek ellenére meg fogom majd venni egyszer, de előtte a Unityt szeretném bepótolni. Most csalódtam az Ubisoftban, mert azt ígérték, hogy a Syndicate jobb lesz, mint a Unity. :@
Sajnos nem szabad elhinni azt, amit a Ubisofték (vagy a hozzájuk hasonló hozzáállású cégek) mondanak. Túlhypeolják a játékot ahogy szokták, aztán mikor a vásárlók már fel vannak spannolva, akkor derül ki, hogy az egésznek jóval nagyobb a füstje mint a lángja. Persze egy átlag AC játékhoz képest nagyon jó a Syndicate, csak az a probléma, hogy olyan játék kéne, ami nem csak ugyanazt adja vissza, mint a két-három-négy évvel ezelőtti elődje, hanem kéne újítás is. Újítások persze vannak, csak mindegyik olyan izzadtságszagú, olyan ötlettelen és annyira látszik a bevezetésének a célja, a mivoltja, hogy az ember a sokadik ilyen "újítás" után inkább röhög egy jót magában, minthogy komolyan vegye a dolgot.
Americanviking írta:Én már leszidtam azt az Otherworldös kritikát. Nem csak, hogy jobban lehúzták, mint a Unityt, de teljesen jelentéktelen dolgokat emeltek ki. Úgy állították be a játékot, hogy nem javították ki a hibákat, ennek ellenére több kritikában olvastam, hogy a bugok száma nagyon ritka és szinte nem találkoztak egy hibával sem. A Rope launcherre pedig azt mondták, hogy Batman koppintás, viszont ez azért került bele a Syndicate-be , hogy könnyebb és gyorsabb legyen a navigálás a széles utcák között, ami a lovaskocsik bevezetése miatt volt szükséges. Egyébként is az ACIII egyik DLC-jében, aTryanny of King Washington 2. fejezetében (amit a Ubisoft Quebec fejlesztett, akik szintén felelősek a Syndicate-ért) használható Eagle Power inspirálta azt.
Hát, ha te mondod...
Persze itt is igaz a közhely, hogy ízlések és pofonok. Az, hogy kinek mi a jelentéktelen dolog, abszolút személyfüggő. Itt jön ki egyébként az egész kritikának, mint műfajnak az Achilles-sarka, hogy ahány ember, annyi vélemény. Így az ember csak akkor döntheti el egy adott dologról (esetünkben az AC Syndicate játékról) hogy jó-e vagy sem, ha a saját szemével látta, kipróbálta. Ez pedig sokaknak nem adatik meg, így a videók és a videókritikák alapján nagyon nehéz igazságosnak lenni. És amint mondtam, én nem mondom, hogy a Syndicate szar vagy hogy nincs benne semmi újítás, csak a videókon látott/hallott és a cikkekben olvasottak alapján az újítások ellenére sem tűnik többnek, mint az előző részek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 11. 11. 17:57

Ha megveszem Uplayről a Tyranny of king Washington DLCt akkor több eszközön tudom használni? Pl megveszem egy laptopról, akkor tudok vele játszani PCn ha ugyanaz a profil?

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 11. 11. 20:37

Szerintem igen. Ps-en is így megy. Ha tegyük fel Ps3-an megvettem egy csomó cuccot Last of Us-hoz, akkor azt Ps4-en szerintem megint le tudnám tölteni a Storeból.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 11. 11. 23:10

Ez nem biztos. Nézd meg storeon a letöltési listádat, hogy ott van e a PS4-es is.

Amúgy megvettem hétfőn a Black Flaget meg Rouget. Kíváncsi vagyok milyenek lesznek, még sose játszottam AC-vel. De előbb még kitolom a Far Cry 3-mat.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 11. 12. 18:04

Hát... talán kicsit hiba volt egyszerre együtt megvenni a két hajós AC-t, mert így a játékélmény szempontjából az egyik talán ütni fogja a másikat. Persze ha a sztorit nézed, akkor két különálló történetet kapsz.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 11. 12. 18:22

Hogy érted, hogy ütni fogják egymást? Azt mondta haverom hasonló két rész. Vagy pont ezért?
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 11. 12. 18:29

Igen, pont azért, mert nagyon hasonlók. Igazából (tudom, apróság, de akkor is) az ikonok is ugyanolyanok mindkét játékban. A hajózás sem esett át túl nagy változásokon a Black Flag óta a Rogue-ban, persze van egy-két új fegyver, de ne várj túl nagy különbségeket (komolyabb spoilerezés elkerülése érdekében csak annyit hozok fel példának, hogy míg a Black Flagben a hajó tatján használható fegyver a robbanóhordók vízbe rakása, amelyek felrobbannak, ha az ellenség beléjük megy, addig ez a fegyver a Rogue-ban is benne van, csak ott nem robbanóhordókkal oldották meg, hanem olajjal, amelyen felgyújtanak). De majd meglátod a saját szemeddel és te magad ítéld meg, hogy tetszett-e a két játék vagy nem. :) Persze ez személyfüggő, én mindenesetre semmiképp nem vennék két közel ugyanolyan játékot, de lehet neked mind a kettő nagyon fog tetszeni. :) Szóval hajrá, játszd ki mind a kettőt és majd meséld el a véleményedet, tapasztalataidat. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 11. 12. 18:47

Értem. Azért vettem meg ezt a kettőt, mert PlayStation Storeban egy packban voltak leakciózva (5500 ft volt együtt a kettő). Majd ha tetszik az AC sorozat, lehet megveszem a Heritage Collectiont, abban benne van minden rész, ami megjelent PS3-ra, kivéve a Unity.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 11. 12. 18:55

Szerintem tetszeni fog neked. Főleg, hogy te is szereted a dolgokat kimaxolni. Na annyit mondok, lesz itt mit! :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 11. 12. 19:03

Rockstar69: Persze, a Unity nem is lehetne benne, hisz az nem jelent meg PS3-ra. :D
Amúgy ezek szerint rohadt olcsón ("szinte ingyen") jutottál hozzá a két játékhoz, így megértem a döntésedet. Amúgy az AC sorozatot nem ez alapján a két hajós spin off alapján kell megítélni, hisz a Black Flag és a Rgue azok az AC-k, amelyeknek a legkevesebb közük van az eredeti AC-khez. Persze ez így kicsit hülyén hangzik és teljes egészében talán nem is igaz, de akkor is ez a helyzet. Ha ez a két rész esetleg tetszik, az nem jelenti azt, hogy a sorozat többi részét is érdemes lenne kipróbálnod, mivel a hajós részeknek vannak olyan eszközei, amelyek a régebbi (és az újabb) AC-knek nincsen. Ettől függetlenül ajánlom a régi részeket is főleg úgy, hogy már potom pénzért hozzájuk juthatsz még akkor is, ha épp nincsenek leértékelve egy akció keretében. Nem nézegettem mostanában a régebbi részek bolti árát, de meg merem kockáztatni, hogy az összes régi rész árából (AC1, AC2, AC Brotherhood, AC Revelations, AC3, AC Black Flag, AC Rogue) kijönne a két legújabb AC (Unity + Syndicate) ára is, ami 7:2-höz arányban még úgy is nagyon jó, hogy az újabb részek grafikailag nyilván kiforrottabbak. Meg ugye az első részek fektették le a játék alapjait, amit manapság a mostani AC-kbe szoktak Ctrl C + Ctrl V-zni, így igazából azok a forradalmi játékok, amelyek elindítottak ezt a sorozatot.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2015. 11. 12. 20:19

Gonzales írta:Szerintem igen. Ps-en is így megy. Ha tegyük fel Ps3-an megvettem egy csomó cuccot Last of Us-hoz, akkor azt Ps4-en szerintem megint le tudnám tölteni a Storeból.
Jó, de az Naughty dog,ez meg Ubisoft :D

Válasz küldése