Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 08. 16:05

Rockstar69 írta:
2019. 05. 06. 21:12
Szerintem konzol mellett pénz kidobás PC-re költeni. Ha meg játékra kell, akkor a laptop nem túl jó választás, max akkor, ha fontos a mobilitás vagy ha valami brutál gamer laptopot veszel, de az meg egy vagyon.
Szerintem nem feltétlenül baj az, ha az embernek van mindkettő. Egyik haveromnak is van egy erőmű gépe, mellette ott a PS4 is, és sok újabb játékot először PC-re letölt torrentről, kipróbálja hogy milyen, letörli és ha tetszett neki akkor megveszi PS4-re. Kvázi teszteli a terméket, mielőtt pénzt adna érte. Ez nem feltétlenül rossz ötlet, ráadásul PC-re még mindig ingyen van a multiplayer lehetőség, ráadásul sokkal több online webáruházból tudsz vásárolni, melynek köszönhetően több akciót is kifoghatsz akár. Persze értem, mire gondolsz. Nem is feltétlenül kell, csak az a baj, hogy ez a laptop már nemcsak a játékban nem jeleskedik, hanem alapból is kaki, lassan áll fell, a billentyűzet totálisan ki van kopva (ezt laptop esetében ugyebár nem is lehet cserélni, max. veszel hozzá rendes billentyűzetet, de az meg megint szarul néz ki illetve több helyet is foglal), szóval több ok is szólna az új gép mellett. Egyébként a mobilitás azért az okostelefonok, kvázi mini PC-k és tabletek korában talán már nem olyan fontos szempont egy gépnél/laptopnál, hiszen egy telefon/tablet is el tudja végezni manapság már szinte ugyanazt, amit egy laptop (mínusz az esetleges dvd író/olvasó). Azt pedig vágom, hogy a gamer laptopok irreálisan drágák. Általánosságban maguk a laptopok is drágábbak, mint egy rendes asztali PC, az én gépem is 160k volt anno, viszont ugyanezért a pénzért már egy jóval jobb hardverű PC is belefért volna, igaz hogy ott meg monitor/egér+billentyűzet nélkül. Szóval nehéz dolog ez. :D Én azt mondom, hogy sose baj az, ha több gép is van a háznál, ha másért nem is, legalább azért hogy több helyen lehessen tárolni az adatokat, arra az esetre, ha valamelyik eszköz megadná magát. :)

Na de ennyit a PC-kről/laptopokról, ezzel együtt pedig az OFF-olásból. Inkább térjünk vissza az eredeti témára: most tolom az AC Syndicate-t. Nem rossz játék, hangulatos, csak annyi a hibája, hogy pont ugyanolyan, mint amilyen az összes eddigi Ac játék volt, ennek következtében számomra, aki már rengeteg AC-t végigtolt, k**va unalmas. :D Igazság szerint már négy hónapja megvan, azonban alig játszok vele, mert egyszerűen uncsi már. Ettől függetlenül végig fogom tolni szerintem, de azért kicsit szomorú, hogy az AC sorozat kicsit 12 év alatt már totálisan kimerült. Ejj, pedig régen de szerettem. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 08. 21:06

Ezért lett volna jó, ha ritkábban adnak ki új részeket.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 12. 14:36

Rockstar69 írta:
2019. 05. 08. 21:06
Ezért lett volna jó, ha ritkábban adnak ki új részeket.
Igen, ebben egyetértek. Viszont nem így tettek, és emiatt 10 év alatt teljesen kiégett a téma. A legutóbbi, "innovatív" epizódok is gyengék voltak, mert bár tényleg változtak a régi részekhez képest, viszont ez a változás abban merült ki, hogy más játékoktól lopták el az ötletet - legfőként a Witcher 3 játékmenetét lopták el, csak beleraktak egy részletesebb hajózást és lopakodó ölést, ami meg a régi részekben volt. Szóval ja, az évenkénti megjelenés tönkre vágta a sorozatot. Ezzel együtt én mégis úgy gondolom, hogy nem baj az sem, ha valaki nem 5 évente ad ki játékot, mert az meg a másik véglet, amit a Rockstar csinál. Szerintem legjobb lenne, ha kétévente adna ki minden kiadó játékot/folytatást, vagy max. háromévente. Mind az évenkénti megjelenés, mind pedig a nagyon ritka megjelenés rossz, ha túlzásba viszik.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 12. 21:46

Szerintem még a 2 év is sűrű. Viszont tényleg igaz, hogy az is túlzás, amit a Rockstar csinál. 4-5 évente eltudnék viselni egy új GTA-t, de ez nem ilyen egyszerű, megvan rá az okuk, hogy ennyi ideig dolgoznak egy játékon. Egyre bonyolultabb és költségesebb a játékfejlesztés a Rockstar viszont szerencsére továbbra is szem előtt tartja a minőséget. Erre jó példa az RDR 2, ami gyakorlatilag hiba mentes állapotban jött ki, ami manapság már igencsak ritka.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 14. 13:21

Ezzel egyetértek. Mondjuk a GTAV után azért volt mit kompenzálni. Szerencsére sikerült nekik. Ettől függetlenül nem lenne rossz, ha 2-3 évente jönnének újabb játékok. Ha nem is feltétlenül GTA meg Red Dead, valami kisebb projekt is, például Max Payne. Jó, az is nagy projekt, de azért akkor sem egy open World játék, azzal azért talán kevesebb munka lenne.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 05. 14. 21:33

Ja, ha minden szériát nézünk, akkor engem sem zavarna a sűrűbb intervallum. A GTA V előtt is így volt. GTA IV, Midnight Club: 2008, EFLC: 2009, RDR: 2010, L.A. Noire: 2011, Max Payne 3: 2012. Szóval minden évben volt valami, a GTA V után viszont 5 évig semmi.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 05. 15. 16:38

Hát igen, így is értelmezhetjük akár, viszont azért a PS2-es érában is jól megoldották a sok játékot. Jóval rövidebb időn belül kijöttek új GTA részek. Nem kellett két GTA játék között 5 évet várni, mint a GTAIV és az V között, vagy ahogy te is írtad, 5 évet várni a GTAV és a Red Dead 2 között. És a legtöbb régi rész sokkal minőségibb is, mint a két legújabb (GTAIV-nél tartalmasabbak, GTAV-nél jóval jobbak és igényesebbek, jobbak a történetek, stb.). Persze az sem lenne feltétlenül rossz, ha a Rockstar a többi projektjét adná ki sűrűbben. Csak az a baj, hogy ebből szerintem nem igazán kérnek Rockstarék, mivel nekik pont jó, hogy a multiplayeres mikrotranzakcióból lazán megélnek, immáron két Online játékukban is. Ha kihozzák PC-re is a Red Deadet és ott is hülyére keresik magukat a mikrotranzakcióval, akkor szinte biztosan lemondhatunk arról, hogy belátható időn belül kapunk egy új, teljes értékű játékot.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 13. 21:25

Na végigtoltam az AC Syndicate-t. Nem volt rossz játék, de minden percében érződött, hogy a nagy Assassin's Creed sorozat, amely az előző generáció egyik legnagyobb durranása volt, mára már teljesen kiégett. Élveztem, tetszett a sztori, azonban arra szinte biztosan nem fogom tudni ráerőltetni magam, hogy ezek után még az egy kaptafára épülő, unalmasan klasszikus AC mellékfeladatokat is végig nyomjam. Nekem ennyi egyelőre elég volt. Néha talán ránézek, de max. akkor, ha már semmilyen más, újabb és változatosabb, ötletesebb játék nem marad nálam, amely jelenleg van egy pár a birtokomban, szóval az AC ismét pihenni fog. Nem hiszem, hogy az újabb részek közül megveszem bármelyiket is, számomra már halott ez az egész. Lehet átnézek a Watch Dogs szériára, hátha ott megtalálom a számításaimat. A Legion egyelőre eléggé tetszik, annak ellenére is, hogy mivel London a játékterület, ezért egyértelmű volt, és be is igazolódott, hogy a pálya jelentős részét pont az Syndicate-ből vették át, de sebaj, a gameplay legalább így első körben másnak tűnik. Viszont előtte inkább a sokat dicsért második részt pótolnám be, az elsőt valószínűleg hanyagolom inkább.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 07. 17. 12:42

Én most a bácsikámtól kölcsönkértem az Origins-t, úgyhogy hamarosan azt is kipróbálom. Kíváncsi vagyok, hogy milyenek az újragondolt AC-k.
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 25. 18:05

Röviden-tömören: biztosan nagyon fognak tetszeni, DE CSAKIS ABBAN AZ ESETBEN, ha előtte nem játszottál a The Witcher 3 Wild Hunt-tal, illetve ahhoz hasonló RPG open world szerepjátékkal. Ugyanis az új AC-k abban "újítanak", hogy a tradicionális AC játékelemek egy kis részét elvették, többségét meghagyták, ami pedig a Witcher 3-ban jó volt és benne volt, azt kb. egy az egyben átemelték az Origins-be és az Odyssey-be. Ettől nem rossz játékok, nagyon tartalmasak rengeteg órányi játékkal, csak sajnos megszűntek AC-nek lenni, illetve az "újdonságok" többsége is ismerős lehet pár játékból, különösen a Witcher 3-ból. A karakterek részletes testreszabhatósága, a skill rendszer, a fegyverek/eszközök, a mitikus lényekkel/szörnyekkel folytatott harcok, a többféle választási lehetőséget felkínáló párbeszédek, a szintlépés és a szintekhez kötött eszközök/ellenségek/körzetek - az AC-ben talán mind újnak számít (legalább is ebben a részletességben), de egyik sem olyan dolog, amit más, korábbi játékok ne tudnának felmutatni, csak mindez AC köntösben... amiből az igazi AC meg már kiveszett. Ha régóta a sorozat rajongója vagy, sok résszel játszottál már, és a Witcher 3 vagy Horizon Zero Dawn sem maradt ki (főleg az előbbi), akkor nem fog túlzottan tetszeni a két új AC, mint ahogy nekem sem, mivel nagyon izzadtság szagú az egész, ha azonban ez lesz az egyik első AC játékod és kimaradt a fentebb említett két játék, vagy bármi ami hasonlít rájuk, akkor nagyon fog tetszeni mindkét újragondolt AC, mivel két rendkívül hosszú, hihetetlenül tartalmas, túl sok izgalmat ugyan nem tartogató de mindenképp emlékezetesnek mondható történetet kapsz, amivel nagyon-nagyon sokáig garantáltan elleszel, ha tetszik a körítés - ami valószínűleg fog, mivel a megteremtett világok hatalmasak, élő-lélegző területek magával ragadó hangulattal. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2019. 07. 27. 12:22

Sem a Witcher-rel, sem a Zero Dawn-nal nem játszottam, viszont a régebbi AC-k közül szinte mindegyik megvan/megvolt (Rogue és Unity-t leszámítva). Azt már az elején érzékeltem, hogy a játék nem igazán lett AC-s, inkább egy átlagos, de látványos RPG játék lett belőle. Nekem a szerepjátékok kevésbé a kedvenceim, de ennek ellenére ki fogom vinni, mert rendkívül mutatósnak és tartalmasnak tűnik a játék (igaz, még csak Siwa-ban vagyok :lol: ).
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 07. 28. 12:39

A szerepjátékok átlagos szintjét abszolút jól hozzák az új AC-k, noha AC-nek már nem igazán lehet őket nevezni. A tartalom miatt simán elleszel vele, csak túl sokat nem érdemes várni tőle a sok játékórán túl. Én mint mondtam, erősen gondolkodom egy Watch Dogs 2-ben, az első részt szinte biztos, hogy nem veszem már meg, de a második rész jónak tűnik a kritikák alapján is, illetve a nemrég bemutatott harmadik rész is tetszetős. Na, majd meglátjuk mi lesz, neked pedig jó játékot kívánok hozzá! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése