Batman Arkham sorozat

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Batman Arkham sorozat

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 03. 20. 17:27

Üdvözlök mindenkit!
Én nem rég vettem meg ezt a játékot, és szerintem nagyon megérte a pénzét.(Mondjuk ki ne akarná szétverni Jokert vagy a többi szupergonoszt?) Itt egy trailer is, akit esetleg érdekel a játék:

Érdekelne a véleményetek a játékkal kapcsolatban.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 03. 20. 17:35

Én végigjátszottam néhányszor, akárcsak az elődjét, a Batman Arkham Asylumot. Egyszerűen csodálatos játék! Nagyszerű grafika, remek történet, kifogástalan harcrendszer, izgalmas küldetések, eltalált hangulat, és BATMAN IS!
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 20. 17:54

Mostmár minden játéknak új topicot nyittok? Na mindegy.
Nekem túl sok unalmas rész volt benne. Összességében jó volt. Voltak ilyen részek, hogy lövöldözős emberek ellen küzdesz. Összevered az embert, a halottat kéken mutatja, a fegyvert még mindig kiemeli. Miért van kiemelve, ha nem lehet vele semmit kezdeni? Fölkapnám a gépfegyvert, és szétlőném a maradékot, nem szórakoznék még tőbb órát, hogy mindenkit hátulról öljek meg. Ja bocs, Batman "nem öl", csak megfolytja az embereket, kitöri a nyakukat, öt emelet magasról dobálja le az embereket. Meg nem öl, csak hagyja meghalni az embereket. Meg nem bírtak belerakni egy rendes távolharci fegyvert, ha még csak kétlövetűt is. Amivel egyből kiütheted, nem csak lebéníthatod pár másodpercre, és minden társa addig lő rád. Ez a ki ne akarná összeverni Jokert... Én inkább mennék Jokerrel, ő az egyetlen eltalált szereplő, a többi mind gázos. A történet alapból jó, csak túl van húzva, lehetne hosszabb, de ne úgy, hogy nyújtják, mint a rétestésztát, találjanak ki inkább valamit még a történethez. És ez is inkább arra megy el, hogy bejutsz egy épületbe, és ott le kell győznöd x ellenfelet lopakodva, mert amúgy lelőnek. A történet vége is elég fos volt, és még nem beszéltem a Harley Quinn Revengeről. Az meg, hogy mindig, ha be akarsz jutni a Steel Millbe, akkor meg kell ölnöd 20 fegyverest, fél kilóméteres körzetben, hiába tudok bejutni feltűnés nélkül, egyszerűen szánalmas. A dolgok nagy része benne egyszerűen logikátlan. Alapból jó, csak rövid, és itt vannak a fönti okok, amik miatt szinte végigszenvedtem. Ja, és az első hat órában olyan egyszerű volt a közelharc, hogy nem tudtak megütni.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 03. 20. 18:06

Szerintem nagyon nincs igazad. Persze a te véleményed, de azért felhoznám az enyémet szemben a tieddel.
Először beszélnék arról, hogy Batman nem ölt meg senkit. Nem dobott le senkit, mindegyiknek vagy kötél van a lábán, vagy nem maximális magasságról esett le. másrészt nem törte ki senki nyakát: Mindenkit addig fojtogatott, amíg szépen elájultak.
A következő a történet: Egyáltalán nincs elhúzva. Szerintem pontosan az ellentéte: minden pörgős, hiszen egy perced sincs megállni, és még van legalább tíz-tizenöt mellékküldetés, amik még inkább színesítik a játék komor színkavalkádját.
Az elejtett fegyverek azért vannak továbbra is narancssárgával jelölve, mert az arra járó rabok felvehetik, hogy lőjenek rád, illetve azért, mert a semlegesítővel tudod őket hatástalanítani, akkor válnak kékké.
Jokert irányítanád? Játssz a Batman Arkham Cityvel, abban van egy Joker szekció, amiben őt irányíthatod. De azzal aztán abszolút mértékben vitába szállnék, hogy ő az egyetlen jó karakter. Először is egy élőhalott... Másodszor: Ne már! Penguin, Mad hatter, Riddler, Two-Face, Solomon Grundy, Clayface, Catwoman, Hugo Strange, Black Mask, Hush, Bane, Killer Croc, Ra'sh al Ghul és Talia, Mr. Freeze, a két Abramovici és Harley Quinn! Mind tökéletes szereplők, jó háttértörténettel, meg mindennel. Nem beszélve arról, hogy nem nyolc, hanem csak két titánnal kell küzdened, de sokkal jobb Boss Fight -okat kaptál!
A DLC nem lett olyan jó, de még mindig profi munka, főleg az új lehetőségek, és Robin irányítása miatt.
Nem tudom, hogy olvastál Batman képregényt, láttál rajzfilmet vagy épp filmet, de BATMANNEK SEHOL SINCSEN LŐFEGYVERE! NE A JÁTÉKRA KENJÜK RÁ AZ EGÉSZET!

És egy kérdés: ha mindenhova egyszerűen be tudnál jutni, hol lenne az izgalom? Ajánlom ilyen esetekre a Farmer Simulator 2012 -t... -.-

Ez volt a véleményem/ellenvéleményem ;)
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 20. 19:15

Lehet, hogy bug volt, de nekem volt olyan, hogy ház tetejéről ledobta az embert, és nem volt ott kötél, csak a földön feküdt a katona. És nem volt alacsony épület. Meg szép fejfájást kaphatnak attól, hogy ez a Batman beleveri izomból a betonba az emberek fejét. Meg ezzel a páncélozott kezével lekever nekik párat. Meg itt játssza a hőst, aztán mégis hagy meghalni mindenkit.
Persze, hogy nem tudsz megállni, elmész egy helyre, végre bejutsz, erre Batman mondja, hogy nem itt van az ember, keressük meg máshol. Hát a mellékküldetések nagy része jobb, mint a főküldetések. Azokat nagyon eltalálták. Főleg a Mad Hatteres és a Zsasz-os. Van pár jó unalmas. Mint a Riddleres. Amikor eljutsz oda, hogy túszokat szabadíts, az izgalmas, utána megint több száz riddler szarságot kell összeszedni, hogy újra legyen egy öt perces Riddler küldetésed. Mg a többi ilyen gyűjtögetős mellékküldetés, mint a Bane-es. Ezek tök unalmasak. Színesnek nem mondanám, eléggé egyhangú az egész játék, ennek ellenére nagyon jó hangulatot teremt.
Az Arkham Cityt játszottam ki, kb egy hete. Szerintem te az Arkham Asylumra gondolsz. Abban tudom, hogy van egy kis Joker rész.
A karakterek= Mad Hatter szánalmas. Riddler, Zsasz és Joker viszont nagyon jó. Hushal viszont nem találkoztam, azt se tudom, ki az. A karakterek amúgy általában elég átlagosak, ne túl jók. Nem értem ezt, amikor írod, hogy nem nyolc, hanem két titánnal kell küzdenem, ez hogy jön ide? A boss fightokat már írni akartam, nagyon tetszenek ezek a retro bossok. Már rég hiányzott egy olyan játék, melyben újra nem csak ütni kell az ellenfeleket, hanem taktikázni. A retro bossok a játék legjobb részei.
Lehetne a Batarang egy változata, amiből mondjuk csak öt darabja van, és egyből kiüti az ellenfeleket. És mondjuk két perc feltöltési idő van darabonként. Így két percenként tudnál egyet kiütni. És a max az öt. És nem vennék észre, amikor leütsz vele valakit. És ezzel van egy jó fegyvered, nem bonyolult. Az nem lenne bajom, ha bonyolult lenne bejutni, csak nem minden alkalommal, hanem csak a küldetés során. Vagy, ha be tudsz úgy menni, hogy nem vesznek észre, akkor nem kell leütni mindenkit a hely körül, ez nem logikus. Ennek az lenne az értelme, hogy így észrevétlenül jutnál be, de ha egyszer meg tudom máshogy is oldani.
A Farmer Simulatort nem ismerem.

Ez meg az én ellenvéleményem volt :D ;)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 03. 20. 19:24

Erre nagyjából tudnék még egy ilyet írni, te megint, én megint, te megint, stb. :D
De ne tegyük, mert akkor nem jutnánk előre. Igen, az Asylumra gondoltam. próbáld ki azt is, az jobban tetszene neked, habár egyszerűbb a sztori, de nehezebb benne verekedni.
Akkor megértenéd a nyolc titán helyett kettőt :)
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 20. 19:30

Előbb-utóbb úgyis egyezségre jutnánk. :) Szerintem az Asylumot nem próbálom ki, talán majd később, rengeteg kijátszatlan játékom van még, aztán az Uncharted sorozatot szeretném megvenni. Azt szeretem, ha van kihívás a bunyóban, de a sok vadászós küldetéstől már a fejem verem a falba, az nekem unalmas. Az Asylumban is ilyen sok a vadászás?
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 03. 20. 19:34

Van ott is, de sokkal jellemzőbb a verekedés. meg aztán több lehetőség van a vadászásnál is, jóval kevesebb kifejleszthető képesség, ennél fogva még nehezebb minden.
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 20. 19:45

Ez mondjuk számomra szimpatikus.
Amit még meg akartam említeni, az az emberek mai szemlélet szerinti "tökéletes" ábrázolása. A férfi szereplők fel vannak fújva, mint valami testépítők. Az összes női szereplőnek feltűnően nagy egy bizonyos testrésze, még az "gonoszoknak" is. Ez nem baj, csak gondoltam, megemlítem, mert elég furcsa.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 03. 20. 21:35

Szerintem az csak jó, hogy könnyű a harcrendszer, mert így nem vesztegetjük az időt a bonyolult kontroll megtanulásához.
Amúgy valahol már azt is olvastam, hogy készül a folytatás next-gen konzolokra...(lehet, hogy ebben már kijavítják az általad fellelt "hibákat", s egy ennél is jobb sztorit kapunk)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 20. 22:04

Még nem hallottam a folytatásról.
Én szeretem a kihívásokat...
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 03. 21. 08:35

Talán konzol.hu-n olvastam a folytatásról, de nem vagyok benne biztos.Meg lehet, hogy az idei E3-on be is jelentik

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 03. 21. 18:22

Csak a páncél teszi Batmanen :)
A többi nem is olyan, illetve ebben részben (Vannak girnyók és kövérek is) a képregényeket követik. Az ő módszerük volt ez.
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 03. 21. 19:06

Kiscserko írta:Én inkább mennék Jokerrel, ő az egyetlen eltalált szereplő,
Hát szerintem meg az egyik legbénább szereplő lett, nagyon elrontották. Kinéz vagy 50 évesnek és úgy néz ki, mint valami anorexiás. Hugo Strange sokkal jobb gonosz volt nála, de őt elrontották a játék végénél

A játékhoz annyit, hogy nekem csalódás volt a nagyszerű 1.rész után. Az elmúlt egy évben a Batmanes dolgokkal (a film és ez a játék) eléggé mellélőttem

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Batman Arkham City

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 03. 21. 19:28

Szerintem Joker pont úgy jó, ahogy van. Pont olyan a személyisége, mint amit az ember vár egy "idegbeteg dilis őrült rosszfiútol".
Amúgy hallottam már mástól is, hogy az újabb Batman filmekben sokkal gonoszabban fest Joker, de szerintem a régivel sincs semmi baj.(Mondjuk azt nem vágom, ha az új batman van benne, akkor miért nem az új Jokert kergeti?)Érdekes, de ez legyen a készítők dolga

Válasz küldése