Mortal Kombat sorozat

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
domikax1
Puding
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2014. 07. 03. 08:47
Tartózkodási hely: somogy

Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: domikax1 » 2015. 01. 31. 09:22

Ide írhattok a mortal kombat-ról

Én most arra lennék kíváncsi, nektek melyik a kedvenc karakteretek?

nekem liu kang :)
Nee bassz lovat a garázsbann!!!!

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 01. 31. 09:33

Sub-Zero. Őt ismerem név szerint egyedül.
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 01. 31. 19:05

Én idáig csak a Mortal Kombat Shaolin Monks-al játszottam, abból a kedvenc karakterem, az a zöld ruhás kerek kalapos csávó. :ninja:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 03. 02. 20:01

Mint látom, az előttem hozzászólók nem rendelkeznek túl sok tapasztalattal a Mortal Kombat szériával kapcsolatban, én viszont örülök az új témának, ugyanis az egyik kedvenc verekedős játékomról van szó. Eddig két MK játékkal játszottam, először a 2008-as Activision-féle Mortal Kombat vs. DC Universe-zel, majd a 2011-es Mortal Kombat 9-cel. Az MK vs. DC egy elég reklámozott bunyós játék volt a maga idejében, így furdalt a kíváncsiság, hogy vajon milyen lehet. Be is szereztem, játszottam is vele, és összességében azt kell mondjam, hogy bár nem volt rossz, ha ez az ember első MK játéka, akkor nem garantált, hogy a sorozat rajongója lesz és az MK ott lesz a Top 5 bunyós játékai között. El lehet vele szórakozni, nem erről van szó, de a játéknak vannak nagyon gyenge szegmensei. Ilyenek például a Fatality-k és a DC karakterek Heroic Brutality-i. Ugyanis ezek elég unalmasak voltak és egyáltalán nem voltak olyan brutálisak, mint amilyennek lenniük kellett volna. Oké, értem én, hogy ez csak egy PEGI 16+-os játék, ilyen besorolással pedig nem engedhették volna meg a fejlesztők azt a brutalitást, amelyet a NetherRealm Studios hozott ki a Mortal Kombat 9-ből, de némely Fatality/Heroic Brutality már annyira átment a saját maga paródiájába, hogy az már nevetséges volt és felvetette a kérdést, kell-e bármilyen kivégzés egy 16+-os játéknál. Ettől függetlenül az alapkoncepció meglehetősen ütős volt, és a sztorit is egészen jól eltalálták. Persze nem kell GTA méretű sztoriban gondolkodni, hisz az MK csak egy verekedős játék, ennek ellenére azonban leköti az embert a sztorija. A szemléltetés kedvéért, az MK vs. DC sztorija a következő volt: Van két külön világ, az egyik a DC-s szuperhősök és gonosztevők világa, a másik pedig a Mortal Kombat karaktereinek világa. A két világ nem tud egymás létezéséről, mígnem egy megmagyarázhatatlan erő jelenik meg, amely itt-ott kapukat nyit a két világ között, és a szereplők megismerik a másik világot és egymást. Az erő (aminek egyébként Rage a neve) a találkozások pillanatában azonban eluralkodik valamelyik szereplőn, akinek sárgán kezd izzani a szeme, és rátámad a többiekre. A két univerzum vezetői (Raiden az MK univerzumban és Superman a DC univerzumban) megpróbálják megfejteni a Rage mivoltát, miközben megpróbálják lecsillapítani a többi harcost, hogy azok ne harcoljanak a másik univerzumból érkezők ellen, mert az egymás iránt érzett gyűlöletük okozza és erősíti a Rage-t. Azonban mindkét univerzumban vannak gonosztevők és köpönyegforgatók (elég csak megemlíteni DC oldalról Lex Luthort vagy Jokert, vagy az MK oldalról Shang Tsungot és Quan Chi-t), akik a saját céljaik elérése érdekében fel akarják használni a Rage-t, de vannak olyanok is, akiket egyszerűen jobban leköt saját személyes harcuk (ilyenek pl.: Scorpion és Sub Zero), minthogy összefogjanak a Rage terjedése ellen. Ennek következményeként a Rage egyre hatalmasabb lesz, és az univerzumok két legrettegettebb gonosztevőiből (DC: Darkseid, MK: Shao Kahn) egy "szupergonoszt", Dark Kahn-t hozza létre, akinek a célja, hogy elpusztítsa mindkét univerzumot. A két vezér összeszedi harcosait és elindul, hogy megállítsák Dark Kahn-t, mielőtt az kitör a saját univerzumából és elpusztítja a két univerzumot, azonban a Rage segítségével Dark Kahn egymás ellen uszítja az MK és DC harcosait, akik kiütik egymást, és csak Raiden és Superman tudja kontrollálni elméjét a Rage-dzsel szemben. Végül legyőzik a Rage-t és közösen elpusztítják Dark Kahn-t, majd egyik pillanatról a másikra társaikkal együtt visszatérnek saját univerzumaikba.
Összességében azért nem egy rossz sztori, főleg úgy, hogy külön-külön lehet végigtolni mind MK, mind DC szemszögből az eseményeket. Ezen kívül (mint minden MK játékban) van egy Arcade bunyós mód a játékban, ahol tíz harcost kell legyőznünk, a tizedik pedig Dark Kahn, akinek a legyőzése után egy videóban információt kapunk arról, hogy Dark Kahn legyőzése után mi lesz a sorsa az adott karakternek. A harcok közben keresztülszaladhatunk ellenfeleinkkel falakon, vagy ledobhatjuk őket a pálya egyik részéről és utánuk ugorva üthetjük-rúghatjuk őket a földbe csapódásig, ezzel nagy sebzéseket okozva nekik. Ezenkívül van egy hely, ahol megtekinthetjük az összes karakter modelljét, a sérülési animációikkal együtt. Bár ezek után elsőre nem tűnhet rossz játéknak a Mortal Kombat vs. DC Universe, az Activision Mortal játéka mégis eltörpül amellett, amit a NetherRealm Studios alkotott 2011-ben. Ugyanis a 2011-es Mortal Kombat szebb, keményebb, durvább, brutálisabb, változatosabb és tartalmasabb, mint elődje. A sztorija ugyan egyszerűnek tűnhet, mégis nagyszerű: Raiden és a többi Mortal karakter boldogan élnek, éppen egy Mortak Kombat tornát rendeznek, aminek a győztese lesz a föld következő védelmezője, amikor Raiden bűvös amulettje megreped, őt magát pedig furcsa látomások gyötrik. Ezt az okozza, hogy Raiden üzeneteket küld jövőbeli önmagától a múltba, ami bajt jósol, mert a jövőben Shao Kahn kiszabadul és megöli Raiden-t és társait, valamint elfoglalja a földet. Raiden ebből a múltban először csak egy kis részletet lát, ám a sztori előrehaladtával egyre több szörnyűségre derül fény. Végül Raiden összezavarodik, a társai (a többi harcos) vagy meghalnak, vagy ellene fordulnak, Shao Kahn azonban annak ellenére is kiszabadul, hogy Raiden segítséget kér az Ősistenektől. Shao Kahn majdnem megöli Raiden-t, azonban az Ősistenek az utolsó pillanatban a segítségére sietnek és átadják erőiket Raidennek, aki legyőzi Shao Kahn-t. Összességében szerintem ez egy jó sztori egy bunyós játékhoz képest. A játék grafikája egyébként egész jó, maga a játékmenet meg változatos. A harc végi Fatality-k nagyon véresek és brutálisak, valamint a szintén elég durva X-Ray mozdulatok is sokat adnak hozzá az élményhez. Van a játékban egy kihívástorony, ami 300 különböző kihívást tartalmaz, aminek a teljesítése nagyon nehéz. Ezenkívül vannak külön ügyességi játékok is, amelyekben próbára tehetjük magunkat. Ehhez még hozzájön a multi, ahol jól elgyepálnak a profik. :D
Összességében a Mortal Kombat egy jó sorozat, bár igazán a NetherRealm tudott egy fölöttébb élvezhető, klasszis játékot csinálni belőle, ami nálam a legjobb bunyós játék a mai napig. Örülök, hogy a következő részt is ők készítik és már nagyon várom. Remélem, hogy kellő figyelemmel és odaadással készítik majd a prevgen verzióját is a játéknak attól függetlenül, hogy ezt a részt inkább már a mostani konzolokra szánják.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kabal
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. 02. 21. 17:11

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Kabal » 2015. 03. 03. 00:37

Kabal a kedvenc, de szinte mindegyiket szeretem, kivéve a nagyokat Goro stb.
A kedvenc részem a Mortal 3

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 03. 03. 16:02

Kabal-t én is szeretem (főleg abban a durva sztori módos jelenetben, amikor a Föld inváziójakor Kintaro megperzseli és utána Kano-nál tér magához), bár nem a kedvenc karakterem. Gororól meg Kintaroról nem tudok sokat nyilatkozni, mivel az MK9-ben nem lehet őket irányítani, csak PC-n modok segítségével. Karakterek közül pedig én is úgy vagyok vele, hogy szinte mindegyikkel szeretek játszani. Ha nagyon kéne mondanom valakit, akkor Scorpion és Sub-Zero után Ermac a favorit, elég durva, könnyen bevihető, látványos és hatásos mozdulatai miatt. Raiden-t is nagyon csípem, Quan Chi is jól harcol... az egyedüli, aki nem tetszik igazán, az Shang Tsung. Bár a Fatalityjei elég durvák, a tűzgolyódobáláson meg a pár másodpercig tartó alakváltáson kívül nincs túl sok komoly mozdulata. A kedvenc Mortal játékom egyértelműen a Mortal Kombat 9 (vagy Mortal Kombat 2011, kinek mi a szimpatikusabb megnevezés), bár ismételten hozzá kell tennem, hogy a régi részekkel nem volt dolgom, így a 3-ról, az Armageddon-ról meg a többiről sem tudok nyilatkozni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kabal
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2015. 02. 21. 17:11

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Kabal » 2015. 03. 03. 16:40

Nekem a kedven részem a 3. De szerettem a két elsőt is. Végül is az első három a favoritom. És az a három a legjobb rész. Nem véletlen, a játékfejlesztő cég a "ludas"

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 05. 03. 07:10

Huu nekem a Mortal Kombat X nagyon megtetszett. Majd valahogy be kell szereznem. Kedvenc karakterem Sub Zero, Scorpion, Johnny Cage meg Raiden is bejön :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 20. 21:25

Tegnap kipróbáltam a Mortal Kombat X-et PS4-en. Nagyon király volt! A grafika rengeteget fejlődött az előző generációs részhez képest, minden eddiginél részletesebben lettek kidolgozva a karakterek és a pályák, és a (játék alatt) stabil 60 fps is rátett egy lapáttal az amúgy is pörgős játékmenetre. Az egyetlen furcsaság a sztorimódban volt, ugyanis ott az átvezetővideók ha grafikailag nem is néznek ki sokkal rosszabbul, mint maga a gameplay, az fps-szám bizony láthatóan leesik (pontosan természetesen nem tudom megállapítani, mennyivel, de azt szabad szemmel látható, hogy lassabban fut, mint a tényleges játék). Szóval nagyon tetszik az MKX, ami 80%-ban maradt a régi, bevált MK9-es receptnél, és ezt az Injustice-ban bemutatkozott interaktív pályaelemekkel kiegészítve egy fantasztikus élményt nyújt. Remélem, a sok halasztás és tologatás ellenére az előző generációs verzió is készül, és a látványt leszámítva lesz olyan jó, mint a mostani konzolokon és PC-n futó "nagytestvér".
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 06. 21. 10:11

Mert nem jött még ki? Gonzales szerint 19-én ki kellet volna adniuk prev-genre. :S
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 21. 15:13

Arminho írta:Mert nem jött még ki? Gonzales szerint 19-én ki kellet volna adniuk prev-genre. :S
Igen, valóban a június 19-e volt az eredeti dátum, de többször eltolták. Eleinte még csak úgy volt, hogy egy-két hetet késik csupán, ám a legutóbbi pletykák szerint egészen augusztus végéig tolták el a prevgen verzió megjelenését.


Szerk.: Most néztem meg a KonzolokSzervize.hu-n, és ott szeptember 15-e van feltüntetve prevgenes megjelenési dátumként. Ha hihetünk a KonzolokSzervizének, akkor sajnos a nyáron mi prevgenesek már nem kapjuk kézhez az új Mortal-t. :( -.- Bár ennek lehetnek előnyei is, például ha ilyen sokáig készítik, akkor csak nem az igénytelen prevgenes portok táborát fogja erősíteni az MKX. Meg pont sulikezdésre jön ki, így mindenki levezethetné a sulis feszültségeit néhány Fatality meg Brutality segítségével. :D ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 06. 21. 21:07

Én olyat is hallottam, hogy csak dec. 31-én jön ki. Nem biztosak ezek a dátumok... :S
Well look who's back

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 22. 17:18

Arminho írta:Én olyat is hallottam, hogy csak dec. 31-én jön ki. Nem biztosak ezek a dátumok... :S
Valóban össze-vissza mondogatnak mindent. Tegnap óta több helyen is utánanéztem, majdnem mindegyik helyen más dátum van. :S :shock: -.- Remélem, hogy ennek a sok "dátumozgatásnak" nem az lesz a vége, hogy egy szomorú bejelentésben közlik, hogy bocsi, de minden erőfeszítésünk ellenére nem tudtunk volna normális prevgen portot készíteni, ezért mégsem jön a játék a régi konzolokra. Legalább valami videót mutatnának PS3-mon/X360-on, hogy lássuk, hogy valóban készül a játék és sacc/kb hogyan fog kinézni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 06. 22. 18:36

Majd kijön az Agent után :D
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Mortal Kombat sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 06. 23. 09:41

VoorstedelijkeViking írta:Majd kijön az Agent után :D
:D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése