Tippek/Trükkök

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 02. 08:52

A zöldfülű pisztolyforgatóknak (legtöbbünknek) kedvező ez a téma. A RDR 2 térképe óriási. Tele titkokkal és lehetőségekkel. Ha bárki felfed bármit, itt megoszthatja.
Kezdem is én, mivel úgy tűnik sokan elsétáltak emellett: Chapter 2-ben, amint Valentine felnyitja előttünk kapuit, látogassunk csak el a doktor bazárjához. Megkerülve az épületet, átmászva a kerítésen, alkalmunk lesz bekukucskálni az egyik ablakon. Ha ezzel megvagyunk, rátörhetünk a doktorra, s amellett, hogy kirabolhatjuk a boltot, lesz egy olyan opciónk is, hogy vezessen be minket ebbe a rejtett hátsószobába, ahol jó kis zsákmány várhat ránk.

Ellenben a fejemet teszem rá, hogy nem ez az egyetlen ilyen stílusú mellékküldetés, és roppant kiváncsi vagyok mik várnak még ránk a vadnyugaton !
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 11. 02. 11:09

Köszi a tippet. Mindenképpen kipróbálom! Kíváncsi lettem most! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 03. 14:59

Köszi a tippet! Én tudtam róla, bár sajnos elfelejtettem kirabolni, szóval megúszta szegény. XD

Amúgy nem okozott túl nagy gondot, a sztori előrehaladtával úgyis egy halom pénz üti a markunkat. ;)

Tippem: fejlesszétek rendszeresen a tábort és gyűjtsétek be az összes adósságot az emberkéktől, mert azokból tudjátok fejleszteni a tábort, így egy halom lőszert és egyéb cikket (mindenféle életet, dead eye-t, lovat segítő főzetet/italt, gyógyszert tudtok a táborba rendelni a megfelelő vagonok fejlesztésével, amiért ugyan minden egyes alkalommal fizetned kell, de utána annyit vehetsz magadhoz a cikkekből, amennyit csak cipelni tudsz, így jobban megéri mint bemenni a városba a boltokhoz). Ja, és ha valaki éjjel a városban ragad, tud a házak szélén reggelig aludni, bár sajnos sokat nem ér vele, mert ez a fajta alvás nem tölti vissza az élet, állóképesség illetve dead eye statokat. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 03. 15:07

A tábor fejlesztésével egyetértek ! Nagyon hasznos.
Oh, és micsoda részletesség. Nagyon tetszik ez az utcán való alvás kivitelezése. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 03. 22:26

Igen, a tábort én is fejlesztem, jó dolog.

Amúgy figyeljetek a táborlakókra is. Soknak vannak speciális kérései, amik kisebb jutalmakkal járnak. Jack-nek pl kelett egy könyv aztán meg egy gyűszű. Ha Hosea sátrához odamész találsz egy könyvet, amit ha megnézel rájössz, hogy szereti a krimiket, ezután pedig meglephetjük egy hasonló könyvvel. Illetve néha megjelenik egy kérdőjel az egyik szekér tövében, ahol az egyik szemrevaló lotyónak (nem jut eszembe a neve) kiönthetjük a lelkünket.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 04. 10:53

A tábor körüli úton találni lehet egy szerencsétlen emberkét, akit megharapott egy kigyó. Ha segítünk neki (személy szerint én egy gyógyszert adnák neki, ahelyett, hogy a mérget szívnánk ki) akkor a későbbiekben még össze tudunk futni vele Valentine-ban, és felajánlja, hogy állja a következő költségvetésünket a helyi fegyveresnél. Egy ingyen dolog mindig hasznos. Én ezáltal szereztem be és feljesztettem fel a Springfield Rifle-t. Hiányzott már egy szép vadászpuska. ;)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 04. 22:28

Máshol is lehet találkozni hasonlókkal. Az egyiknek kiszívtam a mérget, majd megkértem, hogy ez maradjon köztünk. Később az egyik közeli kis faluban a bolt előtt ült a haverjával, majd mikor meglátott röhögve mondta neki, hogy "ő volt az a fickó, aki kiszívta a mérget a lábamból". Volt egy másik ember, akit megtépett valami jószág. Választhattam, hogy whiskey-t adjak neki vagy gyógyszert. Én az utóbbit választottam, erre mikor odaadtam földhöz vágta és mondta, hogy ezzel szart sem ér, majd meg is halt.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 05. 07:57

Az utóbbival én is találkoztam. Eleinte whiskey-t akartam adni én is, ellenben elnéztem s gyógyszer került végül a választásra. :D ellenben vele nincs mit kezdeni. Nem lehet megmenteni.

És kaptál valami jutalmat ha kiszívtad a mérget ?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 05. 17:10

Rockstar69 írta:
2018. 11. 03. 22:26
Igen, a tábort én is fejlesztem, jó dolog.

Amúgy figyeljetek a táborlakókra is. Soknak vannak speciális kérései, amik kisebb jutalmakkal járnak. Jack-nek pl kelett egy könyv aztán meg egy gyűszű. Ha Hosea sátrához odamész találsz egy könyvet, amit ha megnézel rájössz, hogy szereti a krimiket, ezután pedig meglephetjük egy hasonló könyvvel. Illetve néha megjelenik egy kérdőjel az egyik szekér tövében, ahol az egyik szemrevaló lotyónak (nem jut eszembe a neve) kiönthetjük a lelkünket.
Hát... túl sok szemrevaló lotyó nincs a táborban sajnos. :D Nekem legalábbis egyedül Sadie Adler tetszik az egész játékban a hölgyek közül, és lehet ő is csak azért mert a szőkéket mindig is szerettem, még Mary-t is csúnyának tartom, aki ugyebár egyébként Arthur barátnője/exe, akivel még mindig próbálkozik. :D
Gonzales írta:
2018. 11. 04. 10:53
A tábor körüli úton találni lehet egy szerencsétlen emberkét, akit megharapott egy kigyó. Ha segítünk neki (személy szerint én egy gyógyszert adnák neki, ahelyett, hogy a mérget szívnánk ki) akkor a későbbiekben még össze tudunk futni vele Valentine-ban, és felajánlja, hogy állja a következő költségvetésünket a helyi fegyveresnél. Egy ingyen dolog mindig hasznos. Én ezáltal szereztem be és feljesztettem fel a Springfield Rifle-t. Hiányzott már egy szép vadászpuska. ;)
Igen, ezt én is észrevettem. :D Amúgy halkan jegyzem meg, hogy még fogsz vele találkozni. Az én végigjátszásomban legalábbis kétszer is megmarta a szerencsétlent egy kígyó. :D

Én amúgy egy lovassal találkoztam, aki elég szar állapotban ült a lován, majd ahogy közelebb értem hozzá, le is esett róla holtan. Természetesen kifosztottam, semmi se menjen kárba. :D

Tippnek/trükknek amúgy tudom ajánlani, hogy a Youtubeon nézzetek utána, hogyan lehet átkelni Mexikóba. Bár nincs túlzottan jól kidolgozva a területe, plusz nincs rajta egy állat vagy ember se, azért a nosztalgia szempontjából mindenképp érdemes lehet meglátogatni a jó öreg Nuevo Paraiso-t. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 05. 21:58

Gonzales írta:
2018. 11. 05. 07:57
Az utóbbival én is találkoztam. Eleinte whiskey-t akartam adni én is, ellenben elnéztem s gyógyszer került végül a választásra. :D ellenben vele nincs mit kezdeni. Nem lehet megmenteni.

És kaptál valami jutalmat ha kiszívtad a mérget ?
Félreértettél, én is gyógyszert adtam neki, ezek szerint akkor lehet a whiskey a megoldás.

Nem emlékszem mit kaptam érte, de ha jól rémlik semmit.

dani.szentgali: Én nem csípem azt a csajt, mert egy idegbeteg feminista picsa. Állandóan inzultálom is a táborban emiatt, különösen mióta sértegette a szakácsot. Ma kaptam is tőle egy olyan pofont, hogy lerepült a kalapom.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 06. 06:39

Igaz, elolvastam a hozzászólásod. :D érdekes, akkor ezekszerint nem kapsz jutalmat, ha kiszívod a mérget.
Egyszer még találkoztam egy szerencsétlennel, aki a lovát patkolta, elég sikertelenül, így felajánlottam a segítségem, mire az ember felém közeledve, le vette a szemét a lóról, így az állat hátba is rúgta, és előttem múlt ki.. :lol:

Tipp: Chapter 2-ben, a tábortól délre, majd vonatállomástól nyugatra lehet találni egy Strangers (&Freaks?) Küldetést, ami által hozzájuthatunk egy kincsestérképhez, 10 dollárért. Ne féljünk megfenyegetni az illetőt, mert ingyen is hozzájuthatunk a térképhez, a profit maximalizásához. ;)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 06. 21:51

Én inkább megvettem. Az átlag polgárokat nem szeretem meglopni.

Egyébként majd nézzetek szét a Rhodes-i fegyverkereskedő háza körül. Szörnyű titkot rejteget... Bár én tőle sem sok mindent vittem el, mert annak ellenére amit tett megsajnáltam mikor mesélte, hogy mi történt vele.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 07. 07:17

Szuper ! Épp van egy olyan kihívásom, hogy Valentine-ból 5 perc alatt vágtassak el Rhodes-be. Majd akkor lecsekkolom a fegyverest is, mindenképp.
Hogyan lehet felfedni a titkát ?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 07. 12:37

Ha szemből nézed a boltot menj a jobb oldalához, meg is jelenik egy fehér pötty. Ott már látni fogod kit kell keresni. Utána fegyverrel fenyítsd meg ez eladót. Egyébként ez ugyanolyan, mint a Valentine-i orvos, szóval ilyen rablás szerűségnek minősül.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Tippek/Trükkök

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 11. 09. 23:24

Ti a boltrablásokról beszéltek. Azokból 4 db van összesen, de elég csak egyet megcsinálni a 100%-hoz. Tessék, itt egy videó róluk:

https://www.youtube.com/watch?v=q-azPbaIMKI

Én múlt héten kiraboltam Valentine-ban a fegyverboltost, mert azt hittem, hogy a rendszer ezt is számolja a 100%-hoz, de sajnos tévedtem. A rendszer csak azokat a boltrablásokat számolja, amikről az előbb küldtem videót. Csak azok számítanak bele, szóval feleslegesen raboltam ki a fegyverboltost, mert utána megtámadtak a rendőrök és a helyi polgárok, én pedig kénytelen voltam megölni néhányukat. Kaptam a fejemre 100 dolláros vérdíjat Valentine-ban. Szóval ki kell fizetnem előbb-utóbb, a baj csak az, hogy nincs elég pénzem. 60 dollárom van most, azt hiszem. Én voltam a hülye, amiért nem húztam fel a bandanát, csak hát elfelejtettem. Ez van. :(
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése