Red Dead Online

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 10. 21. 18:02

dani.szentgali írta:
2019. 10. 21. 16:46
kevesebb figyelmet és főként időt igénylő feladatokat jobban szereted
Ez nem igaz. Ha nincs időm játszani, akkor jó a collector, ami mehet a háttérben is. De mondjuk elértem vele múlthéten a level 20-at, azóta csak annyira mentem fel, hogy belekezdjek a bounty szerepbe. így, hogy kiszedtem az érte járó legjobb jutalmakat, már nem is nagyon érdekel. Persze, jó vele pénzt és szintet farmolni, de ezért külön nem állnék neki tárgyak gyűjtésének. Oké, jelenleg nincs minden kollekció kigyűjtve (mert ha elérsz egy adott szintet, akkor a legértékesebb kollekciókon mást már nem érdemes kigyűjteni), de azért minden kollekciót kigyűjtök majd egyszer. Például a fésők, a családi tárgyak és a gyűrűk még hátravannak. De a pénzérméket meg kétszer is kigyűjtöttem, amik 500+ $-t érnek. A "standard" kollekciókat (tarot kártyák, tojások) meg csak max az award miatt érdemes gyűjteni, a 150-180 dolláros jutalmat kevésbé érik meg, akkor inkább vár egy napot az ember és megint kigyűjti az értékesebb kollekciókat.
Egyébként ha beszippant a játék (és időm is van), akkor lehet bármilyen jellegű az a bizonyos feladat/küldetés, különben nem tetsznének a 100%-hoz szükséges kihívások. (na, vannak benne idiótaságok, de összességében kihívásnak találom őket, ezért szeretem megcsinálni őket.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 04. 20:59

Sziasztok!

Ha valaki esetleg még játszik a játékkal, annak is az Online részével, annak ajánlom figyelmébe, hogy hivatalos infók szerint most 13-án érkezik egy újabb szakma, mégpedig ezúttal szeszfőzők lehetünk. Hogy ez miben tér majd el pl. a tradertől (mert szerintem ugyanolyan lesz, annyi különbséggel, hogy állatok helyett növényeket kell majd gyűjteni), azt nem tudom, de ha a fórumozók közül esetleg van olyan, akit érdekel egy (valószínűleg) illegális szeszfőző szakma, az hamarosan megszerezheti majd bizonyos mennyiségű aranyért.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 05. 10:13

Kereskedni kell, de ehhez küldetések is kapcsolódnak majd. Így fel kell tornáznom magam 5-ös kereskedő szintre. Ki akarom próbálni ezt, azért izgalmasabban hangzik, mint az állatölés. Remélem, nem kell majd goldot fizetni érte, elvégre a trader-nél már egyszer kifizettem...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 08. 13:53

A trader szerep az összes PS felhasználónak ingyenes volt. Xboxon (és valszeg PC-n?) kellett aranyat fizetni mindhárom szakmáért. PS-en a trader ingyenes volt. Amúgy én is remélem, hogy a tradernél jóval jobb lesz, bár én ezt elsőre még nem teljesen tudom elképzelni, de majd nemsokára kiderül. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 10. 10:55

Egy ideig volt ingyenes a trader. Én már 15 aranyat fizettem érte.


Olyan jellegű feladatok lesznek benne, mint story-ban a moonshine-os küldetésekben: lövöldözés, szállítmány lopás, stb...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2019. 12. 10. 20:20

Ja, hogy csak ideiglenesen volt ingyenes? Ezt nem tudtam. Akkor nem szóltam, elnézést kérek. :D

Tehát akkor a leírásod alapján olyan lesz, mint a trader. :D Az is ugyanebből áll, bár ott van vadászat is, ami valljuk be, hosszú távon elég unalmas és társak nélkül nem is kifizetődő. Ha a szeszfőzőnek inkább csak lopnia meg lövöldöznie kell, és nem lesz gyűjtögetős/grindelős megoldás benne, akkor tuti fasza lesz. Bár, számomra még ezzel együtt is leginkább a traderre hasonlít. Persze benne van, hogy a végén valami egészen más lesz. Amúgy nem is tudom, hogy van-e hozzá elég aranyam, hogy megvehessem majd.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2019. 12. 10. 22:34

Nem úgy volt, hogy az első szakma ingyenes?
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2019. 12. 11. 16:30

Aha, akkor viszont itt van a kutya elásva. A trader alapból ingyenesen elkezdhető, ha elsőnek választod.. de én elsőnek a collector-t választottam (ami nekem szintúgy ingyenes volt a GTA Online-ban kigyűjtött kártyalapok miatt), ezért került 15 rúdba a második szakma..

Nekem a leírásból anno azt jött le, hogy a trader minden esetben ingyenes, meg is lepődtem, amikor fizetnem kellett érte. De akkor félreértettem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 04. 09:51

Ha van kedvetek, akkor (velem együtt akinek még nincs meg) kiszedhetnénk a multis trófeákat. Talán együtt mókásabb játszani, mint egyedül.

Nyilván a lv. 50-et elérem majd egyedül, de a többi trófeát csapatban könnyebb összehozni.

Szóljatok, ha valakinek van kedve hozzá, januárban ráérek. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2020. 01. 04. 22:44

Én lehet tudok segíteni, ha gondolok, úgyis vissza akarok már térni egy kicsit a játékhoz.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 05. 11:11

Köszi! Akkor majd beszélünk még erről. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 20. 18:34

Én megvettem a Moonshiner bárt, majd lehet jönni hozzám inni akinek van kedve! :D ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 21. 09:49

Néhány napja kipróbáltam a küldiket, meg voltam a bárban is. Nagyon hangulatos!
Oké, majd tolhatjuk. :) Tetszenek azok a küldik, és az egész hely atmoszférája is beszippantja az embert. A múltkor be is álltam a bandába! Csellóztam egy picit. :P

Azt azért megjegyezném, hogy a moonshine eladás valami iszonyat bénán van megoldva: Ha nem az úton mész, akkor rövid időn belül teljesen összetörik az áru. (Ami azért logikátlan, mert a kijárt földút semmivel sem biztonságosabb, mint egy réten/sínen menni.) Tudom, hogy ezzel akarna sarkallni arra a játék, hogy az úton menj, de mégis olyan logikátlan a kivitelezés. Persze, nyilván ne menj át árkon-bokron, de ha sík a terep, akkor lehetne annyira intelligens a játék, hogy nem rongálja a készletet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2020. 01. 21. 14:07

Jól van, majd tolhatjuk! :D

Hát, engem nem zavar az áru leszállításának folyamata. Szerintem jól lett megoldva, hogy oda kell figyelni arra, hogy ne törjön össze az áru. Egyébként sokszor akkor is rongálódhat, ha az úton mész óvatosan. Nekem például majdnem a hegyekben van a kunyhó, így eléggé egyenetlen a terep az utakon is, meg ha folyón kell átkelni olyankor mindegy milyen óvatos az ember, akkor is veszít az áruból. :D De hát ez van, szerintem ez annyira nem rossz. Amúgy annyira nem nehéz, eddig a legrosszabb leszállítás során is csak 4 palack semmisült meg a 20-ból, de még így is elég szép summát adott: többet, mint a fejvadász, és kb. ugyanannyit mint amennyit a trader és gyűjtő ad, csak itt nem kell sokat grindelni, szóval bár a leszállításnál valóban figyelni kell, még így is elmondható, hogy ez a szakma fizet a legjobban a legkevesebb grindelés árán. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Online

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2020. 01. 22. 15:18

Kizártnak tartom, hogy jobban fizet, mint a collector. :) Én azzal léptem vagy 15 szintet miközben maxoltam, arról nem is beszélve, hogy több ezer dollárt kerestem vele.. Valószínűleg bizonyos mértékben a lv. 50 is annak a segítségével lesz meg. Sok XP és pénz jön be belőle, és nem igényel nagy koncentrációt.

Az a néhány küldi, amit toltam, nem fizetett túl jól a moonshine-ban. A "szokásos" összegeket, XP-t láttam.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése