Általános társalgó

Beszélgetések a PlayStation 3 és Xbox 360 konzolokon debütált nagysikerű Red Dead Redemption-től.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 04. 20:53

A végén a halál nekem sem tetszett annyira,plusz azt a nyivákolós b*zi Jack Marstont sem bírom annyira,viszont én is azon a véleményen vagyok,hogy kellett egy ilyen befejezés is,mert szerintem elég megható,megdöbbentő és kicsit szomorú is volt.Pont,mintha belecsempésztek volna egy kis dráma/tragédia előadást az egész játékba,és ez játékban elég ritkán fordul elő.Meg eddig R*nál mindig az volt az alapséma,hogy a sztori végén "minden jó,ha a vége jó" megoldás volt,ami nagyon jó is volt,de azért egy idő után monoton is.Ezért lett a GTA4nek is kevésbe boldog vége,mint mondjuk a San Andreasnak(nem úgy végződött,hogy egy több milliárd dollárt birtokló,szinte mindenkit irányító vezér lett a történet végén Nikóból,hanem inkább egy szegényesebb,tönkrementebb ember volt,nem is volt annyi barátja már a sztori végén)így érezhető volt,hogy ezután lesz egy még szomorúbb.A GTAV-nek szerintem viszont megint a "mindent irányítok"vége lesz,vagy ha nem is vége,eleje az biztos,Michael barátunknak köszönhetően.És remélem,hogy nem érez ingerenciát a R* arra,hogy John Marston után most a következő GTA karakterjeit is kinyírja XD.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 04. 21:19

De legalább Niko megmaradt. XD Az, hogy Kate megtudta milyen az AK-47 töltény íze, az engem hidegen hagyott. XD
Ahogy mondod, ne kúrják már el azzal az V-öt, hogy megritkítják a főszereplőket. Pedig itt még válogathatnának is. XD

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 06. 16:17

XXXDDDDDDDD.Hát ja,az Vben válogathatnak is!XD De szerintem nem fogják ezt csinálni,a Red Dead az egy "mellékjátékuk"volt,a GTA pedig a fő pénzforrás,ott nem tesztelgethetik a rajongók ízléseit csak úgy,nem hülyéskedhetik el.Szóval az 5ben remélhetőleg nem várható majd a karakterhalál.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 06. 16:24

Nagyon remélem, és úgy legyen! Már az is rossz lenne, ha csak az egyikük távozna az élők sorából.

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2012. 12. 10. 22:13

Off: Nem hinném, hogy a GTA V-ben meghalna akármelyik fő karakter. Azért gondolom így, mert elvileg lesznek tevékenységek, amiket csak egy bizonyos főszereplővel végezhetünk.(pl:Trevorral való gyújtogatás.) És szerintem nem venne el a játékosoktól a R* ilyen lehetőségeket.

On: Sajnos nem pörgettem ki a RDR-t, mert meghülyült az Xbox-om, de ilyen játékélményt nagyon ritkán tapasztalok. A fő és mellékküldetések rendkívül szórakoztatóak, és meg van bennük az a változatosság, ami a GTAIV-ből hiányzott. A random eseményeket is baromi jó ötletnek tartom, és örülök hogy az V-be is bekerülnek. Ez az egyetlen olyan játék, amiben élveztem azt, hogy csak céltalanul bolyongok, nézem a tájat vagy egyszerűen leülök egy kocsmába kockázni. A dlc-hez is volt szerencsém, azt sikerült is kijátszanom, de arról sem tudok rosszat mondani. Egyszerűen mestermű. Véleményem szerint ilyen változatosnak, valamint szórakoztatónak kellett volna lenni a GTA IV-nek.

Amúgy van egy olyan challenge, a dlc-ben hogy baltával le kell dobni egy repülő denevért. Ezt valaki meg tudta csinálni? Ha igen, hogyan? Én próbálkoztam dead eye-al, anélkül, de nem igazán sikerült.

Húú...Ezt visszaolvasva olyan érzésem volt, mintha a WS-teleshopban, reklámozta volna a RDR-t Hortz Fuchs, és az ő szövegét másoltam volna ki. :D
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 10. 22:27

Thelostduck:Hát igen,valamely szinten egyetértek veled,az RDR valóban változatosabb és szórakoztatóbb volt,mint a GTAIV,bár utóbbi mentségére szóljon,hogy NY azért nem olyan változatos város a valóéletben sem.Azért az EFLC megmutatta,hogy azért több is belefér a játékba és a városba,de a San Andreas szabadságfeelingjének nagyobb részét igazán csak az RDR tudta eddig valamelyest pótolni,de az eddig tudottak alapján remélhetőleg a GTAV bepótolja majd a GTAIV összes hiányosságát a játékélmény terén is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 10. 22:53

Thelostduck: Igen, valószínű, hogy az V-ben nem fog meghalni senki, Marston halála éppen elég volt a R*-tól.

Látom neked is meg volt a RDR fíling. Ebben is hatalmas ez a játék. Nekem is nagyon, de nagyon tetszettek a random mini küldetések! Hatalmas ötlet. Kellett is a játékba ez az opció, mert csak vadállat vadászattól előbb utóbb úgy is unatkozott volna az ember.
Már a GTAIV-ben is belerakhatták volna, mert a küldetések után kezdtem elaludni az unalomtól.

Végül a denevéres challenge. Nem próbáltam, mert nem nagyon tetszett a DLC. A zobiktól már ki van a tököm. Már lassan minden játék dlc-jében zombik lapulnak. Végigvittem, aztán vissza a polcra.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 11. 11:15

bodom26:Jaja,az Undead Nightmare nekem sem tetszett annyira,különösen azért,mert szerintem a zombik marhára nem illenek a vadnyugatra,de ez persze csak magánvélemény.Ami úgy ahogy tetszett benne,azok a misztikus lények(a Bigfoot a favorit),de ezeket is mind elrontották szerintem(lsd.:ki hallott már beszélő Bigfootról??!!). Amúgy én nem vagyok egy DLC rajongó,én azon az elven vagyok,hogy miden érdekes és fontos dolog az alapjátékba kerüljön bele,nem pedig ezekbe a DLC-kbe.Nem akarok olyan tartalmakra több pénzt kiadni,amelyek túl sok mindenben nem különböznek az olcsóbb alapjátéktól.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 12. 11. 12:37

Thelostduck: Én kiakasztottam 100%-ra a DLC-t, de sajnos nem tudok segíteni, mert nekem nem a GOTY van meg, ezért még eldobható balta sincs.

Mikor elsőnek végigvittem a játékot nekem se tetszett. Főleg azért, mert a főküldetéseket melléküldetésnek jelezte és nem tudtam hova kell menni. Aztán mikor elkezdtem csinálni a mellék feladatokat megtetszett. A bevezető meg szerintem zsenilás lett. Számomra a legjobb intró amit valaha Rockstar játéknál láttam!
Gyenge napok vannak...

bodom26

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 11. 12:40

Azért van ez a rengeteg zombi, mert nagyon közkedveltek, népszerűek. Szóval van rá igény, mostanában pláne, mert az igazi zombis játékokat szépen elrontják. Ilyen például a Resident Evil sorozat legújabb része, ami régen igazi survivor zombi játéknak számított, de mára már az is akció kaland játékká változott. De egyépként sok más stílusú játékot is akció játékká változtatnak szépen lassan, amik nem akció játéknak indultak valamikor. A Battlefield 3-ban is nincs más, csak látványos robbanások, és szemkápráztató jelenetek, ami kell is, de más nagyon nincsen. Történet rövid, klisés, semmi igazi masszív tartalom. Ha nem lenne a multi, egy kalap ürülék lenne. Azt hiszik mindenkit átvernek a látvánnyal. Igen laikus gamer-eket igen, de aki egy kicsit is ért hozzá, az rögtön rájön, hogy ez nem más, mint parasztvakítás. De sajnos sok embernek ez elég, és ezért kapunk lassan csak egy akció demó játékot. Bocs az Offért.
Visszatérve a RDR-höz, nem kell ide zombi, túl erőltetett, pláne egy vadnyugati játékhoz.
Ha lennének igazi zombis játékok, nem lennének zombis dlc-k szerintem.
dani.szentgali: Én sem szeretem az ilyen fajta dlc-ket, nekem a jó dlc, az egy szó szoros értelembe vett kiégészítő, plusz fegyverek, küldetetések stb, de az alapjátékhoz. Tehát olyan, mint a Skyrim-os dlc-k, nem pedig; mint a GTAIV-es dlc-k.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 11. 13:13

bodom26:Hát igen,a GTAIVes DLC-k valóban fölösleges kiadások,én azóta tudom róluk,mióta megjelenésüknél először végignéztem róluk jó pát videót,és láttam,hogy ez valójában a GTAIV,kitolva egy-két minijátékkal,járművel,fegyverrel meg két,számomra nagyon rövid sztorival.Sajnos azonban tartok tőle,hogy a R* a GTAV-nél is ezeket a DLC-megoldásokat fogja bevetni,de a 3 karakter ad egy kis esélyt arra,hogy a R* máshogy(mondjuk egy-két spin-off-fal,mint a régi szép időkben)oldja meg az új nagy,számozott rész kibővítését.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 11. 13:30

dani.szentgali: Igen. A RDR-nél is jobb lett volna, ha zombik helyett kapott volna egy csomó kis kiegészítő dolgot a dlc-jében az alapjáték!

Ha egy DLC dobozán az áll, hogy az alapjáték nem szükséges a játék futtatásához, az már nem az én dlc-m...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 11. 15:43

Hamár mostanában ilyen sokat szóba jön a Red Dead...valaki meg tudná mondani nekem,hogy singleplayerben hogy lehet beállítani azt,hogy a pont célzó helyett karikás pontos célzó legyen,mint a GTAIVben,vagy ez csak multiplayerben néz ki így?Előre is köszi a választ!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 11. 19:01

dani.szentgali: Ha már előszedtem a játékot, megnéztem a beállításokban, illetve megnéztem.a kódokat is, de nem jártam sikerrel. Valószínű, hogy tényleg csak multiban van ez a fajta célzás.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2012. 12. 11. 19:03

Amúgy az RDR-ben a kódok leblokkolnak valamit? Mert én beírtam pár kódot és valamiért elmentette. Mondjuk mindegy, mert úgy is meg van az összes trófea meg a 100%-os játék állás.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése