Until Dawn

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Until Dawn

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 02. 19:19

Itt lehet tárgyalni az újonnan megjelent Ps Exklúziv Horroros "Film" játékról az Until Dawn-ról! :D Nekem nagyon tetszik. Majd lehet valamikor Ps4-re beszerezem majd. :) Habár eddig csak videókat láttam róla, de attól még felkeltette az érdeklődésem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gonzales 2017. 07. 11. 16:00-kor.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 09. 02. 20:09

Ez az a horroros játék, ami nemrég jelent meg és egy szerencsétlen nővel kell menekülni egy mániákus maszkos gyilkos ellen a nő saját otthonában? Legalábbis én egy-két hónapja egy ilyen videót láttam róla. Na mindegy is, mivel PS exkluzív, ezért nem igazán érint, bár a grafikája valóban filmszerűen meseszép. Biztos nagyon jó lehet a maga horroros-menekülős műfajában, de én sosem voltam oda a horrorjátékokért. Már a horror-akciójátékok közül is válogatok, igaz ott azért van egy-kettő, ami elmegy, de összességében sosem voltam oda ezekért a filmekért/játékokért.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 02. 22:00

Majdnem, csak itt már mindig mással vagy és nem a saját házatokban bujócskáztok egy Mániákus gyilkos elől :D. Arról szól, hogy egyszer egy csapat tini elment egy kis kiruccanásra a hegyekbe. (Ahol egy sorozat gyilkos olálkodik)És egyszer egyiköjüket (Hannah-t) nagyon megbántották, az kifutott a havas erdőbe, és a testvére (Beth) utánna szaladt. A prológus ugy végződik, hogy a gyilkos üldözni kezdi a két lányt, akik végül leesnek a hegyről ezzel szőrnyet hallva. Továbbá márcsak annyiból áll a sztori, (legalábbis amennyit láttam belőle) hogy egy év múlva visszamennek ugyan arra a helyre kicsi megemlékezés miatt és végül a Gyilkos (aki mellesleg egy Jason hasonmás, csak a Machete mellé megfejeltek egy lángszorót is) egyesével levadászi őket. A szotri tele van érzelmekkel, meg választásokkal. Mindig 2 út áll előtted.

Butterfly Effect.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 03. 08:23

Ja, meg mindig a választásaidon, ügyeségeden (click time event miatt) áll az, hogy ki hal meg.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 09. 06. 14:01

Aha. Érdekesen hangzik, de nekem több mint valószínű, hogy kimarad ez a játék. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 09. 06. 15:45

Mondjuk ha jobban megismerjük akkor minden amit fennebb irtam az csak hülyeség lesz :D de nem lővöm le a poént.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 09. 11. 16:20

Tőlem nyugodtan lelőheted a poénokat meg spoilerezhetsz, mint fentebb írtam úgyse valószínű, hogy valaha játszok ezzel a játékkal.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: realostew » 2015. 09. 14. 23:25

Baszott jó fejlesztés, de nem hagy ki sokat az ember ha nem játszik vele. Inkább filmes élmény mint videojáték, de annak pazar. Érdemes akár egy végigjátszást megnézni belőle, az már majdnem olyan mintha kijátszanád. Csak persze nem a te döntéseid lesznek benne.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 12. 10:51

Hi! :)
Szerintetek 9ezer forintot megérne a játék? :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 12. 20:05

Igen, mindenképpen. Nagyon jó játék, hidd el. Megéri az árát! ;)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 04. 13. 04:46

dani.szentgali írta:Tőlem nyugodtan lelőheted a poénokat meg spoilerezhetsz, mint fentebb írtam úgyse valószínű, hogy valaha játszok ezzel a játékkal.
Szerintem hálás lehetsz, hogy nem tettem elegedet a kérésednek. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 13. 10:13

NikitaDragovich írta:Igen, mindenképpen. Nagyon jó játék, hidd el. Megéri az árát! ;)
Értem, köszönöm szépen a gyors választ! :D Akkor el van döntve; megveszem az Until Dawn-t húsvétra! :D Remélem tényleg megéri az árát, de hiszek neked, ha te mondod akkor biztosan nagyon jó játék! ;)
Gonzales írta:
dani.szentgali írta:Tőlem nyugodtan lelőheted a poénokat meg spoilerezhetsz, mint fentebb írtam úgyse valószínű, hogy valaha játszok ezzel a játékkal.
Szerintem hálás lehetsz, hogy nem tettem elegedet a kérésednek. :D
Kicsit elhamarkodottan írtam anno ezt az ősrégi posztot. :D Akkor még azt hittem, hogy nem lesz PS4-em. Most viszont szerencsére van és meg is veszem a játékot, úgyhogy tényleg örülök, hogy nem lőtted le a poénokat a kérésem ellenére. :P
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 18. 21:36

Bocsi a dupla hsz-ért, de kb. bő egy hete végigjátszottam a PS4 saját tinihorrját. És ahogy azt már megszokhattátok tőlem, most is írok egy rövid kis véleményt. :D

Szóval... a telepítés után, ahogy elindul a játék, felcsendül az intró zene, ami valami bődületesen hangulatos a háttérben futó intróvideóval! Aztán jön a kis prológus, amiben felvázolják a sztori alapszituját: tini haverok összegyűlnek az isten háta mögötti, erdő közepén álló erdei luxusfaházba bulizni egyet, amikor egy szívatás rosszul sül el, és két lány kirohan a fagyos téli éjszakába. A lányok beesnek egy mély szakadékba, majd elsötétül minden, és a sztori egy évvel később veszi fel újra a fonalat. A baráti társaság ismét bulit szervez a faházban, amit ezúttal az eltűnt lányok bátyja szervez, ami már alapból is elég gyanús. :D És innentől gyakorlatilag szépen, lassan kibontakozik egy klasszikus horrorfilm, néhány Quick time event-tel, meg egy kicsi szabadon mászkálós gameplay-jel. A játék grafikája nagyon ott van. Igaz, nincs nagy bejárható terület, sem egyéb extra, ami elvenné a PS4 erőforrásait az apró részletekről, de így is nagyon rendben van az összkép. A hangok meg egyenesen zseniálisak. Szinte minden apróbb hang, zenei betét, hanghatás kiváltja az emberből a félelmet. Nem egyszer futott végig a hátamon a hideg, amikor meghallottam az ijesztő hangokat. Igazából nem nagyon lehet leírni, játszani kell ahhoz, hogy valaki igazán át tudja élni - és természetesen nem fényes nappal, hanem este 10 óra után, hogy tényleg minden horrorelem tökéletesen hasson. :D Szóval a játékmenet QTE-kre meg minimális mászkálásra épül. A sztoriban nagyon tetszettek a döntések, illetve azok súlya. Annyiféle végkimenetele van ennek a játéknak, hogy ha valaki látni akarja az összest, annak bizony jó párszor végig kell tolnia az Until Dawn-t. Én pl. tervezem is, hogy holnap este megint nekiesek, mert kíváncsi vagyok a többi befejezésre. A sztori tökéletesen adagolja az adrenalint, az egyre ijesztőbb, félelmetesebb jeleneteket, jól építi fel a "gyilkos" és a Wendigo alakját is, amelyből utóbbiról a történet végén kiderül, hogy mi köze van az eltűnt lányokhoz. :D Aztán a végén a rémület, a menekülés is nagyon jól lett megcsinálva, ahogy a túlélésükért harcoló tinik messiásként várják a hajnal eljövetelét, hogy megvédje őket a Wendigóktól. :ninja: Ja, és a szanatóriumos fejezetért meg duplán jár a csoki, nagyon király volt!

Nos, hirtelenjében ennyi jutott eszembe a játékról. Összességében egyáltalán nem bántam meg a vételt, ugyanis egy fantasztikusan jó játék lett az Until Dawn. A horrorműfaj szerelmeseinek mindenfajta fenntartás nélkül ajánlom, de azok sem fognak csalódni, akik hozzám hasonlóan nincsenek oda a töménytelen horrorért, viszont egy bizonyos szintig, jó köntösben szeretik a zsánert. Egy újabb kiváló PS exkluzív cím, ami miatt megint elégedett lehetek, és ami miatt ismét megköszönöm a fentieknek, hogy megjött az eszem és ebben a generációban a PS-t választottam az Xbox helyett.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 05. 19. 11:44

Jó volt olvasni a véleményedet. Egyszer majd én is végigjátszom, csak most nincsen meg ez a játék, mert az öcsém kölcsönadta az egyik haverjának. Kíváncsi leszek a játék végére. :D (Sajnos csak az első 2 küldetést/fejezetet csináltam meg, szóval még az elején vagyok. :P)
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Until Dawn

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 05. 21. 18:30

Köszi! :D Kicsit rövidre sikerült a vélemény, plusz még én sem tudtam most mindent összeszedni, hiszen eddig csak egyszer játszottam végig a játékot, de azért igyekeztem kiemelni a legfontosabb információkat az első végigjátszásomból szerzett tapasztalataimból. :P

Hát akkor minél hamarabb kérjétek vissza öcséd haverjától, mert a nyáron mindenképpen végig KELL játszanod ezt a király kis horrorjátékot. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése