Grand Theft Auto V PC

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 06. 27. 14:28

Neil írta:Köszönöm a válaszokat! :)
Gépigény: 40-45 FPS, 2x nagyobb forgalom/több gyalogos pont elég nekem, a grafika lehet olyan, mint a PS3/x360-é. :) Ha így fut a gépemen, megcsókolom a portoló stúdió dolgozóinak kezét. :D
Ne felejtsd még ki a PC-s/jelen konzolgenes extrákból a pörölycápákat, meg még ki tudja, miket kaptok még majd, amiket mi PS3/X360 felhasználók is megkaphattunk volna, tehát nem olyan dolgok, amelyek játékba tételéhez jobb, erősebb vasak kellenek. -.-
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Neil
Rajongó
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2013. 05. 23. 19:06

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Neil » 2014. 06. 27. 14:41

dani.szentgali írta:
Neil írta:Köszönöm a válaszokat! :)
Gépigény: 40-45 FPS, 2x nagyobb forgalom/több gyalogos pont elég nekem, a grafika lehet olyan, mint a PS3/x360-é. :) Ha így fut a gépemen, megcsókolom a portoló stúdió dolgozóinak kezét. :D
Ne felejtsd még ki a PC-s/jelen konzolgenes extrákból a pörölycápákat, meg még ki tudja, miket kaptok még majd, amiket mi PS3/X360 felhasználók is megkaphattunk volna, tehát nem olyan dolgok, amelyek játékba tételéhez jobb, erősebb vasak kellenek. -.-
Ez nem a mi hibánk, ha rajtunk, PC-s és NextGen-táboron múlna, már a Heistek is kint lennének. :D A Rockstar csak el akarja adni a játékát. :) Amúgy meg a PC-s verzió meg azért késett ennyit, mert ki kellett pörgetni a LastGen konzolokat, szóval 1-1. :)
"Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner." - Neil McCauley

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 06. 27. 15:01

Egy szóval nem írtam, hogy a ti hibátok, vagy hogy rátok haragudnék. :) A véleményemet és a végén a facepalmot nem nektek, PC/jelen gen tulajoknak szántam, hanem sokkal inkább a Rockstarnak. Azzal semmi bajom sincs, hogy jobban kihasználják a sokkal jobb, erősebb gépek nagyobb erőforrásait, és sokkal szebb grafikát készítenek a GTAV v2-nek az erősebb platformokra, meg hogy több lesz a jármű, látszani fog majd a főhősökön a pattanás is meg még ki tudja... ezekkel semmi bajom, mert tudom, hogy a régi konzolok ezeket már nem bírták volna el. Viszont azt egyetlen játékfejlesztő se próbálja beadni nekem, hogy pörölycápákat nem lehetett volna belerakni a GTAV v1-be is. Hisz fehércápát is beleraktak, a pörölycápákat sem lett volna nehezebb elkészíteni és nem vett volna el többet az öreg konzolok erőforrásaiból. -.- És félreértés ne essék, itt nem azon van a hangsúly, hogy amiatt vagyok idegbajos, mert a PC-sek meg az erősebb konzolokkal rendelkezők kapnak egy-két pörölycápát, hanem magán a szándékon, tehát azon, hogy láthatóan valamilyen formában egy külön játékot akarnak csinálni PS4/XOne/PC-re, mint amilyet a régi konzolokra csináltak, és nem csak grafikailag akarják elkülöníteni a két verziót, hanem olyan extrákat raknak bele, amiket a régi verzióba is nyugodtan belerakhattak volna.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kisprobegt
Puding
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011. 08. 27. 11:10

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Kisprobegt » 2014. 06. 27. 17:43

És arra nem gondoltatok hogy esetleg a R* most direkt húzza a PrevGen-esek agyát, hogy uhh most PS4/XBOX1-en lesz pörölycápa, meg jobb grafika, itt az idő kihajítani azt a PS3/Xbox360-at és venni egy NextGen-t, mert az hü meg hi meg ha. Aztán majd a pofájukba röhög azoknak akik vettek új konzolt, amikor kiadnak mindent egy patchben PrevGen-re. Vagy nem :D

Avatar
Michele
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013. 06. 03. 19:22

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Michele » 2014. 06. 28. 12:36

Most tényleg annyira fontos lenne az a pár apróság? Ugyan már... :)
Kisprobegt írta:amikor kiadnak mindent egy patchben PrevGen-re. Vagy nem :D
És még ez is lehet. :D
http://michelemouse.deviantart.com

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2014. 06. 28. 21:06

Körkérdések: Ti hogy érzitek, mennyivel lett a GTA 5 "idegbetegebb", mint a GTA4? Mire lehet számítani PC-n? Milyennek találjátok az összhangulatot, és szerintetek ez fog e változni PC-re? Jah és még két kérdés a végére:
Ti éreztetek e méltóságteljességet a GTA4 rendőreibe (Ahogy ki-be szálltak a szép Vapid-okba...)? A GTA5-ben maradt e valami ebből, vagy kissé San Andreas-os lett a szint?
Több kérdés nincs.:)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 06. 28. 22:09

Zsul írta:Körkérdések: Ti hogy érzitek, mennyivel lett a GTA 5 "idegbetegebb", mint a GTA4? Mire lehet számítani PC-n? Milyennek találjátok az összhangulatot, és szerintetek ez fog e változni PC-re? Jah és még két kérdés a végére:
Ti éreztetek e méltóságteljességet a GTA4 rendőreibe (Ahogy ki-be szálltak a szép Vapid-okba...)? A GTA5-ben maradt e valami ebből, vagy kissé San Andreas-os lett a szint?
Több kérdés nincs.:)
Sokkal idegbetegebb lett (Trevor jóvoltából) ezt a kérdést viszont nemtudom, hogy értelmezzem.

PC-re jobb grafikával, 2x több playeres mutival, "talán" kicsit jobb játékélménnyell

Ősszhangulat: 1000000% nagyon jó a storyja, amikor én megkaptam ugy őrültem, hogy robbantam széjjel, remek a küldetés sorozat, játékmenet, "órákat el lehet tölteni avval, hogy lemotorozzol vidékre aztán vissza"

Ezt a kérdést nem igazán értettem, a rendőrők most eléggé okosak, mindenképpen megakarnak állitani (bellédjönnek, letéritenek) ha egy rendőrt megsebesitesz akkor a társa fedezékbe hurcolja (ezt itt olvastam a gtaplacen, játékban még ilyennel nem találkoztam) in-direct modon még fognak kommunikálni kézjelekkel stb... ja és lesznek terepjárók amiknek az oldalán kommandósok fognak "kapaszkodni" és onnan lőni téged :)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Zsul
CJ zoknija
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2013. 12. 04. 19:17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Zsul » 2014. 07. 23. 01:19

Franklin465: Trevor rendben van. A GTA történetek mindig tetszettek a humorukkal, és a stílusukkal. Amit írtam az inkább a történeten kívüli npc és rendőrségi mesterséges intelligenciára vonatkozott. Ami a gta 4 rendőrös kitérőt illeti: nézd meg egyszer hogyan szállnak ki-be a rendőrautóba.:) Nagyon tetszik, meg persze az is, hogy nem feltétlenül akarnak mindenkit szitává lőni... az olyan gyerekes és primitív, és nincs köze a rendőri viselkedéshez.:)

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 23. 06:53

Hát Zsul, akkor el kell hogy keserítselek: a GTA V rendőrei a SA szintjére estek vissza, sőt, néha még annál is hülyébbek.
Well look who's back

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 07. 23. 10:26

Azért nem mondanám, hogy a GTA V rendőrei olyan buták lennének. Elég okosan követni tudnak a sikátorokba, átvizsgálják a környéket.

Nekem egyetlen bajom van a körözéssel: miért nem próbálnak meg elkapni? Fellökök egy biciklistát, és máris szitává lőnek.

És arról még nem is beszéltem, amikor egyszer fetch and playt akartam játszani Choppal a reptéren.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 07. 23. 10:31

Én nem tudom, de ez nem csak egy easter egg lenne? Tényleg csak tipp, de lehet, hogy a kaliforniai rendőri brutalitást szimbolizálná. Különben szerintem gyorsan javítva lett volna ez a dolog.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 07. 23. 11:46

A GTAV rendőrei jóval agresszívebbek, összeszedettebbek és hatékonyabbak a GTAIV-s rendőröknél. Például GTAIV-ben egy autós üldözésnél ha nem épp egy kukáskocsival vagy hasonlóan nagy és lassú kocsival voltam, simán lepipáltam az engem üldöző rendőröket még 2-3 csillagos körözésnél is. A GTAV-ben már 1-2 csillagos körözésnél is jóval nehezebb elmenekülni még egy sportautóval is, hisz azt is utolérhetik és hátulról elég agresszíven belém jönnek, megpróbálnak kipörgetni és legtöbbször bizony sikerül is nekik. A kocsiból kiszállós dolgot néha tényleg hülyén oldják meg, nem ritka az, amikor látják, hogy a kocsijuk ajtaja mellett állok gépfegyverrel a kezemben, de ők lazán kiszállnak én meg méglazábban lövöm szét a fejüket. Szóval bakiznak elég sokat, de többnyire azért ha nem is okosabbak, de érezhetően hatásosabbak a GTAIV-s rendőröknél. Például ha meglövök egy zsarut és az túléli, akkor a társa fedezékbe húzza, ahonnan a sebesült rendőr is tud még lőni a pisztolyával. Aztán ott vannak azok a random események, amelyekben a rendőrök bűnözőket üldöznek autóval/helikopterrel vagy éppen kemény tűzharcot folytatnak fegyveres elkövetőkkel szemben, ergo a játékosnak nincs az az érzése a játék folyamán, hogy Michaelen, Trevoron és Franklinen kívül nincs egy darab rosszfiú sem a városban. A GTAIV-ben engem például kifejezetten irritált, hogy szinte mindig én voltam kipécézve, mintha LC-ben nem is lenne rajtam kívül bűnöző (jó, az mondjuk jó volt a IV-ben, hogy ha valakit véletlenül futás közben fellöktem és az rám támadt, akkor ha nem ütöttem vissza, a rendőrök őt vitték el és nem engem). Viszont az tény és való, hogy a GTAV-ös rendőrök sokkal több fejfájást okoznak az embernek, mint a GTAIV-s rendőrök. A véleményem szerinti két legidegesítőbb dolog a GTAV-ös rendőrökkel kapcsolatban=>1. Az első már korábban is elhangzott, ami nem más, mint az, hogy néha túl agresszívek, előbb lőnek s csak aztán kérdeznek. Engem jó párszor felhúzott, hogy már 2 csillagos körözésnél is shotgunokkal meg pisztolyokkal vadul lőttek rám, pedig még elő sem vettem a fegyveremet, csak elgázoltam három gyalogost. 2. A második nagy szemétség a GTAV-ös rendőrök stílusában, az a körözés időtartama illetve az, hogy ha egy 1 csillagos üldözés közben egy idő után nem találnak meg, hiába nem csinálok semmit, automatikusan 2 csillagos körözést kapok. Nagyon idegesítő, amikor csak vezetgetek 1 csillagos körözéssel, majd mielőtt megszöknék, kapok egy 2 csillagos körözést a nyakamba és ahogy összefutok egy rendőrrel, az máris rám lő. Aztán ott van az előbb említett időtartam. A GTAIV-ben elég gyorsan meg lehetett szökni, miután kiléptél a körözési zónából. Még egyszer-kétszer megvillant a csillag a képernyő jobb felső sarkában, majd ismét szabadok voltunk. A GTAV-ben nagyon sokáig keresnek a rendőrök még akkor is, ha kint vagy egy-egy járőr/helikopter zónájából. Ez számomra nagyon idegesítő és bizony nehéz is ilyen hosszú ideig elkerülni a rendőröket. Aztán ha kiszúrnak, kapsz +1 csillagot ajándékba és az egész kezdődik elölről. -.-

Szóval azt kell mondjam, hogy bár van minimális visszafejlődés a rendőrök mesterséges intelligenciájában a GTAIV-hez képest a GTAV-ben, összességében még így is sokkal nehezebb dolga van az embernek a GTAV-ben, mint a GTAIV-ben, ami már sajnos néha nagyon frusztráló tud lenni.
realostew írta:Én nem tudom, de ez nem csak egy easter egg lenne? Tényleg csak tipp, de lehet, hogy a kaliforniai rendőri brutalitást szimbolizálná. Különben szerintem gyorsan javítva lett volna ez a dolog.
Elképzelhető, hogy ez is a paródia része, a Rockstartól bármi kitelik, de én szimplán csak azzal magyaráznám ezt az agressziót, hogy talán olyan feedbackeket kaptak még anno a GTAIV-nél, amelyekben azt kérték tőlük a rajongók, hogy legyen nehezebb az életünk a rendőrök ellen. Nos, ha a nehezítés volt a Rockstar célja, akkor néhány apróságot kivéve szerintem elérték azt, amit akartak. Én még most is csak ritkán tudok túlélni 3-mas és annál nagyobb csillagú körözést.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 07. 23. 15:07

Visali írta:Amikor egyszer fetch and playt akartam játszani Choppal a reptéren.
Az milyen? :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 07. 23. 16:54

Dobálod a labdát Chop-nak.
Well look who's back

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Grand Theft Auto V PC

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2014. 07. 23. 22:21

dani.szentgali: Pont erről beszéltünk, hogy a GTA V féle rendőrös random eventek vérgagyik. A GTA IV-ben sem csak minket vegzáltak a rendőrök. Számtalan alakalommal láttam, hogy egy rendòr feltartott fegyverrel kergetett valakit, volt amikor utol érte, rá fogta a fegyvert, az illető megadta, jött egy rendőrautó, beszálltak és elmentek anélkül, hogy egyetlen lövés eldördült volna. Szerintem e ezerszer élethűbb, mint a GTA V-ben a rendőrök őrjöngése. Meg ugye ott voltak az út széli igazoltatások.

Az is elég béna dolog, amit említettél, hogy hátulról beléd mennek a rendőrök. Főleg azért, mert hiába mész ugyan olyan rendőrautóval, mint ők, ugyan úgy képesek hátulról beléd szálni. Egyébként sok ilyen műsort néztem, de sehol nem láttam volna, hogy ilyen módszert alkalmaznak.

Az viszont jó dolog, hogy a bokorban meg lehet bújni a rendőrök elől.

Egyébként úgy lehet lerázni könnyen a rendőrök, hogy bemész egy alagútba. Főleg a metró alagút a jó, mert oda nem követnek.

Ja, ami még nagyon gáz, hogy bárhol kapsz körözést, biztos, hogy a 100 méteres körzetedbe spawnolja a rendőröket. Akár a Mount Chiliad tetején is.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése