Red Dead Online

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 01. 22. 22:23

Luszie írta:
2020. 01. 21. 09:49
Néhány napja kipróbáltam a küldiket, meg voltam a bárban is. Nagyon hangulatos!
Oké, majd tolhatjuk. :) Tetszenek azok a küldik, és az egész hely atmoszférája is beszippantja az embert. A múltkor be is álltam a bandába! Csellóztam egy picit. :P

Azt azért megjegyezném, hogy a moonshine eladás valami iszonyat bénán van megoldva: Ha nem az úton mész, akkor rövid időn belül teljesen összetörik az áru. (Ami azért logikátlan, mert a kijárt földút semmivel sem biztonságosabb, mint egy réten/sínen menni.) Tudom, hogy ezzel akarna sarkallni arra a játék, hogy az úton menj, de mégis olyan logikátlan a kivitelezés. Persze, nyilván ne menj át árkon-bokron, de ha sík a terep, akkor lehetne annyira intelligens a játék, hogy nem rongálja a készletet.
Szokásos jó kis Rockstar megoldás. :D Elhúzza a mézesmadzagot az orrod előtt, hogy mennyit kaszálhatsz, aztán meg szépen mégiscsak megnyírbálja a nyereséget. Mondjuk azért, ha a realitást nézzük, a földút nem rázza annyira a szekeret, mint egy gödrös puha talajú rét vagy a vasút talpfáji. De gondolom úgy van megcsinálva, hogyha a csiga tempónál gyorsabban mész már törik is a cucc. Vagy eleve nem enged a csiga tempónál gyorsabban menni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 23. 17:31

Luszie írta:
2020. 01. 22. 15:18
Kizártnak tartom, hogy jobban fizet, mint a collector. :) Én azzal léptem vagy 15 szintet miközben maxoltam, arról nem is beszélve, hogy több ezer dollárt kerestem vele.. Valószínűleg bizonyos mértékben a lv. 50 is annak a segítségével lesz meg. Sok XP és pénz jön be belőle, és nem igényel nagy koncentrációt.

Az a néhány küldi, amit toltam, nem fizetett túl jól a moonshine-ban. A "szokásos" összegeket, XP-t láttam.
Akkor lehet én tudom rosszul. A collector - bár tényleg nem igényel nagy koncentrációt - engem mindig felbasz, ráadásul számomra túl unalmas, emiatt nem is szoktam tolni. Az persze egész jól fizet, ha néha-néha két küldetés között leadok pár küldetés közben lootolt cuccot a nőnek, de az én türelmem véges, így kizárt hogy én akár egy komplett kollekciót is összegyűjtsek. Egyszer megpróbáltam térképpel, fél óráig kerestem a sziklák között mire nem találtam meg, jól felbaszott és azóta hozzá sem nyúltam. Sajnos én nem vagyok és soha nem is leszek az a tipikus kereső-kutató fajta, hamar ráunok az ilyesmire, így én nem hiszem, hogy valaha is komolyabban foglalkozzak a collectorral. Senkit meg nem bántva, de az én személyiségem és játékstílusom miatt számomra az a szerep kb. nem is létezik. Nem szoktam tolni, nem foglalkozom vele. Tehát amikor azt írtam, hogy a szeszfőző fizet a legjobban, ugyan odaírtam a gyűjtőt is, de ott kizárólag a darabonként leadott gyűjtenivalókra gondoltam, mivel ahogy fentebb megírtam soha a büdös életbe nem lesz az a pénz amiért én egy komplett kollekciót összegyűjtök. Számomra - és hangsúlyozom, számomra, tehát nem általánosítok, csak magam nevében beszélek - túl unalmas és hosszadalmas az egész. Szóval a számomra létező, általam is preferált szakmák közül valóban a szeszfőző fizet a legjobban. :)
Rockstar69 írta:
2020. 01. 22. 22:23
Luszie írta:
2020. 01. 21. 09:49
Néhány napja kipróbáltam a küldiket, meg voltam a bárban is. Nagyon hangulatos!
Oké, majd tolhatjuk. :) Tetszenek azok a küldik, és az egész hely atmoszférája is beszippantja az embert. A múltkor be is álltam a bandába! Csellóztam egy picit. :P

Azt azért megjegyezném, hogy a moonshine eladás valami iszonyat bénán van megoldva: Ha nem az úton mész, akkor rövid időn belül teljesen összetörik az áru. (Ami azért logikátlan, mert a kijárt földút semmivel sem biztonságosabb, mint egy réten/sínen menni.) Tudom, hogy ezzel akarna sarkallni arra a játék, hogy az úton menj, de mégis olyan logikátlan a kivitelezés. Persze, nyilván ne menj át árkon-bokron, de ha sík a terep, akkor lehetne annyira intelligens a játék, hogy nem rongálja a készletet.
Szokásos jó kis Rockstar megoldás. :D Elhúzza a mézesmadzagot az orrod előtt, hogy mennyit kaszálhatsz, aztán meg szépen mégiscsak megnyírbálja a nyereséget. Mondjuk azért, ha a realitást nézzük, a földút nem rázza annyira a szekeret, mint egy gödrös puha talajú rét vagy a vasút talpfáji. De gondolom úgy van megcsinálva, hogyha a csiga tempónál gyorsabban mész már törik is a cucc. Vagy eleve nem enged a csiga tempónál gyorsabban menni.
Ja, valóban számít a sebesség (ha gyorsabban mész akkor tereptől függetlenül), hogykiírja hogy sokat fogsz keresni, majd a végén úgysem így lesz, mert hát az jobban megéri nekik, ha inkább valódi pénzért veszel játékbeli pénzt. :D Mikrotranzakció. xD
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 24. 18:28

collector-ozni guide-dal kell, különben sokkal tovább tart. Azzal meg már túlságosan is egyszerű... :D Nem csoda, hogy annyi ember megszedte magát ezzel a szereppel.

Egyébként ez pro-tipp: Collectible-t mindig guide alapján gyűjtünk, akkor 99%, hogy nem marad ki semmi, és ezzel időt is spórolunk. Win-win. :)
Az egy dolog, hogy itt most egy konkrét szerep épül a gyűjtenivalókra, de ez attól azoknak kigyűjtése nem különbözik semmitől.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 26. 17:22

Értem én, köszi a tippet... bár, én nem vagyok annyira a guide-ok híve. Emiatt sem szeretem túlzottan azt a szerepet. De végül is az a jó abban, hogy van ilyen meg olyan szerep is, hogy mindenki megtalálja a neki tetsző szerepe(ke)t. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2020. 02. 27. 20:38

dani.szentgali írta:
2020. 01. 21. 14:07
Jól van, majd tolhatjuk! :D

Hát, engem nem zavar az áru leszállításának folyamata. Szerintem jól lett megoldva, hogy oda kell figyelni arra, hogy ne törjön össze az áru. Egyébként sokszor akkor is rongálódhat, ha az úton mész óvatosan. Nekem például majdnem a hegyekben van a kunyhó, így eléggé egyenetlen a terep az utakon is, meg ha folyón kell átkelni olyankor mindegy milyen óvatos az ember, akkor is veszít az áruból. :D De hát ez van, szerintem ez annyira nem rossz. Amúgy annyira nem nehéz, eddig a legrosszabb leszállítás során is csak 4 palack semmisült meg a 20-ból, de még így is elég szép summát adott: többet, mint a fejvadász, és kb. ugyanannyit mint amennyit a trader és gyűjtő ad, csak itt nem kell sokat grindelni, szóval bár a leszállításnál valóban figyelni kell, még így is elmondható, hogy ez a szakma fizet a legjobban a legkevesebb grindelés árán. :)
Sziasztok! Visszanéztem a fórumra hosszú idő után. :D

Hirtelen csak annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy bár szép summát ad valóban a moonshine leszállítása, azonban észnél kell lenni.
A mai tapasztalatom: berendeltem a francia ipsénél a cuccot, szépen befűszerezve, 99 dollár értékben tudtam leszállítani. Szokásos fél óra "gyártási folyamat" letelt, majd nekiindultam (direkt defensive módban), és az első adandó alkalommal, mikor revenue agentekbe botlottam, ott tisztogatott éppen két random játékos is. Na szép, naivan gondoltam, hogy így tök jól, zökkenőmentesen át tudok surranni a barikádok közt, erre fogták magukat, és defensive mód ide vagy oda, felgyújtották a szekeremet. Úgyhogy ezzel kárba veszett az egész. Kicsit fel is bosszantott a dolog. Bár bosszúból az egyiket még kinyírtam, de a belefektetett időt nem kaptam vissza. Sajnos vannak ilyenek. Én nagyon szeretek egyedül is játszani, napi szinten fent vagyok RDO-n, ám bandában sokkal biztonságosabb a játék, még mindig azt mondom. Egyedül túlságosan kiszolgáltatott az ember, hacsak nem elég ügyes vagy nincs szerencséje.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 28. 08:56

Hát üdv újra itt. :3

Ejj-ejjj. A Vadnyugat kemény világa.... :)

egyedül semmiféle bizniszt nem "merek" csinálni R* játékokban. GTA-ban is lelőnek /felgyújtanak /felrobbantanak /megkéselnek /meghekkelnek /kirabolnak, csak hogy tuti ne birjam leszállítani a cumókat.
Az RDO meg.... Geeez... nincs rajta túl sok játékos, de azok majdnem egytől egyig állatok. Még néha azt érzem, az egy aggresszívabb világ, mint a GTA-é, pedig egyébként nincs is olyan sok "mód" arra, hogy ezt a játékban kifejezhesd. Sajnálatos.
"Whatever." (Ryder)

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2020. 02. 28. 12:37

Szervusz, Luszie. :) :)

Jól látod, a Red Dead Online agresszív, de egyébként nekem az a gyanúm, hogy azért, mert a világ "sivársága" miatt lényegesen kevesebb az interakcióra való lehetőség, s talán emiatt van az, hogy mikor összefutsz pár játékossal, akkor azon nyomban keménykedni kezdenek. Meg mert ugye az emberek alapból idióták (mint vendéglátós mondom :D :D ). Bár az megint más kérdés, hogy az alapvető emberi tisztelet nem ártana azért, hogy nem köpünk bele feltétlen más levesébe. Ez beállítottság kérdése is.

Remek ellenpélda: múltkor vadászzsákmánnyal felszerelkezve vágtáztam haza a táborba, Crippshez, amikor hirtelen szemből belém gázolt egy player. Nem láthattuk egymást. Mikor feltápászkodtam, már nyúltam volna a stukkerért, mikor észrevettem, hogy felszedi a földről az elejtett vadat, és visszaviszi a lovamhoz. Aztán kedvesen intett egyet, lóra pattant, majd folytatta útját. Akkorát csalódtam pozitívan, hogy még videóra is vettem az esetet. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 02. 28. 17:38

Danchos írta:
2020. 02. 28. 12:37
az megint más kérdés, hogy az alapvető emberi tisztelet nem ártana azért, hogy nem köpünk bele feltétlen más levesébe. Ez beállítottság kérdése is.
Na jó, ez valahol igaz is, meg nem is. Ez egy játék. Attól nem lesz feltétlen valaki "tiszteletlen", hogy keresztbe tesz neked. Görénység? Az.. de ha a játék erre biztat, + nincs mit csinálni az online-ban, akkor sajnos ezt meg tudom érteni. (még, ha egyébként én is ellene vagyok ennek a magatartásformának)

Én is néha átélek hasonlóan aranyos eseteket egyébként. Csak... már elővigyázatos vagyok. Túlságosan romlottak az emberek ott. Ha valaki kedves, akkor azt várom, hogy mikor lő le random, vagy kötöz le, és hurcol el... Aztán meglepődök, mikor nem kerül ilyenre sor.
Például volt egy játékos, aki folyamat követett, de csak azért, hogy integessen... :D aranyos volt, meg ijesztő is. vártam, hogy majd mikor öl meg a fenébe xD de nem bántott.
"Whatever." (Ryder)

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2020. 02. 28. 19:05

Persze, abszolút érthető, meg hát a régi Nyugat amúgy is valamilyen szinten az egymás kisemmizéséről szólt. Csak nekem nem jön be ez a stílus.

Nem is szabad megbízni senkiben, engem egyszer egy gyerek Blackwaterig követett, tök normális volt, aztán mikor a hentesnél szálltam volna le a paciról, hogy eladjam az őzhúst, szépen lepuffantott, majd ő eladta. Mekkora sutyerák. :D :D :D

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 02. 28. 22:50

Én is inkább azon a véleményen vagyok, mint Danchos, szerintem is rohadékság. A játék nyílván azért bíztat erre, mert nekik az a jó, ha minél kevesebbet keresel, hogy aztán inkább vegyél virtuális fizető eszközt. A GTA Online is így működik. Meg talán arra is akarnak ezzel ösztönözni, hogy csapatban játssz. Mert ugye úgy van megcsinálva, hogy támadni könnyebb, mint védekezni. A GTA Online-ban is könnyű a támadónak, mert arra jár a surmó Opressor-ával, nyom egy négyzetet te meg baszhatod is cuccodat.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 01. 17:46

Én is Danchos-szal meg Ferivel értek egyet. Sajnos elég rossz, hogy a játék ennyire arra biztat, hogy másokkal told egy csapatban, mert a közös játékot ismerősökkel sokkal ritkábban és nehezebben lehet összehozni. Illetve a nevetségesen kevés jutalmak, meg az egész rendszer is arra sarkall, hogy vegyél játékbeli pénzt. Undorító. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Danchos
CJ zoknija
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2018. 08. 31. 09:45

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Danchos » 2020. 03. 02. 23:12

Jaja, mostanában már különösen feltűnt, hogy kikúrt nehéz pénzhez jutni. A napi kihívásokkal hosszú távon halmozható az arany, azonban a dollár nem nagyon akar jönni... :( A free roam küldetések például egyenesen már viccesen kevés jutalmat adnak például a szerepekhez képest, azokkal egyáltalán nem éri meg foglalkozni.

Amúgy akartam kérdezni, hogy ha például kimaxolom a bounty hunter szerepet, utána attól függetlenül lehet tovább nyomni a küldiket, szóval megmaradnak a poszterek világszerte?

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 03. 08:57

Tuti, hogy megmaradnak, mert ezeket a végtelenségig lehet grindelni. A collectornál is marad minden ugyanúgy.


Én egyébként pont ezért collectoroztam sokáig.. Abban legalább van pénz. Szinte minden más rosszul fizet, sajnos.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 03. 03. 18:01

Danchos írta:
2020. 03. 02. 23:12
Jaja, mostanában már különösen feltűnt, hogy kikúrt nehéz pénzhez jutni. A napi kihívásokkal hosszú távon halmozható az arany, azonban a dollár nem nagyon akar jönni... :( A free roam küldetések például egyenesen már viccesen kevés jutalmat adnak például a szerepekhez képest, azokkal egyáltalán nem éri meg foglalkozni.

Amúgy akartam kérdezni, hogy ha például kimaxolom a bounty hunter szerepet, utána attól függetlenül lehet tovább nyomni a küldiket, szóval megmaradnak a poszterek világszerte?
Persze, a szerep kimaxolása után ugyanúgy megmarad minden faszán, ahogy kell. :D Csak annyi, hogy XP és szerepspecifikus (ezt a szót kellene egyszer részegen kimondanom xD) jutalmak, mint például öltözékek, lovak, pisztolypörgető mozdulatok már nem lesznek a későbbiekben, ahogy sima role XP sem lesz már a kimaxolt szakmához értelemszerűen. Viszont a fejvadász szakma esetében a poszterekkel a sima XP-t és pénzt simán lehet farmolni továbbra is.
Luszie írta:
2020. 03. 03. 08:57
Tuti, hogy megmaradnak, mert ezeket a végtelenségig lehet grindelni. A collectornál is marad minden ugyanúgy.


Én egyébként pont ezért collectoroztam sokáig.. Abban legalább van pénz. Szinte minden más rosszul fizet, sajnos.
A pénz miatt tuti megéri amúgy a kollektor szereppel játszani. Van, hogy nagyritkán leviszek pár cuccot, és gyakorlatilag dől a lé már azokért is. Viszont általánosságban elmondható, hogy sajnos az RDO is nagyban a mikrotranzakcióra épít, ha rövid időn belül akarsz nagyot kaszálni és sokat fejlődni, ahhoz mindig is a valódi pénz fogja jelenteni a rövidebb utat. Mondjuk emiatt talán előnyös, hogy jelenleg sincsen annyira sok tartalom a játékban, nincs annyi cucc amire pénzt lehetne költeni. Ez pedig ebben a megközelítésben mindenképpen pozitívumként fogható fel.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 03. 03. 18:40

Egyébként nem éri meg bármilyen szettet leadni: én ha leadok valamit, akkor valami családi csecsebecsét, vagy pénzérméket viszek. Az érmék fizetnek a legjobban.

Azt még hozzátenném, hogy simán lehetett volna magasabb a max szint ezeknél a szerepeknél. Mindig azt érzem az RDO-nál, hogy "most megint milyen jó tartalom jött", és aztán meg rá kell ébrednem, hogy "jó-jó, de nincs eléggé átgondolva, ezért gyorsan unalom tárgyává/feleslegessé válik" az adott újítás. Azért ez nálam a szerepekkel is így van, sajnos. Jópofa az egész, ad egy hangulatot a játéknak, de alacsony a max szint, nem egyenlő nehézségű a három/négy szerep, mindegyikben vannak kiskapuk, bugok, relativ kevés játékidővel is ki lehet maxolni őket, az más kérdés, hogy a vadász pl. hihetetlenül unalmas...
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése