Grand Theft Auto V PC

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2014. 01. 08. 22:51

Egyébként egy eldugott GTAForums.com-os fórumtémában, ahol a játék fájljait és kódját vizslatják a játékosok, ismét találtak utalást a next-gen verzióra is, illetve a PC-s verzióra.

A játék kódja ellenőrzi, hogy milyen platformon fut a játék, és az ellenőrzésre szolgáló kódok egyike az "orbis" kifejezést használja ellenőrzésre, ergo megvizsgálja, hogy a GTA V a PS4 OS-én fut, vagy sem...

Namost... nem tudom, hogy ez egy későbbi, csupán kompatibilissé tett verzióra utal, vagy egy teljesen új portra, de azért reménykedni szabad.

Picit lusta vagyok, majd holnap lefordítom, de:
Not super related, but as I was searching for the docker hash I noticed something funny.. The script launcher_omega.xsc is running the native "is_orbis_version" - so this script is explicitly checking if it's being run on ps4 :) When we found the ps4/xbox1 natives I thought that the RAGE engine just had some general future support for these platforms.. but it's funny to see scripts that are actually checking this.

mark74
Pogo, a majom
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. 05. 27. 15:51

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: mark74 » 2014. 01. 14. 19:38


Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 01. 14. 20:18

Tutira fake. Amíg a R* nem küld hivatalos videót/PC bejelentést, addig az összes ilyen videó 99%-ban biztosan fake. A srác egyszerűen a kezébe vett egy billentyűzetet+egeret és miközben mozgott a karakter, vadul nyomkodta a billentyűket, hogy úgy halljuk, mintha PC-n játszana, aztán meg amikor behozta a menüt és a beállításokra ment, egyszerűen odarakott animációval egy egeret.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 14. 21:40

Istenem...mondd, hogy ezt nem vetted komolyan!
Gyenge napok vannak...

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: DereX » 2014. 01. 14. 23:32

Én nem hiszek benne, viszont ha a menüt jobban megnézed az grafikai beállításokat tartalmaz. Nem tudom, hogy bármelyik konzolon lehet-e módosítani így a játékot.

Egyébként a megjelenés előtt is felkerült több száz videó, amikre mind az lett mondva, hogy hamis és közbe igazak lettek.


Egyébként el kéne olvasni a cikket, amit a másik portál írt.
Az eredeti videót a Take2Two levetette a YT-ről. Ugye nem kell mondani, hogy milyen sorsra jutottak a szept 17 előtt felrakott videók?

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 15. 08:08

Jobb lenne, ha ilyen portálokon nem olvasnátok "hírt"!
Gyenge napok vannak...

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 01. 15. 11:49

Érdekes jelenség, fórumokon vitáznak erről a videóról. GTAForumson valaki szépen le is írta, hogy hogyan lehet ilyen menüt bevágni a videóba. Viszont az is érdekes, hogy állítólag a Take-Two leszedette.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: DereX » 2014. 01. 15. 12:48

Az a fura, hogy ez kamerás felvétel. A videót simán lehetne manipulálni, ha rendes felvétel lenne. Így viszont nehezebb, mert pl. a kamera dőlés szöge se jó, szemcsés is, valamint ha fake lenne, akkor észre lehetne venni a maszkolást rajta.
Vagy nagyon jól csinálták, vagy tényleg igaznak mondható.

Fent van a neten rengeteg olyan videó, amiben a GTA V PC-s változatát mutatják be, ezek mind fake-k és fent is vannak még mindig, ergó a Take-Two nem vetette le, mint ezt a példányt.

Nem hiszek abban, hogy ez valódi, de abban sem, hogy teljesen hamis.

Rockstar69: Én itt már egy jó ideje követem a híreket, de az nem azt jelenti, hogy más hírportál nem tud írni cikkeket, meg egy portál követése nem azt jelenti, hogy akkor már többet ne is nézzen az ember. Egyébként a belinkelt oldalt nem követem, ezt úgy általánosságból írtam.

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2014. 01. 16. 07:38

DereX írta:Az a fura, hogy ez kamerás felvétel. A videót simán lehetne manipulálni, ha rendes felvétel lenne. Így viszont nehezebb, mert pl. a kamera dőlés szöge se jó, szemcsés is, valamint ha fake lenne, akkor észre lehetne venni a maszkolást rajta.
Vagy nagyon jól csinálták, vagy tényleg igaznak mondható.

Fent van a neten rengeteg olyan videó, amiben a GTA V PC-s változatát mutatják be, ezek mind fake-k és fent is vannak még mindig, ergó a Take-Two nem vetette le, mint ezt a példányt.

Nem hiszek abban, hogy ez valódi, de abban sem, hogy teljesen hamis.

Rockstar69: Én itt már egy jó ideje követem a híreket, de az nem azt jelenti, hogy más hírportál nem tud írni cikkeket, meg egy portál követése nem azt jelenti, hogy akkor már többet ne is nézzen az ember. Egyébként a belinkelt oldalt nem követem, ezt úgy általánosságból írtam.
A kolléga csak a megbízhatóságra akart utalni. Óvatosan kell kezelni az ilyen oldalakat, mert annyi fake infót közölnek le tényként, hogy hihetetlen. Meg azért mondjuk ahhoz jó nagy pofa kell, hogy "Demo" GTA V pc-s változatot tegyenek elérhetővé az oldalon... ami amúgy egy Unity-ra írt kis gagyi semmi, és a GTA-hoz sincs köze.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: DereX » 2014. 01. 20. 18:41

Hát szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy az adott hír igaz-e. Főleg ha van bizonyíték. A cikk, az oldal többi részét nem nézve hihető. Nem követem ezt az oldalt, ám ha a hírt figyelmen kívül is veszem, fent volt egy GTA V PC videó, amit a Take-Two leszedetett.


Egyébként GameStaros hír: http://www.gamestar.hu/grand-theft-auto ... datum.html

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 20. 19:55

Nem tudom...

Mazsolázgattam néhány GTA V-ös cikkből a GTAGames.hu-n.

Platformok: Xbox360, PS3, PC
Helyszín: Los Santos, Blaine County és a környező vidék
Levészemetek (ő így nevezi a levél darabokat)
A járművek cikkéhez leszedte SocialClub-ról a képeket, amivel még nem is lenne baj, de ő rárakta a saját vízjelét :D
A Rockstar bakancs listára tette a csalókat...

Van még 1000 ilyen dolog, most csak néhányat írtam le itt. Ezek után hogy lehet megbízni abban az oldalban? Meg úgy általában milyen híreket közöl.
Gyenge napok vannak...

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: DereX » 2014. 01. 20. 21:13

Ha elolvastad amit írok, akkor nem kellett volna ennek így utánajárnod :D

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 01. 20. 21:26

Bamba vagyok, az a helyzet :D :(
Gyenge napok vannak...

Avatar
Michele
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013. 06. 03. 19:22

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Michele » 2014. 01. 20. 22:37

Csak jönne már. :( Biztos van olyan, aki már unja a játékot, én meg azt se tudom igazán, miről szól. :D

Na sebaj, addig elszórakozok kedvenc pózszerkesztőmben ezzel a három drágasággal (még ha nem is tökéletesek). xD
http://mrgameboy20xx.deviantart.com/art ... -427327516
http://mrgameboy20xx.deviantart.com/art ... -427714636
http://mrgameboy20xx.deviantart.com/art ... -428334098
http://michelemouse.deviantart.com

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 01. 21. 22:49

Franklin465 írta:azta :D
Ismét egy marhafontos hozzászólás. -.- Istenem...
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Válasz küldése