God Of War Franchise

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 03. 17. 17:36

Sziasztok!

Már régóta szerettem volna megnyitni ezt a topicot, csak eddig nem igazán akartam, mert feleslegesnek tartottam. Ha szerintetek meg az adminok szerint is az, akkor úgyis ki lesz törölve a közeljövőben, de ha van igény a topicra, akkor örömmel látok minden hozzászólót. :D

Észrevettem, hogy a Fórumon még nem volt ilyen topic és mivel már a legtöbb igazán jelentős Sony/PS exkluzív játéknak van már saját témája, így gondoltam Kratos is megérdemel egy saját témát. Szóval, ebben a témában beszélgethettek a God Of War Franchise-ról, mesélhettek esetleges tapasztalataitokról, valamint spekulálhattok az első PS4-es közelgő God Of War részről is. :)

Itt a tavaly nyáron bemutatott gameplay előzetes. Látható, hogy sokat változtattak, hiszen már a játékos mozgatja a kamerát, és a játék is hátulnézetes lett a fix kameranézet helyett. Nektek hogy tetszik? :)

"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 03. 17. 18:50

Az első részt kijátszottam. Nagyon tetszett. Alapból is vonz a görög mitológia, ha pedig játékot csinálnak belőle, az már annyira rossz nem is lehet. Tehát nagyon jó sorozat.. Még asszem játszottam a 2-vel, meg az Ascencion demójával. Persze, tetszett mind. Mondjuk a széria most már kezd lerágott csont lenni, ennyi rész után.. Nem rossz, csak már tuti nem olyan, mint anno az első részek voltak. Amikor már mindennek az ura vagy, afölött már mi van? :D Nem is értem a dolgot..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 03. 18. 11:40

Az első három rész egyértelműen zseniális volt, fantasztikus trilógiát alkotott velük a Santa Monica. A 3-mat már másodjára tolom ki, és szerintem még jó párszor nekiesek mert kicsit sem unalmas. :D Sőt, épp ellenkezőleg. Hiába ismerem majdnem minden aspektusát meg részét, egyszerűen nem tudom megunni, óriási játék. Egy kentaur kibelezése, egy kiméra kinyírása vagy épp a titánok vagy istenek legyőzése, vagyis inkább lemészárlása sokadik alkalommal is mosolyt csal az arcomra, mert annyira jól lett megoldva. Én amúgy az első három résszel meg a Chains Of Olympus-szal játszottam anno a PS2-őn. A rövidsége ellenére a 3 tetszett a legjobban, de a többi is fantasztikus volt. Mondjuk a Chains Of Olympus nagyon rövid volt, asszem két nap alatt megvoltam vele. Az Ascension meg a Ghost Of Sparta sajnos kimaradt, de elvileg az Ascension már nem lett annyira jó. Haverom az egyik legnagyobb GOW fan, és ő mondta, hogy az Ascension szar lett. Az új részre kíváncsi vagyok, szerintem jó is lehet, mert ugye a "mindennek az ura vagy" dolog csak a görög mitológiára vonatkozik, Kratos meg északra utazik, ahol elvileg a viking/germán/skandináv mitológia teremtényeivel száll majd szembe, akik fölött még nem uralkodik. :D Úgyhogy ez azért más lesz, mint a görög mitológia, mert ugyan az Olümposzt már meghódította, de a Valhalla világa még nincs az irányítása alatt. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle, bár a múltkor néztem egy videót, amiben arról beszéltek, milyen újításokra kell számítani és megemlítették, hogy elvileg a Santa Monica egyik alapembere elhagyta a stúdiót, aki az összes korábbi GOW-ért felelt, és más vette át a csapat felett az irányítást. Szóval van benne kockázat is, de új lehetőségek is egyaránt. Remélem azért jó lesz és megéri majd megvenni, bár arra azért teljes mértékben fel vagyok készülve, hogy az Ascension-höz hasonlóan ez sem fogja tudni megdönteni a trilógia és főként a harmadik rész uralmát.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 13. 19:31

Ez komolyan néz ki! Bár azért kicsit túl witcheres lett a harcrendszer. :( Mindegy, összességében jónak tűnik a játék. Mondjuk ez már nem egy az egyben a régi, megszokott, klasszikus God Of War, de reméljük, hogy jó lesz. :)

"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 06. 13. 20:03

Nagyon menőn néz ki! :cool:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 06. 14. 21:13

Egyetértek! :D Bár tartok tőle, hogy a hátsó kamerát sokáig szokni kell majd. Ha belegondolsz, hogy ez az első God Of War, amiben nem a megszokott, rögzített, önműködő kamera van beleépítve, akkor bizony elgondolkozik az ember azon, hogyan fogja ez befolyásolni a játékmenetet. Biztosan jól megoldják majd, ahogyan a videókon is látszik, de az is biztos, hogy a sorozat régi motorosainak bizony nem lesz elsőre túl könnyű az átállás. De mindegy, jövő év eleje még azért odébb van, addig meg lesz legalább egy AC Origins meg Battlefront 2 amivel lehet majd játszani, és így jövő tavasszal teljes erőbedobással lehet majd nekirontani az északi mitológia teremtményeinek. :cool:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 08. 22:41

Sziasztok! :)

Elvileg idén tavasszal végre megnézhetjük, milyen az első PS4-es God Of War! Az IGN ma tett közzé egy riportot a játék egyik fejlesztőjével, aki válaszolt pár érdekes - és kevésbé érdekes - kérdésre az új GOW kapcsán. Konkrét megjelenési dátumot sajnos nem árult el, de szerencsére azt sem jelentette be, hogy csúsztatnák a játékot, tehát a korábbi ígéretekhez híven Kratos most tavasszal tér vissza. Néhány pletyka szerint a megjelenési dátum március 22., de ez nem hivatalos, így érdemes fenntartásokkal kezelni. Eddig viszont szerencsére nincs jele csúsztatásnak. :)

És itt az interjú, amiből kiderül néhány jó - és kevésbé jó - újítás a 2018-as God Of War-ból: http://hu.ign.com/god-of-war-4-1/32934/ ... pcsolatban
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 01. 26. 01:06

Április 20! Nagyon várlak! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 03. 24. 11:40

Mit szóltok az új játékmenethez? :)





Nekem elsőre kissé szokatlannak tűnik az előző részekhez képest, de szerintem fasza lesz nagyon. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 04. 27. 20:34

dani.szentgali írta:
Hát igen, így valóban nem éri meg. :D Viszont így szerintem eléggé sokára fogod csak tudni kipróbálni, mert szerintem egy ekkora játék, ami már egy hét alatt nagyon komoly eredményeket ért el és nem sűrűn jelennek meg új részei, nem fog egyhamar a leárazás áldozatává válni.

gow nem megy le 10k alá sztem karácsonyig
Hát engem ez nem igazán zavar. :D

Igen, szerintem sem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 07. 13. 16:28

Amint azt néhányan már tudjátok, pár napja kiplatináztam a God Of War-t. Két hónapba telt a művelet úgy, hogy azért nem éjt nappallá téve toltam, mert nyilván voltak más dolgaim is, de összességében elmondhatom, hogy megérte. A játék egyszerűen zseniális, minden tekintetben. Nagyon élveztem az egésznek a kiplatinázását, nem untam meg és nem idegesítettem fel magam egy percig sem (pedig a valkűrökkel, és főként a valkűrkirálynővel elég sokat szenvedtem, sokszor kellett újrapróbálkoznom, míg sikerült megölnöm). Továbbra is csak ajánlani tudom a játékot mindenkinek, aki még nem szerezte be és nem játszott vele, mert komolyan megéri. Nagyszerű élményt nyújt, mind a sztori, mind a sztori utáni tartalmaival. Szívem szerint nyaralás után újra végigtolnám a történetét, csak most már úgy vagyok vele, hogy sikerült magamnak elég jó és erős felszerelést összeszednem a játékban és mivel már a megjelenés előtt lehetett pletykákat hallani arról, hogy kap a játék new game plus módot, így most, a 100%-os végigjátszás után már inkább megvárom, hogy végre frissítésben kiadják az új módot, hogy a meglévő felszerelésemmel játszhassam ki újra a játékot. Akinek esetleg nem teljesen világos a new game plus mód, annak leírom, hogy úgy kell elképzelnie, hogy nagyjából ugyanolyan, mint egy szimpla újrajátszás, annyi különbséggel, hogy az összegyűjtött, felfejlesztett felszereléseid és elért képességeid a legutolsó mentésedből megmaradnak, kvázi teljesen maxra fejlesztett karakterrel és eszközökkel/fegyverekkel meg képességekkel kezdheted újra a történetet, ami számomra egy új élmény és nem szeretném, ha kimaradna, szóval megvárom azt a rég beígért frissítést. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 09. 12. 21:08

Én egy kedves ismerősömet szeretném meglepni a játékkal, így karácsonyra jó lenne beszerezni. Nem tudom, mennyire megy majd le az ára.. Ha 10 körül meg tudnám venni (amit kétlek, de meglátjuk), akkor januárban tudnánk tolni. ^^ Nagy álma, hogy kijátszhassa... és persze én is szeretem a sorozatot, de inkább miatta szerezném be. Szerintem bratyómmal közösen beáldozunk rá. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 09. 16. 11:13

Luszie írta:
2018. 09. 12. 21:08
Én egy kedves ismerősömet szeretném meglepni a játékkal, így karácsonyra jó lenne beszerezni. Nem tudom, mennyire megy majd le az ára.. Ha 10 körül meg tudnám venni (amit kétlek, de meglátjuk), akkor januárban tudnánk tolni. ^^ Nagy álma, hogy kijátszhassa... és persze én is szeretem a sorozatot, de inkább miatta szerezném be. Szerintem bratyómmal közösen beáldozunk rá. :)
Szerintem nem fog 10 alá lemenni az ára még egy komolyabb karácsonyi leárazás keretein belül sem, de abban reménykedhetsz, hogy azért egy 12-13k-nál nem kell többet fizetned érte, arra talán van esély. Nem csodálom, hogy nagy álma ez a játék és a végigjátszása, mert tényleg kihagyhatatlan, ahogy egyébként a legtöbb PS4 exkluzív játék is. Plusz nekem ez volt az első játékom, amit 100%-ra kijátszottam és ki is platináztam, pedig én általában egyáltalán nem vagyok ennyire maximalista a játékok végigjátszásában, szóval ez is sokat elárul arról, milyen fantasztikus játék lett a GOW. Szerintem, ha a bátyád is besegít kicsit, megúszhatod kb. 6k-ból, annyit pedig bőven megér ez a játék, pláne úgy, ha az ismerősöddel együtt tolnátok végig. ;) Szóval továbbra is csak ajánlani tudom, főleg úgy, hogy semmilyen DLC/mikrotranzakció/fizetős tartalom nincs ehhez a játékhoz, hanem helyette a régi időket megidézve egy teljes, egész, kész, végleges játékot kapunk a pénzünkért, nem húznak le további tartalmakkal, amiket amúgy az alapjátékból vágtak ki vagy ilyesmi. Jó, ez nem teljesen igaz, mert frissítések formájában vannak új páncélok meg egy-két új dolog, de ezek mindenféle webáruházban való keresgélés meg külön letöltés vagy fizetés nélkül, automatikus frissítések képében kerültek bele a játékba, szóval szinte észre sem lehet őket venni. De nem fosom tovább a szót, majd ha megveszed a játékot és a barátoddal elkezditek tolni, majd meglátod mennyire király. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2018. 10. 13. 18:38

Kép

Majdnem 1 évvel később bár, de meglett! :D
Csütörtökön izzítom is be a gépet. :cool:
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: God Of War Franchise

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2018. 10. 14. 11:16

Gratulálok hozzá, örülök, hogy végül is rászántad magad és a magas ár ellenére beruháztál rá. :D Jó játékot kívánok hozzá, szerintem nem fogsz csalódni, mert ahogy azt már jó pár korábbi nyáladzásomban megírtam, tényleg egy kihagyhatatlan, zseniális játék lett. :D

Amúgy hogyhogy csak csütörtökön játszol vele? Akkor adod oda az ismerősödnek, mert végül ez a neki vásárolt/ajándékozott játék, vagy magadnak meg a bátyádnak vetted meg? Bocs, ha kicsit tolakodó vagyok, csak furdal a kíváncsiság. :D :lol:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése