Általános társalgó

Beszélgetések a PlayStation 3 és Xbox 360 konzolokon debütált nagysikerű Red Dead Redemption-től.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 10. 18. 18:32

Ti régen javában RDR3-at mondtatok. Olvass vissza. A 7.-8. oldal környékén Kiscserkó RDR 2-nej nevezte a Red Dead Redemption. Ekkor jópáran kb lehülyéztek. (Az RD3-as finomítást az utóbbi kb 1 évben kezdte el Davekoma). De hozhatnám megint a Grand Theft Auto, Grand Theft Aero példát. Ha most a Rockstar kiadna egy Grand Theft Aero nevű játékot, azt nem nevezhetnénk GTA VI-nak. A Red Dead Revolverre nem emlékszik senki, nem játszott vele senki. Ezzel szemben a Red Dead Redemption kb legendává vált. Ha azt írja valaki, hogy RDR, mindenki a Red Dead Redemption-re gondol. Nem olyan meglepő, hogy az új játékuknak is ezt a nevet adták, nem a Red Dead után erőltettek be egy harmadik r betűs szót.
Gyenge napok vannak...

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 10. 18. 18:32

Rockstar69 írta:
The Cleansing Fire írta:Kár, hogy totál igaza van. ha csak RDR -t ír, akkor az simán lehetne Red Dead Revolver is, nem csak a Red Dead Redemption. Más kérdés, hogy ez a fórum az utóbbi játéknak van fenntartva...
De igaza van, és jól mondta!
Jövő héten érkezik a RED DEAD REDEMPTION 2 (KETTŐ!!!), vagyis az RDR 2 (KETTŐ!!!) trailere. Na most kinek van igaza? Persze most mindenki szépen csendben marad, egyik se fogja elismerni, hogy faszságot beszélt.
Főleg, hogy ő már elég régóta nem jár fel a fórumra.

Rockstar69 írta:Ha azt írja valaki, hogy RDR, mindenki a Red Dead Redemption-re gondol. Nem olyan meglepő, hogy az új játékuknak is ezt a nevet adták, nem a Red Dead után erőltettek be egy harmadik r betűs szót.
Szerintem is ez állt főleg a névválasztás mögött. Amúgy sokkal kreatívabb, illetve szimpatikusabb húzás lett volna bedobni a redemption helyett egy másik "r" betűs szót, még akkor is ha közvetlen folytatásról van szó.
je

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 10. 18. 18:49

Ő? :D Vagy 4-en betámadtak akkor.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 18. 21:16

Azért nem volt az akkora támadás, mint amilyennek itt előadod, de mindegy. Akkor elnézést kérek, ha túl támadó volt a magatartásom anno.

Azt, hogy a Revolverrel nem játszott senki, nem ismeri senki, ezt honnan veszed? Persze híresebb lett a Redemption, de Revolverről ugyanúgy vannak videók YouTube-on, ugyanúgy létezik és ha nem is lett olyan jó meg híres, maga a koncepció biztosan tetszett jó pár embernek, ellenkező esetben most nem beszélhetnénk sem Redemption-ről, sem Redemption 2-ről. Mert akárhogy is nem tetszik, a Revolver volt az első Red Dead játék. Manapság a 3D játékok világában, ahol a játékoknak van sztorijuk, név szerint említett főszereplőjük és nem felülnézetesek, már nem sokan emlékeznek arra sem, hogy a GTA3 előtt volt egy GTA1, 2 és London, amelyeknek se megnevezett szereplőjük, se sztorijuk, sem egyéb értékük nem volt. Szóval eszerint a logika szerint akár a GTA3 is lehetne GTA1, mert azt többen játszották végig és többen is ismerték/ismerik, mint az 1-et. Manapság a GTA3-hoz, Vice City-hez, San Andreas-hoz, IV-hez, V-höz képest teljesen ismeretlen fogalom a GTA1, 2 vagy London. A felülnézetes GTA-kat ki emlegeti manapság?! Mindenki San Andreas-t, Vice City-t, IV-et meg V-öt emleget. És ezekkel a részekkel került a csúcsra a GTA annak idején. Ennyi erővel a retró GTA-kat sem kéne figyelembe venni semmilyen szinten, mint ahogy a te és a Rockstar logikája szerint a Revolvert sem ismeri manapság senki.

Szerintem is belefért volna egy harmadik "r" betűs szó, a Retribution például még jól is hangzott volna. Ez a Redemption 2 nekem kicsit úgy tűnik, mintha az előző éra játékát akarnák egy az egyben megcsinálni, csak jobb grafikával meg GTA Online szintű Red Dead Online multiplayer móddal. Ötletesebb lett volna egy újabb név. De mindegy, már leszarom hogy hogyan hívják, nem vitatkozom erről tovább. Számomra nem annyira logikus a dolog, de elfogadom, hogy neked van igazad, így hívják a játékot és kész. Nem az a lényeg, hogyan hívják, az sokkal inkább számít, hogy a név mögött végül milyen játék lesz az új Red Dead. És ezzel kapcsolatban kapunk csütörtökön egy kis ízelítőt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 10. 18. 22:09

Nem. A GTA 3 neve nem lehetne GTA 1, mivel előtte már voltak játékok, amiket Grand Theft Autonak hívtak. (Nem Grand Theft Areo, Grand Theft Airplane, vagy hasonló.)
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 10. 18. 22:55

Nem értem, mi bajod van szegény Jack Marstonnal, Dani. :D Én őt is nagyon szeretem. Remélem, ő lesz az RDR 2 főszereplője. Már az RDR 1 vége óta arra vágytam, hogy vele folytassuk az RDR 2-t, és lehet, hogy most vele is fogjuk folytatni. :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2016. 10. 19. 14:16

Úgy látom, forró lesz az RDR téma az elkövetkezendő hetekben. Szerintem az új játéknak két kimenetele lehet: egy ötletes, kreatív, menő, hangulatos, fasza egyjátékos módot kapunk egy nagyszerűen kidolgozott és kiegyensúlyozott többjátékos móddal együtt, amik így überelni fogják a GTA V-t és az előző Red Dead részt is, vagy egy összedobott, unalmas, kidolgozatlan sztorit kapunk, egy felhypolt, bugos, átgondolatlan multival, ami Ctrl-C, Ctrl-V módon a GTA Online mechanikájára épül.
Ti mit gondoltok, melyik lesz?
Well look who's back

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 10. 19. 14:19

Szerintem a második lesz. Semmi jót sem tudok várni már a Rockstartól, főleg a GTA V után. :( -.- Mindenesetre azért mégis a legjobbakban reménykedem. Remélem, nem lesz igazam, és tényleg egy remek RDR 2-t fogunk kapni.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 19. 20:53

Én is tartok tőle, hogy a Rockstar tovább viszi majd a GTAV-ös mentalitását, hogy összehánynak majd egy klisés, szar, többnyire ötlettelen és teljesen elhanyagolt sztorimódot, amit majd igyekeznek ellensúlyozni egy ostoba játékosokat függővé változtató, mindenféle ötlettelen baromsággal frissülő, mikrotranzakciókkal (shark card) teli Red Dead Online-nal. Reménykedek benne, hogy nem így lesz, de jelen állás szerint ez a forgatókönyv sajnos sokkal valószínűbb annál, minthogy kapunk egy igényes történettel, hosszú távon is tartalmas, frissülő világgal megáldott játékot, amiben a multi ugyan jó és kidolgozott, de nem kap akkora szerepet, hogy mindenki csak azon lógjon és csak az kapjon mindenféle frissítést meg figyelmet, míg a sztori módot meg le se szarják mellette.

NikitaDragovich: Hát nem tudom, elfogadom, hogy te kedveled és viszontlátod Jack Marstont, de szerinem az apja után egy iszonyú gyenge karakter volt. Elviselni én is elviseltem (mivelhogy nem volt más választásom azok után, hogy az apját kinyírták), de szeretni sose szerettem, és nem is hiszem, hogy fogom, ha esetleg valóban ő lesz a következő rész főszereplője. Persze az RDR2-ben lehet, hogy keményebb, komolyabb szinkronhanggal megáldott, velősebb karakter lesz, mint amilyen az apja is volt, és akkor én is bírnám a számomra rossz "első randi" ellenére, de ehhez nagyon át kell, hogy formálják a személyiségét és keríteni neki egy mélyebb, komolyabb szinkront a nyávogós stréber hang helyett.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 20. 15:00

Na gyerekek! Egy óra múlva végre meglátjuk, mit kotyvasztanak éppen a Rockstar Games boszorkánykonyháján! :D :roll:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 10. 20. 16:22

Megnéztem a trailert. Valami eszméletlen! :$ :o Könyörgöm, nehogy elrontsa a Rockstar ezt a remek játékot az Online-nal! Könyörgöm! Remélem, tényleg ilyen is lesz a végső grafika, mert sajnos a GTA V grafikája az első trailerhez képest nagy visszaesés volt.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 20. 18:05

Nem igazán értem/tapasztaltam ezt a grafikai visszaesés dolgot, de ha te mondod, akkor biztos úgy volt/van... :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 08. 17:23

Kár, hogy konzol exkluzív. Pedig szívesen játszanék rajta.

Esetleg valami széthekkelt PC-s verzióról tud valaki? :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 08. 18:01

Nem igazán. De már egész olcsón lehet PS3-at venni, a PS Store-ban meg szinte minden hónapban akciósak a Rockstar játékok. Én is 3000 ft körül vettem a komplett pakkot.
Gyenge napok vannak...

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Red Dead Redemption

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 01. 08. 18:31

Még redditen anno találtam egy threadet, amiben állították, hogy a xenia nevű emulatorral sikerült elindítani a játékot, és valaki elvileg azt is megoldotta, hogy irányítsa Marston-t, de még így is bőven játszhatatlan volt.
je

Válasz küldése