The last of US

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 19. 07:23

Csevegések a Naughty Dog legújabb szerzeményéről. :)
Ki mit tapasztalt a játékkal kapcsolatban? Mit tetszett/mi nem? Ilyesmik..
Lehetőleg használja mindenki a "spoiler" funkciót, mert elég friss játékról van szó, és biztosan sokan még nem játszottak vele.
Nos, ami nekem nagyon tetszik benne, az az, hogy lehet benne dolgokat készíteni. Pl ilyen kis kést meg medicine-t, molotov koktélt. Ami még nagyon tetszik, hogy a játék nem a szokásos "zombis játékok" sémájára épül, mert itt nem csak menni kell és gyilkolászni, hanem mivel a zombik nem látnak, csak hallanak, ezért lehet előlük -olykor- bújkálni is. Nem kötelező megölni őket. Egyelőre nem a kedvenc Naughty Dog játékom, de semmiképpen nem tartom rossznak. Ma még szerintem játszom vele. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 06. 19. 08:23-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 19. 08:07

Én személy szerint most egy szinten tartom a GTAV-vel. Nagyszerű jàték. Megjelenése előtt már annyira túlhipelolták, hogy nem is igen érdekelt. Még 1 trailert sem néztem meg ròla, de végül megvettem és leesik tőle az állam. Majd még ha hazaértem jobban is kifejtem, de most mobilról vagyok.:)

Szóval a R*-éknál is elég keményen jó történet írók dolgoznak, az biztos, de a NaugthyDog ezzel a címmel most nagyon magasra tette a lécet. NAGYON magasra! Az, hogy a játék első 15 perce olyan, hogy az ember képes rajta meghatódni, az már jelent valamit. :D

A játékmenet meg sok kifejezetten új dolgot, amit eddig máshol nem láttunk nem hozott, de amit beleraktak az nagyon jól működik és nagyon illik a játékba. Az a kevés újítás meg hatalmas ötlet, rákényszerít a túlélő játékstílusra.
Tényleg ajánlani tudom bárkinek aki rendelkezik PS3-mal. Eddig néha-néha fájt a szívem az Alan Wake után xboxra, de most már gondolni sem tudok rá...:D
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Neil » 2013. 06. 19. 11:44

Nagyon jó játék a videók alapján. Küld valaki linket, hogy elolvashassam a pontos sztorit?
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 19. 11:56

http://www.wasd4.hu/action/the-last-of-us-tortenet

Ez egy 1 éves cikk még a játékról. Végül is a rövid lényeget jól elmondja, többihez meg érdemesebb kijátszani mint elolvasni.:)

Ja amúgy az előbbiből kimaradt, hogy a multiplayer is eléggé el van találva a játékban. Ahhoz képest hogy egy aránylag lassú ütemű játékról van szó, a multiban megvan a pörgés is. Tényleg jó.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Neil » 2013. 06. 19. 12:43

Akkor megéri megszerezni. :)
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 19. 15:43

realostew írta: A játékmenet meg sok kifejezetten új dolgot, amit eddig máshol nem láttunk nem hozott, de amit beleraktak az nagyon jól működik és nagyon illik a játékba. Az a kevés újítás meg hatalmas ötlet, rákényszerít a túlélő játékstílusra.
Egyetértek. Tényleg nincs sok új dolog, bár nem is nagyon kellett, és egyértelműen érződik rajta az UC-beütés :) Pl nekem az a dolog tetszik hogy itt single player-ben is lehet fejleszteni a tárkapacitást, életet, stb.. Érdekes, ezt csomó zombis játékban látom, de jó ötletnek is tartom. Az is tetszik a játékban, hogy azért nem az a tipikus borzongós játék.. Inkább élvezetes. Bár, én bevallom..sokszor nem szeretek zombik elé menni XD mert elég nehéz ellenük védekezni, és ha mondjuk már megöltem előtte 5-t.. de a 6. megöl, akkor az úgy rossz érzés :( de egyébként egyáltalán nem ijesztőek. az már más kérdés hogy nem tudom ki tud komolyan venni, és megijedni egy gomba fejű zombitól. Tény hogy erős de ijesztőnek nem ijesztő. Bár a fejlesztőknek biztos nem egy ijesztő zombi létrehozása volt a céljuk.
Ami még az UC-ból kiindulva jó újítás, hogy mostmár van konkrét élet. A kifejlett "gombafejű zombik" ellen sokat nem ér, de akik még nincsenek teljesen átváltozva, azok az életedet szedik le. Így még jobban rá kell arra hagyatkozni, a taktikázásra, nem pedig csak bebújni egy sarokba, vagy futkározni egy kicsit.
A Naughty Dog-tól megszokott csavarok most is vannak a történetben, de az nem fogom lelőni. Ez is nagyon tetszett benne.
Szerk: Ami még király, az a zombik hangja. Nem ijesztő, de egy idő után már frusztráló. Szóval benned van az az érzés hogy "áááh, már megint ők. De utálom ezt a hangot" :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 06. 20. 08:56-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 19. 18:12

A játék tényleg nem ijesztő. De hisz nem is ez a cél. A Joel sem egy eltévedt turista, hanem egy vérbeli túlélő csempész, nem ijedhet meg bármitől ami elé kerül. Viszont nagyon jól eltalálták azt, hogy az ijesztgetést mivel helyettesítsék. Komor félelemmel és nyomasztó környezettel. Nagyon jó hangulatot ad vissza a betétdalok segítségével.

Egyébként én is néha félve megyek be pár zombi elé. Nem azért mert megfogok ijedni, hanem mert néha azért nem tudod előre, hogy hogyan reagálnak rád. Sikerül-e elkerülni őket, vagy sunyiban kinyírni vagy muszáj lőfegyvert használnod.

Ami néha idegesítő és furcsa, hogy a "csapat társak" azaz Ellie meg épp aki még van ha van, őket sosem látja meg egy zombi sem, hiába megy beléjük, meg olyan helyekre állnak néha, hogy én viszont miattuk bukok le/ragadok be és halok meg...:D Ritka az ilyen, de azért előfordul.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 19. 18:24

Hát délelőtt egy olyan résznél voltam, ami hemzsegett a zombiktól, de am tök könnyű lett volna kijutni. Bátyám nem tudta mit kell csinálni. Azt hitte meg kell ölni minden zombit és akkor lehet tovább menni. Abba 10x10 m2-es szobába tuti volt olyan 5-6 zombi. Aztán ha egyet nyakonszúrok, aki a közelemben van, mind rámjön, és akkor már nincs esélyem. Meg a játék elején levő pisztolyok nem érnek túl sokat a zombik ellen mert persze hogy pont akkor ugrik rád az összes mikor töltesz. Aztán kiderült hogy csak egyet kell megölni, aztán mögötte volt egy létra és ott kellett elmenekülni. Erre már utolsó elkeseredettségembe jöttem rá. Hirtelen feltűnt az a kis kör ikon ott a fal tetején.. Micsoda megkönnyebbülés volt. Bátyám sosem jött volna rá, én meg azért bő negyed óra szerencsétlenkedés alatt rájöttem azért XD De azért kitaláltam jó stratégiákat hogy hogy ölöm meg az összes zombit. Olyan 3-ig eljutottam. Az volt a rekord. Na de mit is akartam ebből kihozni?! Ja tudom.. hogy pl ennél a résznél is lopakodni kell.. mert hát.. észrevesznek, neked annyi.. főleg mert sok van egy rakáson aztán meg már pláne. De a két csaj az ott futkározott előttem össze-vissza. Eléggé szelektív hallása van ezeknek a fránya zombiknak. Az én legkisebb lépteimet meghallják, de a másik kettő (azaz mostmár csak 1) nőszemély futkározhat mellettük, rájuk se hederítenek. Nem tartom fairnek, na de mindegy.. Az NPC-k mindig erősebbek, és mindig csalnak XD (visszanyalt a fagyi a sok futkározás miatt. Tess néni fel is dobta a talpát^^ xD) Na jólvan... kifecsegtem magam... Szóval... igen... Csal a gép.. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 19. 18:30

Hmm hát csalásnak nem mondanám, gondolom direkt csinálta meg így a fejlesztőgárda mert nem tudhatták, hogy milyen helyzetben éppen hogyan fog viselkedni Ellie-ék AI-ja.
Egyébként később se lesz sokkal jobb fegyvered. Lesz persze erősebb, de terminátort itt nem fogsz játszani:D Nem lesz CoD-os érzésed...:D
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 19. 18:33

Persze én se úgy értettem, de akkor is.. :)
Hát én most külön örültem neki, hogy pont ennél a résznél mikor ugye Tess meghal szerzeztem egy puskát. bár nem tudom milyen mert itt hagytam abba. De biztos jó... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 19. 18:45

Jó lesz az. :) Bár én nem használom sokat, bááár. Na jó igazából mindig azt csinálom, hogy azt használom amiből a legtöbb lőszer van. :D Így aránylag mindig van fegyverem az éles helyzetekre. Persze próbálok mindig kevés fegyverrel dolgozni :D

Multit próbáltad már?:)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 19. 18:46

Nem, mivel akkor játszok, mikor tesóm behív. Ő meg olyan mint én, és mindig a single-el kezdi. Ha ki lesz akasztva , akkor majd belekóstolunk a multiba. Aztán újra single-t toljuk más nehézségen XD
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 19. 18:49

Én össze vissza. Kedv, de főleg idő függő. Pl ha asszony elkezd készülődni akkor letolok fél óra alatt 1-2 multi meccset, de ha 2-3 órára neki ülök, akkor single-t a kapcsolom be :D
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 19. 18:51

Érthető. Kiváncsi vagyok a multira. Mondjuk nekem az UC-ban a single jobban tetszett, de azt mondtad hogy itt jobb. Úgyhogy kivi vagyok... :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 21. 19:08

Tolja valaki aktívan multiban? Ma lett egy problémám... Elkezd keresni match-et a játék, be is rak x ember közé, írja, hogy vár még emberre, aztán kib*sz az emberek közül és kezdődik elölről. Ezt csinálja a végtelenségig. Olyan 50ből egyszer végül behív, de mikor tölti a pályát kiírja hogy nem talál hostot vagy mi.
Ha valaki tudja miért lehet ez, írja meg miért lehet, köszönöm.

(Tényleg csak ma kezdte el ezt, eddig tudtam multizni.)
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Válasz küldése