The last of US

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 12. 09. 13:12

Bizony. Elég sokat kell ugrabugrálni a 4-ben is. Néha valóban idegesítő, de azért nem annyira, hogy a játéktól elvegye az ember kedvét.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 12. 09. 16:23

Nem az ugrabugrálásról beszéltem, hanem a random katasztrófákról.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 10. 00:15


Témára visszatérve, nagyon sok teória született miszerint mi lehet a helyzet Ellie-vel. Hogy Joel-t megölik, és a trailerben csak Ellie hallucinációját láthatjuk ésatöbbi, ésatöbbi. :D
Ha tippelnem kellene, a játék elején még Joel-t, majd a későbbiekben Ellie-t irányithatjuk. Már alig várom. :D Hála Istennek még Uncharted 4-el meg a Tlou-val kihúzom egy ideig.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 12. 10:37

Szerintem is meghal Joel... Kicsit túlkoros már az öreg. :D Egyébként úgy saccoltam, hogy olyan 5-6 év telhetett el a két rész között. (Joel már az első részben is 50 felett volt..-már ahogy én saccoltam)
Nem mintha kívánnám a halálát... De ha TloU, akkor kell a dráma... és mivel Ellie nem halhat meg, így csak Joel lehet az "áldozat". :D

Szerk: Ez a videó.... gyilkos.... :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 12. 10:54

Neem. Joel csak 40-41 éves volt az első részben, Ellie meg 14.
A második részben Ellie meg 19 éves, szóval igen. 5 év telt el a két játék közt. :lol:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 12. 12:49

Nem lehet 40 éves. :D

Amikor a lánya meghal, olyan 30-nak lennie kell, de mininum 25-nek. (mert Sarah olyan 10 éves, és a story során Joel mondta, hogy Sarah eléggé "korán jött össze".. :D ) Így ha az akkori Joel-t 25-nek vesszük (de én inkább akkor is venném 30-nak), akkor is minimum 45 éves (sőt, majdnem 46) a story végére. Ha 30-cal számolunk, akkor meg 50 felett van az első rész végére.

Mindenesetre, valahol 50 és 55 között mocorog már az öreg.

De am ezeket a számokat vetted valahonnan? Ha igen, mivel érvelnek? Mert nekem a 40 év eléggé kevés.. Konkrétan szürrealisztikus.
40-20=20
Ez azt feltételezi, hogy 20 évesen halt meg a kb. 10 éves lánya... Nonszensz.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 12. 17:54

Sarah 12 volt, igen. De fogalmam sincs, valamiért nekem úgy rémlett, hogy Joel 22 éves volt amikor a lánya meghalt, de így tényleg logikátlan, mert mégsem 10 évesen született neki Sarah.. :D :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 12. 12. 18:46

Joel 1984-1985 között született, Ellie pedig 2018-2019 között. És igen, 5 év telt el a Last of Us 1 után, szóval Joel a korai ötvenes éveiben járhat, Ellie pedig 19 éves. :D Nézzétek meg a wikit:
http://thelastofus.wikia.com/wiki/Joel
http://thelastofus.wikia.com/wiki/Ellie
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 13. 12:12

Igen, és a játék 2033-ban játszodik (valahogy nekem ez sem rémlett, hogy olyan későn. :D) szóval Joel 48 éves volt, majd 49 évesen fejezzük be vele a játékot. Mivel a játék története 1 évet ölel fel magával. :) így már érthető. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 13. 16:48

Olvasgattam picit -és sajnos csak most bukkantam rá- hogy a játékból csináltak képregényt is.

Rövid, de aranyos. És néhány dolgot megmagyaráz mind az első résszel, mind pedig a Left behind-dal kapcsolatban.

Magyarul nem tudom, hogy meg lehet-e találni, de angolul viszont itt az első rész:
http://view-comic.com/the-last-of-us-am ... s-01-2013/
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 15. 09:14

Oh igen. Ez benne van easter egg-ként az Uncharted négyben. :P
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 12. 15. 17:46

Rockstar69 írta:Nem az ugrabugrálásról beszéltem, hanem a random katasztrófákról.
Ja, bocsi. Én is a random katasztrófákra gondoltam, csak rosszul fogalmaztam meg. A 4-ben is elég sok van belőlük. Mindig lezuhansz valahonnan, majdnem rád esik valami, az a tipikus "azt hiszed, hogy minden rendben aztán bumm!!!" pillanat és még sorolni lehetne. Szóval ha ezek nem tetszenek valakinek, akkor ebből a szempontból talán csalódhat a 4-ben, de szerintem ez nem akkora negatívum. Persze elég abszurd, hogy miket él túl Nathan, milyen helyzeteket úszik meg karcolás nélkül, de ez nem baj, hiszen valahol ettől videojáték a videojáték... főleg, ha egy Uncharted-féle kalandjátékról beszélünk. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 12. 17. 21:23

Nagyon jó az a képregény. :D a további részeket hol találhatnám meg?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 18. 08:31

A linkelt oldalon fent van a többi is.
Felül (vagy legalul) a legördülő menüből kiválasztod a következő részeket. Sajnos csak 4 része készült, ahogy láttam.. Szóval, kb fél óra alatt el lehet olvasni az egészet.

Pedig, ebből adhatnának ki többet is. Szerintem lenne rá kereslet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: The last of US

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 03. 25. 18:52

Kipróbáltam a játék multiját. Egész jó volt. Mondjuk az Uncharted4 multiját ha mellé tesszük, azonnal észrevehető, hogy ez is Naughty Dog játék. Sok hasonlóság van a két multi között. Persze az UC4 talán kicsit "pörgősebb", de azért a Last Of Us multija is tudja diktálni az iramot ha úgy van. Meg egész jól el is lett találva. Ötletes kasztokat csináltak benne jó reload classokkal. Az is tetszett, hogy el vannak szórva a pályán különféle ládák, amelyekből fel lehet szedni cuccokat, amiből tudunk craftolni mint a sztoriban. Ezt is meg Joel és Ellie hallási képességét is ügyesen implementálták a multiba. Meg jópofa, hogy egészen részletesen testre lehet szabni a multis karakteredet. A játékmódok is szórakoztatóak lettek, meg a pályák is jók. Ja, meg a kivégzések is nagyon durvák lettek. :D Egyszóval a remek és igényes sztori mód mellett össze tudtak hozni egy élvezhető és ötletes multit is. Ugye, hogy nem olyan nehéz ez és hogy meg lehet csinálni kedves EA, Ubisoft, Activision és társai?! -.- Egy szó mint száz, alig várom hogy beszerezzek egy egyéves PS Plus tagságot és ismét játszhassak ezzel a király multival. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése