Általános társalgó

Új információk, részletek, kívánságok, beszélgetések az októberben érkező Red Dead Redemption 2-ről.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 04. 10:47

A lemezes változattal járó térképen pedig New Austin és Mexikó is szerepel. Ezért gondoltam azt, hogy bejárhatjuk. Igazából lényegtelen, továbbrá is várom, hogy mit tartogat még a játék.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 04. 22:30

Annyira nem lényegtelen :D Hátha akkor később azt is megkapjuk.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 05. 16:19

Luszie írta:
2018. 11. 03. 15:26
dani.szentgali írta:
2018. 11. 03. 15:03
Csak ugye a GTAV-re értettem elsősorban az "ezúttal" szót. Az sem lett rossz játék, én nagyon szerettem, de azért valljuk be, kicsit túlhypeolt volt, amiből a végén sok dolog nem valósult meg. Nyilván ez sem lett rossz, de azért az RDR2 eddig jobbnak tűnik - igaz, a GTA Online beindulásáig a GTAV-nél sem tűnt elhanyagoltnak/gyengébbnek a singleplayer.
Bár kicsit másként, de azért az RDR2-nél is érzem ezt a hypeot. Azaz nem is hypenak, hanem elfogultságnak nevezném. A legtöbb nívós játékkritikai oldal max pontra értékelte -amit azért én igencsak túlzásnak érzek. Az emberek is eléggé el vannak tőle ájulva "évszázad legjobb játéka" címen. Nagyon elfogultak. Okkal? Nem tudhatom. Abban biztos vagyok, hogy a GTA V-nél sokkal jobb játék lett. Azt azért nem jelenteném ki, hogy a "játéktörténelem legjobbja". De ha megváltozna a véleményem, karácsonykor írok. Akkor már játszani is fogok vele. Jelenleg csak kritikákat, vicces összeállításokat, meg streameket láttam. Ennyiből nekem ez "csak" egy 9-es.

Ezt csak azért tartom furának, mert anno a God of War 4-nél ez a hullám ugyanúgy lezajlott. Érdekes.. Talán ez arra mutat rá, hogy annak ellenére, hogy milyen gyakran, és mekkora mennyiségben jönnek ki jelengenerációs konzoljátékok, mégis nagyon kevés van azokból, amelyek igazán jók. Nem csoda tehát, hogy az emberek "éheznek" ezekre.

A singleplayer "elhanyagolása" sajnos egy trend. A multiban több a pénz, (talán nagyobb is rá az igény?), így egyes játékfejlesztő cégek egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek rá.
Tudom és elfogadom, hogy nálad kb. csak az Uncharted meg a Last of Us az egyetlen, ami nem túlhypeolt. Viszont az elfogultságot azért nálad is lehet érezni, mert ahogy nálad sosem lesz 10 pontos pl. az RDR2, úgy nekem sem lesz sohasem kedvencem a TLOU. Szóval szerintem itt szimplán ízlésekről és pofonokról van szó. És pont emiatt nem fogod 10 pontosra értékelni az RDR2-őt. Már elhatároztad, hogy TLOU lesz az örök kedvenc és legjobb játék, ahogy sokaknál a GOW vagy az RDR2. És ez így van rendjén.

Igen, ez a generáció tényleg szegényesebb lett. Ez annak tudható be, amit te is mondasz, hogy mindenki csak a multiplayer játékosok éhségét akarja kielégíteni, igazán jó singleplayer játékokból pedig egyre kevesebb van. Idén is ha megnézzük a felhozatalt, három olyan nem feltétlen vagy egyáltalán nem Online központú játék jelent meg, ami tényleg nagyot alkotott, név szerint God of War, Spider-Man és Red Dead Redemption 2. Szóval igazad van, mindenki éhezik a singleplayer játékokra, mármint a jól sikerült darabokra. Ettől függetlenül, ha nem is a legjobb az RDR2, mindenképpen a legjobbak között van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dani.szentgali 2018. 11. 05. 16:49-kor.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 05. 16:44

Rockstar69: A "kidolgozás" alatt itt most nyilván nem arra gondolok, hogy az egészet újracsinálták, mert bár én még nem jártam az RDR2-ben az RDR1 játékterületein, tisztában vagyok vele hogy nem a nulláról modellezték újra, hanem csak remastered-ölték. De ahogy videókon is láttam, vannak azért különbségek, mert pl. a 2-ben vannak még olyan épületek, amelyek építkezés alatt állnak, az 1-ben viszont már teljesen felépültek.
Gonzales írta:
2018. 11. 04. 10:47
A lemezes változattal járó térképen pedig New Austin és Mexikó is szerepel. Ezért gondoltam azt, hogy bejárhatjuk. Igazából lényegtelen, továbbrá is várom, hogy mit tartogat még a játék.
Igen, rajta van, de azért látszik, hogy nincs annyira kidolgozva, mint a többi, bejárható terület. Nyilván van pár épület/textúra, amit beleraktak a játékba Mexikóból, hogy ha megközelíted a folyót, ami elválasztja New Austint és Nuevo Paraiso-t, akkor azért láss valamit, plusz ahogy mondtam, buggal át is lehet menni, youtubeon sok videót találsz erről, de érdemben nincs kidolgozva a terület, így max csak pár épületet nézhetsz meg a nosztalgia kedvéért, viszont nyilván gyengébb grafikával, alacsonyabb textúrájú modellekkel, mint a játék többi, rendesen bejárható részén.
Rockstar69 írta:
2018. 11. 04. 22:30
Annyira nem lényegtelen :D Hátha akkor később azt is megkapjuk.
Sok pletykát lehet olvasni mostanában arról, hogy kiszivárgott olyan infó, mely szerint a Red Dead Online-nal együtt megkapjuk Mexikót is, és végsősoron ez áll amögött, hogy később érkezik az Online. Ez persze nem feltétlenül igaz, meg ugye anno a GTAV-nél is ráfáztunk a North Yanktonos térképpel, amelyről sokáig azt lehetett hinni, hogy legalább a GTA Online-ban bejárható terület lesz, a végén mégsem lett az. Szóval érdemes mindenképpen fenntartásokkal kezelni ezeket a pletykákat, nem biztos, hogy lesz Mexikó, ráadásul a singleplayernél szóba sem jött még pletyka szinten sem, hogy esetleg érkezik oda is. Szóval reménykedjünk inkább, hátha szerencsénk lesz és jön Mexikó is. Egyelőre viszont tudtommal még az RDO pontos megjelenési dátumát sem ismerjük.

Megjegyzés: Bocsi a dupla hozzászólásért, szerkesztésre mentem rá, de valamiért ez lett belőle. Ha egy admin összefűzné nekem a kettőt, azt megköszönném! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 05. 22:06

Persze, értem, amit mondasz. Amúgy azért én se úgy gondoltam, hogy 1 az 1-ben ugyanaz, hanem, hogy azt vették alapul. Legalábbis remélem, hogy a domborzat meg hasonló dolgok megegyeznek, még én sem jártam. Amúgy szerintem nincs ezzel baj, hogy van átfedés. Sőt, nekem kifejezetten tetszik. Érdekes lesz megnézni, hogy milyen volt az RDR 1 története előtt az a rész.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2018. 11. 06. 17:49

Bár én még nem jártam arra, de olvastam egy cikket a neten, hogy New Austin ugyan bejárható terület a RDR 2-ben is, de szinte semmi sincs ott. Arra gondolok, hogy nincsen semmilyen küldi, gyűjthető cucc, stb, csak egy-két random event Armadillo-ban. Meg elvileg a sztori folyamán nem is fogunk arra menni. Úgyhogy lehet, hogy az Online-ban nagyobb szerepet fog kapni New Austin, illetve Mexikó is, ha megkapjuk.
A másik érdekesség, hogy Mexikó területe/modellja a RDR 2-ben valójában a RDR 1-es modell teljesen áthelyezve, csak ugye a renderelés miatt a textúrák kicsit szebbnek tűnhetnek.
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 11. 10. 15:22

Nagyon tetszik az RDR 2. Nagyon fasza és nagyon menő a játék! Hihetetlen, de a Rockstar nagyon jó munkát végzett! Csodálatos és nagyon szuper a játék! :cool: :D Igaz, eddig még csak 2x játszottam vele múlt héten, mert most visszatértem a GTA Online-ra. Azért tértem vissza oda, mert még van PS Plusom, meg még tart a bónuszhétvége. Most éppen a lánykarakteremmel csinálom Trevor, Lester és Martin Madrazo küldetéseit, a fiúval pedig egy kicsit jegelem a Doomsday Heist fináléját. Ha a lánykarakterrel megcsinálom az összes küldit, visszatérek az RDR 2-re. Szerencsére már nincs sok küldi vissza, Trevorral mindjárt végzek. :)

(Kisebb spoilerek jönnek az első és a második fejezet elejéhez!)

Visszatérve az eredeti témára, nagyon tetszik az RDR 2. Mondjuk, arra hajtok, hogy maximális legyen a tiszteletem, de sajnos ez nem mindig sikerül. Ugyebár az első fejezetben megkíméltem a legelején az O'Driscoll-tagot, és a vonatrablásnál visszaküldtem a túszokat a vonatra. Szóval őket megkíméltem, nem bántottam senkit az első fejezetben. Sajnos a második fejezetnél már mindent elbasztam véletlenül. :( A második fejezet első küldetésében dönteni kell Jimmy Brooks sorsáról, és én meg akartam őt menteni, csak sajnos rossz gombot nyomtam. Négyzet helyett kört nyomtam véletlenül, és Arthur lerúgta őt a szikláról. Így pedig mindent elkúrtam, és nagyon ideges voltam. -.- A mentést nem akartam visszatölteni, mert sok mindent csináltam előtte a táborban, szóval hagytam a francba az egészet. Persze rendesen csökkent a tiszteletem, de tényleg véletlenül öltem meg Jimmy Brooksot. Véletlenül nyomtam le a rossz gombot.

Később aztán Valentine-ban volt egy random event, ebben pedig két férfi kukkolt egy másik férfit meg egy nőt egy ablaknál. Én elzavartam a két férfit, és kíváncsiságból benéztem az ablakon, tehát én is kukkoltam. Sajnos emiatt is vesztettem a tiszteletemből. -.-

Ezután járkáltam a nagyvilágban, és belefutottam egy konvojba, ami éppen egy O'Driscoll-tagot szállított. A rendőröket megölték előttem, de én gyorsan megöltem az O'Driscoll-tagokat. Egyedül a rab maradt életben, akit én elkeztem inzultálni, és azt mondtam neki, hogy itt fogom hagyni. Erre ő ideges lett, és kiabált velem. Végül úgy döntöttem, hogy kiszabadítom, ki is lőttem a lakatot, és ő erre elfutott. Futás közben pedig kérkedett, hogy ő most elmegy a vezetőjükhöz. Én úgy gondoltam, hogy megtréfálom egy kicsit, de nem ölöm meg. Lassóval elkaptam a mocskot, megkötöztem és feltettem a lovamra. El akartam őt vinni a táborunkba, hátha fogolyként lehet tartani. Mikor elvittem a táborba, a játék kiírta, hogy nem tarthatok foglyokat a táborban. Arthur ekkor káromkodott egyet, és automatikusan levette a férfit a lóról, és elengedte. A férfi ekkor el akart futni, de Bill meglátta őt, és agyonlőtte. :( -.- Nagyon dühös lettem ekkor Billre! Azt akartam, hogy a férfi elmeneküljön, de ez a b*zi Bill agyonlőtte! Mondjuk, nem vesztettem a tiszteletemből, de attól még meg akartam őt kímélni.


Végül elmentem Valentine-ba boltot rabolni, és hát a rablás után megöltem egy csomó rendőrt meg polgárt, és hát sokat vesztettem a tiszteletből, meg vérdíjat is kaptam. -.- Szóval jelenleg szarul haladok a maximális tisztelet megszerzése felé! :S
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 10. 16:57

A max honor elérésével én is szenvedek. Én is igyekszem jól viselkedni, csak az a baj, hogy a legapróbb kihágás is sokat ront a honoron. Tegnap például egy ember felrobbantotta magát, odamentem és kifosztottam a hulláját, emiatt pedig máris ment vissza a tiszteletem negatívba. Próbáltam kompenzálni horgászással, hogy visszadobtam a halakat, meg köszöngettem az embereknek Saint Denis-ben, de nem sokat ment vissza a tiszteletem. Sajnos nem hiszem, hogy el fogom valaha is érni a max tiszteletet, mivel a főküldetések és a bandás mellékküldetések alatt mindig valami gonoszságot kell csinálni, amivel durván lemegy a tisztelet, az azon kívüli feladatok meg csak minimálisan növelik a tiszteletet. Szóval szerintem előbb fogom elérni a negatív sávot, kvázi inkább hírhedt leszek, mint híres. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2018. 11. 11. 11:44

Enyhe spoiler az egyik valentine-i küldetésről, amiről Nikita az első spoileres bekezdésében írt.
Az, hogy megölöd-e Jimmy Brooks-ot vagy sem, szerintem nem nagyon változtat a történeten, én legalábbis a 3. fejezet vége felé járok és még nem tűnt fel egyszer sem azóta (én megkíméltem őt). Amúgy ha megkíméled, akkor ad egy tollat, ami 10 dollárt ér (bár én megtartottam, nem adtam el).
Engem annyira nem érdekel a honor szintem, ha úgy jön a dolog, akkor pl. gond nélkül kifosztok egy balesetet szenvedett civilt, de néha meg ha olyan a kedvem, akkor segítek a rendőröknek a banditák ellen. Bár ennek ellenére is még inkább pozitívban van a honor szintem.
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 11. 17:15

Ezért kell gyakran menteni. Nekem egész jól áll a tiszteleti szintem, már nem sok kell a maximumhoz.

Egyébként némelyik rabot érdemes megmenteni. Az egyik adott egy tippet, hogy kit lehet kirabolni. Szegényeket ki is raboltam, bár nekem annyira nem jön be az ilyesmi. Amúgy én többnyire megverem vagy különös kegyetlenséggel agyon lövöm őket. Bár mondjuk most jut eszembe, hogy azt is lehet, hogy miután leadja a tippet jól megvered.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 11. 11. 23:02

Arminho írta:
2018. 11. 11. 11:44
Enyhe spoiler az egyik valentine-i küldetésről, amiről Nikita az első spoileres bekezdésében írt.
Az, hogy megölöd-e Jimmy Brooks-ot vagy sem, szerintem nem nagyon változtat a történeten, én legalábbis a 3. fejezet vége felé járok és még nem tűnt fel egyszer sem azóta (én megkíméltem őt). Amúgy ha megkíméled, akkor ad egy tollat, ami 10 dollárt ér (bár én megtartottam, nem adtam el).
Engem annyira nem érdekel a honor szintem, ha úgy jön a dolog, akkor pl. gond nélkül kifosztok egy balesetet szenvedett civilt, de néha meg ha olyan a kedvem, akkor segítek a rendőröknek a banditák ellen. Bár ennek ellenére is még inkább pozitívban van a honor szintem.
Igen, értelek téged. Csak én úgy akartam, hogy mindenkit megkímélek az első végigjátszásomban. Tehát minden embert megkímélek, és csakis jó döntéseket fogok hozni. Hát, az első fejezetben ez még ment, mert ott csak jó döntéseket hoztam, viszont a másodiknál ezt rendesen elcsesztem. -.- :| Nem szerettem volna megölni Jimmy Brooksot, és nem szerettem volna azt sem, hogy Bill lelője az O'Driscoll-tagot.

Egy kérdés ezzel kapcsolatban: lehet a táborba vinni rabokat fogolyként? Mert mikor az O'Driscoll-tagot vittem oda, akkor a rendszer azt írtam, hogy nem vihetek be több foglyot (volt már bent egy, akit még a fősztoriban kaptunk el, Kieran). Szóval én ebből azt szűrtem le, hogy lehet bevinni foglyokat. Szerintetek valóban lehet?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2018. 11. 12. 05:13

Gondolom, ha a küldetés megkívánja, akkor igen.

Amúgy ne sajnáld azt az O'Driscoll tagot. Az egy rivális banda. Állandóan megtámadnak, többnyire a hídak végét állják el, szóval fogsz még ölni egy csomót. Utána érdemes kizsebelni őket, mert eg csomó értékes cucc van náluk és a tiszteleted sem csökken.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2018. 11. 13. 00:28

Igen, tudom, de én akkor is el akartam volna engedni azt az egy tagot, csak hát Bill lelőtte még idő előtt. :( Mondjuk, Jimmy Brooksot sajnálom a leginkább. Őt tényleg véletlenül öltem meg. Amúgy azt olvastam, hogy érdemes kifosztani Jimmy Brooks holttestét, mert van nála pénz és egy aranygyűrű is. Sajnos én nem fosztottam ki a hulláját, mert nem tudtam lemenni a hegyről, és inkább hagytam. Ennyit erről.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2018. 11. 13. 09:05

Life goes on, Nikita. :D én például még 2 hete kikapcsoltam az automatikus mentést, mivel pár barátom szeretett volna játszani. Persze ki is ment a fejemből a visszakapcsolása, így amikor pénteken gép elé ültem, és játszodva három órát, elértem a Chapter 2 utolsó küldetéséhez, ahol abbahagytam a játékot. Amikor legközelebb visszatértem a vad nyugatra, mind a három órányi játék el volt veszve. :D nem volt probléma, mert pontosan tudom, hogy mit csináltam milyen időben, így csakis időt vesztettem, haladást nem. Az egyetlen dolgot amit másodszorra nem kaptam meg, az egy véletlenszerű esemény volt ahol egy rab lábáról lelőttem a láncot. Ő pedig hálaként elárulta, hogy Strawberry-től északra találhatok egy tanyát, ahol egy szép zsákmányt rejtenek. Amikor megkaptam ezt, a játék is lementette a Log-ba, hogy lehetőségem van ezt kirabolni. Persze ez elveszett, ellenben enélkül a leadott füles nélkül is biztosan elmehetek és kirabolhatom a helyet, legalábbis remélem így működik.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 11. 15. 18:11

Hát vannak ilyenek. :D Szerencsére nekem nincs ilyen problémám, haverjaim mostanában már nem igazán szoktak kockulni meg nem is nagyon vannak itthon. Szóval nem kell attól tartanom, hogy bárki bekapcsolná a PS-em és tönkre baszná ökörködéssel meg autosave kikapcsolással az eddigi haladásomat. :D Én eddig amúgy elég jófiú voltam a játékban, és ragaszkodom hozzá, hogy az is maradok a sztori végéig. Nem csináltam hülyeségeket, nem szórakoztam sokat, nem öltem ártatlanokat, szóval abszolút jó arc módjára játszottam. A sztori után mondjuk már csak emiatt is szinte biztos, hogy több őrült ámokfutást is le fogok nyomni a játékban, szóval gyorsan le fog majd menni a honorom. :D Amúgy ebben a részben is van buffalo rifle, vagy valami ehhez hasonló, elég lassú viszont nagyon erős csúzli, amivel a bölényeket és medvéket 1-2 lövésből le lehet szedni, vagy itt kimaradt? Illetve én nem próbáltam még, de kíváncsi vagyok, hogy vajon a dinamit dead eye módban itt is hőkövető rakétaként működik, vagy itt már annyira a realitásra törekedtek, hogy ezt az igencsak irreális elemet kivették a játékból?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése