Telltale games

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Telltale games

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 08. 08. 18:59

Biztosan ismeritek a Telltale játékokat. Csak pár ismertebbet felsorolok: The Walking Dead Season 1-2, Game of Thrones, Minecraft Story Mode.
Én már régebben is ismertem ezeket a játékokat, de csak most ástam bele magam mélyebben. Jelenleg a The Walking Dead Season Two-val játszok, ez az első ilyen stílusú játékom, de mindenképpen végig akarom játszani majd a Tales from the Borderlands-et, Minecraft Story Mode-ot és a Batman-t.
Ti melyik résszel/részekkel játszotok/játszottatok?
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 09. 10:37

Én eddig csak a The Walking Dead Season 1-et játszottam végig. Azt is igazából csak kíváncsiságból meg azért, mert éppen ingyenes volt Xboxon. Nem vártam tőle sokat, főleg a rajzfilmes, képregényszerű megvalósítás miatt, amiről úgy gondoltam, hogy nagyon sokat ronthat a játékélményen. Végül letöltöttem mind az 5 fő epizódját, plusz a 400 Days nevű kiegészítőjét is. Szinte semmit sem vártam tőle, de a rajzfilmes kivitelezés ellenére is nagyon tetszett. Egy remek játék erős, fordulatos sztorival, egyedi karakterekkel és szinte már álleejtős fordulatokkal. Nem vagyok a zombis téma rajongója, de ebben a játékban kifejezetten tetszett. Nem azt mondom, hogy megkedveltem a zombikat, de ebbe a játékba és sztoriba tökéletesen beleillettek. A második szezonba is belekezdtem, de mivel az nem volt ingyenes, csak az első epizódja, ezért csak az első epizódjáról tudok nyilatkozni, amiről az a véleményem, hogy jól hozza az előd színvonalát. Szóval összességében jó játékokat csinál a Telltale Games, egyedül talán annyi kifogásom van, hogy a rajzfilmes kinézetet megváltoztathatnák már normális, filmszerű grafikára, mint például a Heavy Rain-nél. Persze értem én, hogy a régi konzolok meg PC-k hardverei valószínűleg nem tudtak volna megbírkózni a feladattal, de abban azért reménykedem, hogy a következő Telltale sikersztori már filmszerű grafikával érkezik az online áruházakba és a rajzfilmes kivitelt meg elfelejtik végre.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 08. 09. 11:20

Én valahogy jobban pártolom a rajzfilmes grafikát ezeknél a játékoknál. Nekem így kissé jobban tetszenek. :P
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 10. 11:11

Kriss X írta:Én valahogy jobban pártolom a rajzfilmes grafikát ezeknél a játékoknál. Nekem így kissé jobban tetszenek. :P
Ízlések és pofonok. :P Persze meg tudlak érteni, egy filmszerű grafikával megáldott The Walking Dead videojáték elég brutális korhatárbesorolást kapna, lehet néhány országban be is tiltanák vagy ilyesmi. Meg nyilván ezeknek a játékoknak is megvan a maguk hangulata ezzel a rajzolt, képregényszerű megvalósítással. Ettől függetlenül jó lenne, ha egyre több olyan sztorijáték jönne ki, aminek már filmszerű grafikája van. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 09. 11:05

Nagy Game of thrones fan vagyok, úgyhogy mikor megláttam a topic címet, egyből elkerekedett a szemem. :D
Az első 3 részt kitoltam. Mondjuk, ennél a játéknál nem egy nagy was ist das, de nagy a játékélmény. Olyan, mint a Beyond: Two souls. Persze, azért nem echte ugyanolyan a két játék, de nagyon hajaznak egymásra. Néhány percenként nyomsz néhány gombot, aztán újra nézed tovább a "filmet." :)

Néhány negatívum:
-Gépen kissé lassú az egérkurzor. Úgyhogy megesik, hogy nem tudok reagálni, ha beszélnek hozzám.
-van, hogy tök mindegy, mit válaszolsz, a végkifejlet ugyanaz lesz. (Pedig azt hinnéd nem, és a játék is azt sugallja. Pl: "Tyrion ezt megjegyezte")
-Van inventory, csak nem tudni, hogy minek :D Szinte sosem kell használni, kivenni belőle valamit. A 4 rész alatt eddig csak 1x használtam, és ahhoz sem feltétlen kellett volna ez az "opció". Egy szóval: felesleges.


A 4. részbe belekezdtem, de nem tudom mikor fogom kiakasztani (am nem hosszú egy rész. Egyhuzamban olyan 3 órahossza), most összeszaporodott a tanulnivaló... Tehát, majd máskor. A könyvbe is bele akarok kezdeni, de azt is majd csak sajnos december fele... :( :D


Ajánlom a játékot. De csak annak, aki legalább a könyveket, vagy a sorozatot végignézte/kiolvasta. Különben sok benne a spoiler, és nem fogja érteni a szereplőket. (kivel hogyan kell bánni.)

Egyébként szerintem pont a Game of thrones az, amiből simán lehetne csinálni egy open world játékot. Kicsit csalódott voltam, mikor elkezdtem játszani vele... Mert, ez ugye nagyon nem az. :D De hátha egyszer majd lesz. Biztos ki fogom próbálni.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 09. 17:45

A Game of Thrones első, ingyenes epizódját én is le szerettem volna tölteni Xbox 360-ra még egy pár hónapja, csak sajnos az öreg konzolom már az utolsókat rúgja, plusz tárhelyből is alig-alig van már rajta másfél/két GB, így hát inkább letettem erről az elképzelésemről. Amúgy én nem ismerem a Trónok Harcát, hallásból tudom csak igazából, hogy létezik meg néhány ismerősöm is nézi és néha ők is mesélnek róla ezt-azt, de igazából semmit nem tudok erről a sagáról sem játékként, sem filmes sorozatként. Igazából csak azért akadt meg a szemem rajta, amikor böngésztem az Xbox Live Marketplaccot, mert láttam, hogy TellTale Games játék ez is és mivel tetszett a Walking Dead, meg mert az in-game képeken a Walking Dead-es képregényes rajzolásnál valamivel jobb, animációs grafikát láttam, így megpróbáltam letölteni, de mielőtt belekezdtem volna a letöltésbe észrevettem, hogy már nincs elég helyem az Xboxon ahhoz, hogy elférjen és fusson a játék, így inkább hagytam a dolgot. De biztosan jó maga a sorozat és maga a játék is. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 11. 14:08

Akkor kéretik elkezdeni olvasni a könyvet, és nézni a sorozatot! :) Nem fogod megbánni.. Ha ezek (vagy legalább az egyik) megvannak, már lehet is pörgetni a játékot! :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 13. 17:03

Köszi! Hát most sajnos nem nagyon lesz időm, mert idén (pontosabban jövőre, csak ebben a tanévben) érettségizek és muszáj volt felvennem egy érettségi tárgyat emelt szinten, hogy legyen esélyem az egyetemre való feljutásra, plusz matekból egy megveszekedett szót sem értek/tudok az eddigi anyagból, szóval össze kell kapjam magam, úgyhogy nem hiszem, hogy lesz időm játszani/sorozatokat nézni vagy könyveket olvasni (a kötelezőkön kívül) az elkövetkezendő 8-10 hónapban. :D De azért köszi, ha már túl vagyok ezen a szarságon, amit érettségiként csúfolnak, mindenképp belevágok majd valami jó sorozatba. Bár van egy sanda gyanúm, hogy túl későn kezdtem el pörögni a továbbtanulás érdekében, úgyhogy a jövő évem elég "gap-year" lesz, illetve már most az, szóval majd jövőre ha lesz sok időm mindenképp kiolvasom a könyvet meg a sorozatba is belekezdek, illetve ha még élni fog az Xbox-om akkor a Telltale játék is ki lesz próbálva. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 14. 06:10

Én személy szerint eléggé lazának éltem meg az utolsó évet. :D Persze voltak időszakok, amik húzósabbak voltak....de egyetemről visszanézve: röhögnöm kell. :D

A sorozat/könyv (de csak az egyik) belefér neked is... Ha mértéket tartasz, és nem pörgeted le egy hét alatt. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 15. 12:47

Luszie írta:Én személy szerint eléggé lazának éltem meg az utolsó évet. :D Persze voltak időszakok, amik húzósabbak voltak....de egyetemről visszanézve: röhögnöm kell. :D

A sorozat/könyv (de csak az egyik) belefér neked is... Ha mértéket tartasz, és nem pörgeted le egy hét alatt. :)
Értem. Hát én nem igazán tudom lazán megélni ezt az utolsó évet, mert eddig szakközépbe jártam, de úgy döntöttem, hogy azt nem végzem el mert nem igazán tetszett a szakma, ezért utolsó évben átjelentkeztem a gimis képzésre. Csak eddig ugye semmit sem tanultam emelt szinten, viszont az okosok kitalálták, hogy legalább egy tantárgyból emelt szintű érettségit kell tenni ahhoz, hogy felkerülj egy egyetemre vagy fősulira, úgyhogy kénytelen voltam felvenni az angolt emelt szinten és bár jó vagyok belőle meg nem is annyira nehéz emelten se, de azért utolsó évben felvenni valamit emelten azért mégis kicsit para. :D

Hát... figyelj, erre én mindig azt szoktam mondani, hogy az éppen aktuális feladat az, ami mindig nehéz és ha túl vagy rajta és bele kezdesz valami újba, valami másba (ami feltételezhetően nehezebb), akkor a te szavaiddal élve az előző feladat amit már megoldottál, az előző kihívás amin már túl vagy, visszatekintve valóban csak nevetség tárgya. :) Csúnyábban és tömörebben fogalmazva: mindig az a szar, ami épp van. :D Ráadásul könnyen lehet, hogy ez csak egy ostoba sztereotípia, de én minden egyetemet végzett ismerősömtől vagy éppen egyetemet vagy fősulit végző barátomtól azt hallom, hogy az egyetem egy nagy fun a középsulihoz képest. Persze több a tananyag meg a ZH-k, szakdolgozatok elég nehezek meg szarok, de összességében sokkal lazábban lehet venni (és lazábban is veszik), mint a középiskolát. Meg az egyetemen már csak azt tanulod, csak azzal kell foglalkoznod, amivel szeretnél és amire jelentkeztél, tehát ha te történelmet akarsz tanulni és az érdekel, akkor nincs rád kényszerítve "általános műveltség" címszó alatt a logaritmusegyenletek meg függvények megoldása. :D Jó, mondjuk a választott szaktárgy(ak) minden mennyiségben rád szakadnak, de ha érdekel (és nem csak kötelességből, mint az érettségi, hanem amúgy is) akkor könnyebben meg tudod tanulni... legalábbis gondolom ezt én. :D Na mindegy, nem azért írtam ezt, hogy vitatkozzak, meg biztos rohadt nehéz az egyetem, csak az ismerősök beszámolói alapján azért mégsem feltétlenül egy mészárszék a középsulihoz képest. :) Mindegy, majd megtudom előbb vagy utóbb... ami sanszos, hogy csak utóbb. :D

Hát nem tudom, nem hiszem, hogy most lesz időm a sorozatra vagy könyvre... mértékkel szoktam csinálni a dolgokat, de idén szeretnék minden tőlem telhetőt megtenni, hogy jól sikerüljön az érettségi. :) Nem vagyok sajnos egy lángész és kifejezetten tehetségem sincs semmilyen téren, nekem épp ezért talán nehezebb a középiskola, mint neked, egy jobb képességű embernek. :) Meg ha valami nem úgy alakulna, nem arra szeretnék majd visszaemlékezni, hogy tanulás helyett épp valami sorozatot bámultam amikor épp készülhettem is volna, az esetleges kudarcot sokkal könnyebben el lehet viselni (legalábbis szerintem) úgy, hogy tudod, hogy te mindent megtettél az ügy érdekében és nem azért nem jött össze, mert te voltál a "hülye" vagy a lusta, hanem mert ennek most "így kellett megtörténnie". :) Meg amúgy is eljárkálok hébe-hóba kondizni is, az is kicsit kikapcsol, tehát nem fogok azért beleőrülni sem a tanulásba. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 02. 01. 15:33

Gonzi, ez neked megy:
Gonzales írta:---Walking dead---
Luszie: remélem azt tudod, hogy a képregényben a sorozat cselekményeiről ( vagy inkább fordítva, mindegy. :P), nem pedig a játék cselekményeiről van szó. Nyilván tudod, csak hogy ne essünk félreértésekbe. :D
Remélem azt tudod, hogy a sorozat alig adja át ugyanazt, mint ami a képregényben történik. Annyi mindent megváltoztattak, hogy már én szégyellem magam a sorozat miatt..
+ A sorozat nagyon el van nyújtva -mondhatni tele van fillerekkel. A képregény szerintem sokkal élvezhetőbb.

Azért írtam a másik témában, hogy haladni kellene a képregénnyel, hogy belekezdhessek a játékba, mert nem tudom, mennyire hajlik egymásba a kettő, spoilereket meg nem akarok lelőni magamnak a játék közben.
Úgy olvastam, itt teljesen más szereplők vannak, tehát akár belekezdhetek most is. A GoT esetében csak akkor akartam belekezdeni a játékba, amikor már (legalább) a sorozatot végignéztem, mert ott azért sok filler volt...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 02. 02. 08:01

Hát igen. A képregény meg a sorozat már túlságosan eltérő, de ettől függetlenül is élvezet nézni. Márcsak Negan miatt. Egyszerűen imádom Jeffrey Dean Morgan alakítását. :D
Viszont én csak arra akartam kitérni, hogy a képregény meg a játék -habár egy univerzumban játszodik-, a kettő teljesen eltérő. Gondolok itt arra, hogy a képregényben Rick kalandjairól fogsz olvasni, nem pedig Clementine-éról.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 02. 02. 08:08

Igen. Örülök, hogy itt egy kislány a főszereplő, mivel teljesen új síkra emeli a játékot.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 06. 07:13

Tudja valaki, hogy PS Store-ban le szokták-e akciózni a Walking dead 4-5. évadjait?
Megvan az 1, 2, a 400 days DLC és a Michonne, de a New frontier eleg drága, a tavaly megjelent évadzáró meg mèg inkább... Pedig ki akarom tolni az egèsz story-t.
Létezik egy Walking dead definitive edition, (ami egyébként most pont akciós), abban benne van az összes rész.. De nekem az 5 részből már megvan 3, ezért nem hinném, hogy megérné megvenni.

Megj: Kitoltam a Wolf among us-t is. Nagyon alulértékelt játék. Szerintem eddig az a kedvenc Telltale játékom. (és 2021-ben jön a season 2!) várom már. Majd írok róla. (bár aki akarta, gondolkm már kijátszotta.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Telltale games

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 01. 06. 22:22

Itt megtudod nézni mikor mennyi volt: https://psprices.com/region-hu/index
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése