Skyrim - The Elder Scrolls V

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 04. 27. 06:51

Igen, ez az! A szinkron. Jók a hangok, de öt-hat férfi és talán három-négy női hang van. De legalább száz karakter :D

Hübloo: Én csak megerősíteni tudom azt, amit ajánlottak neked a kétkezes harcossal kapcsolatban, bár azért érdemes lenne megnézni a karaktered faját, mert attól sok függ. Ha például Nord vagy, akkor a könnyűpáncél hasznosabb a nehéznél, mert több pontot kapsz rá. Fordítva az ork esetében.
Amiket én a saját kétkezes harcosomnál fejlesztettem: Two-handed, heavy armor, smithing
Ajánlani tudom az Arcane Smithing perk kifejlesztését, hogy páncélokat egyszerre fejleszthess és bűbájolhass, és ezért az enchanting első perkjét is fel kellene vinni.
Guess who's back!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 27. 07:09

Hüblookohelimedion: Azt elfelejtettem kérdezni, hogy amikor megmenekültök Helgenből valamelyik katonával, és ha követted elértetek helyet, aholhárom oszlop volt, kiválasztottad a harcos oszlopot a karaktereddel?
Van három oszlop, az egyik a mágus a másik a tolvaj a harmadik a harcos. Ha aktiválod valamelyiket ( egyszerre csak az egyiket ) attól függően, hogy milyem tipusú a karaktered, akkor 20%-kal gyorsabban fejlődsz. Természetesen csak azok a képességek amiket használsz és csak ami a harcoshoz tartoznak. Mágusnál tolvajnál ugyaníg. Viszont ha még alszol is saját ágyban vagy fogadóban az plusz 8% 6 vagy 8 órán keresztül
És! , ha van asszonyod és házad, akkor ha vele "alszol" :D akkor ez a százalék még több.
Amit az előttem szóló is írt, igen nem elhanyagolhatö a faj kicálasztása sem amikor eldöntötted milyen típusú karaktert is akarsz csinálni. Például a Nord inkább harcosnak jó vagy az ork, de azt választasz, amit akarsz.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2014. 04. 27. 07:47

Birodalmi a karakterem. Olvasgattam pár Skyrimes oldalt és ott azt írták az a legjobb harcos az emberek közül
Az oszlopot aktiváltam

Az enchanting magyarul mit is jelent? fordítással játszoj

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 27. 08:27

Angol feliratos. Itt a Skyrimban valami olyasmit jelenthet, csodálatos, varázslatos asztal, ami igaz is, mert ugye varázslatokat teszünk a páncélzatra.

Ti szeretitek használni az unrelentin force-t? Én ha nem is viszem rögtön végig a fő küldetéseket, addig mindíg megcsinálom míg meg nem kapom a harnadik shouts-ot. A dah-t.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 04. 27. 19:58

Imádom. Nem egyszer mentett már meg. Egyszer egy Draugr Death Overloarddal harcoltam, és már nagyon nem tudtam mit csináljak vele, egyszer szerencsés helyzetben ordítottam rá, leesett és meghalt. De a Dawnguardos Soul Tear mindent visz.
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 27. 20:59

Igen engem is sokszor mentett már meg. Például mikor csak simán barangolok az érdőkben pusztaságokon. Bármikor jöhet egy medve vagy egy nagymacska. De sokszor a Deathlordoknál is életmentő volt amit Te is mondtál.
A Soul Tear az mit tud?
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
Niko Bellic1300
McReary testvér
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2013. 01. 10. 14:56

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Niko Bellic1300 » 2014. 04. 27. 21:39

Cube Head írta:Imádom. Nem egyszer mentett már meg. Egyszer egy Draugr Death Overloarddal harcoltam, és már nagyon nem tudtam mit csináljak vele, egyszer szerencsés helyzetben ordítottam rá, leesett és meghalt. De a Dawnguardos Soul Tear mindent visz.
A Fus Rodah vs Fus Rodah vidiben volt az?Mert az jó volt.Várom a folytatást :)
Majd beugrom és aláírom a szerződést rendben,a hullákkal nem érdemes foglalkozni-Trevor Phillips

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 04. 27. 22:35

Nos, végigolvastam Viking véleményét a játékról, illetve egyes felhasználók hozzászólásait is, s teljesen egyetértek itt mindenkivel! :D

A Skyrim remek játék lett. Engem leginkább a hatalmas játékvilág, illetve az ezerszámra található küldetések fogtak meg. S ennek függvényében olyan érzés volt játszani ezzel a mesterművel, mintha Trónok harcát olvastam volna. :)

Sajnos épp most áprilisban lett egy éve, hogy nem játszottam ezzel a csodás videojátékkal, ugyanis tavaly ilyenkor még az AC III DLC-it próbálgattam, s utána újrakezdtem a GTA IV-et, valamint szeptembertől meg ugyebár jött a GTA V. Ugyanakkor, azt tervezem, hogy amint kiplatinázom a GTA Online-t, folytatom tovább a Skyrimet az én ötvenes szintű khajiitommal, kit Septonnak neveztem el. :lol:

Emellett lenne egy apró, de létfontosságú kérdésem, mégpedig szerezhetek-e még egy feleséget, ha az előző már meghalt? (megöltem sajnos, majd zombit csináltam belőle, de hiába. Magától elbomlott, ennek köszönhetően egyedül maradt az én harcosom) :(
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 27. 22:59

Elvileg pont így, vagyis csak úgy lehet másik feleséged, ha megölöd egy bizonyos módszerrel.
Lehet valami bug.
Nálam Miurinál van az, hogy nem lehet elvenni feleségül pedig segítettem neki, megöltem azokat akiket kért. Testvérem azt mondta, neki is volt ilyen Aleanál. Az egyik Amulet of Mara müködik a másik nem. Tehát lehet, hogy az is valami hiba.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 04. 28. 05:04

Csak az az Amulet of Mara működik, amelyiket a Rifteni Mara templomból vettél, a többi nem. És van olyan ember, akinél nem működik egyáltalán :D Aela például nem akkor vehető feleségül, amikor odaadtad neki a pajzsot, hanem amikor már Harbinger vagy.
Hübloo, a birodalmi egyáltalán nem a legjobb harcosnak az emberek közül. Megmagyarázom:
Úgy esik a dolog, hogy minden fajnak van hat speciális pontja, amiből egyre plusz tíz pontot kap, a többi ötre pedig ötöt-ötöt. Na, ez így néz ki:
Breton: +10 Conjuration
+5 Alchemy, Alteration, Illusion, Restoration, Speech [0 harcos képesség]
Imperial: +10 Restoration
+5 Block, Destruction, Enchanting, Heavy Armor, One-handed [3 harcos képesség]
Nord: +10 Two-handed
+5 Block, Light Armor, One-handed, Smithing, Speech [4 harcos képesség] + Smithing
Redguard: +10 One-handed
+5 Alteration, Archery, Block, Destruction, Smithing [3 harcos képesség] + Smithing
Bár az is igaz, hogy a képességeket nem számoltam hozzá.

Amúgy ki a kedvenc követőtök, akiket a leginkább használtok?
Guess who's back!

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 04. 28. 05:47

Wanderer írta:Igen engem is sokszor mentett már meg. Például mikor csak simán barangolok az érdőkben pusztaságokon. Bármikor jöhet egy medve vagy egy nagymacska. De sokszor a Deathlordoknál is életmentő volt amit Te is mondtál.
A Soul Tear az mit tud?
Nagyon könnyen megöl ellenfeleket nagyjából lvl 20-30-ig, megtölt egy soulgem-et, majd zombiként feléleszti. Nagyon hasznos.
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 28. 07:21

Cube Head: kösz!
Úgy emlékszem, hohy mikor megcsináltam Miuri küldetését, nem volt nálam Amulet of Mara és a paphoz mentem venni egyet, de ez nem bisztos, majd megnézem mégegyszer. Egyébként Ysoldának szerintem tökmindegy kitöl vsn a Mara nyaklánc, ő hozzád jön ha kell ha nem. :D
Már nem nagyon szoktam követőket vinni magammal. Még régen mindíg volt valaki, de most már inkább csak zavaró tényző. Ha lopakodó vagyok akkor pláne. Ha harcos vagyok, akkor mondjuk jó ha valaki az oldalamon harcol. A varázslónál tökmindegy, mert ő pillanatok alatt tud akár több követőt is csinálni :D Nagyon erős követőket, ha a conjuration fel van fejlesztve.

De régen bírtam Lidiát, a DLC-ből meg Serenát a kis vámpir csajt.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
Cube Head
Hidegvérű gyilkos
Hozzászólások: 1029
Csatlakozott: 2011. 03. 15. 14:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Cube Head » 2014. 04. 28. 14:05

Egyszer nagyon örültem hogy nálam volt Lydia, mert épp felfedeztem a Dwarven Showroom nevű helyet, ami tele volt dwarven cuccokkal, amik azért elég nehezek
It's time for the Lance Vance Dance!

Avatar
Wanderer
CJ zoknija
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013. 10. 27. 19:24

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: Wanderer » 2014. 04. 28. 14:26

Jaja az sokszor jól jött, hogy málhás szamárnak használhattuk a társunknak. Mondjuk erre a célra már van más alternatíva is, csak az, az egyik DLC-ben van.
HÉ SZALADIN! ÚGY TUDTAM TE DAMASZKUSZBAN MEGHALTÁL.. AKKOR MIT KERESEL ITT NÁLAM? NA MENJ CSAK HAZA!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Skyrim - The Elder Scrolls V

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 04. 28. 14:38

Én a magam részéről nagyon kedvelem Faendalt, főleg azért mert jó harcos, jobb lopakodási és íjászati skillel, mint bármelyik karakteremé, ezért aztán remekül kiegészíti bármelyiket. Az egyik elöl harcol, ő hátulról lövöldöz. Amit nem szeretek a segítőkben, hogy halandók, ezért aztán a dolgok nagy részét nekem kell felvennem, én állok minden ütést helyettük. Aztán inkább átnyergeltem a halhatatlan segítőkre.
A második karakterem Belrandot vitte mindig magával, de Boetiah küldetésénél elküldtem, hogy ne kelljen feláldoznom, és nem ment vissza Solitude -ba, a mentést meg már kitöröltem. Ezért helyette Brelyna Maryon jön velem, aki szintén nem halhat meg NPC -től, csak az én kezem által. Tudom őket ajánlani, Belrand elsőrangú egykezes fegyver-varázslat használó, Brelyna pedig csak varázslatot használ.
Guess who's back!

Válasz küldése