Érdekességek/Easter Egg-ek

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 04. 13. 11:57

Én már rendesen tutorial videókat keresek, hogy hogyan baszathatnám meg magam a villámmal a játékban! :D :D :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 12. 13:19

Érdekesség, hogy ha egy megkötözött NPC-t a földre hajítunk, és Arthurral/Johnnal közvetlenül a feje mellé dobálunk erőből pl. dobókést vagy tomahawkot, az áldozat mindig elfordítja hirtelen a fejét, majd ijedten néz a késre és hangosan elkezd könyörögni az életéért. Ugyanezt csinálja akkor is, ha dobható fegyver helyett pisztollyal vagy puskával lövünk közvetlenül a feje mellé a földbe. Illetve ha egy megkötözött NPC-t a sekély vízbe dobunk, a fejét felemelve, testét törzsből homorítva megpróbál levegőért kapkodni. Ha nagyon sekély a víz, néha még sikerülhet is elkerülnie a fulladást. Illetve ha egy molotov koktéllal a kezünkben közel megyünk egy NPC-hez, és közelről megnyomjuk a támadás gombot, egy különleges és ritka animáció jön elő, amiben Arthur/John közelről töri össze a molotov koktélt az NPC testén, aki azonnal lángba borul, a főhős pedig utolsó pillanatban lök egy nagyot rajta, nehogy ő is lángra lobbanjon.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 11. 12. 22:00

Komoly részletek, pont az ilyenek miatt szeretem a Rockstar-t. Amúgy ezekre magadtól jöttél rá, vagy valami videóban láttad?
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 11. 14. 11:55

A késes/pisztolyos, fej elfordítós dologra magamtól jöttem rá hétfőn, Armadilloban elraboltam egy nőt és az egyik kunyhóba vittem, ott próbáltam ki. A másik dolgot egy ismerősöm mesélte és ez alapján találtam rá hogy van ilyen is. Persze utána én is kipróbáltam.

Igen, tényleg rendkívül részletes a játék és tényleg emiatt szeretjük a Rockstart. Egyébként ha mindenféle rejtett és egyéb érdekességre, legendákra, easter eggekre meg egyebekre vagytok kíváncsiak a játékkal kapcsolatban, erősen ajánlom a figyelmetekbe StrangeMan youtube csatornáját. Ugye az első Redemption végén egyik mellékküldetésben feltűnő cilinderes-öltönyös alak volt Strange Man, aki megjósolta John sorsát, a 2-ben is vannak rá rejtett utalások. Szóval a csávó róla nevezte el a csatornáját és rendkívül érdekes, aprólékos, érthető és részletes módon mutatja be és vesézi ki a játék legérdekesebb rejtett titkait, olykot kivágott tartalmait, melyeket moddal vagy buggal lehet előhívni, mindegyikről saját teóriákat állít fel észszerűen és érvekkel alátámasztva. Szerintem nagyon érdekes, mindenképp lessetek rá.

[youtube]https://www.youtube.com/channel/UCmQyHj ... gj1WrXWZYg[/youtube]
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2023. 02. 28. 12:24

Újabb érdekes részlet (bizony, még így lassan 4 és fél év távlatából is van még mit megtapasztalni és van még mire rácsodálkozni), hogy ha Arthurral vagy Johnnal pecázunk, és a kifogott halat nem akasztjuk le néhány percen belül a horogról, vagy a nagyobb halak esetében a kézbevételük után túl sokáig nézegetjük őket ahelyett, hogy össze csomagolnánk és betennénk a batyuba vagy rátennénk a ló hátára (ugye ez a halfaj méretétől függ), akkor az adott hal egy pár perc után elpusztul a kezünkben vagy a horgon, a két főhős meg egy vicces megjegyzéssel vissza dobja a vízbe a döglött állatot, ami a víz felszínén fog lebegni. Szóval ilyen is van, nem lehet ám akármeddig várni a hal elrakásával, különben elpusztul és oda a zsákmány. Erre egyébként teljesen véletlenül jöttem rá magamtól, a PS4 kontroller rém szar üzemidejének köszönhetően, mert játék közben a hal kifogása után közvetlenül merült le teljesen és kapcsolt ki, és míg előhalásztam a második kontrollert, addig ez történt. Mondjuk azt nem tudom, hogy az miben más, ha rögtön elrakjuk a batyuba, vagy felrakjuk a lóra, ilyenkor nem vágom miért nem pusztul el, vagy ha elpusztul ilyenkor miért nem dobja vissza a vízbe, szóval ez azért egy kicsit furcsa logika. :D Na mindegy, a lényeg az, hogy ez is egy érdekesség, amiről eddig még nem esett szó, legalábbis itt. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2023. 02. 28. 21:52

Ja, érdekes logika. Ha elrakod, akkor sem marad életben. :D De az is furcsa, hogy nem lépett ki a szünet menübe a játék, mikor kikapcsolt a kontroller, a legtöbb játéknál így van.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Érdekességek/Easter Egg-ek

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2023. 03. 01. 16:04

Rockstar69 írta:
2023. 02. 28. 21:52
Ja, érdekes logika. Ha elrakod, akkor sem marad életben. :D De az is furcsa, hogy nem lépett ki a szünet menübe a játék, mikor kikapcsolt a kontroller, a legtöbb játéknál így van.
Na ja, ezt a logikát én sem értem, valszeg a batyunkba van elrejtve valami hűtó funkció, vagy csak hűtőtáskaként is funkcionál, vagy nem is tudom. :D Ja, abszolút igazad van, valóban a legtöbb játéknál lekapcsol, de azért vannak kivételek, pl. nemrég toltam ki a Final Fantasy 7 remaket, és ott is játék közben kapcsolt ki a kontroller, de nem állt meg a játék a kontroller kikapcsolódására hivatkozva, ahogyan azt legtöbbször szokta, hanem ment tovább, ráadásul pechemre pont az utolsó bossharc közepén, szóval az fincsi volt. :D Pedig a FF7 Remake kifejezetten egy PS4es játék (bár utólag ezt is kiadták pcre), szóval fura. Egyébként az is lehetséges, hogy az RDR2-nél is leállt a játék, csak mikor bekapcsoltam a másik kontrollert, utána rögtön elmentem felrakni töltőre az előzőt, aztán mire vissza másztam elé pont eltelt 2-3 perc és mikor tettem volna el a halat, pont visszadobta John. Már nem emlékszem pontosan hogy volt, de most hogy mondod valszeg a második opció történhetett. Akárhogy is, a lényeg, hogy ennek köszönhetően erre az apró érdekességre is fény derült. :D

Illetve újabb érdekesség, amit már régóta tapasztaltam, csak ezidáig mindig elfelejtettem itt megosztani: ha egy random npc-vel sekély vízben verekedünk és lebirkózzuk a földre, pontosabban a sekély vízbe, akkor Arthur/John egy szintén ritka animációval megfogja a tagot és vízbe fojtja, lenyomja a fejét a sekély vízbe miközben fölötte áll és így öli meg. Illetve még egy érdekesség, ezt mondjuk csak a napokban láttam egy videón, személyesen nem tapasztaltam, hogy ha miközben kirabolunk valakit és megvárjuk, hoogy felénk dobja a pénzét és közben benyomjuk a deadeyet, akkor kilőhetjük a repülő pénzérmét és a darabjai ott lesznek a földön (lehetséges, hogy ez már csak egy drágább pcn látszódik, konzolokon nem, de ha kipróbálod akkor kiderül, hogy PS4-en is látszik e a szétlőtt érme a földön).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése