Gran Turismo széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 06. 18. 16:41

A Driveclub nyíltvilágú, ha jól tudom. Bár lehet nem annyira, mint Horizon. Egyébként a Photo Mode nem arról szól, hogy csak nézegetheted az autókat, mint a Forzában, hanem fotózhatod is.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 20. 22:54

Rockstar69 írta:A Driveclub nyíltvilágú, ha jól tudom. Bár lehet nem annyira, mint Horizon. Egyébként a Photo Mode nem arról szól, hogy csak nézegetheted az autókat, mint a Forzában, hanem fotózhatod is.
A Driveclub minden, csak nem nyílt világú. :D Szerintem kevered egy másik autós játékkal. Egyáltalán nem Open World, ugyanolyan zárt pályás szimulátor-szerű autós játék, mint a Forza vagy a GT. Amúgy nem rossz játék, csak a "nagytestvérekhez" (GT+Forza) képest nem annyira kiforrott, hamar unalomba fullad, mert nincs benne semmi extra. Egy teljesen szimpla mezei autósjáték ami viszonylag jól néz ki (bár már a grafikája kezd kicsit kiöregedni), de a nagyokkal szemben nem tud sokat tenni.

Talán a Horizon részekben lehet fotózni is, de ebben most nem vagyok annyira biztos. Amúgy értem miről beszélsz, mert egyrészt a Driveclubban is van Photo mode, másrészt meg a Forzákkal is sokat játszottam X360-on, szóval az AutoVistát is ismerem. Nekem amúgy nem volt bajom azzal, hogy képeket nem lehetett készíteni. Számomra inkább az a fontos, hogy az autókat közelről meg lehessen csodálni, minden részletével együtt. Nem szoktam lementeni autós képeket a PS-re. A Ps4-en meg már amúgy is van a shareplay, amivel tudsz screenshotokat készíteni és a konzolra menteni. Szóval nálam ez a fotózhatóság nem számít akkora dolognak. A lényeg, hogy jól kidolgozott autókat lehessen nézegetni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 06. 21. 08:01

Egy screenshot azért nem olyan, mint egy jól beállított kép. A GT-ben lehet állítani a zársebességet, éleséget, fényeket stb.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 21. 11:53

Az biztosan nagyon menő akkor. Na mindegy, nem tudom már pontosan, hogy mikor jön ki a játék, de valamikor szeretném beszerezni! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 06. 21. 19:49

Elvileg idén jön ki, de még nincs pontos dátum.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 22. 16:10

Értem. Köszi. A legjobb az lenne, ha mondjuk Karácsonyra jönne ki, mert akkor van a szülinapom is, így talán még a combosabb gyűjtői változatát is meg tudnám venni egy kis karácsonyi ajándékpénzből. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 28. 15:33

Időközben utána néztem, és a játék hivatalos magyar oldala szerint idén ősszel fog megjelenni a játék, ezen belül pontos dátum még nincs. Itt is van: http://www.gran-turismo.com/hu/products/gtsport/
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 07. 14. 07:41

Október 17-én jön a GT Sport.

Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 07. 21. 23:12

Rockstar69 írta:Október 17-én jön a GT Sport.

Köszi szépen! :) Így legalább már biztosan tudom a megjelenési dátumot. :D Mondjuk nálunk ahogy láttam, még egyet kell majd aludni, mert nem 17-én, hanem 18-án jön majd ki hivatalosan Európa-szerte a játék. :) Mindenesetre nagyon várom, előbb-utóbb tuti vétel lesz! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 12. 13. 10:51

Hmm, gondolkozok a beszerzésén. Nagy élmény lenne új generáción is kipróbálni a Gran Turismo-t. Évek óta még az ötössel játszottam, (ahogyan ezt a topic elején is igazán hatásosan hangoztattam.) biztosan tetszene a GT sport is. Meg mellette egy kormány szett, és egy Ps4 Pro is akár, a plusz hatás kedvéért. :P
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 12. 13. 21:58

Pár hete 10k körül volt elég sok helyen. Érdemes lett volna akkor beszerezni. Bár nem tudom "Romániában" voltak e ilyen lehetőségek.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 12. 16. 13:52

Én kipróbáltam a GT Sport nyílt bétáját. Nagyon tetszett a játék, tényleg remek élményt nyújt, szép is, jó is, és tényleg fejlődött valamennyit az elődhöz képest, de én még így is azt mondom, hogy inkább egy komoly leárazás esetén lenne érdemes beruházni rá. Félre ne értsen senki, nagyon jó játék, de mivel már annyi autóverseny-szimulátor van szinte minden platformon, így azért nem nyújt annyira különleges és egyedülálló élményt, mint amikor anno a legelső része megjelent. Persze ha egy PS4 Pro-n és egy 4k képes TV-n, egy menő kormányszettel csapatja az ember, akkor nyilván leesik minden gamer álla, de ha valaki marad a klasszikusabb, régiesebb technikai megoldásoknál és normál TV-n, régi PS4-en és standard kontrollerrel esik neki a játéknak, az azért nem biztos, hogy akkora hátast fog dobni annak ellenére, hogy a játék így is nagyon jó.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 06. 17. 23:04

Na, végül megjött az a "komolyabb leárazás", amiről korábban beszéltem, ugyanis két hete potom hatezer forintért sikerült megvennem egy leárazás keretén belül az amúgy 20k-ért vesztegetett GT Sport játékot, ma pedig szintén leárazva megvettem hozzá a legolcsóbb kormányszettet, a Thrustmaster T80-at, csak hogy végre megadjam én is a módját a jó autósjátéknak. Összességében nagyon meg vagyok elégedve mind a játékkal, mind a kormánnyal. Ahogy a bétában már tapasztaltam, a játék gyönyörűen néz ki, élethű és jó is. Sok autó és relatíve sok (de legalábbis mindenképp kielégítő mennyiségű) pálya van benne. Minden elég szép és részletgazdag, ami viszont lebuktatja a játék két nagy technikai bakiját, melyből az egyik az, hogy nincs dinamikusan változó időjárás, se eső, illetve az autóknak nincs törésmodellje, ami azért egy olyan játéktól, amely a "valódi versenyszimulátor"-ként tartja magát a köztudatban szerintem elég luxus. Igen, talán szőrszálhasogató vagyok, de úgy gondolom, hogy ez 2018-ban (meg igazából 2017-ben is, amikor a játék megjelent) már alapelvárásnak kellene lennie, főleg úgy, hogy a Microsoft oldalán a legnagyobb konkurencia, vagyis a Forza sorozat már az előző generációban is bírt törésmodellel, és a jelenlegi generációban pedig mind a Motorsport, mind pedig a Horizon sorozatban van dinamikusan változó időjárás, amihez azért a GT Sportnak illett volna felnőni. Értem én, hogy szép a játék, és hogy ez elég sok pénz meg időt elvesz, valamint az (sok egyéb más dologgal együtt) dicséretes, hogy megint mennyi autót raktak a játékba meg mennyi tartalom van benne, de azért erre igazán odafigyelhettek volna a fejlesztők. Persze ez csak két észrevehető negatívum a sok-sok pozitívum tengerében. Például észrevettem, hogy a kocsik hangjai sokkal jobbak és élethűbbek, mint a GT 5-ben volt, ami elég nagy pirospont. Valamint a zenei felhozatalra sem lehet túl sok panasz - ugyan egy Forza Horizon dallamfelhozatalával még nem szállhat ringbe, de egy Motorsport Forzát bármikor lenyom, a korábbi GT-s zenei felhozatalhoz képest pedig egyenesen forradalminak mondható az újítás. Szóval a hangok minden tekintetben jobbak. A játék folyamatosan frissül, újabb autók érkeznek ingyen, ami megintcsak jó. A játék során a rendszer folyamatosan jutalmaz minket, rengeteg a kioldható tartalom, és az is tetszik, hogy azért a kreditekért rendesen meg kell szenvedni, sok versenyt kell lenyomni és lehetőleg megnyerni, mivel a komolyabb autók elég drágák, ami viszont azért is jó, mert így sokkal tovább játszik vele az ember, mintha mindent könnyedén és gyorsan fel lehetne oldani. Vannak apróbb frissítések, eventek, van kvázi autóssuli, gyakorlórész sok teljesíthető feladattal, extrával, változtatható hátterekkel meg fotómóddal, irányjelzővel, ablaktörlővel (bár tudnám, hogy eső nélkül minek kellett...) satöbbivel, ami megint-megint jó dolog. Összességében tehát elmondhatom, hogy a GT Sport egy rendkívül élvezhető autósjáték lett, ahhoz azonban továbbra is tartom magam, hogy annál nem ér meg sokkal többet, mint amennyiért én vettem akciósan, de az teljesen biztos, hogy 20k-t részegen sem adtam volna érte. Nem azért, mert rossz játék lenne, de annyira nem tud semmi komolyabb újdonságot felmutatni, hogy az ember szíve fájna, ha többet kellene kiadni érte. Viszont 6k-t röhögve megér, mert az időjárásváltozást és a törésmodell totális hiányát leszámítva kiváló játék lett a GT Sport, melynél először éreztem/érzem úgy, hogy ténylegesen beéri a Forza-t. Viszont ahhoz, hogy ténylegesen mellé lehessen tenni, vagy akár elé lehessen sorolni, ahhoz a következő részre már kötelező egy törésmodell és egy dinamikus időjárásváltozás implementálása esővel meg egyéb játékmenetet/vezetést befolyásoló tényezővel, mert ezekben sajnos még nagyon elmaradott a játék, pedig egy Forza erősségű konkurenciával szemben ezt már nem lenne szabad megengedni. Azonban ezzel együtt is egy fantasztikus és gyönyörű játékot alkottak, amelyet kormánnyal a legélvezetesebb vezetni.

És ha már kormány, akkor elmondom, hogy a legolcsóbb Sony kormány, a Thrustmaster T80 sem annyira olcsó, viszont ezzel együtt szerencsére nagyon jó minőségű. Nagyszerű élmény használni, főleg a GT Sporttal. A funkciógomboknak, valamint a szabad gombelrendezési beállításnak (ami mondjuk sajnos nem mindegyik játékban van ennyire szabadon megcsinálva, mint mondjuk a GT Sportban) köszönhetően mozgássérültként is remek és könnyedén testreszabható vezetési élményt nyújt. Egyszerű felszerelni/leszerelni, a tárolása nem jelent gondot, az USB kábele elég hosszú ahhoz, hogy ne centiméterekre kelljen nézni a tévét játék közben, szóval összességében nálam jelesre vizsgázott a kormányszett. Ráadásul a GT Sporttal tényleg egy külön élményt nyújt, egyszer mindenképp érdemes kipróbálni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 07. 03. 20:48

Dinamikusan változó időjárás és napszak már a GT5-ben is volt, sokkal részletesebb, mint a Forzában. Most nem volt rá errőforrás, ezt mondták is a fejlesztők. Ez a játék meg egy igazi vezetési szimulátor, ahogy te is írtad, ezért nincs benne törésmodell. Az ilyen parasztvakítások helyett olyan dolgokra használják, ki az erőforrásokat, amik a realisztikusságot fokozzák. Egyébként nem tudom te mibe vagy, de inkább a Forzának kéne felnőni a Gran Turismo-hoz. A Forza csak egy árkádos verseny játék, amit amiatt hozott létre a Microsoft, mert a PS-en a GT volt a legeladottabb exkluzív.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Gran Turismo széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 07. 04. 16:00

Hát lehet nézőpont kérdése, de én nem nevezném parasztvakításnak a törésmodellt. Szerintem egy autósjátékba igenis kell, mivel a valódi szimulációs élményhez nálam az is hozzátartozik, hogy ha nekimegyek valaminek és összetörik a kocsim, például mondjuk bereped a szélvédőm, az hatással van a vezetésemre, kvázi egy másik vezetési stílust kell kitaláljak ahhoz, hogy egyáltalán versenyben maradjak. De ízlések és pofonok, mindenesetre érdekesnek találom, hogy a törésmodellt te nem tartod fontosnak és nem látod be, hogy a vezetéshez/versenyzéshez az is hozzátartozik, nemcsak a többi részlet. Mindenesetre szerintem az azért elég fura kijelentés, hogy azért nincs benne törésmodell, mert valódi vezetési szimulátor. :lol:
A Forzának miért kéne felnőni a GT-hez? Oké, hogy a GT volt előbb és azt másolta a Microsoft, valamint az is igaz, hogy kezdetben arcade-os vezetési stílusa volt, de a Motorsport 4 óta egyáltalán nem az, hanem ez is szimulátor, efelől biztosíthatlak. A Horizonnál aláírom, hogy arcade-osabb mint amennyire kellene, lehetett volna sokkal realisztikusabb, mint a Motorsport részek meg a GT játékok, ellenben a hangulatával szerintem bármilyen autós játékot megver annak ellenére, hogy az valóban nem nevezhető szimulátornak.
Egyébként nem tudom miért vagy annyira oda, mert többnyire dicsértem a GT Sportot, nem degradáltam le vagy ilyesmi. Ellenben nálad azt érzem, hogy puszta PS fanboyságból szidod a Forza-t meg azért, mert ki se próbáltad. Én azért érzem magam korrektnek, mert mindkét játékot kipróbáltam, több részét is (GT: 5+Sport, Forza: Motorsport 4+5, Horizon 1-2), szóval nem úgy fikázom egyiket se, hogy nem próbáltam ki csak az egyik sorozatot. Tudom, miről beszélek, személyes tapasztalatok alapján írtam le ezeket a véleményeket. Egyébként azt is elismertem, hogy a GT Sportba sokkal több részlet van, mint egy Forza-ba, mivel ott nincs index+ablaktörlés, stb. Hidd el, ha kipróbálnád valamelyik újabb Forza Motorsportot, nem mondanád annyira szarnak.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése