Segítség

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2016. 01. 29. 22:04

Tényleg, ezt sose tudtam, ez mitől van?

habbobitas
Hírfigyelő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. 01. 28. 14:56

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: habbobitas » 2016. 01. 30. 03:52

Igen eredeti.

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 01. 30. 11:17

Próbáld meg a LaunchGTAIV.exe fájlt futtatni, hátha úgy jó lesz.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

habbobitas
Hírfigyelő
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. 01. 28. 14:56

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: habbobitas » 2016. 01. 31. 03:14

Akkor megjelenek a kiadási dátum ellenőrzése sikertelen ablak, és ha ráklikkelek activate manualy gombra, akkor nem csinál semmit.

Davinci
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. 03. 20. 14:43

Nem érzékeli a játék a videokártyát.

Hozzászólás Szerző: Davinci » 2016. 03. 20. 14:56

Hello mindenki!
Nos, nekem olyan problémám lenne, hogy feltelepítettem a GTA 4-et eredeti lemezről,elindul a játék de valamiért nem használja a 2 Gb-os dedikált videokártyát ( AMD Radeon R5 M330) csak az integráltat. A legujabb drivert is leszedtem a kártyához és semmi. Mit javasoltok, mit lehetne vele csinálni??

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Nem érzékeli a játék a videokártyát.

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 03. 20. 18:53

Szia! Szerintem próbáld meg leszedni az összes frissítést a játékhoz, hátha az segít. Ha nem, akkor rakd újra a játékot a letöltött frissítésekkel együtt. Ha ez sem jön be, akkor pedig várd meg egy nálam tapasztaltabb PC játékos válaszát, hátha ő ki tudja egészíteni a tanácsaimat néhány jobb tippel, amelyek közül valamelyik megoldást jelent majd a problémádra. Én hirtelenjében csak ezeket tudom ajánlani. Ja és azt, hogy legközelebb a GTAIV topicon belül ne az "Új téma", hanem a "Válasz" gombra kattints rá, mert teljesen fölösleges mindennek új témát nyitni, akkor is ugyanúgy látni fogja mindenki a kérésedet, ha a meglévő "Segítség" topicba írsz egy választ. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

rose1204
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. 03. 28. 05:24

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: rose1204 » 2016. 03. 28. 05:39

sziasztok. A következő a problémám a gta4-el. felraktam a játékot meg hozzá mindent ami kell és még moddingoló progit is. elkesztem berakni autókat a játékba és azt vettem észre h ha több autót rakok be akkor megdöglik a grafika. Vagyis nem tölt be játék közben az út,házak,fák stb. Biztos h több autót is be lehet rakni, de nem tudom h hogyan ebben kérném a segítséget.
Előre is köszi

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 06. 09:06

Sziasztok!

Felraktam a játékot/játékokat (DLC-ket is). Minden rendben ment telepítés közben.
Lenne néhány kérdésem.
Kicsit akad a játék. Nem nagyon, de észrevehetően. Felrakjam-e a patcheket, vagy azzal csak elb-sznám az egész játékot? Lesz-e lényeges különbség? Egyáltalán pontosan miket javítanak a patchek a játékon belül?
Azon gondolkodtam, hogy azért akad picit, mert külső HDD-re van felrakva a játék, mert a laptopomra nem férne el. Az lehetséges-e?

A laposom ilyen:
Kép

Kép


ui: a grafika minimumon van.

Köszi a válaszokat!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2016. 05. 06. 14:30

Luszie írta:Sziasztok!

Felraktam a játékot/játékokat (DLC-ket is). Minden rendben ment telepítés közben.
Lenne néhány kérdésem.
Kicsit akad a játék. Nem nagyon, de észrevehetően. Felrakjam-e a patcheket, vagy azzal csak elb-sznám az egész játékot? Lesz-e lényeges különbség? Egyáltalán pontosan miket javítanak a patchek a játékon belül?
Azon gondolkodtam, hogy azért akad picit, mert külső HDD-re van felrakva a játék, mert a laptopomra nem férne el. Az lehetséges-e?

A laposom ilyen:
Kép

Kép


ui: a grafika minimumon van.

Köszi a válaszokat!
Szerintem a processzor gyenge egy kissé a notiban, az a fő baj, bár annyira nem ismerem a mobil processzorok erejét. Videokártyáról meg nem is látunk adatokat, az is lehet gyenge pont. Mindenképpen javaslom a patchek felrakását, azok csak segítettek a játékon. Ezekszerint nem eredeti a játék? Eredeti elvileg felrakja magának a legújabbat. Nyilván az sem segít, hogy külső HDD-re telepítetted. Gondolom USB-vel kapcsolódik, az meg lassabb, mint egy belső HDD a maga SATA csatolójával.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 06. 16:08

Luszie írta:Sziasztok!

Felraktam a játékot/játékokat (DLC-ket is). Minden rendben ment telepítés közben.
Lenne néhány kérdésem.
Kicsit akad a játék. Nem nagyon, de észrevehetően. Felrakjam-e a patcheket, vagy azzal csak elb-sznám az egész játékot? Lesz-e lényeges különbség? Egyáltalán pontosan miket javítanak a patchek a játékon belül?
Azon gondolkodtam, hogy azért akad picit, mert külső HDD-re van felrakva a játék, mert a laptopomra nem férne el. Az lehetséges-e?

A laposom ilyen:
Kép

Kép

A videokártya lesz a gond szerintem. Legalábbis a mostani új gépem teljesen alkalmas lenne a játékra, de a gyenge videokártya (AMD Radeon R5 M330) miatt bukik az egész, mint gamer gép. Mindent figyelembe vettem a vásárlás előtt, csak az a fránya videokártya kerülte el a figyelmemet, de most már mindegy. Szóval lehet, hogy neked is a videokártyával van a probléma, meg kéne lesned, hogy milyen videokártya van a gépedben. Ugyanígy azt is jó lenne tudni, hogy laptopról vagy PC-ről van szó. Az utóbbinál viszonylag könnyen, olcsón és kockázatmentesen lehet megoldani a problémát, ha a videokártya gyenge, laptopokon viszont jóval drágább, körülményesebb és kockázatosabb a dolog, ráadásul nem is biztos, hogy ki lehet cserélni a videokártyát, mert laptopoknál egyre gyakoribb az integrált (azaz alaplapba épített) videokártya, amit csak az egész alaplap cseréjével lehet megoldani.

Szerk.:Elnézést, figyelmetlen voltam, most már látom, hogy laptopról van szó. Ez esetben is érdemes megnézni, hogy milyen videokártya van benne. Ha pedig gyenge, akkor azt kell majd a későbbiek során kideríteni, hogy integrált-e a videokártya avagy sem. Ha integrált videokártyád van, ami gyenge és esetleg ez okozza azt, hogy nem tudsz játszani, akkor sajnos le kell mondanod a laptopon való játékról. Esetleg még a processzor tudna valamelyest segíteni a problémán, de mivel i3-masod van nekem meg i5-ösöm és a gyenge videokártyám teljesítményét az i5-ösöm nem tudta kompenzálni, így elég valószínű, hogy a te i3-masod sem lesz elég a videokártya kisegítésére. De mindenképp írd majd meg, milyen videokártyád van! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 06. 20:02

1. Természetesen nem eredeti.... :D
2. Ilyesmi a vidikártya:
Kép


Am nem játékra vettem, de mikor vettem, azt mondták, elfut rajta a játék probléma nélkül. Aztán vizsgaidőszakban jó néha kicsit ellazulni valamivel... :) Ha már PS-em nincs. A GTA-k közül meg ez tetszik a legjobban, ezért raktam fel ezt.

Megnézem a patch-ek mennyit javítanak a helyzeten. Van, amikor egyáltalán nem laggol a játék, van amikor meg jóval észrevehetőbben. Meg gépen alapból fura játszani, mert én eddig csak PS3-on toltam. Az egér érzékenységét is be kell állítani, meg hasonlókat.
Pl. nem tudom, hogy azt be lehet-e állítani, hogy ha vezetek, akkor a kamera automatikusan és iramosan ugorjon a "megfelelő nézetbe". Ha az egeret megmozgatom, akkor oda tudom állítani, de amúgy kell neki vagy 5 mp, az meg eléggé zavaró. Na mindegy, majd kitapasztalom. Mindenesetre játszható a játék, csak pl egy "Hostile negotiation"-nél nem mindegy, hogy mennyire akad... :D Bár lehet, csak én célzok (egyelőre) bénán gépen. PS-en ez a része könnyebb.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 06. 20:16

dani.szentgali írta:
A videokártya lesz a gond szerintem. Legalábbis a mostani új gépem teljesen alkalmas lenne a játékra, de a gyenge videokártya (AMD Radeon R5 M330) miatt bukik az egész, mint gamer gép. Mindent figyelembe vettem a vásárlás előtt, csak az a fránya videokártya kerülte el a figyelmemet, de most már mindegy. Szóval lehet, hogy neked is a videokártyával van a probléma, meg kéne lesned, hogy milyen videokártya van a gépedben. Ugyanígy azt is jó lenne tudni, hogy laptopról vagy PC-ről van szó. Az utóbbinál viszonylag könnyen, olcsón és kockázatmentesen lehet megoldani a problémát, ha a videokártya gyenge, laptopokon viszont jóval drágább, körülményesebb és kockázatosabb a dolog, ráadásul nem is biztos, hogy ki lehet cserélni a videokártyát, mert laptopoknál egyre gyakoribb az integrált (azaz alaplapba épített) videokártya, amit csak az egész alaplap cseréjével lehet megoldani.

Szerk.:Elnézést, figyelmetlen voltam, most már látom, hogy laptopról van szó. Ez esetben is érdemes megnézni, hogy milyen videokártya van benne. Ha pedig gyenge, akkor azt kell majd a későbbiek során kideríteni, hogy integrált-e a videokártya avagy sem. Ha integrált videokártyád van, ami gyenge és esetleg ez okozza azt, hogy nem tudsz játszani, akkor sajnos le kell mondanod a laptopon való játékról. Esetleg még a processzor tudna valamelyest segíteni a problémán, de mivel i3-masod van nekem meg i5-ösöm és a gyenge videokártyám teljesítményét az i5-ösöm nem tudta kompenzálni, így elég valószínű, hogy a te i3-masod sem lesz elég a videokártya kisegítésére. De mindenképp írd majd meg, milyen videokártyád van! ;)
Jaj.

Luszie, töltsd le a speccy nevű programot. Onnan kiderül milyen gpu van a laptopodban. Ahoz keress egy drivert, és rakd fel. Azon belül pedig be kell állítani, hogy bizonyos program az Nvidia gpu-t, és ne pedig a processzorba integrált borzalmat használja.

Azon belül= Nvidia control center, vagy valami hasonló a neve.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 06. 21:34

Luszie írta:1. Természetesen nem eredeti.... :D
2. Ilyesmi a vidikártya:
Kép


Am nem játékra vettem, de mikor vettem, azt mondták, elfut rajta a játék probléma nélkül. Aztán vizsgaidőszakban jó néha kicsit ellazulni valamivel... :) Ha már PS-em nincs. A GTA-k közül meg ez tetszik a legjobban, ezért raktam fel ezt.

Megnézem a patch-ek mennyit javítanak a helyzeten. Van, amikor egyáltalán nem laggol a játék, van amikor meg jóval észrevehetőbben. Meg gépen alapból fura játszani, mert én eddig csak PS3-on toltam. Az egér érzékenységét is be kell állítani, meg hasonlókat.
Pl. nem tudom, hogy azt be lehet-e állítani, hogy ha vezetek, akkor a kamera automatikusan és iramosan ugorjon a "megfelelő nézetbe". Ha az egeret megmozgatom, akkor oda tudom állítani, de amúgy kell neki vagy 5 mp, az meg eléggé zavaró. Na mindegy, majd kitapasztalom. Mindenesetre játszható a játék, csak pl egy "Hostile negotiation"-nél nem mindegy, hogy mennyire akad... :D Bár lehet, csak én célzok (egyelőre) bénán gépen. PS-en ez a része könnyebb.
Bocsi, nem szóltam. A videokártyáddal nincs semmi gond, az teljesen jó. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 07. 06:09

Okés, köszi a segítségeket! :)
Amint lesz egy kis szabadidőm, megcsinálom.

Szerk: próbléma adódott.. :D A social club még nincs fent. Viszont nem találom a telepítőben sem. Azaz van egy ilyen "Games for windows", de hát ugye ez nem az. Ötlet? :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 05. 07. 06:29

Ha egy témáról beszélünk, nem kell idézgetni az előző hsz-eket, pláne, ha kép is van benne.
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése