Jövőbeli epizódok

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 13. 11:14

Te jó ég! A GTA IV meg jövőre lesz 10 O.o Hogy telik az idő...
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 01. 13. 11:43

Rockstar69 írta:
Gonzales írta:De épp ezaz, hogy az új rész nem jelent új élményt is. Gta 6-ot is ugyanúgy elbaszhatják mint az elődjét. Az Assassin Creed-ek is ezért rosszak manapság.
(Oké, ezzel a logikával az új RDR-t is elronthatják.. :D )
Az Assassins Creed-ek azért rosszak, mert évente tolják és CTRL+C, CTR+V játékok. A GTA V idén lesz 4 éves, azért az már elég sok idő.
Jogos. Eleinte emlékszem mennyire megvoltam őrülve a Gta V miatt, nem is mondom, hogy rossz játék, csak már szörnyen unalmas. És a frissitések sem javítanak ezen. Egy Gta VI-ot is elfogadnék, és igaz kicsit rosszul fogalmaztam, mert egy ideig ellenék vele. :D a Gta Online-ba is több 1000 órát sikerült beleölni. Csak reméljük a Rockstar kiaknázza a lehetőségeket, nem úgy mint Juice. :D Soa fan-ok értik. és nem ragadja el a marketing.
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 15. 15:14

Én is örülnék egy új GTA-nak de mostanság szerintem biztos nem lesz új rész, még jövőre sem. Persze nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de szerintem mivel az RDR2 idén valamikor ősszel jön, ezért egy ideig biztosan le fogja kötni a játékosokat (köztük engem is, mert legkésőbb nyáron előrendelem PS4-re), pláne ha abban is lesz egy kifinomultabb, felturbózott, frissítésekkel bővített Online, ami a GTA Online sikerei után szerintem garantált. Szóval szerintem az RDR2-hype bőségesen át fog húzódni a jövő évre is, és mivel a Rockstar nem szeret egymáshoz viszonylag közeli időpontokban kiadni új játékot, ezért szerintem az új GTA bőven átcsúszik majd 2019-re. De bánja a ****om ha nem lesz egy darabig új GTA, csak az RDR2-őt ne basszák el könyörgöm!!!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 18. 21:46

Nyilván több év még egy új GTA. Ha észrevetted, azért van 4-5 év a "nagyobb" részek megjelenése között. Ami kell is... Az RDR2 miatt a dolog különösen elcsúszik majd...Személyes véleményként azt mondanám, hogy leghamarabb 2020-ra jöhet(ne) új GTA, de ezt majd eldöntik ők. Függ attól is, hogy az adott évben milyen más nagy játékok jelennek meg, és -ami a legfontosabb- ők milyen ütemben haladnak.

Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy az V-ből mit hagynak meg. Mivel sokat kockáztattak az új résszel (aránylag sok az innováció benne), így szerintem tisztában voltak vele, hogy akadnak olyan dolgok majd, amit a következő részben már jobb, ha kihagynak. Az viszont érdekes lehet, hogy számukra mik ezek. Viszont erre még várni kell néhány évet.. Mindenesetre, -személy szerint- ezt a több karakteres dolgot remélem elfelejtik. Oké, hogy ők a R* Games, de ez a szekér (szerintem) nekik sem jött be. :D Az V is jobb lett volna, ha inkább megcsinálnak egy fő story-t, 2 DLC-vel, mint egy maszlag story-t, amiben egyszerre 3 protagonista van. A IV is erősen játszhatatlan lett volna, ha ezt a 3 egymást sehonnan nem ismerő embert valahogy összepaterolják egy bagázsba. Persze ez nyilván magánvélemény. Sok olyan ember van, akinek meg pont emiatt sokkal jobb az V, mint az összes többi rész. Aki azért szeretne kicsit "azonosulni" a karakterrel, netalántán egy kis jellemfejlődést is szeretne látni (itt megint nem szeretnék mutogatni egy elődre.. köhmgtaivköhm..) annak 3 karakter csak úgy "magában" nem elég. :D

Így a következő résztől a legalapvetőbb elvárásom, hogy csak 1 főszereplője legyen! Az viszont legyen kidolgozva normálisan, ne csak oda legyen hányva. A story-tól is többet várok. Azért a piacvezető játékok sztorijai kb. olyan minőségűek, hogy azokból könyvet lehetne írni/filmet forgatni, és bestseller lenne. Ehhez képest hol a GTA? Az egy dolog, hogy az open-world-ös "gyilkoljunklemindenkit" c. játékkategóriában messze a császárok császára, de vannak olyan alapvető dolgok, amelyek még az V-ben is aránylag primitívnek számítanak. (pl AI?!)

Amiben jók, azon ne változtassanak, amiben meg nem tökéletesek, arra remélem fektetnek egy kis hangsúlyt a kövi részben.


Most, hogy összeszidtam a játékot, megyek is GTA-zni. :lol:

Vicc volt, majd máskor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 18. 22:46

Én is remélem, hogy ezt a több karakteres dolgot elfelejtik. A GTA IV-ben sokkal jobb volt, hogy külön részekben voltak a karakterek. Sokkal jobban tudtam velük azonosulni. Hiába egyeznek sokmindenben (város, zene, stb) mégis mind a 3 résznek más az atmoszférája. A GTA V meg, ahogy te is mondtad egy massza. Meg sokszor erőltetett is ez a váltogatos cucc. Meg szerintem a karakterek is gyengék. Trevornak van egy két vicces pillanata, de amúgy elég erőltetett karakter.
Gyenge napok vannak...

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 18. 23:03

Bevallom, nekem tetszett ez a 3 karakteres megoldás a GTA V-ben. Elsőnek nagyon tetszett, de most már három és fél év után eléggé unalmas lett nekem. Talán azért, mert háromszor megcsináltam 100%-osan a sztorit, vagy nem tudom. Az tény, hogy engem nem igazán zavart a 3 főszereplő. Azt se bánnám, ha a GTA VI-ban is 3 karaktert kell majd irányítanunk. Amúgy ilyenkor kíváncsi vagyok, hogy vajon az RDR 2-nél is több karaktert lehet-e majd irányítani. Mi van akkor, ha ott is több főszereplő lesz, mint a GTA V-ben? Elgondolkodtató, nem? :D

Egyébként szerintetek van rá esély, hogy az RDR 2 után kapni fogunk egy új GTA-t? Mi van akkor, ha mondjuk az RDR 2 után egy új Max Payne-t, Bullyt vagy L.A. Noire-t fogunk kapni, és a GTA VI megjelenése a 2020-as években fog bekövetkezni? Nagy rá az esély, hogy a GTA VI-tal már a következő generációs konzolokon fogunk játszani, PS5 és Xbox Two (?). Vagy ha mégis az RDR 2 után fog jönni a következő GTA, akkor ugyanazt megcsinálják, mint a GTA V esetében. Tehát kiadnak egy béna és lebutított változatot PS4-re és Xbox One-ra, egy-két évvel később pedig kiadnak egy sokkal jobb változatot PS5-re és Xbox Two-ra. Ti erről mit gondoltok? Csak azért kérdezem ezt, mert több mint valószínű, hogy 2020-ban már új konzolok fognak jönni, tekintve, hogy 7-8 évente van a váltás.

Ezen kívül én úgy gondolom, hogy az RDR 2 után még nem fogunk kapni új GTA-t. Szerintem egy új Max Payne-t fogunk kapni, vagy az Agent játékot, amit 2009 óta várunk már. Túl korainak gondolom, hogy az RDR 2 után egy újabb GTA jöjjön. Ezt azért gondolom így, mert a GTA IV után megjelent az RDR 1, az L.A Noire és a Max Payne 3. És ha ezt figyelembe vesszük, akkor legalább kettő-három játéknak meg kéne még jelennie, hogy utána esedékes legyen egy következő GTA. Érdekes, ugye? :P
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 19. 08:20

De akkor évente jöttek ki a játékok. Most meg 3 évig lófasz se volt. Az RDR után már egy GTA fog jönni. Így majd érdemes lesz figyelni a kommentek 1-2 év múlva az RDR-es tartalmaknál. (Lásd: Max Payne 3.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 09:02

Rockstar69 írta:Én is remélem, hogy ezt a több karakteres dolgot elfelejtik..... Meg sokszor erőltetett is ez a váltogatós cucc. Meg szerintem a karakterek is gyengék. Trevornak van egy két vicces pillanata, de amúgy elég erőltetett karakter.
Úgy örülök, hogy benned mindig lelki társra találok. :D Egyetértek. Trevor-t még el tudnám képzelni egyedüli főszereplőnek, de amekkora őrült, semmi értelme nem lenne annak a story-nak, amit vele kellene játszani. (igazából a játékban sincs. Megölsz mindenkit, aki az útjába kerül [R.I.P. Johnny. :( ] meg besegítesz a haveroknak kirabolni néhány helyet, mint régen... )
A másik két karakter meg csak szimplán (hogy is mondják az angolok?) "boring as sh*t"? Hát...igen, az...

NikitaDragovich írta:. Azt se bánnám, ha a GTA VI-ban is 3 karaktert kell majd irányítanunk.

Egyébként szerintetek van rá esély, hogy az RDR 2 után kapni fogunk egy új GTA-t? Mi van akkor, ha mondjuk az RDR 2 után egy új Max Payne-t, Bullyt vagy L.A. Noire-t fogunk kapni, és a GTA VI megjelenése a 2020-as években fog bekövetkezni? Nagy rá az esély, hogy a GTA VI-tal már a következő generációs konzolokon fogunk játszani, PS5 és Xbox Two (?). Vagy ha mégis az RDR 2 után fog jönni a következő GTA, akkor ugyanazt megcsinálják, mint a GTA V esetében. Tehát kiadnak egy béna és lebutított változatot PS4-re és Xbox One-ra, egy-két évvel később pedig kiadnak egy sokkal jobb változatot PS5-re és Xbox Two-ra. Ti erről mit gondoltok? Csak azért kérdezem ezt, mert több mint valószínű, hogy 2020-ban már új konzolok fognak jönni, tekintve, hogy 7-8 évente van a váltás.

Ezen kívül én úgy gondolom, hogy az RDR 2 után még nem fogunk kapni új GTA-t. Szerintem egy új Max Payne-t fogunk kapni, vagy az Agent játékot, amit 2009 óta várunk már. Túl korainak gondolom, hogy az RDR 2 után egy újabb GTA jöjjön. Ezt azért gondolom így, mert a GTA IV után megjelent az RDR 1, az L.A Noire és a Max Payne 3. És ha ezt figyelembe vesszük, akkor legalább kettő-három játéknak meg kéne még jelennie, hogy utána esedékes legyen egy következő GTA. Érdekes, ugye? :P
1. Remélem nem lesz. A több karakterrel csökken a story minősége, nem tudsz úgy belemélyedni a karakterekbe. Sekélyes lesz az egész. Van, akinek ez tetszik (mint pl neked).. meg nagyon sokaknak. Ma pl youtube-n szócsatába elegyedtem egy gyerekkel, aki igenis kikérte magának, hogy mi az, hogy nekem a GTA V "nem tetszik". :D A többkarakteres megoldásban vannak sokkal nagyobb lehetőségek annál, mint ahogy azt itt láthattuk. 3 teljesen különböző egyeddel akarták a single-t változatosabbá tenni, de ennek inkább az ellenkezője sült el. Talán jobb lett volna kicsit hasonló körökből válogatni teljesen más beállítottságú személyeket....de még akkor is azt mondom, az egy karakter jobb. Őszintén szólva: Nekik is egyszerűbb dolguk van vele. Egy főszereplőre könnyebb story-t kreálni, mint 2-3-4-re. Meg is látszott az V-n ez.

2. Az RDR2 után 1000% hogy GTA fog jönni... és nem fog olyan soká érkezni, hogy csak PS5-re jöjjön.. :D Mert az is még van vagy 5-6 év. :D Nem fognak egy másik kisebb játékukra fókuszálni azalatt. Logikátlan lenne. Egyes részek megjelenésénél mindig van néhány év szélcsend (esetleg addig dolgoznak egy másik részen), majd visszatérnek ahhoz, amihez a legjobban értenek: A GTA-hoz. Ez tuti, hogy így lesz most is. Ebből van a legtöbb pénz, és mi rajongók is a GTA-t várjuk legjobban. Ezt tudják ők is, így biztosan úgy vannak "benaptárazva", hogy egy "nem GTA" után már egy GTA következik. (de egyébként ha nyomon követed, hogy kronológikusan milyen játékokon dolgoztak, sokszor érvényesül ez a papírforma) Tehát amint befejezték az RDR2-t, áttérnek a következő GTA készítésére, és kezdik majd folyamatosan kiszivárogtatni az infókat az új részről.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 19. 16:14

Most, hogy mondjátok, igazatok van. :D Meggyőztetek. Most már én is úgy gondolom, hogy az RDR 2 után valóban jönni fog egy új GTA-rész. És valóban az is igaz, hogy nem volt jó a többszereplős megoldás a GTA V-ben. Belegondoltam, és tényleg nagyon rossz lett! Nem igazán tudtuk megismerni a főszereplőket, mert a sztori nagyon rövid volt. Remélem, a GTA VI-ban egy sokkal jobb történetet fognak összedobni, és ha ott is három főszereplő lesz, akkor ajánlom nekik, hogy úgy oldják ezt meg, hogy meg tudjuk ismerni a főszereplőket. Ha sokkal több küldetés lett volna a GTA V-ben, akkor mindenképpen jobban meg tudtuk volna ismeri a főszereplőket. Na mindegy.

Egyébként szerintetek a GTA Online-t folytatni fogják? Ha kijön az RDR 2 után az új GTA, akkor csinálnak hozzá egy GTA Online 2-t? Ha mégis csinálnak folytatást az Online-nak, akkor remélem, az nem a sztori rovására fog majd menni, mint a GTA V-nél!
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 16:26

NikitaDragovich írta: Egyébként szerintetek a GTA Online-t folytatni fogják? Ha kijön az új GTA, akkor csinálnak hozzá egy GTA Online 2-t? Ha mégis csinálnak folytatást az Online-nak, akkor remélem, az nem a sztori rovására fog majd menni, mint a GTA V-nél!

Biztos, hogy folytatni fogják, mert nagyon nagy benne a potenciál, amit kár lenne veszni hagyni.
Az, hogy a single és a multi mennyire lesz "összhangban", azt viszont nehéz megsaccolni. Valószínűleg a multi lesz fölényben (mint, ahogy most is), de a story attól még lehet jóval ütősebb -hála Istennek/szerencsére. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 19. 16:29

Szerintem a GTA VI-hoz sem lesznek sztoris DLC-k, csak Online-os frissítések. De ha jó lesz a sztori mód a GTA VI-ban, akkor nem fog igazán zavarni a sztori mód DLC hiánya.
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 01. 19. 16:30

Ezt nehéz megmondani. Még elválik. Én a DLC-ket jobban preferálom, a R* lehet, hogy nem. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 01. 19. 21:50

Biztos folytatják az Online-t. Csak arra leszek kíváncsi, hogy hogyan kapcsolják össze a mostani az újjal.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 01. 19. 22:22

A három karakteres megoldás számomra semleges dolog. Nem fogom hiányolni az új részben, ha kihagyják, viszont nem is fogom kitépni a hajamat, ha ismét benne lesz. Szerintem egész jól oldották meg az V-ben, annak ellenére, hogy egyáltalán nem adott olyan pluszt a játékhoz, amitől igazán komoly és létfontosságú innovációnak lehetett volna nevezni. Nekem inkább az a kívánságom, hogy a nagy területet jobban használják ki, mint az V-ben. Szerintem amúgy a sztori nem a 3 karakter miatt lett egy összefolyt keverék. Én még mindig amondó vagyok, hogy az Online vitte el a GTAV sztoriját. Simán lehetett volna egy GTAIV szintű sztorit is összehozni jóval több főküldetéssel ezzel a három karakteres megvalósítással, ha nem a b*zi multiplayeres faszságon járt volna az eszük már a legelejétől fogva.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Jövőbeli epizódok

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 01. 21. 11:06

Rockstar69 írta:Biztos folytatják az Online-t. Csak arra leszek kíváncsi, hogy hogyan kapcsolják össze a mostani az újjal.
Erre én is kíváncsi leszek. Amúgy szerintem ezt úgy fogják majd megoldani, hogy a GTA V-ös Online-t át lehet majd importálni a GTA VI-os Online-ba, így megmaradnak a karaktereink, a ruháink, a járműveink, a fegyvereink, meg a többi dolog. Annyi lesz csak a különbség, hogy repülővel átmegyünk majd egy másik városba (Vice City?). Mindenesetre kíváncsi leszek rá. :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Válasz küldése