GTA Budapesten

A sorozatot általánosságban érintő témák helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 03. 15. 11:48

Ebből a hozzászólásból én sem értettem túl sok mindent...
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2017. 04. 16. 16:11

Khetten Budhapesten
Amúgy én nem nagyon reménykednék, és nem is szeretnék ilyesmit. :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 16. 17:10

Szerintem is hülyeség lenne egy budapesti GTA. Persze poén lenne, főleg ha valamilyen szinten az én utcámat meg házamat is lemodelleznék, meg jópofa lenne, de azért legyünk őszinték: szinte semmi esély nincs rá, hogy Budapesten játszódjon egy GTA, meg ha valamilyen csoda folytán szerény kis fővárosunkat mégis kiválasztaná a R* egy GTA helyszínéül, nem igazán tudnának belőle normális történetet kihozni (szerintem).
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 16. 17:56

Sok esetben azért játszódnak Amerikában a GTA részek (többnyire), mert az amerikaiak nagyon jól tűrik a negatív kritikát... :D Belőlük lehet olyan értelemben hülyét csinálni, hogy relatíve kicsi perpatvar lesz belőle, vagy ha lesz is, tök más dolog miatt. Ha egy európai ország lenne a helyszín (Franciao., Mo., akármi más..), akkor az ottani kultúráról és emberekről kell görbe türköt állítani.. (Persze, nem is azt mondom, hogy a GTA világa leképezi az átlag amerikait, szimplán csak arra célzok ezzel, hogy ők sok mindent lenyelnek.) Ez e fajta dolog pedig nem hiszem, hogy jól sülne el. Plusz nyilván a saját környezetüket sokkal inkább ismerik. Lehet, hogy egy európai ihletésű játékba beleraknának néhány olyan poént, easter egg-et, ami a készítőknek vicces, nálunk meg felháborodást váltana ki.
Az meg persze megint csak eléggé evidens, hogy hozzájuk térben is az van a legközelebb. Bár a R*-nak világszerte vannak telephelyei, szerintem így is az amerikai helyszínek "megtervezése" jár a legkevesebb költséggel (és energiával.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 16. 20:24

Ez is egy szépen levezetett, ésszerű teória. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 16. 20:56

Luszie írta:Sok esetben azért játszódnak Amerikában a GTA részek (többnyire), mert az amerikaiak nagyon jól tűrik a negatív kritikát... :D Belőlük lehet olyan értelemben hülyét csinálni, hogy relatíve kicsi perpatvar lesz belőle, vagy ha lesz is, tök más dolog miatt. Ha egy európai ország lenne a helyszín (Franciao., Mo., akármi más..), akkor az ottani kultúráról és emberekről kell görbe türköt állítani.. (Persze, nem is azt mondom, hogy a GTA világa leképezi az átlag amerikait, szimplán csak arra célzok ezzel, hogy ők sok mindent lenyelnek.) Ez e fajta dolog pedig nem hiszem, hogy jól sülne el. Plusz nyilván a saját környezetüket sokkal inkább ismerik. Lehet, hogy egy európai ihletésű játékba beleraknának néhány olyan poént, easter egg-et, ami a készítőknek vicces, nálunk meg felháborodást váltana ki.
Az meg persze megint csak eléggé evidens, hogy hozzájuk térben is az van a legközelebb. Bár a R*-nak világszerte vannak telephelyei, szerintem így is az amerikai helyszínek "megtervezése" jár a legkevesebb költséggel (és energiával.)
A Rockstar North (ahol a GTA-t fejlesztik), Skóciában van. Egyébként nem a kritika tűrés a lényeg, hanem hogy amerikát mindenki ismeri. Pl lehetne a csigaevők elé görbe türköt tartani, de kb senki nem értené, így nem igazán lenne poén.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: GTA Budapesten

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 17. 17:28

Valóban, ez (is) jogos.
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése