The last of US

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 22. 07:41

Hát nem tudom hogy mikorra kapsz választ a kérdésedre, mivel úgy néz ki hogy egyelőre csak mi ketten játszunk vele. Én meg csak singleplayer-ezek egyelőre, mikor játszok vele, szóval én nem tudok segíteni.
Amúgy azt nem értem a játékba, hogy csomó ellenfélnél van fegyver... lőnek is rád... de mikor már lelövöd őket, egyszerűen nincs náluk fegyver, nincs mit felvenni. :( Lehet direkt csinálták így, hogy a játék elején már ne dúskáljunk a töltényekben. Más logikus magyarázatot erre nem találok.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 22. 12:30

Igen, mivel a játék elég erősen épít a túlélő játékstílusra, így nem engedi meg, hogy tele legyél lőszerrel. Meg gondolom mivel az ellenfelek is túlélők, ezért ők sem dúskálnak feltétlen a lőszerben (még ha ez nem is látszik).

Egyébként szerintem volt már más aki kifejezetten a multit emelte ki az oldalon, azért gondoltam, hogy megkérdezem.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 22. 12:38

Igen vannak, csak még Last of US téren egyelőre nincs.
Én jelenleg amúgy gameplay-eket nézek, amikről lemaradtam. Meg inkább a story érdekel.. Mikor mit beszélgetnek benne. Nem rossz.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 22. 22:17

Egyébként feltűnt, hogy alig van pár trófea a játékban? :D Én is csak most agyaltam rajta, mert más fórumon említette egy játékos.

Azt kell mondjam, annyira leköt a hangulat és a sztori, na meg a játékmenet maga, hogy egyáltalán nem is tűnt fel, kicsit sem hiányoztak a trófeák. :D
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 23. 07:51

Nekünk feltűnt hamar, mert bátyám nagy trófeavadász... :D És eléggé szomorú volt mikor rájött hogy itt közel sincs annyi trófea mint más Naughty Dog-s játéknál. Engem mondjuk nem izgat. Maga a játék király, és ez a lényeg.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 24. 00:09

75% elérve! Szuper játék :D, az eddigi küldetések is remekek voltak; s az a legjobb, hogy mindjárt a végénél leszek :). Most spoilert fogok írni, csak az olvassa el, aki már kijátszotta a játékot vagy már eljutott idáig! Volt egy olyan rész, ahol nagyon meghatódtam, őszintén szólva; nem nagyon számítottam rá! Mégpedig, Sam megfertőződött, másnap reggel; Ellie bement a fiú szobájába, aki megtámadta, mivel zombi volt. Joel le akarta lőni a fiút, de Henry nem engedte; mindazonáltal belátta, hogy meg kell ölnie az öccsét, ezért lelőtte, majd magával is végzett! Basszus, ez volt eddig a legdurvább rész! :( :insecure:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 24. 07:20

Én végigjátszások alapján még eléggé az elején járok. Sajna nem játszhatok vele minden nap, csak mikor bátyám itthon van, és hív is játszani :( :D
Multkor említetted a Bill-es részt.. Nos, pont azelőtt vagyok "1 chapter"-el. Mikor egy rakás kommandóst kell elintézni. Furcsa, hogy az elsőszámú ellenségek nem is a zombik, hanem a katonaság. (Legalábbis sok szituációban) Ugye ezután jön a Bill-es rész, de előre nem néztem meg a végigjátszásokat.
Gondoltam hogy lesznek még benne megható részek. Nekem mondjuk a Tess-s rész is tetszett, mondjuk volt annál meghatóbb rész. De jó ez így... hagy potyogjanak csak ki a szereplők. :D Ezt a csajt amúgy sem bírtam, mert bár eléggé "erős" (értem ezalatt azt, hogy egy 70-80 kilós férfi felugrik majd' 2m magasra, és ő egy kézzel felhúzza, szinte semennyi erőlködés nélkül, kis tápos létére. XD (mondjuk ez csomó Naughty Dog által megalkotott csajra igaz. Elena-ra meg Cloe-ra is pl.) de folyton kötekedik.. ,vagyis hát.. kötekedett.. De azért picit sajnáltam. A halál azért mégiscsak halál.
Meglepődtem továbbá, mikor láttam, hogy Ellie nem változott zombivá, annak ellenére hogy már 3 hete megharapták. Ezek szerint immunis a spórákra? Több mint valószínű.. El lehetne rajta gondolkodni, hogy vajon Tess átváltozott volna-e, ha tovább várnak. Ő is ott mondogatta hogy már több órája megharapták (asszem pár órát mondott,de lehet csak 1-t) és még nem változott át. Azt hiszem ezzel ő is csak nyugtatni akarta magát. Nem hiszem hogy hitte hogy túlélheti. Ráadásul, ahogy megcsinálták... Nekem már eléggé betegnek tűnt. Izzadt, sápadt volt meg minden amit még el lehet képzelni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 24. 08:19

Luszie:

Szerintem nem volt immunis Tess, pontosan ezért mondta Joel-nek, hogy órák óta megvan a sérülése, így már amúgy sem mehetne velük. Az viszont kétségtelen, hogy hitt abban, hogy Ellie immunitásának van jelentősége. Gondolom ezért is erősködött annyira, hogy Ellie-t ki kell juttatni a karanténzónából. Nem tartok még a játék felénél sem (na majd most rágyúrok :D ) de gondolom a végén az lesz, hogy csinálnak valami ellenszert Ellie-ből.

Jaj de furán néz majd ki, hogy csak a neved fog látszani, a többi a sötétség mögé bújik... :D

Egyébként (félig off de félig ide tartozik), ha már itt úgyis csak ps3-masok tapasztaltak, hadd kérdezzek valamit.

Ha a Last of Us-t kikapcsoljátok úgy, hogy XBL (vagymi) menüből a quit-ra léptek, akkor nektek pontosan mi történik? Mert nekem azt csinálja, hogy kicsit gondolkodik neki (nem vészesen sokat) aztán 3mat csippan a PS és teljesen újraindul. Ezt csak a Last of Us ilyen módú kikapcsolásánál tapasztalom és szerintem nem egészséges.
Tipp, ötlet?
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 24. 08:23

Igen eléggé. :D
Igen szerintem is ez lesz..
Igaz, hogy a "Legenda vagyok" c. filmben nem egy ember által találtatik meg az ellenszer.. de valahogy ez engem mégis arra emlékeztet. Az egész játék. Nem is csoda, hiszen ennek a filmnek is nagy jelentősége volt a játék elkészítésében. Elvégre ott is az immunis egyed kutatja fel a gyógyszert, itt is valószínűleg majd az ő véréből nyerik ki azokat az anyagokat, amikkel legyőzi a vírust.

No tessék, enyém se szebb. :D

Ohh láttam írtál még. Hát még nem tapasztaltam mert még sosem léptem ki a játékból. XD de majd megnézem. Mindenesetre a sok csipogás és az újraindulás nem túl sok jó dolog. Nekünk nem is tudom melyik játéknál csinálta ezt a gép.. (lehet ennél is, bár még nem panaszkodott tesóm szóval lehet hogy nem, kiderül)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 24. 08:35

Ha esetleg nincs otthon tesód és nem zavarod akkor megnézhetnéd nekem :) Tényleg érdekel, mert nem akarom, hogy emiatt tönkre menjen a ps... Azért annyira nem állok jól anyagilag. :D

Amúgy amelyik játéknál csinálta ezt nektek, azt végül mivel oldottátok meg?
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 24. 10:48

realostew: Nem vagy egyedül, velem is ez szokott lenni :(, mármint öcsémnél mindig csipog kilépéskor :(. És újraindul; egyszerűen ez nagyon idegesítő! :(
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 24. 11:27

Most hagytam abba a játékot, most hosszan nyomtam a ps gombot a kontrolleren, és úgy mentem rá a quit game-re, így nem csinálta, így tökéletesen kilépett.
Eddig röviden nyomtam, ugye akkor is ki lehet választani egy quit game-t, úgy viszont ugye nem volt jó.


Na mindegy megoldódott ez a problémám, már csak a multiplayer problémámra kell megoldást találnom:D

Mégsem... Másodjára megint csipogva lépett ki ezzel a módszerrel is. Valaki ha tudja, hogy miért csinálhatja ezt, kérem írja meg!

Szerk.: + egy kis hír még

LINK

Az egó legfelsőbb szintje.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 24. 22:47

Last of Us végigjátszva! :D Kurv* jó volt! Fuuu, a vége eszméletlen! Nem írok most spoilert; bár holnap nekivágok a Survivor-nak! Basszus, Easy-ben sokszor meghaltam :(; félek, hogy nem tudom majd megcsinálni a Survivor-t... Mindegy, legalább végigjátszottam! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 25. 09:33

Mi normállal kezdtük. Azért az easy mégiscsak easy. A 3 UC-nál már kitapasztaltuk.. :D Persze van benne 1-1 nehezebb rész, de különösebb kihívást nem jelent a játék.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 25. 09:42

Grat! Ne is írd le, mert a fejem vágnám a falba, ha véletlen is meglátnám.:D Annyit elárulhatsz, hogy az egyetemi laboratórium az a közepe fele van?

Egyébként nem tudom már, hogy én melyik nehézségi szinten vagyok, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy miben lehet nehezíteni a játékot. Ha megtalál a zombi mielőtt kinyírod, akkor úgyis kinyír (már ha Clicker vagy mi). Egyébként meg megfojtani a legegyszerűbb. Max több ellenséget tudok elképzelni, de az sem feltétlen lenne sokkal nehezebb.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Válasz küldése