Mortal Kombat sorozat

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 03. 16. 19:22

Menők az új karakterek. Majd valamikor beszerzek egy Mortal Kombat XL-t is.
Habár szerintem ezalatt az Alien alatt, egy Baraka-t akartak behozni a játékba, na meg ott van Triborg. Nos, Cyrax meg Sektor egy az egyben ugyanaz mint az MK9-ben. :P
Na meg Cyber Sub Zero is :ninja:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 03. 17. 23:18

Igen, nekem is az a bajom az új karakterekkel, hogy igazából nem újak, csak a régi karaktereket keverték össze. A legnagyobb csalódás egyértelműen Triborg, szinte semmi újat nem hozott, csak visszahozott három régi karaktert. Ez persze nem akkora baj, mert nem árt a retró sem, de jobb lett volna az újítás. Az Alien meg nem olyan rossz, de nem is lett olyan nagyon jó. Az új karakterek közül talán Leatherface az, aki ténylegesen újat mutat.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 03. 23. 15:37

Triborg igazából szerintem egész jó lett. Ha belegondolsz, az összes karakter ami benne volt a 9-esben is, a tizesben is ugyanolyan.
Vegyük csak Sub-Zero-t. Minden régi kombója megvan. Csak kicsit meg van fűszerezve ezzel-azzal. Az x-ray-e meg a fatality-e van csak megváltoztatva. De például az X-ray is majdnem ugyanaz. Csak itt most nem lefejeli az ellenfelet hanem szemen szúrja egy jég.. Mittudomén.. Heggyel.
Én még mindig várok egy Kombat Pack-et amiben retro karakterek vannak. Én egy Nightwolf-al és egy Noob-al nagyon meg volnék elégedve. Esetleg egy Kabal.
Na meg az új karakterekről összefoglalva annyit, hogy Bo Rai' Cho a legalja. Menő karakter meg minden de mégis mindenki utálja, számomra olyan semleges. Nem értem, hogy lehetett Bo Rai' Cho Liu Kang mestere :roll:
Alienben menő, hogy minden karakterrel van egy olyan brutality-e, hogy egy 'facehugger'-t dob az arcára, amitől egyértelműen meghal, majd egy kisbaba mászik ki belőle. Ez igen, de még hozzátették, hogy például ha Johnny-t öljük meg így akkor a kicsi Xenomorph-on lesz egy napszemüveg :lol: vagy hogyha Jason-t akkor egy hokimaszk.
Triborg-ot birom a retrozás miatt, csak a robot Smoke-ot nem értem, hisz a 9-esben mégiscsak Sindel tekerte ki a nyakát Smoke-nak meg a bajtársainak.
Leatherface meg sem rossz, sem jó számomra. :P
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 03. 23. 21:54

Mindenkinek más a jó és a kevésbé jó. Persze mint mondtam, nincs gond a régi karakterekkel, csak valahogy mégis az az ember érzése egy idő után, hogy ugyanazt csinálja csak szebb grafikával. Ezért is örültem anno az új karaktereknek, mint D'Vorah, Erron Black, Ferra/Torr, Cassie Cage meg Kotal Kahn, mert igazi újdonságokat hoztak a játékba a régi karakterek mellé, akik ahogy mondtad, egy-két kombó meg X-Ray/Fatality újításon kívül kb ugyanolyanok maradtak, mint az előző részekben. Szóval én annyira nem örülnék további visszatérő karaktereknek, inkább erőltessék meg az agytekervényeiket és találjanak ki új harcosokat. Nincs semmi bajom az olyan öreg rókákkal, mint Noob vagy Nightwolf, de az a baj, hogy őket már jó néhányszor láttuk és azért fölösleges lenne őket a X-be is belerakni, hogy a többi régi karakterhez hasonlóan csak apró újításaik legyenek. Persze ügyelni kell arra, hogy a Mortal Kombat Mortal Kombat maradjon, én sem azt akarom kihozni ebből, hogy csak és kizárólag új karakterek legyenek és a régieket felejtsék el, de a következő Mortal játéknál számomra már kevés lesz az, hogy 4-5 új karaktert bedobnak a sütőbe a többi régi mellé. Az új részben legalább a karakterek felének ténylegesen újnak kéne lennie, mert ha csak a régi karakterekre koncentrálnak, akkor egy idő után unalmassá válik a játék. Persze ez a Mortal X-et nem fenyegeti, de ha majd xy év múlva jön még néhány folytatás és addigra nem találnak ki új szereplőket, akkor már tényleg a monotonság fogja átvenni az élvezet helyét a jövőbeli epizódokban.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 03. 24. 22:12

Ma retróztam kicsit az MK9-el. :D egy kis practice után nekiugortam egy Hard toronynak (ez esetben Laddernek.) Természetesen Noob-al. Az igaz, hogy mindenkit megvertem,de még most se értem ezeket a gumiujjú gamert akik mind a 2719021 kombót könnyedén lenyomják egymás után, levegővétel és pillantás nélkül..
Amugy nekem Erron Black lett a kedvencem az X-ben. Kiváncsi leszek mit tudok majd kihozni belőle, hisz mindenki azt mondja, hogy neki vannak a legbonyolúltabb kombói. De Ő a leg-badass-ebb karakter is a játékban. :cool:
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 03. 26. 18:47

Én ezen csak most gondolkodtam el, de MKX-ben a "Here's Johnny" kivégzésnél, az áldozatnak hol a gerincoszlopa? :o
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 03. 28. 15:58

Valószínűleg átüti és szétfeszíti a gerincoszlop csigolyáit is a hát többi részével együtt. De ezt inkább attól a NetherRealmes fejlesztőtől kérdezd, aki kitalálta Johnny Cage "Here's Johnny!" kivégzését és a hozzá tartozó animációkat. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 03. 28. 22:00

Hát igen.. :D
Na meg furcsa Triborg-nak a felépitése. Legalábbis ha Ő fémből van akkor miért vannak belső szervei? :lol:
Ha meg Predatoron maszk van, akkor Alien hogy tud olyan kicsi aranyos 'arcölelőket' dobni rá? :D
Bo Rai' Cho miért kövér, hogyha Ő csak egy alkoholista?
Van még sok ilyen csodás kérdésem.. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 03. 28. 22:39

1. Triborg felépítésében nem olyan meglepő, hogy vannak belső szervei. Ha visszaemlékszel a Mortal Kombat 9-re, az ottani robot karaktereknek (Cyrax, Sektor és Cyber Sub-Zero) is ugyanúgy voltak belső szervei, ráadásul Cyraxnek és Sektornak emberi alakjai is voltak a sztoriban, amikkel Ladderekben is lehetett játszani. Plusz ott van Smoke, aki meg alapból húsvér ember (na jó, ez nem teljesen igaz, mert egészen pontosan hamuharcos volt, de ebbe most ne menjünk bele...), szóval már csak emiatt sem meglepő, hogy Triborgnak vannak belső szervei. Meg ugye az X-Ray mozdulatok miatt muszáj, hogy legyenek belső szervei akár robot és fémből van, akár nem.

2. Tök mindegy, hogy Predatoron maszk van... ez egy játék... ennyi erővel Alien például Triborg arcába sem tudna ilyen belepetéző-ölelő szarokat dobni. Nyilván nem a realitásra mennek rá elsősorban egy ilyen típusú játéknál, ezért nem számít, hogy ki az akin maszk van, vagy ki az, akinek fémből van a feje.

3. Bo Rai' Cho-val kapcsolatban meg csak annyit, hogy nem tudom, hogy mennyire vagy otthon biológiában, de a túl sok alkohol/alkoholos ital előbb-utóbb tönkreteszi a májat, ami kihat az egész szervezetre, ergo felborul az egész szervezet működése és az alkoholos, májromboló italok ugyanúgy képesek elhízást okozni, mint az egészségtelen táplálkozás. Nem véletlenül találták ki a "sörhas" vagy "hordóhas" kifejezéseket, mert a sok részeg kocsmatöltelék a sok egészségtelen alkoholos pia hatására hízik el olyan szinten, mint ahogy Bo Rai' Cho is.

Várom a sok ezekhez hasonló csodás kérdésedet, mert azokra is nagy valószínűséggel találok racionális magyarázatot! :D :P
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 03. 28. 23:34

Ja, mondjuk az egészre tudtam a választ, csak ezek ilyen fárasztó kérdések.. :D
Van még..
1. A Takeda chapterben amikor a Dream team harcol Ermac, Reptile, Erron Black meg a többi ellen, akkor van egy olyan bejátszás, hogy Erron Black, a két fegyverével célozva FUT TAKEDA FELÉ, DE NEM LŐ. Csak fut. ( videóban 11:20-nál https://m.youtube.com/watch?v=OzvB7THi4tI) De miért?!
2. Miért nincs semmi következménye annak, hogyha elbaszunk egy Click time event-et sztori módban?
3. Hogyha Ferra (Ferra/ Torr) az lány, akkor Torr is nő? Legalábbis, Ferra egy gyermek, és amikor felnő olyan lesz mint Torr, és neki is lesz egy kis majom a hátán.
4. Kenshinek ha amugy "sincs szeme" akkor miért hord szemkötőt?
5 Kotal Kahn-nak mi a fsz van az orrában?
6. Kung Jin-nek az egyik Fatality-ében amikor felrúgja az ellenfél fejét a levegőbe, és 3 nyílat lő bele, akkor az majd hogyan tud ugy "visszafele" megállni? ( 1:20 https://m.youtube.com/watch?v=i92ImNFgRmw )
7. Kung Lao hogy nem vágja meg soha a kezét a kalapjával?
8. Amikor Milenaa kap D'Vorah-tól egy utolsó csókot, akkor Milenaa miért nem rágta le D'Vorah fejét?
9. Milyen lehet egy Milenaa Blowjob?

Most hirtelen ennyi. Sok sikert. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 03. 29. 00:02

1. Fogalmam sincs, nem játszottam a játék sztorimódjával. Valószínűleg azért, mert Erron Black egy kurvamenő gyerek.
2. Mert a QTE-k csupán látványelemek, arra szolgálnak, hogy változatosságot vigyenek a játékba. Ha elcseszel egy QTE-t, az ugyanolyan, mintha elcseszed az egyik harcot. Annak sincs semmi következménye a történet szempontjából, mert nyomsz rá egy restartot és folytatódik minden az adott checkpointtól.
3. Ferra valóban lány, Torr viszont nem. Valószínűleg azért lesz Ferra felnőtt korában ugyanolyan, mint Torr, mert ugyanahhoz a fajhoz tartoznak. Azt meg nem tudom, miért lesz neki is egy kis ugribugri vakarék a hátán, valszeg az is azért van, mert az ő fajuknak ez a szimbiózisos hadviselés is egy bevett tulajdonságforma. A kisebb egyed segíti a nagyobbat, amíg meg nem nő, aztán őt is segíti a harcban egy fiatal és így megy egy körforgás.
4. Kenshinek van szeme, csak vak. Attól még, mert valaki nem lát, nem azt jelenti, hogy nincs szeme és emlékeim szerint Kenshinek van szeme, csak a vakokra jellemzően szinte már láthatatlanul világos színű a szemgolyója. Szemkötőt meg azért hord, hogy a többiekkel alkalomadtán tudjon bújócskázni. :ninja:
5. Gondolom nem az általad megnevezett férfi nemi szerv, hanem valami napistenes rituális baromságához használt piercing-szerű díszítőelem.
6. Úgy, hogy Kung Jin akkora menő gigolo gyerek, hogy meghazudtolja Newton összes gravitációval kapcsolatos mozgástörvényét és a Jedi Erőt felhasználva mindig képes úgy eltalálni az ellenfél fejét, hogy úgy essen vissza a földre.
7. Mert jól bánik az éles tárgyakkal.
8. Mert jól esett neki a jó éjt puszi.
9. Kurvára fájdalmas, és felér egy plasztikai műtéttel.

Remélem ismételten a segítségedre lehettem! :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése