[SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Készítettél egy modot? Esetleg találtál egy érdekeset? Mutasd meg nekünk!
Válasz küldése
Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

[SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 06:28

Nem sokkal ezelőtt jelent meg egy téma GTAForums.com-on, ahol LINK/2012, egy külföldi modder publikussá tette San Andreas Mod Loader projektjét.

Amit dióhéjban érdemes tudni erről a kis szörnyetegről az az, hogy beépülő modul, azaz alapvetően nem nyúl hozzá a játék fájljaihoz, így nem kuszál össze semmit sem azokban.

Funkcionalitását illetően a készítő azt állítja, hogy jelen pillanatban minden apróbb módosítás játszi könnyedséggel, IMG fájlok szerkesztése nélkül telepíthető úgy, hogy a "modloader" nevezetű kis mappába illesztünk be minden olyan modot, amit használni kívánunk a későbbiekben. Mivel intelligens plug-inről van szó, az sem probléma, ha egyszerre több handling.cfg-t használunk, mert jegyzi a változtatásokat a fájlokban, ergo az eltérő adatokat betölti... a szép az egészben az, hogy még a readme fájlokból is kiolvassa a szükséges sorokat, így nem kell ezeknek a bemásolásával sem bíbelődnünk. :)

A kompatibilitásról annyit, hogy 1.0-ás gta-sa.exe fájllal működik a cucc, de dolgoznak a Steam, illetve más exe fájlok támogatásán is.

Ja igen... az is fontos szempont, hogy a teljes konverziókat is támogatni fogják a későbbiekben.

Aki maga is utána akar olvasni a dolognak, az a hivatalos témát itt találja, a letöltés pedig ITT érhető el.

A telepítés is pofon egyszerű: Csak csomagoljátok ki a modloader.zip-et, majd a benne lévő .asi kiterjesztésű fájlt, és a modloader mappát tegyétek be a játék gyökerébe. (ahol a gta-sa.exe található).

Amennyiben több leírásra van szükségetek hozzá, itt jelezzétek. :)

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: [SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 12. 30. 10:19

Ezt mindenképpen kipróbálom.Bár most nincs a SA a gépemen de eredetiben megvan.Viszont van vele problémám.(bár ezt más topicba is leírtam de mindegy)Az egér az istennek se mozog -.- .Egyszerűen NEM.Néha kidob valamit akkor ugye kéri a beleegyezésemet például java updatehoz.Így kidob a játékból és mikor visszamegyek működik!
Akkor nagyon őrülők de előveszem a térképet vagy a menüben használni merem az egeret megint megáll :@ .
Erre tud valaki megoldást? :(
Michael fején ugrálok!

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 13:06

apollo 12 írta:Ezt mindenképpen kipróbálom.Bár most nincs a SA a gépemen de eredetiben megvan.Viszont van vele problémám.(bár ezt más topicba is leírtam de mindegy)Az egér az istennek se mozog -.- .Egyszerűen NEM.Néha kidob valamit akkor ugye kéri a beleegyezésemet például java updatehoz.Így kidob a játékból és mikor visszamegyek működik!
Akkor nagyon őrülők de előveszem a térképet vagy a menüben használni merem az egeret megint megáll :@ .
Erre tud valaki megoldást? :(
Arra is van megoldás: Próbáld ki úgy, hogy megkeresed a játék exe fájlját (nem a parancsikont, hanem ami a GTA San Andreas mappában van), majd azon jobb klikk, tulajdonságok, a megjelenő ablakban "kompatibilitás" fül, és ott a windows 98/ME az, amit ki kell választani.

Ha ezt megcsinálod, elméletileg mennie kell.

A másik opció az, ha letöltöd ezt a DLL fájlt, és beteszed a játék könyvtárába. :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 12. 30. 15:27

Akkor ez mire is jó?
Guess who's back!

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 19:47

Hát. Szeretem, mikor nem olvassák el az első posztot.

Letöltöd, felrakod, lesz egy modloader mappa, abba pakolod az autókat, egyéb kiegészítőket, nem kell az IMG fájlokkal szórakozni.

Profit.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 12. 30. 20:58

Én elolvastam, aztán elolvastam még egyszer. Akkor vettem egy nagy levegőt, és nekifutottam még egyszer. Akkor elhatároztam, hogy megkérdezem. Nem értek ehhez, és nem is akartam offolni, de felkeltette a kíváncsiságomat. Bocs :)
Guess who's back!

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [SA|MEGJ]San Andreas Mod Loader

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 30. 22:05

Ne kérj bocsánatot. :D Csak azt hittem, nem olvastad végig az első hozzászólást. A jelek szerint nem volt közérthető a dolog, úgyhogy átírom majd.

Válasz küldése