Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 15. 19:07

De adják ki ps3-ra is... Infamous the second son-nal is igy volt.. én megvenném mindkettőt de next gen...
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 06. 17. 15:09

Habár a Comet-ről ugye még nem sokat tudni, de a Unity az első olyan AC a 2. rész óta, ami valóban érdemben fejlődött és mondhatom, javult (az AC3 után [nekem a 4 sem jön be] kellett egy tényleges javulás, mert az borzasztó volt). Látszik, hogy fejlődött a mozgás, a korszakot is nagyon eltalálták szerintem, és habár nem innovatív, de hiányzó elemek is bekerülnek pl a coop.
Tényleg nagyon várom. Kár, hogy nincs nextgen gépem (a PC-m se egy erőmű).
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 06. 24. 10:42


Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2014. 06. 25. 16:34

scoobydooesben10fan írta:http://kepfeltoltes.hu/view/140624/assa ... es.hu_.jpg

Én csináltam. :) Jó lett?
Ne haragudj, de ez eléggé abszurd lett. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 06. 25. 17:02

Nem rossz, bár akkor lenne igazán hiteles, ha Ezio teste is legóból lenne, nemcsak az arca. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 25. 18:51

amugy számotokra ki a legszimpatikusabb assassin?
engem Ezio fogott meg.. õ szerintem a leghitelesebb assassin, a többi (Kenway family) nem igazán is assassin, pl: Edwardnak csak azért van orrgyilkos köpenye mert csak ugy érhette el céljait... stb
szóval számotokra ki a legszimpatikusabb assassin? :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 06. 25. 19:09

Nekem is Ezio a kdevencem. Altairt eléggé elhanyagolták. Nem igazán derül ki a játékból a személyisége. Ratonhnhaké:ton-nal (Connor) is ugyanez a helyzet. Meg az nem tetszik ebben a Kenway famíliában, hogy megpróbálták beállítani őket asszaszinnak. Edward egy kalóz és a ruhát is lopta. Haytham nem is asszaszin (bár azt meg kell jegyezni, hogy fiatalkorában annak tanult.) Ratonhnhaké:ton pedig indián. Sőt Ezionál, meg Altairnál volt rendes beavatás. Ratonhnhaké:ton-nál pedig csak Welcome to the Brotherhood.
Amúgy kérdés: A Subject 16-os puzzle-k számítanak a 100%-ba? (AC2)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 06. 25. 19:14

Ha jól emlékszem beleszámít a 100%-ba. Nekem az AC2 tetszik eddig talán a legjobban, de maga Ezio nem feltétlen. A Kenway famíliánál jobb, de Altair szerintem sokkal aszaszinebb aszaszin mint a többi. Egyébként az AC2 érában elég sok utalás van utólag Altairra, amiből azért meglehet valamennyire bővebben ismerni szerintem.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
GTAfan
Besúgó
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011. 07. 16. 07:13
Tartózkodási hely: Malibu Club

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: GTAfan » 2014. 06. 26. 06:44

Egyetértek realostew-el,nekem is talán a II tetszett legjobban,és Ezio karakter jó volt,de Altair az igazi assassin.

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2014. 06. 26. 06:46

realostew: Köszönöm a válaszodat. :)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 26. 08:38

Jó volna ha valahogy feltámadna :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 06. 26. 12:51

Altair igen eltökélt assassin volt, ami eleinte tetszett, de aztán egy idő után már nagyon idegesített, hogy egy árva dolog nem érdekelte, csak a testvériség vezetői seggének kinyalása. Gyakorlatilag olyan volt, mint egy robot egészen a legutolsó küldetésig, amit Al Mualim mondott, azt zokszó nélkül megcsinálta. Elhiszem, hogy van testvériség és azt is, hogy kib*szott fontos dolog, de egy assassinmestert nehogy már csicskáztassanak az egész játék alatt. Persze ahogy realostew is mondta, az AC2-ben azért kiderül néhány jó dolog is Altairról, többek közt az, hogy volt szerelme és nem csak Al Mualim parancsain járt az esze, de ezzel elkéstek így a második részre, főleg úgy, hogy már nem Altair volt a főszereplő (az már megint már kérdés, hogy a Revben is visszahozták, és ott még elfogadhatóbb karakter lett, de ha az egyetlen olyan részt nézzük, amelyben övé a fő-főszerep, azt kell mondjam, hogy sosem lesz a kedvenc assassinom sem a kedvenc főszereplőm annak ellenére sem, hogy szeretem az eltökélt, határozott embereket). Ezio egy olyan szereplő, akit szinte lehetetlen elkerülni lévén, hogy ő szerepel legtöbbször különálló AC-kben. A második rész végén volt számomra igazán szimpatikus, a jellemfejlődése is tetszett, hogy egy forrófejű hülye kamaszból egy bölcsebb, okosabb, nyugodtabb és óvatosabb ember lett, ugyanakkor a nőknek továbbra sem tud ellenállni, és ez így jó. A második Eziós részre (Brotherhood) gyakorlatilag a 2 végén megismert Ezióval játszhatunk végig, aki még egy picivel idősebb, bölcsebb, okosabb, nyugodtabb lett, mint az előző rész végén. A Revelationsra számomra már kicsit túl öreg lett a karaktere, bár ezzel (nemmeglepő módon) a bölcsessége is tovább nőtt, és az előző két részben már túlságosan is megkedveltem ahhoz, hogy egy ősz szakáll miatt kibukjak és ne élvezettel irányítsam a játékban. Connor Kenwayt, vagy ha jobban tetszik, Ratonhaké:ton-t a Ubisoft nagyon felhypeolta. Az előzetesekből nekem végig az jött le, hogy Connor egy vadállat, aki az erdőben vadászik a brit katonákra és a patriótákra is egyaránt, és semmi más nem érdekli, csak a mészárlás. Aztán, ahogy megjött a játék, a karaktere teljesen más lett végül, mint ahogy azt a trailerekben mutatták. A Ubisoft láthatóan szerette volna, ha Connor előéletét megismerjük, ezért nagyon sok dolgot sűrített bele a harmadik részbe, többek közt 3 szekvencián keresztül kell irányítanunk Haythamet, ami kissé unalmas volt számomra, bár még mindig jobb volt, mint a kis Connorral bújócskázni az erdőben a többi kis indiánnal. Aztán ott van, hogy Connorból egyszerűen túl sok mindent szerettek volna egyszerre csinálni (és véleményem szerint itt rontották el a karakterét): indiánt, assassint, haditengerészeti hajóskapitányt és gyarmatosítás-korabeli katonát. Ez egyszerűen túl sok feladat ahhoz, hogy egyetlen szereplő nyakába varrják az egészet. És igen, sajnos el is rontották. Connor személyiségét annyira meg akarták osztani ezzel a sok karakterrel, hogy a végén szinte nem is lett személyisége. Egy személyiség nélküli, céltudat nélküli indián-hajóskapitány-katona-assassin lett belőle, aki mindenkit megölt, akit rossznak gondolt, majd a játék végén (mire már senki sem maradt körülötte) egy céltudatlan senki lett, szerelem, család, komolyabb barátok nélkül és elég boldogtalannak, nyomorultnak is tűnt. Edward Kenway eleinte nem volt szimpi, ő is túl lett hypeolva és féltem, hogy ugyanarra a sorsra jut majd a játékban, mint unokája. A Ubisoft azonban képes volt arra, amire az előző részben nem: rájött, hogy egyszerre 4 karakter egy főhősnek túl nagy falat, és végre pontosan tudta, mit/kit akar csinálni Edwardból. Mondjuk ezzel fel is rúgták az összes eddigi Assassin's Creed szabályt lévén, hogy Edward már csak egy assassinruhát viselő kalóz volt az egész játék alatt, de mivel nem egyszerre 4 embert akartak belőle csinálni, ezért az az egy karaktere, a kőkemény kalóz karakter nagyon hiteles lett, így szerencsére elkerülte Connor sorsát és így a Ubisoft újra megközelítette Ezio szintjét, ezzel pedig egy teljesen jó főszereplőt csinált Edwardból. A Unity főszereplőjéről, Anro Dorianről nem szándékozok véleményt alkotni, hisz még meg sem jelent a játék, valamint nem is érdekel annyira, hisz ez már csak a PS4/XboxOne/PC trióra érkezik majd, nekem meg még egy két-három évig biztosan marad az X360.

Összességében ha nem is hibátlanok az Assassin's Creed játékok főszereplői, többnyire jól sikerült megalkotni a karakterüket, személyiségüket. Végül pedig itt van a saját, személyes ranglistám:
1. Ezio Auditore da Firenze
2. Edward Kenway
3. Connor Kenway
4. Altair Ibn la' Ahad
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 06. 26. 13:44

Dani, nem igazán akarok belekötni a véleményedbe, van amivel egyet értek, van amivel nem, de azt kicsit kifelejtetted, hogy Altair már a játék elején elveszti a rangját, ugye végig arra törekszik, hogy visszaszerezze, így tisztul ki előtte a kép, hogy valójában mi is történik. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy Altair nem mint egy asszaszinmester volt csicskáztatva, hanem mint a legalsóbb rangon lévő asszaszin. Ehhez mérten hiteles az, hogy minden szart vele csináltattak.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 26. 15:12

És még le is szúrják, hogy mégjobb legyen :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 06. 26. 20:50

realostew írta:Dani, nem igazán akarok belekötni a véleményedbe, van amivel egyet értek, van amivel nem, de azt kicsit kifelejtetted, hogy Altair már a játék elején elveszti a rangját, ugye végig arra törekszik, hogy visszaszerezze, így tisztul ki előtte a kép, hogy valójában mi is történik. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy Altair nem mint egy asszaszinmester volt csicskáztatva, hanem mint a legalsóbb rangon lévő asszaszin. Ehhez mérten hiteles az, hogy minden szart vele csináltattak.
Valóban igazad van, ezt kifelejtettem, de ennek ellenére akkor is idegesítő volt az első részben, hogy ahogy fogalmaztál, minden szart nekünk kellett megcsinálni, aztán a végén még el is árul minket Al Mualim. Szóval hiába akar Altair visszakapaszkodni, egyes játékosokat (köztük engem is) zavart, hogy mindenki lenézett minket, ráadásul többé-kevésbé ennek a sztorimegoldásnak köszönheti az első rész azt a hihetetlen unalmas, ismétlődő küldetéssorozatát, játékmenetét. De ez megint más lapra tartozik, akárcsak a fentebb írt főhőskritikák, ezek is az én személyes véleményeim, nem szentírások és attól még, hogy elmondom a véleményem, az nem jelenti azt, hogy nem tartom tiszteletben a másikét. :) ;) De tényleg köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre az Altairral kapcsolatos dologra. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése