Under Control

Kitalált GTA sztorik.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Under Control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 27. 22:38

Helló mindenkinek!
Úgy gondoltam, hogy egy kicsit szüneteltettem a GTA Chicagót, és új vizekre evezek.
A történet egy Henry Platz nevű, átlagos emberről szól, akit kiraboltak és egy Monk nevű maffiózótól vett fel pénzt. Na, de nem lövőm le a poént...
Köszönöm a segítséget NoxiusEnterprisenak, jó olvasgatást :).

1. Küldetés: Rablás
Henry Platz egy egyszerű Las Venturas-i polgár volt. Harmincnégy éve alatt egyetlen bűncselekményt sem követett el, teljesen hétköznapi ember volt. Középkorú lehetett, de már elkezdett kopaszodni, és egy kicsit meghízott.

Mikor elmúlt tizenegy óra, éppen lefeküdni készült, azonban meghallott valami zajt. Egy zseblámpával felszerelkezve szobapapucsban és egy köntösben indult meg az ajtó felé. Betörtek hozzá, gondolta ijedten. A váratlan vendég véletlenül zajt csaphatott a rablás alatt - villant át az agyán a gondolat.

Henry lassan az ajtó felé futott, majd hirtelen kinyitotta azt, és a lámpát a rabló fejéhez vágta.
- Nesze seggfej - kiáltotta ingerülten. A tolvaj nyilvánvalóan megijedt, mivel rögtön az ajtó felé ment, Henry pedig visszatért az előszobába, ahonnan kizavarta a betolakodót. A következő pillanatban egy kicsit megnyugodott, azonban mikor meglátta a széfjét, ami üres volt. Egy pillanat alatt oda rohant. A csalódottság nagyon elkeserítette őt, és szomorúan aludni tért, miközben itatta az egereket.

Másnap reggel úgy kelt fel, mint aki a megoldás után kutat. Később bement a konyhába, ahol elolvasta az újságot, amiben olvasott egy Monk nevű gengszterről, aki kölcsönökkel foglalkozik. Mivel nem volt kockáztatni valója; úgy döntött, hogy felkeresi.

- Jó napot, uram! Én Henry Platz vagyok – kissé megilletődötten mutatkozott be.
- Üdvözlöm, én Monk vagyok. Miben segíthetek önnek? - az utolsó kérdést kissé gúnyosan mondta ki, de Henry ezt hidegen hagytad, mert nagyon boldog volt, hogy egy ilyen emberrel beszélgethet.
- Pénzt szeretnék felvenni öntől – rukkolta elő vele. Monk arcáról nem tűnt el a mosoly.
- Mennyiről lenne szó?
- százezer dollár – bökte ki Henry.
- Rendben, meg fogja kapni a pénzt, de csak egy feltétellel.
- Mi lenne az - már Henry megpróbált óvatosabb lenni.
- Egy politikust kéne megölnie!
- És melyiket? - a kérdés vékony hangon tőrt ki Henryből.
- Ray McGregort, aki a Caligula kaszinóban szokott tartózkodni.
- Értem, de én sajnálatos módon nem értek a lövészethez.
Monk erre megkeményedett.
- Na, jól van, kap egy hetet, hogy megtanuljon!

Monk tényleg nem viccelt. Szavához hűen felkészítette. Megtanította lőni. Mikor készen állt, lelke is megerősödött. Talán ezt érezte Peter is – gondolta, töprengett-, aki mindig arról beszélt, hogy a fegyverek megnyugtatják az idegeket. Igaza volt.

A kaszinó hatalmas volt. Ray szívesen gondolt rá, hiszen itt nyerte a pénzét is, sosem veszített. Majd Ray kilépett az ajtón...
Henry elhelyezkedett. Tökéletes helyszínt talált magának: Egy kamion tetején gubbasztott, egy M16-al. Lelkileg és fizikailag is felkészült a merényletre.
Amikor a célpont kilépett az ajtón becélozta őt. A lövés eldördült, de nem találta el. Egy rendőrtiszt félrelökte Rayt. A golyó a feje fölé landolt. A hadnagy gyorsan elővette pisztolyát, és visszalőtt. Ray rettegett, de megpróbált eljutni a limuzinjába. A kaszinó biztonságijai szintén fegyverrel jelentek meg, majd rálőttek Henryre. Két jármű indult el. Az egyikben Ray, a másikban Henry ült. Az üldözés közben elnézte a járművet, így elhibázta Rayt, aki meglépett.
Mérgében felordította:
- Most hogy a francba öljem meg?
Arra gondolt, hogy Monk talán így tervezte... Elvégre az a rendőr nem véletlenül termett ott. A gengszter arra számított, hogy Ray meghal. Így legalább részben nem sikerült a terve. Ingerülten kuporodott le az autó ülésére, és elaludt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NikitaDragovich 2015. 09. 20. 14:38-kor.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

bodom26

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 27. 23:06

TheGTAKING: Ez nagyon ügyes, várom a folytatást! :) Jó segítséget kaptál! ;)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 27. 23:17

bodom26 írta:TheGTAKING: Ez nagyon ügyes, várom a folytatást! :) Jó segítséget kaptál! ;)
Köszönöm :), igen tudom és nem bántam meg, hogy Noxra hallgattam :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2012. 12. 27. 23:19

Egyértelműen sokat fejlődtél, ez egyből meglátszik, de...

Ajánlom, hogy olvasd át a történetet, miután megírtad. Sok fogalmazásbeli hiba volt, helytelen ragozások, vesszők hiánya. Nem akarok mindenáron belekötni mindenbe, de ez egészen kizökkentheti az embert az atmoszférából, amit a történet ad/próbál adni. Meg nem értettem, hogy mi ez az autó/jármű? Mindegyik helyes, nem tudtad eldönteni? Ez is furán jön ki. A történettel, azt hiszem, hogy nem lesz baj, bár eddig kissé furcsa, de be kell vezetni. Meg a végén nem igazán érthető, hogy mit szervezett keresztbe ez a Monk. Azt hiszem, össze bírom rakni, de lehetne egyértelműbb.

Nagyon észlelhető a fejlődés, ha ilyen ugrásokkal haladsz, akkor egy napon akár profinak is nevezném a történetet. Szóval így tovább, és szorgalmas fejlődést kívánok. Még egy tanács: biztosan jön még utánam egy halom hozzászólás, és ajánlom, hogy fogadd meg a tanácsaikat, hiszen a Rockstar is azért olyan jó, mert rajongói kedvére próbálja a játékait csinálni. Ez alól kivételek természetesen az olyan hozzászólások, amelyekről lerí, hogy hülyeségek.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 28. 00:00

Kiscserko írta:Egyértelműen sokat fejlődtél, ez egyből meglátszik, de...

Ajánlom, hogy olvasd át a történetet, miután megírtad. Sok fogalmazásbeli hiba volt, helytelen ragozások, vesszők hiánya. Nem akarok mindenáron belekötni mindenbe, de ez egészen kizökkentheti az embert az atmoszférából, amit a történet ad/próbál adni. Meg nem értettem, hogy mi ez az autó/jármű? Mindegyik helyes, nem tudtad eldönteni? Ez is furán jön ki. A történettel, azt hiszem, hogy nem lesz baj, bár eddig kissé furcsa, de be kell vezetni. Meg a végén nem igazán érthető, hogy mit szervezett keresztbe ez a Monk. Azt hiszem, össze bírom rakni, de lehetne egyértelműbb.

Nagyon észlelhető a fejlődés, ha ilyen ugrásokkal haladsz, akkor egy napon akár profinak is nevezném a történetet. Szóval így tovább, és szorgalmas fejlődést kívánok. Még egy tanács: biztosan jön még utánam egy halom hozzászólás, és ajánlom, hogy fogadd meg a tanácsaikat, hiszen a Rockstar is azért olyan jó, mert rajongói kedvére próbálja a játékait csinálni. Ez alól kivételek természetesen az olyan hozzászólások, amelyekről lerí, hogy hülyeségek.
Kösz :).
Megfogadom a tanácsaidat, üdv.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2012. 12. 28. 00:11

TheGTAKING:Nagyon tetszik az újabb fiktív sztorid,csak így tovább,várom a következő részt. :) ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 28. 00:23

dani.szentgali írta:TheGTAKING:Nagyon tetszik az újabb fiktív sztorid,csak így tovább,várom a következő részt. :) ;)
Köszönöm :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2012. 12. 28. 09:03

Nagyon jó lett. ;) Honnan jött neked ez a Monk név. Nekem nagyon ismerős. Talán egy nyomozó...? :D
"Braaaaaaaaaaaaaaaaaaawr!" - Chewbacca

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2012. 12. 28. 09:31

Ez nagyon fasza :D kíváncsi vagyok a 2.részre ;) grat

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2012. 12. 28. 10:35

Tüntesd fel a főszereplők listáját, akkor érthető lesz az utalás Peterre. Ja, és írd azt is, hogy a szereplőlista SPOILERt tartalmaz :)
Guess who's back!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 28. 14:18

Stan és Tigrito: Kösz :D

Szereplő lista, SPOILERT tartalmaz!
Henry Platz a főszereplő és a gonosz Monk.
Peter O'Brian: Nyugalmazott lelkész, aki Henry keresztapja, és mindenben segít Henrynek. Szívesen vesz részt tűzharcokban, fegyverklub tagságija is van.
John Wales: Henry iskolatársa, aki később katonának állt. Részegessége miatt kidobták, ezután a maffia elől elbújt. Henry segít neki talpraállni, cserébe John segít elpusztítani Monk -ot.
Carl hadnagy: A korrupt rendőr, aki lefüleli Henryt. A harmadik küldetésben meghal.
Costo: Monk embere, a kaszinó másik igazgatója. A rajtaütéseket ő vezeti, míg az utolsó csapdába ő maga esik bele. Henry öli meg, az utolsó előtti részben.
Ray McGregor: Egy politikus, aki a Caligula kaszinóban szokott tartózkodni, később egy sikertelen merénylet készül ellene.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

bodom26

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 28. 14:28

Impozáns szereplőgárda! ;)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 28. 14:39

bodom26 írta:Impozáns szereplőgárda! ;)
Kösz :D.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2012. 12. 29. 22:20

Újabb rész, remélem hogy tetszeni fog :), köszönöm a segítséget Noxnak :).

2. Küldetés: A hadnagy keresése
Miközben Henry aludt, a telefonja megcsörrent, a hívó Peter O'Brian volt, a keresztapja. Henry fáradtan felemelte a telefont, és beleszólt:

- Halló, ki az – kérdezte Henry.
- Én vagyok, Peter.
- Peter? – Henry meglepődött.
- Fiam, hallottam, hogy mi történt, az egész város erről beszél. Őszintén sajnálom! - mondta Peter.
- Semmi baj, nem a te hibád, hanem azé a Monké.
- Ki az a Monk? – megfontoltan kérdezte.
- Egy maffia vezér, akitől pénzt kértem, mert kiraboltak, de átvágott engem.
- De miért nem tőlem kértél? Én bármikor adtam volna. – Csodálkozott Peter.
- Hát, hogy is mondjam… Nem jutottál az eszembe.
- Mindegy, most nem ez a lényeg. Figyelj, gyere el a házamba, a Flower Delivery utcában megtalálod, rendben?
- Rendben. – Henry egy kicsit megnyugodott.
- Vigyázz magadra!
- Te is!

Peter letette, Henry pedig elindult a másik házához. Már majdnem odaért, amikor meglátta saját arcképét egy körözési plakáton. Dühösen letépte és eldobta. Egy súlyos kezet érzett a vállán.
- Öcsém, álljál csak meg - kissé tájszólású hang volt. Henry óvatosan hátranézett, és egy megtermett, bajszos járőrt látott, mellette a társát.
- Be akar kísérni, biztos úr? - makogta cérnavékony hangon.
- Miért, öcsém? Ekkora bűnért? Még kérdezed? - hangosan nevetni kezdett, társa szintén. Henry éppen elő akarta rántani pisztolyát, amikor a járőr megkomolyodott.
- Nem kísérlek be, öcsém - állította vad mosollyal - ha fölveszed azt a szemetet, amit eldobtál, és kidobod a kukába.
Henry engedelmeskedett nekik, de vigyázott, hogy arcát ne láthassák. A két járőr továbbment, Henry pedig megtörölte izzadó homlokát. Megúszta.
Ezután, Henry felhívta Petert, azért hogy jöjjön érte, mert az egész város őt akarja, és nem akar tovább bujkálni. Peter természetesen elindult érte, aki elvitte őt a házához.

- Kösz, hogy értem jöttél – hálálkodott Henry.
- Ez természetes, hogy érted jöttem, hiszen a keresztfaim vagy.
- Amúgy most mitévő legyek? – Gondolkodott Henry.
- Hát mondjuk, megkereshetnéd azt a hadnagyot, aki kiadta rád a körözést.
- Arra gondolsz, aki ellökte Rayt?
- Igen, arra.
- De semmit sem tudok róla, azt sem tudok, hogy hol van. – Henry kétségbeesetten kiabált.
- Én viszont tudom, amikor te éppen indultál felém, én addig kutattam utána, és sok mindent megtudtam róla.
- Tényleg? És mit?
- Azt hogy, ő éppen a városházánál tartózkodni.
- Akkor nekem is ott a helyem. – Bizakodott Henry.
- Micsoda? Így nem mehetsz oda, felismernek.
- De meg kell őt ölnöm.
- Na, jól van. Beleegyezzek, de csak egy feltétellel.
- Mi lenne az?
- Az, hogy soha többé nem kérsz idegenektől pénzt és, hogy megfogadod a tanácsomat!
- Rendben.
- Nesze, kapsz tőlem egy sörétest és egy golyóállómellényt.
- Köszönöm.
- Leraklak a tanácsházánál, te pedig megölöd ezt a barmot, aztán később én is csatlakozok a küzdelemhez.
- Na, itt is vagyunk, mehetsz fiú, sok sikert!

Peter elment, Henry pedig belépett a házba.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

bodom26

Re: GTA Under control

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2012. 12. 29. 22:58

Picit rövid, de nagyon pazar írás. Tetszik a történet, a szereplők is! Ügyes! :) Nox tényleg jó tanár IS!

Válasz küldése