The last of US

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 25. 09:52

Szerintem a több ellenséggel nehezebb lenne, mert tegyük fel 100 m2-en belül lenne 15.. mondjuk a 5 helyett. Van náluk egy Shoti, 5 tölténnyel. Lelősz 3-t, alapesetben még marad 2, amúgy meg 12.. Bár őszintén szólva ez egy szar példa volt mert ahol sok clicker van egy helyen ott nem érdemes ennyire hangoskodni. (Bár ha nincs más választás) de azért akkor sem mindegy, hogy nagy nehezen megfojtasz 10 clickert de a 11. véletlen megöl mert rosszul időzítesz vagy az 5 simán megvan. Persze, nem olyan nagyon durva nehezítés, de ez is egy lehetséges alternatíva a nehézség növelésére. Bár mást egyelőre én sem tudok elképzelni. Hát, UC-nál olyan nehezítések vannak, hogy pl több az ellenség, hamarabb/könnyebben meghalsz.. ahol időlimitre kell valamit csinálni, ott kevesebb az időd, meg ilyenek. Gondolom itt is ilyesmik lehetnek. De ez a "hamarabb meghalsz" dolog is csak kifejletlen zombik ellen jó, mert hát a clicker ígyis-úgyis megöl. Időlimites dolgot meg egyelőre nem tapasztaltam, de lehet az is lesz.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 25. 10:46

Időlimittel még nem találkoztam, de remélem nem is fogok. Nem szeretem ha benne van egy játékban.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 25. 11:10

Szerintem itt nem nagyon lesz.. Ez azért más típusú játék mint az UC volt. Nekem mondjuk a rejtvényfejtések hiányoznak onnan xD De az ide nem is nagyon passzolna. "Sajna" rá kellett jönnöm hogy hiába egy a fejlesztő , a játék nem ugyanaz, és nem is szabad ugyannak lennie. :D Ebben vannak más jó dolgok amik meg az UC-be nincsenek/nem illenek.
De azt hiszem időlimit és rejtvények nélkül is király játék. Akkor maradt a könnyebb meghalhatóság és a több ellenség nehezítés gyanánt. Más nem nagyon maradt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 25. 11:24

realostew írta:Annyit elárulhatsz, hogy az egyetemi laboratórium az a közepe fele van?
Nem, az egyetemi laboratórium már a végénél van ;-).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 25. 14:04

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ kár, hogy holnap vizsga...:\ Na mind1 majd utána neki esek:P
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 26. 17:21

realostew írta: Ha a Last of Us-t kikapcsoljátok úgy, hogy XBL (vagymi) menüből a quit-ra léptek, akkor nektek pontosan mi történik? Mert nekem azt csinálja, hogy kicsit gondolkodik neki (nem vészesen sokat) aztán 3mat csippan a PS és teljesen újraindul. Ezt csak a Last of Us ilyen módú kikapcsolásánál tapasztalom és szerintem nem egészséges.
Tipp, ötlet?
Fejlemények!

Hát, nekem kilépésnél nincs ilyen, viszont most az egyik pályán olyan probléma áll(t) fennt, hogy ha meghalt Joel, akkor nem lehetett továbblépni. Kiírta a tippet és ennyi, az x-es továbblépés sehol nem volt. Totál befagyott a játék.. Aztán mikor kivettük a lemezt hogy legyen valami a rendszerrel, ugyanaz történt mint nálad. Meg lassan tölt a játék..
Szóval, ez játékhiba minden bizonnyal, de remélem orvosolják majd.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 26. 18:17

Biztosan jön majd egy kisebb bugfix csomag. Azért van mit javítani, de elég nem sok minden.

Ez a csipogós probléma nálam azóta időszakos, van mikor csipogva újraindul, van mikor teljesen szabályszerűen lép ki. Megkérdeztem OW-n azt írták, ne aggódjak, valszeg a PSnek nem lesz baja.

A multis probléma is megoldódott, most már aránylag gyakran beenged. Szerintem a Wi-fi-mmel van baja.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 28. 19:30

Na ma kivégeztem a játékot,igazából a vége nekem annyira nem tetszett. Nagyobb durranásra vártam, bár volt ahol olvastam, hogy jön folytatás majd, lehet amiatt nem volt olyan epic a vége. Videón még visszanézem majd a végső átvezetőt, nem teljesen voltam képben, hogy most tényleg csak ennyi?:D


TheGTAKING

Te írtad ugye, hogy végigjátszottad már, te mit gondolsz a végéről?:)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 02. 13:48

realostew írta:Na ma kivégeztem a játékot,igazából a vége nekem annyira nem tetszett. Nagyobb durranásra vártam, bár volt ahol olvastam, hogy jön folytatás majd, lehet amiatt nem volt olyan epic a vége. Videón még visszanézem majd a végső átvezetőt, nem teljesen voltam képben, hogy most tényleg csak ennyi?:D


TheGTAKING

Te írtad ugye, hogy végigjátszottad már, te mit gondolsz a végéről?:)
Igen, már végigjátszottam; sőt Survivor-ben már a játék közepénél vagyok :D.

Nekem összességében tetszett a vége; bár egy kicsit furcsa volt :S; inkább én is visszanézem, mert nem gondoltam volna én sem, hogy ennyi volt a történet...

Amúgy, tegnap érkezett a játékhoz egy frissítés. Ti is megkaptátok? Vagy ez csak nálam volt?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 02. 15:03

Nem-nem ezt a frissítést mindenki megkapta. A NaugthyDog oldalán is fent van a hír róla, meg hogy pontosan mit tartalmaz. Bár nekem nem igazán javította azt amit ígértek róla.:\ A multiplayeres problémám még fennáll néha, pedig elvileg tartalmaz ahhoz is javítást az update. Bár gondolom a wi-fi az ami nálam főként bezavar.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 06. 18:07

No, ma mi is végigvittük a játékot. Azt kell mondjam, hogy a végét én nehéznek tartom. (valamelyest) szóval jól ki van találva, pont a végéhez méltó nehézséget találtak ki. Nagy létszámfölény.. erős fegyverek.. aztán meg végén még menekülni is kell. Pazar. Említette itt már valaki a befejezést.. Bátyámnak sem tetszett. Én 100% biztos vagyok benne hogy azért ilyen "lezáratlan" a befejezés, mert tuti látunk még 2. részt, sőt talán 3.-at is. Összességében nagyon tetszett a játék. Volt benne egy olyan rész a vége felé, mikor ilyen konténereken kellett ugrálni, hogy ne essünk bele a sodrásba. Hát bátyám béna volt és beleesett XD az gáz volt, mert onnan nem volt visszaút.. Nem lehetett visszamenni, be kellett tölteni újra. Az erős sodrástól nem lehetett visszamászni a konténerekre.
Nem láttam a játék minden egyes részletét, de a legparásabb résznek (egyelőre) azt tartom, mikor egy épületben fel kell kapcsolni az áramot majd egy belépési kártyát kell keresni az ajtóhozt és mindenféle zombi és szörnyeteg utánad settenkedik. Még a zene is tiszta hátborzongató. Nagyon brutális. :D
A legszebben megalkotott fejezet (egyelőre) a téli fejezet(ek) voltak. Nekem nagyon tetszett így a táj. A hó is szép volt, meg a hófúvások. A tél zordsága, hidegsége is nagyon passzolt ehhez a légkörhöz amiben a Last of US eddig is játszódott.
A fegyverek közül legkevésbé az íjat szerettem ,mert valahogy nem lehet vele -számomra- normálisan célozni. Viszont azért ha osonni kell, akkor nagyon hasznos fegyver. A kedvencem pedig a gépfegyver, amit a végén lehet elvenni a Firefly tagoktól. Meg tetszik még a puska is, amivel elég egy jól célzott lövés az áldozatra nézve halált is okoz. Hirtelenjében ennyit tudok mondani a játékról.

Mivel készen lett, egy másodjára már én fogom végigvinni. Ezen a "normal +"-on. :D Bátyám viszont szeretné ha hardon mennénk neki.. de hát.. normálon is voltak már nehezebb részek, én kis amatőr tudásommal nem fogok nekiállni hardon. Főleg mert egy Naughty Dog játék hardon már tényleg elég nehéz. Nem akarok vele egy rakás ideget megenni.

Minden nehézségi szintből van egy sima, meg egy pluszos változat. A + kicsivel nehezebb mint a rendes vagy mi? Mert ezt egyébként nem tudom. Azt hittem először hogy valami bónusz pályák vannak rajta, vagy valami ilyesmi.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 06. 19:41

Én pedig mindjárt végzek a Survivor-rel :P. Eléggé nehéz, sőt a lőszerekkel spórolni kell, mert szinte alig kapsz töltényt a fegyverekbe! Szerencsére, már a havas résznél vagyok, így mindjárt vége :P. És utána nyomatom Survivor +-ban! :D

Amúgy, gratulálok a végigjátszáshoz ;).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 06. 19:45

Köszi, de mi ez a +? akkor azok a nehezített fokozatok?
Mondjuk a normal + az nehézségileg a normál és a hard között van?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 06. 19:59

Szimpla nehézségi fokozat. Ha pl. 1 és 3 között kategorizálnánk a fokozatokat: 1 easy, 2 normál, 3 hard, akkor a nomral + az lenne a 2,5-s fokozat.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 06. 20:00

Értem akkor jól tippeltem. Szóval akkor valamivel nehezebb lesz mint a sima normal. No, jólvan akkor. Köszi a helpet! :)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése