Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 19. 16:15

NikitaDragovich: Én is elég nagy rajongója voltam a sorozatnak, hisz én nyitottam anno ezt a fórumtémát is, ami az AC-vel foglalkozik. :D Bár én egyetlen AC-t sem maxoltam ki achievement ügyből kifolyólag, mert már valamelyik GTA-s vagy OFF-os témában elmondtam a véleményemet erről a "kimaxolós", összes achievementet/trófeát megszerzős történetről. Ennek ellenére én is nagyon sokat játszottam az AC-játékokkal, szerettem is őket, de február eleje óta egyetlen részt sem vettem elő (akkor is csak unalomból szedtem elő a Black Flag multiját, meg azért hogy játsszak egy kis multit mielőtt végleg lejár az Xbox LIVE Gold tagságom). Nálam is megszűnt a sorozat iránti rajongásom, de még az érdeklődésem is. Szomorú, de hidegen hagy már az egész. Mondjuk meg kell említeni, hogy ez nem elsősorban azért van, mert egyre rosszabbak az újabb epizódok, de természetesen ez is jócskán benne van a dologban.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 04. 22. 20:38

Ma egy ilyen szép kis buggal találkoztam: https://youtu.be/lmk_B8pp1eE
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2016. 04. 23. 08:33

És még ti mondtátok, hogy az AC már nem képes újítani. :D
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 23. 10:17

Rockstar69 írta:Ma egy ilyen szép kis buggal találkoztam: https://youtu.be/lmk_B8pp1eE
Ez de komoly! :D :P :lol: Amúgy neked hogyhogy nem magyar, hanem angol nyelvű a Rogue? :o
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 04. 23. 10:45

Annak is magyarnak kéne lennie? A IV az magyar és a Rogue-al egy pakkban volt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 23. 11:40

Hát nem tudom, a Rogue-gal nem játszottam, de úgy tudtam, hogy az utolsó prevgenre megjelenő AC-nek is magyar változata van még. De majd mindjárt utánanézek, hogy jól tudtam-e vagy nem.

Szerk.: Utánanéztem és rájöttem, hogy tévedtem, a Rogue már csak angol nyelven jött ki. Úgy látszik, a Ubisoft nem vette a fáradtságot és nem készített/készíttetett magyar feliratot az utolsó részre, ami azokra a konzolokra készült, amelyen anno elindult ez a kezdetben rendkívül ötletes és élvezhető, viszont mára már nagyon unalmas és élvezhetetlen játéksorozat.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 04. 23. 13:19

Abban az évben volt a Ubisoft mélypontja. A Far Cry 4 sem lett magyar. De ahogy látom azóta, újra magyarnyelvűek a játékaik, ami mindenképpen egy plusz pont. Nem értem miért nem alapvető ez minden játéknál, úgy mint egy filmnél vagy sorozatnál.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 23. 13:30

Mert nem mindegyik külföldi játékfejlesztő cég foglalkozik a Magyarországra beszállíttatott játékokkal és nem minden játékfejlesztőnek van magyarországi leányvállalata (vagy ha van, akkor az nem olyan jelentős). Ott van az Electronic Arts Hungary, ami azért eléggé nagynak és jelentősnek számít, ezért van rengeteg olyan EA játék, amit magyarra feliratoznak. A filmeknél és sorozatoknál másképp van ez a dolog, mert egy TV-s műsor vagy film kevésbé összetettebb és több emberhez szól, többnyire az öregebbekhez és fiatalabbakhoz is, akik már/még nem tudnak jól külföldi nyelveket, vagy abban az időszakban nőttek fel, amikor még nem volt olyan fontos világnyelv az angol. Meg nem nagyon van pénz rá, vagy csak szimplán nem veszik olyan komoly számításba kicsiny országunkat a nagy játékfejlesztő cégek. Persze én is úgy gondolom, hogy most már eléggé alap lenne a játékokat legalább feliratozni, de sokkal inkább szinkronozni. Bár mivel még a felirat is csak gyerekcipőben jár sajnos, mert aránylag kevés játék jelenik meg magyar felirattal, ezért az olyan nagyobb lélegzetvételű dolgokra, mint egy játék teljes szinkronizálása, szerintem még nagyon sokat kell várni. Előbb oda kell eljutni, hogy valóban alapkövetelmény legyen minden játéknál a magyar felirat.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 04. 23. 15:42

Értem én, de ha én játékfejlesztő lennék, biztos az lenne a célom, hogy minél szélesebb körbe elérjen a mondanivalóm, mert elvégre ez is egy művészet. Lehet a kis fejlesztők még így is vannak vele, csak nincs erre a pénzük, a nagyoknak meg már csak az a cél, hogy minél több pénzt szerezzenek. A szinkron egyébként nekem nem hiányzik, csak inkább a felirat. Még egy olyan játéknál is jól jön, mint a Gran Turismo. A GT6-ban órákat töltöttem a járműleírások olvasgatásával.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 24. 14:33

A játékfejlesztők csak a profitot tartják szem előtt, és egy olyan hozzáállású és mentalitású országban, mint a miénk, sajnos nagy részben a mi hibánk is, hogy nem alap a magyar felirat. Hány olyan kis pöcs van (hozzáteszem, régebben általános iskolában én is ilyen voltam meg szerintem a legtöbben így vannak ezzel), aki berak egy játékot csak azért, hogy menő legyen, de közben egy szót sem ért abból, ami elhangzik? A GTA San Andreassal is egy csomóan voltak így, csak az idősebbek figyeltek oda a nyelvre meg reklamálták a fordítást, a fiatalabbak meg elégedettek voltak azzal, hogy egy nagy néger gengszterrel rohangálnak és gyilkolnak ezerrel. Persze nem csak a GTA-t lehet felhozni ilyen példának, csak most hirtelen ez jutott eszembe személyes tapasztalatként. És amíg ez lesz itthon, addig szarni fognak a feliratra a játékkészítők. Plusz ott van az is, amit te mondasz, hogy a Rockstar méretű cégeknek már nem oszt vagy szoroz, hogy a magyar felirat mennyi plusz pénzt ad, a kisebb cégeknek meg egyszerűen nincsenek meg a kapcsolataik és forrásaik a magyar felirathoz. Nem túl jó ez így, de nekünk magyar gamereknek ezt a békát is le kell nyelni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 04. 24. 17:43

Nem hinném, hogy ez csak a magyarokra jellemző. Egyébként én sosem játszottam divatból egy játékkal.
Gyenge napok vannak...

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 04. 24. 22:10

NikitaDragovich írta:https://www.youtube.com/watch?v=h4YU_hy9xFk

Hát, azt hittem, hogy nagyon jó lesz a Syndicate, de hát tévedtem. :( Ennek ellenére meg fogom majd venni egyszer, de előtte a Unityt szeretném bepótolni. Most csalódtam az Ubisoftban, mert azt ígérték, hogy a Syndicate jobb lesz, mint a Unity. :@
Ne haragudjatok, hogy belepofátlankodok itt a beszélgetésetekbe, de ezen a hozzászóláson felvisítottam. 2015 volt, amikor ezt írtad, és még mindig elhittél egy szót is a Ubisoftnak? "Ja, persze jó lesz, jó lesz, csak léci ved meg pls" Az legalább pozitív, hogy nem rendelted elő a fekáliát aranytálcán. Náluk az számít csalódásnak, ha valami tényleg jól sikerül. Pl ha egy játékuk nagyon jól néz ki az E3- on, akkor szinte biztos, hogy még a PC-n, maximumon sem fog hasonlítani rá. Meg kell tanulni, hogy a Ubisoft lassan már marketingre többet költ, mint fejlesztésre, és nem igazán zavarja őket, ha kiderül egy-egy lódításuk. Ezzel nem azt mondtam, hogy minden, amihez hozzáérnek az borzasztó, de alaposan fel kell túrni a trágyadombot, hogy megtaláld a gyémántfélkrajcgrsdfsfhrztgfehrjtuzjrnebwes. Na érted.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 25. 16:44

Rockstar69 írta:Nem hinném, hogy ez csak a magyarokra jellemző. Egyébként én sosem játszottam divatból egy játékkal.
Persze, nyilván nem csak mi vagyunk azok, akiket ez érint. Sok más ország nyelvére sem fordítanak le játékokat. Akkor kiegészítem és kijavítom a gondolatomat azzal, hogy néhány hozzánk hasonlóan kisebb nemzet is kénytelen lenyelni azt a dolgot, hogy a videojátékok közül csak viszonylag kevés jelenik meg az ő anyanyelvük feliratával.
Nem is rád gondoltam, hogy divatból játszol bármivel. Ez kicsit hülyén jött ki az előző kommentemben, de általánosan értettem az egészet. Sajnos sokan vannak olyanok (persze nem csak itthon, máshol is), akik csak azért játszanak egy adott játékkal, mert a csapból is az folyik, vagy mert a haverok játszanak vele és ússzunk az árral alapon játszunk elsősorban és nem azért, mert tetszik a cucc (a'la CoD). Ez csak általánosságban igaz jó pár emberkére, nyilván nem rád értettem ezt a divatból játszós dolgot.
Thelostduck írta:
NikitaDragovich írta:https://www.youtube.com/watch?v=h4YU_hy9xFk

Hát, azt hittem, hogy nagyon jó lesz a Syndicate, de hát tévedtem. :( Ennek ellenére meg fogom majd venni egyszer, de előtte a Unityt szeretném bepótolni. Most csalódtam az Ubisoftban, mert azt ígérték, hogy a Syndicate jobb lesz, mint a Unity. :@
Ne haragudjatok, hogy belepofátlankodok itt a beszélgetésetekbe, de ezen a hozzászóláson felvisítottam. 2015 volt, amikor ezt írtad, és még mindig elhittél egy szót is a Ubisoftnak? "Ja, persze jó lesz, jó lesz, csak léci ved meg pls" Az legalább pozitív, hogy nem rendelted elő a fekáliát aranytálcán. Náluk az számít csalódásnak, ha valami tényleg jól sikerül. Pl ha egy játékuk nagyon jól néz ki az E3- on, akkor szinte biztos, hogy még a PC-n, maximumon sem fog hasonlítani rá. Meg kell tanulni, hogy a Ubisoft lassan már marketingre többet költ, mint fejlesztésre, és nem igazán zavarja őket, ha kiderül egy-egy lódításuk. Ezzel nem azt mondtam, hogy minden, amihez hozzáérnek az borzasztó, de alaposan fel kell túrni a trágyadombot, hogy megtaláld a gyémántfélkrajcgrsdfsfhrztgfehrjtuzjrnebwes. Na érted.
Igen, igazad van, a Ubifosnak már nagyon régóta nem lehet hinni. Csak az a baj, hogy mivel néha tényleg "gyémántfélkrajcwcnwqfwqocnrewqonfcjreqnferfnrwes"-t készítettek, tehát egy igen jónak mondható játékot, ezért azóta mindenki mindent elhisz nekik. És ezt maximálisan kihasználják azzal, hogy folyamatosan hazudoznak. Én már régóta nem hiszek nekik, de mivel régen tényleg készítettek egy-két nagyon jó játékot, ezért volt idő, amikor bedőltem a marketingnek. Persze miután láttam, hogy most már csak a marketing érdekli őket a fejlesztést meg magasról leszarják, onnantól már én is átláttam a marketingvonat által termelt füstön. Egyébként kár azokért a címekért és a bennük lévő abszolút jó alapötletekért, amiket készítenek, mert ha nem lenne ilyen pénz centrikus és hypeolós hozzáállásuk, és hagynák hogy a cégen belüli normális fejlesztők többet költsenek a játékok fejlesztésére, ha a pénz nagy részét nem a hazudozásokra, az E3-mon meg máshol bemutatott csilivili demókra költenék, akkor bizony nagyon jó és maradandó játékokat készíthetnének. Tényleg kár, szinte már sajnálom a játékokat és a főnökeikkel szemben tehetetlen grafikusokat, programozókat, történetírókat és egyéb csapattagot, akik bizony sokkal többre lennének képesek, ha a vezérkar nem helyezné őket mindig túl nagy nyomás alá.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 04. 25. 17:29

Gyerekek, én megrendeltem az Assassin Creed Syndicate-t. Remélem, nem fogok csalódni
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 04. 25. 17:48

Ha a Unity-vel játszottál, nagy valószínűséggel csalódni fogsz. Ha nem, akkor van esély rá, hogy tetszeni fog. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése