Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 15. 18:26

Azért régi játékról beszélünk, 2014-ben adták ki, szóval én bízom abban, hogy nem kérnek majd el érte egy kisebb vagyont. Amúgy szerintem olcsó lesz, legalábbis ez lenne a logikus. Max. 12k-t kérhetnek el érte ha elég pofátlanok, hogy meglépjék ezt egy ilyen régi játékért. Ráadásul szóbeszédek szerint azt hallottam róla, hogy a sztorija nagyon rövid, valamint a pálya is kicsit kisebb, ezáltal pedig rövidebb a játékidő, mint az amúgy majdnem teljesen megegyező Black Flag esetében. De ha ki is adják 10k fölött, abban tuti igazad van, hogy jó hamar le fog menni, mert ennyi pénzért nem fognak túl sokáig egy 4 éves játékot vásárolgatni. Szóval ha korrektek lesznek és kiadják 10k alatt, akkor megveszem, ha meg bejön az, amit te mondasz és amúgy sajnos van benne logika, és drágább lesz akkor meg megvárom, hogy lemenjen az ára és majd utána veszem meg és tolom ki. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 02. 15. 22:38

Igaz, de gondolom nem csak simán kiadják, hanem egy remastered lesz.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 17. 11:02

Elvileg igen, bár ha annyira lesz csak remastered, mint amennyire a Black Flag next-gen verziója next-gen, akkor a Ubisoft bekaphatja. Az ember azt várná, hogy a Black Flag szebb illetve jobban fut a PS4-en mint az Xbox360-on, de ez sajnos egyáltalán nem igaz. Egy kicsivel talán élesebbek a textúrák, meg ha lősz az oldalsó ágyúkkal annyi füst jön ki, mint Snoop Dogg szobájából, ami az előző konzolos verzióból kimaradt, de ezt leszámítva én semmilyen fejlődést nem láttam a Black Flagnél. Kicsit azért elkeserítő, mert tényleg nem szebb a játék. Ja még talán annyival mégis, hogy ha belemész egy bokorba mozognak a levelek ha nagyon közelről megnézed. De azért ha már next-gen verzió, én elvártam volna ennél egy kicsit többet, plusz egy 60 FPS-es képfrissítés sem ártott volna.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 02. 24. 12:43

Közben kicsit utánanéztem a dolgoknak, és megjött az AC Rogue Remastered-nek a végleges ára. Még csak egy helyen néztem meg, de mivel a Konzolvilág többé-kevésbé korrekt áron kínálja a játékokat, ezért szerintem a többi konzolboltban sem lehet ennél sem sokkal drágább, sem sokkal olcsóbb, szóval ez az ár elmegy szerintem egy általános viszonyítási árnak. Na szóval, a Konzolvilág 9.999 Ft-ot kér az utolsó prevgen AC felújított változatáért. Ahogy korábban írtam, a 10k az utolsó összeg, amit még kiadok a Rogue Remastered-ért, és tartom is magam ehhez. Szerintem meg fogom venni, mert ennyi pénzt még pont megér. Ráadásul a Konzolvilág azt írja, hogy a felújított változat tartalmazza az összes DLC-t is. Nem tudom amúgy pontosan, hogy milyen meg hány DLC jött ki a Rogue-hoz, de mindjárt utánanézek. Bár mivel maga a játék is egy nagyobb DLC-nek tűnik inkább a Black Flag mellé, ezért nem táplálok túl sok pozitív csalódást keltő "DLC-t" a Rogue-hoz, mindenesetre ennyi pénzért még éppen korrektnek tűnik az ajánlat. Mondjuk a 60 FPS-es képfrissítést szinte biztosan le fogják szarni most is, de azért reméljük, hogy ha már Remastered, akkor legalább a Black Flag-nél kicsit jobban fog kinézni a játék.

Konzolvilág ár: https://www.konzolvilag.hu/playstation4 ... remastered

Szerk.: Na megnéztem, és elvileg 8 db DLC jött ki a Rogue-hoz. Egyik sem túl nagy kaliberű - ahogy egyébként számítani lehetett rá -, többnyire kosztümök, plusz kardok, pisztolyok, meg hajós kiegészítők (vitorlák, kormányok, díszek) vannak hozzá. Ja meg egy 10 perces extra misszió, ami egy új helyszínen játszódik. Szóval bár nem túl sok a választék, azért még így is korrektnek tűnik. Szerintem eldöntöttem, és megveszem. :D

DLC-k: http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Ca ... _Rogue_DLC
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 03. 25. 13:14

Gratulálok Ubifos! Természetesen bejött az, amit évekkel ezelőtt Kiscserko-val meg a többi AC-s kollégával megjósoltunk a Black Flagnél. Tehát, hogy a ubi kiadja a Black Flaget a Brotherhood szar multijával, és majd külön készítenek egy csak kalózos játékot, ami majdnem ugyanolyan, mint a Black Flag annyi különbséggel, hogy itt csak a tengeren lehet játszani. Bár eléggé későn vettem észre, mivel már a tavalyi E3-mon be lett jelentve gameplay-jel meg mindennel együtt a szóban forgó játék, de ma néztem róla videót, és azért elég faszán néz ki a Skull & Bones nevű, állítólag ősszel érkező játék. Azzal együtt persze, hogy ezt a hajós multit már a Black Flag-nél is nyugodtan meg lehetett volna csinálni, de hát ubifos barátunktól nyilván nem vártunk többet annál, minthogy megint a pénztárcájukat nézzék a vásárlóik helyett, szóval várható volt, hogy csinálnak egy külön kalózos játékot, ami egyébként elég hangulatosnak tűnik.

Íme tehát az idén ősszel debütáló Skull & Bones, ami egy kicsi erőfeszítéssel meg normális fejlesztői hozzáállással akár a Black Flag multiplayer módja is lehetett volna:


Mindent összevetve elég faszának tűnik. Szerintem ha nem basszák el nagyon, akkor tuti megveszem annak ellenére, hogy elég köcsög volt már megint a Ubifos. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 17. 15:50

A Notre Dame-i tűzvész miatt az Ubisoft ingyenessé tette 1 hétig a Unity nevű AC játékot PC-re.
Akinek esetleg nem lenne meg, érdemes beszerezni. :)

https://register.ubisoft.com/acu-notred ... away/en-GB
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2019. 04. 17. 19:50

Köszi, hogy szóltál erről! ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 26. 16:41

Luszie írta:
2019. 04. 17. 15:50
A Notre Dame-i tűzvész miatt az Ubisoft ingyenessé tette 1 hétig a Unity nevű AC játékot PC-re.
Akinek esetleg nem lenne meg, érdemes beszerezni. :)

https://register.ubisoft.com/acu-notred ... away/en-GB
Ez mind szép és jó, kár, hogy csak PC-re. Persze értem én, hogy a Ubisoft csak a Ubisoft Store-t működteti, a PS Store/Xbox Live Marketplace-re nincs befolyásuk, de azért kicsit szívás, hogy a konzolosok elesnek így ettől a lehetőségtől (akiknek nem mellékesen a teljes árú verzió alapból többe kerül, mint a PC-s kollégák számítógépes változatának teljes ára). Szóval, bár az online piacfelületekre való tekintettel abszolút megértem és elfogadom, hogy csak PC-re van ingyen a játék, ezzel együtt azért kicsit igazságtalannak érzem, hogy a konzolosokat teljesen kihagyták ebből (főleg amiatt, mert a játékok egyébként is minimum 2-3 ezer forinttal drágábbak alapból, mint a PC-s fejlesztések). Na de mindegy, akinek van hozzá erős gépe, annak jó szórakozást a francia forradalomban! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 26. 17:29

Aki a kicsit nem becsüli, nagyot nem érdemli.

Egyébként pedig suttognak valami olyasmit, hogy májusban jöhet a Unity ingyenes játékként PS-re, de szerintem ez híresztelés marad.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 04. 26. 21:53

@dani.szentgali: A konzolosok sajnos mindig kimaradnak az ingyenes játékokból,, nem egyedi eset.

@Luszie: Most, hogy így mondod én eltudom képzelni. De ha esetleg más jön engem az sem érdekel, nekem annyira nem jön be az AC, ha jól tudom ez a rész pedig különösen gyenge lett.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 27. 10:09

Rockstar69 írta:
2019. 04. 26. 21:53
Most, hogy így mondod én eltudom képzelni. De ha esetleg más jön engem az sem érdekel, nekem annyira nem jön be az AC, ha jól tudom ez a rész pedig különösen gyenge lett.
Igen. Én is úgy tudom. Az ingyenessé tétel miatt most felvitték a rajongók az értékelését (hiszen ami ingyen van, csak jó lehet, meg hát ugye a "gesztus"). Én letölteném a könyvtáramba, és egyszer talán telepíteném. Bár, ha nem jön, se érdekel.. Gépen is hozzá van adva a letöltött játékokhoz. Ha nagyon megjönne hozzá a kedvem, a laptop szerintem elviszi ezt a játékot.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 29. 07:07

Hát azért a laptop nem feltétlenül. Nem akarom védeni a ubisoftot, elég csúnyán szoktak viselkedni a rajongókkal (mínusz a Notre Dame tűzeset), de azért a grafikusok mindig a helyükön vannak, eszméletlen szép játékokat raknak össze mindig. Szerintem azért a Unity túl jól néz ki ahhoz, hogy egy hétköznapi, régebbi laptopon elfusson. De nézd meg a gépigényét, biztos fent van és össze is tudod hasonlítani majd a saját laptopod konfigjával.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 04. 29. 10:18

Honnan tudod, hogy fut-e a laptopom, ha nem tudsz róla semmit? :D
Valóban régebbi, meg valóban csak tanulásra használom, de csekkolva a gépigényét, default beállításokkal szerintem még futna 30 FPS-en. Na mindegy is, mert mostanában biztos nem lesz telepítve. Más játékok vannak terítéken.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 06. 13:33

Bocsi, én mindig a saját laptopomból indulok ki, ami finoman szólva is egy rakás szar. :D Alapból nem lenne rossz, mert jó proci és RAM van benne, azonban a videokártyája egy belépő szintű szar, aminek köszönhetően kb. semmi nem fut el rajta, még egy régi GTA sem, nemhogy egy viszonylag újabb AC játék. :lol: :lol: :lol: Amúgy szemeszter végén lehet, megnézem mennyi pénzem van, és beruházok egy erősebb gépre. Nem ártana, mert ez a jelenlegi konfig nem igazán jó semmire, sajnos. Pedig kicsivel több mint három éve ez is 160k volt... annyit mondanom sem kell, hogy nem ért meg ezzel a videokártyával... -.- -.- -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 06. 21:12

Szerintem konzol mellett pénz kidobás PC-re költeni. Ha meg játékra kell, akkor a laptop nem túl jó választás, max akkor, ha fontos a mobilitás vagy ha valami brutál gamer laptopot veszel, de az meg egy vagyon.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése