Általános társalgó

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2016. 10. 25. 20:32

Nem értelek benneteket. Elvileg a sorozat rajongói vagytok, szeretnetek kellene minden részt. De, ha találtok is benne hibát, akkor sem ezen kellene lamentálni folyton. Menjetek játszani és élvezzétek, vagy hagyjátok abba végleg!
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 10. 25. 21:54

NikitaDragovich írta:Na jó, néhány dologban igazad van. Egyetértek abban veled, hogy a GTA Online jobb, mint a GTA IV multija. Tényleg több lehetőség van az Online-ban. A baj csak az viszont, hogy az Online miatt elhanyagolták a GTA V fejlesztését, emiatt egy félkész játékot kaptunk. A GTA V lehetett volna sokkal jobb is, de sajnos nagyon elhanyagolták. Persze, nem mondom azt, hogy rossz játék az Online, sőt néha nagyon is jól el lehet vele lenni, csak hát a GTA alapból nem multiplayer játéksorozat, hanem a sztori módról szól. Amúgy a régi GTA-knál azért nem volt sírás a sztori DLC miatt, mert akkoriban DLC, mint fogalom, nem létezett! Kb. 2008-2009 környékén találták ki a DLC-ket, így a régi GTA-k nyilván nem kaptak DLC-t. Mindegy, azért sok dologban igazad van.
Nem singleplayer DLC kellett volna, hanem alapból normálisan kellett volna kiadni a játékot.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 27. 16:28

totyak: Attól még, mert valaki rajongó, nem feltétlenül kell elfogultnak lennie. Nem csak dicsérni kell folyton mindent, a hibák felett meg elsiklani, hanem igenis beszélni kell a rossz dolgokról is. Persze rajongóként nyilván egészséges egy minimális elfogultság, de véleményem szerint egy következetes és jó rajongó igenis elismeri a hibákat, hiányosságokat. Abban viszont egyetértek, hogy nem feltétlen kellene folyton erről diskurálni, de ha nekik erre szükségük van, akkor hagyni kéne, hogy kibeszéljék a dolgokat, elvégre erről szól a fórum. Ráadásul most még azt sem lehet mondani, hogy elfajult volna a vita és átment volna fölösleges személyeskedésbe. Azért észre kell venni azt is, hogy a Rockstar sem tökéletes és vannak hibái.

NikitaDragovich és Arminho: Én mindkettőtöket meg tudom érteni. A GTA Online valóban egy nagy előrelépés volt a GTA IV multiplayeréhez képest, amivel nincs is semmi probléma. Amikor még ötletes volt és nem a sztori mód rovására ment, én is élveztem az Online-t, jobban, mint a GTA IV multiját, amivel őszintén szólva alig-alig játszottam. A gond ott kezdődött, hogy egy alapból sztori orientált játéknál elhanyagolták a sztori módot és szépen-lassan a sztorit elfelejtve áttértek az Online-ra. Én sem azt mondom, hogy rossz játék lett a GTAV, csak azt, hogy lehetett volna sokkal jobb is, ha jobban beosztják az idejüket/ötletüket/energiáikat és a két játékmódot egyaránt figyelembe veszik. Az, hogy félkész lett a GTAV, valóban nem igaz és túlzás is. Szerintem Nikita ezt inkább úgy értette, hogy az előzetes elvárásainkhoz képest lett egy félkész játék, és bizony ebben nem is téved sokat - még akkor sem, ha esetleg a mi elvárásaink voltak túl nagyok.
Egy szó mint száz, mindkettőtökkel egyetértek, sok igazság van mindkettőtök mondanivalójában, azonban én továbbra is tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy a GTA V ugyan egy korrekt játék és a GTA Online sem teljesen ok nélkül szerzett magának ekkora rajongótábort, mégis hagy maga után bőven kívánnivalót. Ez nem azt jelenti, hogy félkész lett vagy hogy sok tekintetben rosszabb lett, mint az elődök, mert ez így nem igaz. De az embernek mégis van egy kis hiányérzete és felmerül benne a kérdés, hogy vajon mi lett volna, ha az Online és a sztorimód is ugyanolyan figyelmet kap az évek alatt. Ez azonban nem arról szól, hogy a GTAV egy szégyenfoltja vagy rosszul sikerült darabja a sorozatnak, mert a GTAV egy jó játék, ami már több mint három éve szolgálja mindazokat, akik beruháztak rá. :)

Rockstar69: Van benne valami. Mondjuk még így is igényesebben lett kiadva mint a legtöbb egyéb játék, de véleményem szerint az Online már a játék kiadása előtt is befolyásolta a fejlesztést, így végig arra voltak felkészülve, hogy az Online-t fejlesztik majd a sztori módot meg amolyan "tutorial" gyanánt berakják, hogy több pénzt lehessen kicsikarni a vásárlókból (jó, ez a tutorial hasonlat tudom, kicsit durva volt, de gondolom értitek, mire céloztam ezzel).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2016. 10. 27. 18:01

dani.szentgali: Azt nem kellene felróni a játék hibájának, hogy csak az online van támogatva. Ez maximum valakiknek unalmas. Erre mondtam, hogy akkor nem kell játszani. De valahogy mégis bármelyik nap bármelyik percében lépek be onlinera, dugig van játékossal. Annyira rossz csak nem lehet. Mikor megvettük a játékot, senki nem ígérte, hogy akár az egyjátékos mód, akár az online folyamatos frissítést fog kapni, mégis megvettük. Nem volt kötelező. Ráadásul egy fillért nem kérnek az online frissítéséért, mégis már 2 éve időről-időre újítások jönnek. Ha nem lenne semmi, a játék már rég el lenne felejtve, mert 5x annyira már nem izgalmas a single mód.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 10. 30. 21:16

Nem a megvalósítást hozom fel hibaként, hanem magát a hozzáállást/gondolkodást. Teljesen áttértek az Online-ra, ami nem jó egy eredetileg sztori és egyszemélyes játékmód orientált cégnél, akiktől éveken keresztül a minőségi sztorimódot/egyszemélyes módot szoktuk meg, nem pedig az egyszemélyes mód elfelejtését és a multiplayer folyamatos fejlesztését. Lehet, hogy én vagyok az, aki nem halad a korral és nem hajlandó beletörődni ebbe, de ez van. Nincs gond a multi fejlesztésével, csak rá kéne jönniük, hogy ők nem a Blzzard, EA, Infinity Ward és társaik, akik a multiplayerből élnek, és kéne foglalkozni a sztorimóddal is. Erre nem akar rájönni senki sem a Rockstarnál és ezért van veszélyben a Red Dead Redemption 2 is, hogy abból is multiplayer központú játékot csinálnak.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Fuly025
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. 11. 12. 07:18

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Fuly025 » 2016. 11. 12. 07:28

Segíteni tudna valaki abban , hogyan tudom a 360-on játszott gta 5 profilom one-ra átvinni? Úgy hallottam ha telepítem a játèkot ès bejelentkezek, akkor felajánlja hogy kiválaszthatom.ez igaz? Köszi előre is.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 11. 12. 08:18

Csinálnod kell egy Social Club fiókot, amit összehangolsz a Xbox Live fiókoddal, de már Xbox 360-an is.
Gyenge napok vannak...

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2016. 12. 13. 16:58

Hölgyek-urak! Szeretek magamra úgy gondolni, mint a GTA sorozat nagy ismerőjére, de belefutottam egy érdekességbe, amire nem tudom a választ, pedig nagyon érdekelne. Lehet, hogy már kérdeztem ezt itt az oldalon, mert már régóta fúrja az oldalam a dolog, nem emlékszem, hogy kitárgyaltuk volna.

Addot az első GTA nagydobozos kiadása PC-n. Alapvetően ugye DMA és BMG logo-val voltak ellátva az első dobozok, a lemez piros volt és mind a nagy, külső kartondobozon, mind a kézikönyvön és a lemezen is ott virít a piros 18-as karika.

Miután a Take2 felvásárolta a jogokat, a dobozokat először csak átmatricázták Take2 logo-sra, majd később már úgy is nyomtatták őket. Dobozon, kézikönyvön, lemezen szintén ott a 18-as karika és a lemez szintén piros, bár itt már kicsit szebb árnyalatban, valamint a lemezre nyomott kép aránya sem egészen olyan, mint az első kiadásé.

És akkor itt jön a kérdésem, ugyanis ismerek egy olyan kiadást, ami szintén nagydobozos, de a benne levő játéklemez sárga, a kézikönyvről hiányzik a 18-as karika, de ahol fel is van tüntetve a korhatár, ott is el van csúszva, ferde a karika. Több ilyen kiadás képét is megnéztem, soha nem ugyanúgy áll, mindig másfele fordul és hol feljebb, hol lejjebb kerül. Majdnem olyan érzésem van, mint ha csak ragasztva lennének a dobozra is, lemezre is matrica formájában.

Kerestem gyorsan képeket a neten és összevágtam, nézzétek el, hogy ilyen ocsmány lett, csak szemléltető ábrának szántam. Oszloponként vannak az összetartozó képek.

http://kephost.com/images/2016/12/13/gta.jpg

Valaki mondja már el nekem, hogy ez miféle kiadás!
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 12. 23. 13:37

Üdv mindenkinek!
Több mint egy évvel ezelőtt megjelent egy film a GTA-ról, amelyet a BBC készített. Ennek a filmnek a neve The Gamechangers. Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit gondoltok erről a filmről? Tudom, hogy korábban itt, a GTA Place-n is írtak róla egy cikket. A baj csak az, hogy senki sem véleményezte. Engem nagyon érdekelne, hogy mit gondolnak róla a magyar GTA-rajongók. Esetleg látta valaki ezt a filmet? Ha igen, akkor mit gondoltok róla?
Tessék, találtam egy kritikát a filmről. Ezek szerint nem valami jól sikerült megcsinálni a BBC-nek ezt a dokumentumfilmet.

http://www.pcguru.hu/hirek/the-gamechan ... tika/34036
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 12. 23. 14:47

Főleg, hogy a Rockstar nem is járult hozzá a film elkészítéséhez. Így nem is érdemes tőle sokat várni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 12. 23. 16:34

Hát nekem ez az egész BBC-s dokumentumfilmes cucc teljesen elkerülte a figyelmemet. :D Még arra sem emlékszem, hogy itt a GTAPlace.hu-n bármi ezzel kapcsolatos dolog közzé lett volna téve. De biztos így van, én voltam a figyelmetlen. :D
Mivel én mostanáig még csak nem is hallottam erről az egészről, így nem igazán tudok véleményt mondani róla, de ha nem fikázzák benne a sorozatot a szokásos dolgok miatt (agresszió, terrortámadások/gyilkosságok forrása), akkor elképzelhető, hogy egy jó film. Ne haragudj, de most nem igazán van időm ezzel foglalkozni így az ünnepekhez közel, de ha nem felejtem el majd jövőre az ünnepek után még suli előtt igyekszem átnézni a dolgot, művelődni kicsit a témában és akkor majd kifejtem róla a véleményemet. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 12. 23. 17:44

Én nem tudtam, hogy létezik ilyen. Letöltöm, és megnézem. (IMDB-n 6,3-at kapott. Az eléggé műfajfüggő hogy mennyire jó. Ez horrornál nem rossz, egy akciónál sz*r. Ennél milyen lesz? Kiderül.) Két ünnep között megnézem....utána véleményezem. :D (Imádok filmeket oltani. Ahhoz jobban értek.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 12. 23. 18:20

Félreértetted. Ez inkább a fejlesztőkről szól. http://gtaplace.hu/hir/1976/megis-megje ... e-gta-film
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 12. 23. 18:47

Őszintén bevallom, hogy nekem tetszik ez a film. Szívesen megnézném. A közeljövőben biztosan megnézem valamikor, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. :D :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 25. 23:09

Kicsit off a VC topikban, szóval most már ide idéznem a hsz-ed.
Nemohalacska írta:Van ami igen van ami nem. Jaah egyszer kipróbáltam a mobilos chinatown wars-t valami katasztrófa. :D
Igen. Anno bátyám telefonjára is le volt töltve az SA. (Sőt, mivel azért most már nekem is normális telóm van, én is letölthetném..)
De hát, nem fogom. Borzasztó az irányítás..
Magába hihetetlen játékok ezek, de ekkora kijelzőn játszani, ilyen irányítással (amit nem igazán lehet javítani), hát...nem lesz a favoritom. Kipróbáltam, és hagytam. Azért látom Youtube-n, hogy sokan elszántan próbálják így is kivinni a részeket... :D Én magamnak azért szebb halált óhajtok, mintsem agygörcsöt kapni valami irányításból adódó butaság miatt. :lol: (Bár megjegyezném, a régebbi részeknél még PC-n/konzolon is vannak érdekességek az irányítással kapcsolatban...hát még telefonon.)
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése