World of Warcraft

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 01. 27. 09:56

Ide leírhatjátok a véleményeteket a mai napig szerintem legjobb mmorpg-röl. És ha játszottatok vagy játszotok vele melyik szerveren és melyik frakcióban? :)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 27. 12:59

Játszottam vele. Kétségtelen, hogy fantasztikus játék!
Eredetire semmi pénzért nem mennék. Fizessek 3k ft-t azért hogy függő legyek, és ne legyen életem. Áh, kösz nem.
Viszont törtön, magyar szerón toltam kb 1 évig, aztán abbahagytam. (játszottam volna még, de rájöttem, hogy ezt abba kell hagyni. Egy MMO-ban az a kaki, hogy annyira megtetszik hogy utána nem létezik körülötted senki más. Velem (is) így volt. PL egy raid annyira sok idő, hogy mellette nem volt időm semmi fontosabb dologra. Barátomat is elhanyagoltam, és közben csak egy kakis virtuális játékban lett néhány gs-el jobb cuccom. (Gs-> gearscore-> általában minél nagyobb, annál erősebb a cucc, már ha az adott kasztnak megfelelő.)
Wodon toltam, volt olyan 4-5 karim. Mage-el kezdtem, fire voltam.. de mivel DPS lehet csak, ezért (hogy is hívják a napi kazit? :D már elfelejtettem. tök mindegy, érted.. oda..) sose hívott be, ezért hagytam is, 5k gs-n lehetett valahol. Aztán rájöttem hogy nekem a druid jobban tetszik, ezért azzal toltam, heal voltam, de közbe mellé dps is, meg tank is voltam :D Tankba nem volt valami jó, szóval annak csak akkor mentem raidre/rhc-ra (úristen eszembejutott) ha már untam a fejem. DPS-ből is már annyi cuccom volt, hogy balance meg ferál is voltam, de a ferált jobban szerettem mert nehezebb volt, és különlegesebb. Persze a fő típus az a heal volt, elég jó is voltam benne. De egyszer minden "jó" véget ér, 5700 gs körül hagytam abba (ami a healt illeti) meg ezen kivül is volt még több karim, pl pala, ami Wod-on full bug volt. (druidból is a ferál meg a balance felváltva buggolt :D )
Pvp-zni is pvp-ztem, abba nem annyira tündököltem, de tök jó gearem volt. Arénázni sosem arénáztam, társam sem volt, de nem is akartam.
Szóval ez egy ilyen szerver... a bugnak is van valami bugja. :D De azért tetszett.
Viszont már nem játszok nyár óta, és nem is tervezem hogy visszamenjek, se törtre, se eredetire. Nagyon elveszi az időmet, és hát értelme sincsen... :)

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy alliban voltam. alapból nem is tetszett horda, hogy ott egy normálisan kinéző kaszt nem volt.
Annó "elárulták" a klánunkat, és akkor a vezetőséggel átmentünk hordába, de az már nyáron volt, és én akkor már untam a játékot, szóval ott csak egy dudum van ugyanúgy, olyan 4500 gs-el. Azóta akik a vezetőségben voltak, ismét Alliban tolják (asszem) taurin. Hívtak engem is, de nem mentem.

Hát, tudnék még mit írni, de azt hiszem egyelőre elég lesz ennyi is.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 27. 13:10

Hát, én szinte minden MMORPG-t próbáltam, de nekem az a fő bajom velük, hogy k*rva unalmasak. Egyiket se bírtam egy hónapnál tovább, akkor is napi fél órával. Egyszerűen szétuntam a fejem.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 27. 13:13

Nem játszottam vele, de egy barátom igen. Nagyjából három hónap alatt felszedett tíz kilót, és napi négy órát játszott csak a WoWon. A WoW nyomorba dönt!
Nekem intő példa volt.
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 01. 27. 14:03

NoxiusEnterprise: Jól mondod! Ha van egy játék, amit tényleg lehetne szidni és okolni emberi életek elrontásával és be kéne tiltani, az a World Of Warcraft!!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 27. 15:05

Dehogy kéne betiltani :) Az ember gyengesége, hogy "függő" lesz. Ennyi erővel a sört is be kéne tiltani, meg a piát.. :) Még sem lesz soha, mivel amiben a pénz van, azt sosem tiltják be, ha káros akkor sem..Szórakoztatás céljából van, az már más kérdés, hogy ettől csomó ember függő lesz.
Lehet "normális keretek" között is játszani, de ahhoz nem szabad hogy nagyon tetsszen a játék, vagy nagy önkontrollodnak kell, hogy legyen. Én szerintem mai fejjel már nem lennék akkora függő. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 01. 27. 15:25

Én csak akkor játszok vele, ha van elég pénzem 1 hónapra és mást nem tervezek venni. Mióta bejött a raid finder már nem kell annyira függeni a játéktól, mert már felesleges klánba lenni nem hiányoznak azok az idők amikor időre kellett klán raidelné.
Én is tört szerveren kezdtem szaurin, de azt nagyon hamar meguntam kb fél évet toltam ott és csak az idegeimre ment.
Amúgy az egy rossz általánosítás, hogy aki ezzel játszik annak nincs élete, mert aki 24/7-be játszik az nem a játék hibája. Én 1 nap általában nem szoktam 4 óránál tovább játszani, és azt se egyhuzamban, jobban szeretek a barátaimmal lenni és inkább azt teszem, de ha nincs program akkor elfoglalom magam vagy játékokkal vagy relaxációkkal.
Kisebb koromban sokkal nagyobb kocka voltam mert emlékszem a vice cityvel volt mikor egyhuzamba 4-5 órákat töltöttem el csak akkoriban nem nagyon voltak haverjaim. Tehát pl a gta-tol is nagyon lehet függeni vagy az összes többitől.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 27. 15:30

Szerintem pedig egy nagyon jó általánosítás. Azért az általánosítások nagy része igaz szokott lenni.
Másrészt azért is általánosítás, mert nem lehet igaz mindenkire.
Te kivétel vagy, de attól még akikre vonatkozik, azoknak mondjuk 80%-ára igaz. Vagy mondjuk 70%, szóval nagy részt igaz.

Nálad 4-5 óra egyhuzamban a GTA-tól függés? Akkor én tényleg nagy függő vagyok, volt már mikor 12 órát egyhuzamban letoltam vele... :) És hát Wow-nál is volt ilyen. Wownál több is, az MMO-któl jobban bekockulok, de GTA Complete edition mindhárom részénél való 100% elérésénél azért be voltam kockulva rendesen, mert "időre" kellett. Bizonyos idő után már nem tudtam volna megcsinálni, mert nyáron csináltam és július közepétől már nem is nagyon voltam otthon. Viszont sikerült.. :) Elég sima ügy volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 01. 27. 16:03-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 01. 27. 15:45

Akkor lehet elszámoltam magam, de arra emlékszem, hogy a vc-vel nagyon sokat nyomtam. :)

Avatar
Steve777
Rajongó
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010. 03. 24. 11:32
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Steve777 » 2013. 01. 28. 23:13

ezen a be kéne tiltani szövegen mosolyogtam kicsit :D de ha megnézzük a marihuana is azért illegális, mert jó, de valamilyen szinten káros is (vagyis tudom h másért is, de nem ideillő)...na de visszatérve wow-ra, mostanában nem játszom, mert nincs kivel, meg sok időmet el is veszi, de ennek ellenére nagyon szeretem. sajnos taurin játszottam, ahol van hordában egy balance/resto druidom, alliban meg egy elem sámánom, de szerintem vagy eladom vagy elajándékozom majd az accomat, mert ha egyszer ujra rákockulok, inkább moltenon, mert taurival már tele van a hócipőm :D
Liberty f*cking City. We could run the f*cking world, man.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 28. 23:17

Mi ez a nyelv, amit itt beszéltek??? Ez még magyar?
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Steve777
Rajongó
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010. 03. 24. 11:32
Tartózkodási hely: Szerbia
Kapcsolat:

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Steve777 » 2013. 01. 28. 23:28

szóltak már rám egy páran, hogy beszéljek érthetően, mert néha nagyon rákattanok a kocka nyelvre :D
Liberty f*cking City. We could run the f*cking world, man.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 29. 14:18

Aki nem játszott még MMORPG-vel, az ezt a "kocka" nyelvet nem is értik majd meg. Kicsit szégyellem magam, hogy én értettem :D

Ez most olyan, mintha egy informatikussal beszélgetsz. Visali meg Totyak is (akár azok, akár nem) használnak olyan kifejezéseket, amiket én nem értek sosem. Ilyen ez a világ, nem érthet mindenki mindenhez.
Mondjuk én már szeretnék felhagyni a "kocka életmódommal" :D Szerintem sikerülni is fog. Nyár óta nem kockultam semmiféle MMO-n, egy facebook-os játéktól, vagy egy online játéktól sokkal nehezebb függőnek lenni. Nem is ragad annyira magával. Meg mostmár jön az utolsó kettő gimis évem, ami pontvivő lesz majd... Ilyen hülyeségekre, mint a Wow, vagy akármilyen más MMORPG, nem pazarlom az időmet már, inkább tanulok helyette. Olyan dolgokat csinálok, amikre ha visszaemlékszem 10 év múlva, akkor azt mondhassam "igen, erre megérte tölteni az időmet" vagy hogy nem lett elpazarolva. Most még sok múlik azon, hogy tovább tudsz-e/tudok-e menni egy felsőoktatási intézménybe, ahol olyan szakemberré képeznek, amivel később sok pénzt keres(het)ek majd. (Abba most ne menjünk bele, hogy diplomával Mo-n mit lehet kezdeni és mit nem.)

Szóval eszempontból rengeteg tini életét tönkrevágja akár a Wow is. Talán a Wow a legjobban, mert akárhova mész, a WoW-ot mindenhol ismerik. Míg, ha azt mondom, hogy MU, azt már kevésbé. Említették, a drogot.. Hát pont ahhoz tudnám hasonlítani. Rászoksz fiatalon, elrontod vele az életed azon időszakát amiben ezzel együtt élsz (vagy esetleg ha nem tudsz leszokni, belehalsz) és aztán azon bánkódsz a leszokás után, hogy mennyi mindent másképp csináltál volna...Kellemetlen tud lenni, egy "picit" nem? Szóval mindenki 2x gondolja meg, hogy mivel kezd el játszani, mert sokat veszíthet vele.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 03. 06. 13:51

Na azért itt már elindultak komoly spekulációk a WoW-ról és az mmo-ról általánosan is, miközben a legostobább dolog ilyenkor azt mondani a játékra, hogy rossz, sátáni teremtmény, csak azért mert sokan nem tudnak mit kezdeni a játékfüggőségükkel.

Igazából szerintem ha az embernek van ambíciója, hogy otthagyjon valamit ami káros, hasztalan negatívum az életében akkor nem fog sokat szorongani azon, hogy: " jajj mostantól nem tudok napi 3 órát raidelni meg 4-et farmolni mi lesz velem?". Nekem is volt szerencsém a WoW-hoz 1-1,5 évet kb. itt-ott törtön, és 1-et original Ragnaroson játszottam. Azután jött barátnőm, akiről tudtam, hogy nem díjazza, hogy napi sok órát ezzel töltök, a többit meg a haverokkal. Ezért egyik napról a másikra lefagyasztottam a felhasználómat (pedig meg sem kért rá) és azóta maximum akkor játszok heti 1-2 órát vele, ha a kedves Blizztől kapok ingyen pár napot, azaz kb. félévente, évente játszom vele pár órácskát.

Azonban a sok úgymond "felesleges" rászánt időt egyáltalán nem sajnálom, és abszolút nem tartom betiltani valónak a WoW-t, sőt sok élvezetes órát adott. Ugyanis, szerintem egy-egy jó RPG vagy MMORPG olyan kifejlett történettel bír, mintha a legnagyobb íróktól olvasnál egy szuper regényt (Amit sajnos leginkább csak az Elder scrolls sorozat, valamint a Blizztől a WoW és a Diablo tudott kialakítani szerintem - valamint a GTA 3-tól a Rockstar is eléggé közelít hiába nem RPG-.), csak a számítógép lehetőségi ezt meglehetősen interaktívvá teszik, sőt sokszor te magad alakíthatod ki a történéseket - ha már a gyerek ma már lusta elolvasni egy-egy jó könyvet -.
De ahhoz, hogy az ember ezt az oldalát is meglássa a dolognak, kell, hogy ne csak eszetlenül nyomkodja a gombokat, hogy mindenféle csilli-villi spell(mágia,képesség) által megöljön mindenkit a környezetében, hanem hogy olvassa/hallgassa/lássa is ami történik tettei által. Valamint persze ehhez társul egy kis egészséges versenyszellem, mégpedig hogy erősebb legyél a többieknél, ami szerintem semmi kivetnivalót nem hordoz magában, ez az életben is jelen van.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: World of Warcraft

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 24. 07:58

realostew írta:Na azért itt már elindultak komoly spekulációk a WoW-ról és az mmo-ról általánosan is, miközben a legostobább dolog ilyenkor azt mondani a játékra, hogy rossz, sátáni teremtmény, csak azért mert sokan nem tudnak mit kezdeni a játékfüggőségükkel.

Igazából szerintem ha az embernek van ambíciója, hogy otthagyjon valamit ami káros, hasztalan negatívum az életében akkor nem fog sokat szorongani azon, hogy: " jajj mostantól nem tudok napi 3 órát raidelni meg 4-et farmolni mi lesz velem?". Nekem is volt szerencsém a WoW-hoz 1-1,5 évet kb. itt-ott törtön, és 1-et original Ragnaroson játszottam. Azután jött barátnőm, akiről tudtam, hogy nem díjazza, hogy napi sok órát ezzel töltök, a többit meg a haverokkal. Ezért egyik napról a másikra lefagyasztottam a felhasználómat (pedig meg sem kért rá) és azóta maximum akkor játszok heti 1-2 órát vele, ha a kedves Blizztől kapok ingyen pár napot, azaz kb. félévente, évente játszom vele pár órácskát.
Talán kicsit későn reagálok, de egyetértek. Nekem voltak korszakok mikor eléggé függő voltam, aztán.. szerencsére ebből kinőttem. 1 évet sem töltöttem a szerón, és viszonylag könnyen ott is tudtam hagyni, bár ebben sokat segített a videókártyám elromlása is, és utána eldöntöttem hogy többet már nem nézek vissza.
Egészséges mértékben nagyon jó 1-1 játékkal játszani -legyen az akármi- de azért látni kell hogy hol a határ. Ha most nyáron lenne lehetőségem kicsivel erősebb videokártyát venni, akkor szerintem hobbi szinten barátommal ismét belekezdenénk a Metinbe. Az, hogy az ember semmivel nem játszik.. az azért pl számomra rossz. Én mindig is az voltam, aki szeretett ezzel meg azzal játszani. PC-n most nem tudok. PS-eken tudnék, de az sosem volt az enyém. Egy mmorpg pl tökéletes lehet ennek az űrnek a betöltésére. Napi/heti pár óra játék, és máris teljesebb az élet. :D A Metin pl tipikusan az a játék, ahol szerintem sokkal kisebb arra a késztetés, hogy minél jobb legyél, mert pl nincs gear sem, se insták, se raidek. Csak erős cuccok, és gyengébbek.
Egyébként nagyon jó játéknak tartom a WoW-ot, csak nekem ez már "túl jó". Tehát szerintem ha újrakezdeném, egy idő után lehet megint beleesnék ebbe a "függő" státuszba, ami azért eléggé kellemetlen dolog, visszafogottan kifejezve magam.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése