Milyen kedved van?

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 05. 14. 08:07

Ugye nem a laptopoddal történt valami? Elromlott? :( :insecure:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 16. 12:19

Thelostduck írta:Mi tőrtént őreg?
Na majd én jókedvre derítelek. Már készül a következő projektem. Stay Tuned.
Köszi! Abban biztos vagyok, hogy a következő remekműved kicsit elfeledteti majd a rossz hangulatomat! :D
NikitaDragovich írta:Ugye nem a laptopoddal történt valami? Elromlott? :( :insecure:
Ó, nem a géppel van a gond. Vagyis azzal is van egy kis gond, mert nem eredeti rajta a Windows tíz, lejárt a rendszer, kérte a termékkulcsot és én meg ész nélkül letöltöttem egy loadernek feltüntetett programot, amiről kiderült, hogy vírusos... egészen pontosan egy aranyos trójai kémprogram volt benne. Szóval az kicsit megbolondította a böngészőmet és bár a suliban az infótanárom nagyrészt orvosolta a problémát, még mindig vannak kattintásra felugró ablakok, amik idegesítenek, de nem ez a legnagyobb gondom. Nem akarom nagyon részletezni, a lényeg, hogy a sulimban rendeztek egy szakmai versenyt, amelynek az volt a fődíja, hogy a 15 legjobb diák a kötelező négy hetes nyári szakmai gyakorlatot három hét alatt letudhatja, ráadásul külföldön, Milánó városában. Én lettem az első a házi versenyen, ami a kijutás függvénye volt, de miután megírtam és beleéltem magam az egészbe, az igazgató közölte, hogy bocsi, de a mozgássérültségem miatt nem fogadnak el, így hiába lettem első, eltörölték a nevezésem és cseszhetem az egész külföldi szakmai utat. Ráadásul a négy hetes szakmai gyakorlatot meg nem hajlandók elengedni nekem.... meg az 50 óra közszolgálat teljesítésére érdekes módon nem vagyok mozgássérült, azt csináljam meg úgy, ahogy akarom. -.- Na mindegy, ennyi a sztori nagyon röviden. Szóval ki vagyok bukva.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 05. 16. 13:23

Rohadékok. -.- Reklamálj az igazgatónak. Mondd el neki, hogy ez nagyon igazságtalan. Legalább engedjék el neked azt a néhány hetet, hogy ha már nem is mehetsz Milánóba.
Mellesleg az 50 óra közösségi munkás dolgot is mondd el neki. Az is elég igazságtalan, ha úgy nézzük. Te mozgássérült vagy, ezért neked nem is kéne 50 órát teljesítened, vagy kéne? Nem vagyok ezzel tisztában. Én szerencsére már tavaly novemberben megcsináltam az ötvenet.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 16. 14:08

Ugye nem az volt vírus, amit én ajánlottam. Megmondom őszintén, hogy a kmspico tényleg működik, de nagyon vigyázni kell a forrásra, honnan töltöd le. Elképzelhető hogy amit linkeltem, az is vírus. Ha gondolod küldök egyet privátban, ami biztos, hogy működik.
Amúgy nézd meg az off részt. Már rég kiposztoltam a művemet.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 21. 18:03

Nem hiszem, hogy az volt a vírus, de most már mindegy. Legközelebb majd eredeti Windowst fogok venni. Csak elég geciség a Microfostól, hogy a gépek mellett az oprendszerek ára is kiábrándítóan magas (legalábbis a Windows 10-nél). 45-50k egy oprendszerért azután, hogy egy gépet is 170k-ért vesz az ember (ami egyébként nem tud szinte semmi extrát, low-end videokártya van benne és semmilyen játék nem fut rajta)... hát eléggé sok. Na mindegy, ez legyen az én gondom. Majd nyáron valahogy beszerzek egy eredeti példányt és újrarakom a gépet. Ha meg nem jön össze, eladom a gépet és az árából veszek egy alacsonyabb belső tárhellyel rendelkező, kicsivel gyengébb processzorral felszerelt, viszont erősebb videokártyával ellátott példányt előre telepített oprendszerrel.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2016. 05. 21. 19:24

Nem olyan drága! Én is most néztem ki ezt a csomagot, amit meglesz a gépfejlesztés vagy új gép meg is veszem: (jó nem olcsó, de nem is 50k)
http://operacios-rendszer.arukereso.hu/ ... 300132525/
Szerintem bőven megéri, de már 29 ezerért is van Oem verzió.
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 05. 21. 20:10

10/10

Ma voltam Abasáron a 22. Katona és Bor fesztiválon. Kóstoltam finom borokat és találkoztam Nagy Feróval, akivel egy közös kép is készült. :D
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 21. 20:11

Kép

Az érzés, amikor már fél éve nem nyertél dotában.

Amúgy meg csináld azt, mint én. Elmentem egyetemre, és kaptam ingyen windows-t. Igaz, hogy két hónap után otthagytam, de ingyen windows-om még van. Jól átb@sztam őket.
je

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 05. 22. 01:03

Molnár DucKrisztián?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 22. 17:36

kekesi írta:Nem olyan drága! Én is most néztem ki ezt a csomagot, amit meglesz a gépfejlesztés vagy új gép meg is veszem: (jó nem olcsó, de nem is 50k)
http://operacios-rendszer.arukereso.hu/ ... 300132525/
Szerintem bőven megéri, de már 29 ezerért is van Oem verzió.
Köszi! Én eddig szinte mindenhol csak 50k körüli összegért láttam. Majd ha sikerül 110%-osan rendbe hozni az új gépemet, akkor lehet veszek egy eredeti oprendszert, mert ez a licenc nélküli rendszer egyre szarabbul és használhatatlanabbul működik. Szívem szerint én is eredeti oprendszert vettem volna a gépre, de mivel anyu segített be és majdnem teljes egészében ő fizette a 170k-s laptopot is, így már nem akartam leterhelni ennyire anyagilag, ráadásul azt sem tudtam, hogy a licenc nélküli Windows 10 egy idő után lejár és megbolondul (azért vagyok ennyire zöldfülű a témában, mert 9 éven keresztül csak Windows XP-m volt, és arról elég nagy ugrás volt most Windows 10-re váltani). Szerintem akkor is pofátlanság és túlzás, hogy ennyi pénzt elkérnek egy olyan alsó kategóriás gépért, amiben az egy terabájtos tárhelyen, 8 GB RAM-on és az i5-ös procin kívül szinte minden más egy 8-9 évvel ezelőtti gép szintjén van, ráadásul akkor még vegyek is hozzá egy eredeti oprendszert... azért ez egy kicsit húzós szerintem.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 22. 18:21

170 ezer magyar aranyért teljesen okés teljesítményű asztali számítógépet veszel monitorral együtt. Ha annyira ragaszkodni szeretnél a laptophoz, akkor pedig el kell fogadni, hogy baromi drága.
A Microsoft programozói pedig nem fognak neked ingyen dolgozni, akármennyire jólesne. Nem vagy rákényszerítve a termékeik használatára.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 26. 18:16

A mocsok oltalmazója írta:170 ezer magyar aranyért teljesen okés teljesítményű asztali számítógépet veszel monitorral együtt. Ha annyira ragaszkodni szeretnél a laptophoz, akkor pedig el kell fogadni, hogy baromi drága.
A Microsoft programozói pedig nem fognak neked ingyen dolgozni, akármennyire jólesne. Nem vagy rákényszerítve a termékeik használatára.
Gondolkoztam sokat az asztali gépen, csak attól féltem, hogy azt majd kétévente fejleszteni kell ahhoz, hogy normálisan működjön. Meg azt hittem, hogy a perifériák túl drágák lesznek hozzá és azok is felnyomják majd az árat (egér+billentyűzet+monitor). Meg az íróasztalomon annyi minden van (ébresztőórától kezdve a seregnyi tankönyvig) , hogy nem voltam benne biztos, hogy tudnék-e helyet szorítani még egy monitornak is. De jobban belegondolva sajnos igazad van, tényleg jobb lett volna egy asztali gép, mert a laptopomon így most cseszhetem a játékot. :(
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 05. 26. 19:12

Szerintem nem kell gyakran fejleszteni. Persze attól függ, hogy honnan indulsz, illetve hogy milyen játékokra mész rá. Én most is régebbi játékokat nézek magamnak.
Guess who's back!

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2016. 05. 26. 19:52

170 ezerből már elég komoly gépet össze lehet hozni. Ami jó darabig viszi maja a komolyabb játékokat is. Én 3+ éve vettem a mostani gépem ami 2015-ig mindent visz tökéletesen közepes beállítások mellett. Majd most fogok fejleszteni rajta. Igaz ha nincs monitorod, egered, billentyűzeted és hangszóród akkor kicsit jobban a zsebedbe kell nyulnod. (Olyan 50-k amiből kijönnek) Cserébe viszont van egy jó géped. Az meg, hogy nincs hely a könyvek miatt csak kifogás... Mondjuk egy 170 ezres Laptop csak elvisz valamilyen játékot vagy ennyire gyenge tényleg?



Amúgy meg 10/8

Egész jók lettek az írásbeli érettségieim. :)
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: Milyen kedved van?

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 06. 02. 06:09

10/10

Végre van új gépem!!! :lol: :cool:
Processzor: 4x3.8Ghz
Ram: 8Gb
Videókártya: 2Gb
Tárhely: 250Gb (később majd bővítem)

A lényeget leírtam róla.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése