Uncharted trilógia

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 07. 10. 09:21

Rendben van, akkor ha valóban kíváncsiak vagytok egy gamer hét éve folyamatosan koptatott kontrollerére, akkor rám nem jellemző módon most egy kicsit OFF-olok és megosztom a képeket! :D

http://www.kephost.com/image/crUc
http://www.kephost.com/image/crUA
http://www.kephost.com/image/crxQ
http://www.kephost.com/image/crx5
http://www.kephost.com/image/crUF
http://www.kephost.com/image/crUS

Van pár kép, amin a második, viszonylag jó állapotban lévő kontrollerem mellé tettem a megviseltebb, többet használt és valamivel régebbi példányt. Az összehasonlításnál is jól látszik, hogy a régebbi kontrolleren az analóg karokon már nincs rajta a védőgumi, valamint a jobb állapotban lévő kontroller sokkal sötétebb színű és jóval kevésbé csillog, míg a másik már hosszú ideje használt példányon szinte minden tükröződik, annyira lekopott az eredeti festékárnyalat. A különbség egyértelmű, a képek pedig önmagukért beszélnek... :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 07. 25. 18:06

Tudom, hogy legutóbb is én szóltam hozzá ehhez a témához, de akkor OFF-oltam, most meg szeretnék visszatérni az Unchartedhez, mert ma ismét alkalmam volt játszani pár órát a Thief's End-del. Tovább haladtam a sztoriban és továbbra sem tudok egy rossz szót sem mondani a játékra. Sőt, egyre csak jobb az egész ahogy előre haladok benne. Nagyon élvezetes, szép és izgalmas továbbra is. Eljutottam a szafaris részig, ahol Madagaszkárban szafarizunk. Nagyon élveztem előtte a skóciai és az olaszországi részt is, meg ezek előtt Sam visszaemlékezését is, tehát a második börtönszökéses részt is! :D Tényleg elképesztően jó a játék! Az előző részek is tetszettek, de eddig ez a rész magasan viszi a prímet, pedig még a felétől is messze vagyok... :P . Jelenleg a tizenegyedik fejezetnél járok, és elvileg harmincnál is több fejezetből áll a játék (ha jól tudom, 33-ból), szóval még nem mostanában lesz meg az a bizonyos teljes végigjátszás. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 07. 27. 20:17

Fel vagy ültetve Dani.. Csak 23-ból áll :D :(
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 07. 28. 10:14

Gonzales írta:Fel vagy ültetve Dani.. Csak 23-ból áll :D :(
Jah... úgy látszik haverom egy kicsit túlzott. XD :D Na de viccet félre téve, elképzelhetőnek tartom, hogy haverom 23-mat mondott csak én nem figyeltem vagy rosszul jegyeztem meg... végül is mindegy. A lényeg, hogy még így is csak akkor érek a játék feléhez, ha legközelebb megyek haveromhoz. Szerintem így is bőven elég hosszú a játék ezzel a 23 fejezettel. Meg a látvány és az akció mindent visz, szóval már akkor is tartalmas játék lenne, ha nem állna még 23 fejezetből se.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 08. 15. 19:57

Bocsi a dupla hozzászólásért, de ma végigtoltam az Uncharted 4-et és hát gyerekek... ez a játék mindent vitt! Egyszerűen fantasztikus! Szinte tökéletes élmény volt! Bizton állítom, hogy az idei év legjobb játéka! Nem hiszem, hogy idén lesz még egy olyan játék, ami fel tudna nőni az Uncharted 4 mellé. A Naughty Dog briliáns munkát végzett! Ha a mobilarena.hu egyik szerkesztője lennék és plecsnivel kéne illetnem ezt a játékot, akkor a "Kifejezetten ajánlott" plecsnit minden gond nélkül odaadnám neki. Különösen úgy, hogy még multiplayer is van benne, amit ugyan nem tudtam kipróbálni, de már akkor is egy ütős multi lehet, ha csak fele olyan jó, mint a sztori. Összességében tehát megemelem a kalapom a Naughty Dog és az egész PlayStation 4 előtt, mert egy olyan meghatározó mérföldkövet fektettek le ezzel a játékkal, ami nagyon sokáig ott lesz a csúcson és ami ismételten a PS irányába döntötte el a mérleg nyelvét az Xboxszal szemben. Bravó!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 06. 22:40

UNCHARTED 3 VÉGIGJÁTSZVA! :D :D :D Kép Kép Kép Kép Kép
A mai napon sikerült végigjátszanom normál fokozaton. Összesen 9 órát és 26 percet játszottam vele, emellett 59 kincset szereztem meg. Hamarosan újrakezdem a nehezebb fokozatokban, hogy ki tudjam platinázni. Azt kell mondanom, hogy nagyon jó játék volt. Nagyon élveztem, mert izgalmas és akciódús volt, de még így is azt mondom, hogy az Uncharted 2 jobban tetszett. Nem tudom, miért, csak valamiért az Uncharted 2 tetszik a legjobban. Talán azért, mert azt az Uncharted-részt játszottam végig elsőnek, és csak utána játszottam végig az 1-et, majd a 3-at. Kicsit érdekes a sorrend. :P Sorrendben így játszottam végig az Uncharted-részeket: Uncharted 2, Uncharted 1, majd Uncharted 2 és Uncharted 3. Legelsőnek az Uncharted 1-gyel játszottam 2011 januárjában, de végül abbahagytam, és évekig nem vettem elő, mert el lett adva a játék. Aztán 2012-ben végigjátszottam az Uncharted 2-t, és 2015 nyarán megvettem az egyik ismerősömtől az Uncharted 1-et és a 3-at. Az Uncharted 1-et 2015 augusztusában platináztam ki, és utána újrakezdtem az Uncharted 2-t, hogy sorrendben haladjak vele. Végül 2016 decemberében belekezdtem a harmadik részbe is, és pont ma, 2017. január 6-án végeztem vele. :D Érdekes, hogy az Uncharted 1-et háromszor, a 2-t hatszor, a 3-t pedig egyszer játszottam végig, de biztosan még kétszer végig fogom vinni. Már alig várom, hogy elkezdhessem PS4-en az Uncharted 4-et, mert biztosan nagyon fog tetszeni nekem. Biztos vagyok benne, hogy az Uncharted 4 lesz a kedvencem az összes rész közül. :cool:
Még egyszer nagyon boldog vagyok, hogy végigvittem a játékot. Remélem, sikerülni fog kiplatinázni. Nem fogom elfelejteni azt a sok izgalmas pillanatot, amit okozott nekem, főleg a repülős és a sivatagos részekre gondolok itt. :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 01. 06. 22:57

Én is most az Uncharted 4-el foglalkozok. :D ugyanúgy kivittem Moderate-en, most elkezdtem Crushing-on, és minden gyűjtenivalót össze akarok szedni. Majd mégegyszer elkezdem a Speedrun trófea miatt (6 óra alatt kell végigjátszani) és ezek után foglalkozok a többi trófeával. Nagyon szórakoztató trófea listája van az UC 4-nek. Imádom! :lol:
(és csak így zárójelben megjegyezném, hogy minden trófea megszerzését felveszem, majd összevágva tervezek egy "platinum journey" cimű videót csinálni. Viszont a türelmemtől függően fog elkészülni vagy sem.. :D)

Szerk: egyébként szerintem eléggé vicces, hogy a Last Of us-ban a lopakodás a kulcsa annak, hogy könnyedén játszodd végig a legnehezebb fokozatokon is, míg az Uncharted 4-ben számomra szinte lehetetlen a lopakodás.. :D szóval szerintem sokkal egyszerűbb szétlőni mindenkit. Viszont ez a Last of Us-ban nem a legokosabb megoldás.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 07. 12:21

Én is most nagyban tolom a tavalyi év legjobb játékát, azaz az Uncharted4-et. :D Bár a suli miatt most nincs sok időm rá, de így is már Madagaszkárnál járok. :P
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 08. 17:25

Már észrevettem egyébként, hogy amikor elkezdesz egy játékot, mindig mondod, hogy a "suli miatt hanyagolod"....aztán egy hét alatt kiviszed. :D

Majd mesélj, milyen volt.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 08. 17:59

:D
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 10. 15:52

Luszie írta:Már észrevettem egyébként, hogy amikor elkezdesz egy játékot, mindig mondod, hogy a "suli miatt hanyagolod"....aztán egy hét alatt kiviszed. :D

Majd mesélj, milyen volt.
Hát igen... ez jellemző rám, nem tagadom. :P Talán azért, mert a lelkiismeretem mindig azt mondatja velem, hogy játék helyett inkább a sulira kéne összpontosítani... csak aztán becsúszik pár jó jegy, ami kicsit megnyugtat és ilyenkor feléled a gamer énem, aki azt mondja, hogy "látod, milyen jól megy?! ne izgulj, hanem tolj valami jó játékot, ha már megvetted azt a rohadt PS4-et karácsonyra!!!" és ilyenkor azért gyakran azon kapom magam, hogy a kezemben lévő tankönyv egyik pillanatról a másikra átváltozik dualshock4 kontrollerré... :D :D :D Persze ezt most így érettségi előtt nem igazán engedhetném meg magamnak, főleg úgy nem, hogy a matek kibaszottul nem megy, meg konkrét elképzelésem sincs még nagyon a továbbtanulást illetően, márpedig legkésőbb február 15-ig el kell dönteni, hogy hová menjek tovább, meg ezzel együtt azt is ki kéne találnom, hogy akarok-e két és fél hónap felkészülési idővel emelt szintű érettségit tenni valamiből... Szóval most tényleg rohadtul nem lenne időm a suli miatt, csak hát most így jött ki ez a generációváltás és néha azért játszani is kell, mert ne porosodjon csak ott az az új gép, ha már fizettem érte egy csomót. De amúgy annak ellenére, hogy viszonylag gyorsan haladok a játékokban, egyáltalán nem játszom annyit suliidőben. Ehelyett inkább a hétvégi (többnyire péntekesti/szombat hajnali) éjszakázásokat szoktam bevállalni, ha épp nem vagyok túlzottan fáradt. De mindegy. A lényeg, hogy abszolút igazad van, értem a mondanivalódat és a saját kommentjeimben/magatartásomban az ellentmondást, de ez van. Nincs sok időm a suli miatt, de ha megtalálom azt a keveset és nem vagyok túl fáradt, akkor igyekszem használni a PS-t és haladni. Bár a héten szerintem nem fogok játszani, mert most tényleg nagyon vakarom a fejem, hogy mi legyen a továbbtanulást illetően. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 02. 04. 18:07

Valaki meg tudja mondani, hogy az UC4-ben a Survival Mode-ban lehet-e PS Plus nélkül játszani online egy haveroddal, vagy ahhoz is kell Plus, mint az összes többi játékmódhoz? Mert a Survivalnál nem jelzi ki egyértelműen, hogy kéne hozzá a Plus.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 02. 04. 18:34

Ahhoz is kell Ps+. Legalábbis ha nem tévedek. Az is aféle online játékmód, csak elvan különítve... :D de igen, szerintem ahhoz is kell plus.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 02. 04. 18:47

Köszi, közben már rájöttünk haverommal. Egészen pontosan nem magához a játékmódhoz kell a plus, hanem ahhoz, hogy partyba meg lehessen hívni a másikat Survival-ozni. :D Ez mondjuk kár, bár lehetett rá számítani, éreztem is kissé, hogy hülyeséget kérdezek. Na de legalább ezt lehet egyedül is játszani és ahhoz viszont tényleg nem kell plus. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Uncharted trilógia

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 02. 04. 19:13

Szuper az a Survival játékmód. :D viszont egyedül nehéz. (Fokozattól függően persze.)
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Válasz küldése