OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 19. 18:25

A mocsok oltalmazója írta:
Amúgy nézzétek meg az új motivációs videómat. Így érettségi előtt sokat segíthet.
Kösz szépen a biztatást! ;) :P :lol: :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2017. 04. 19. 18:55

NikitaDragovich írta:
A mocsok oltalmazója írta:
Amúgy nézzétek meg az új motivációs videómat. Így érettségi előtt sokat segíthet.
Megnéztem a videódat. Nem gondoltam volna, hogy így nézel ki. :P :D
Mi volt az elképzelésed?
je

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2017. 04. 19. 19:06

Már csak a háttérzene miatt is ment a like. :) Legalább van még valaki aki hallgat Kendrick Lamart. Am jót nevettem a vidin. :D
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2017. 04. 19. 20:07

A mocsok oltalmazója írta:
Mi volt az elképzelésed?
Nem tudom, de nem így képzeltelek el. :P :lol:
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 21. 17:56

Rockstar69 írta:7/10

Ma meglett a B kategóriás forgalmi vizsga. Azért csak 7, mert elidegeskedtem, ezért szarul kezeltem a kuplungot, szóval lett 5 hibapontom.
Te "szegény". :D Nekem 9 lett, viszont akár meg is buktathatott volna. Az idegeskedés miatt én is többet vétettem, mint általában.. Viszont jóval kevesebbet, mint amire számítottam volna. Legalábbis meglett elsőre.
Ha szabad kérdezni: Végül mennyinél állt meg a jogsi? Vagy még nem fejezted be?
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 21. 19:11

KRESZ tanfolyam - 15 000 Ft (erre elvileg volt diák kedvezmény)
Orvosi vizsgálat - 7000 Ft (a pontos összegre nem emlékszem)
KRESZ vizsga - 4600 Ft
Vezetési órák - 101 000 Ft (ez úgy jött ki, hogy első 6 órát még decemberben vezettem, amikor még 3000 forint volt egy óra, aztán januárban felemelték 3500 forintra, illetve ez 30 órát foglal magában, mert szerencsére nem kellett plusz órákat venni, meg rendesen volt az oktatóm, mert tényleg vezetéssel töltöttük ezt az időt, nem ment a bankba ügyet intézni meg ilyenek)
Forgalmi vizsga - 11 000 Ft

Szóval eddig összesen 138 600 Ft, de hátra van még az egészségügyi, ami tanfolyammal, vizsgával együtt biztos benne lesz egy tizesben. Meg nem kalkuláltam bele, hogy 70k-ért szemüveget kellett csináltatni, hogy vezethessek. :D
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 22. 09:24

Te jó ég! Akkor nagyon olcsón megúsztad.. Sokon múlik az, hogy mennyibe kerülnek az órák. Itthon Félegyházán (ami egy szar kisváros jelzem) 4k felett van egy óra (nem tudom mire fel + a forgalmi alapból is Kecsón van)... Szegeden 3500 körül van most, én itt csináltam.

Az elsősegély olyan 14-15k lesz. Mindkét rész olyan 7k-ba kerül. Akkor 150-ből kihoztad. Az nagyon jó. Ha nem vesszük bele, hogy engem elsőnek meghúztak elsősegélyen, akkor az enyém is ennyiből kijött (volna) :D

Na várjunk csak.
Kiváncsiságból nekem megnézem, mi mennyi volt.
30 órát kifizettem előre, akkor még 3590 volt egy óra. + a forgalmi: 107700 + 11000
azonban kicsit szerencsétlenül adódtak a körülmények (még nyár előtt le akartam volna forgalmizni, de az nem jött össze, mert az oktató elfoglalt volt, szóval átcsúszott őszre. Így viszont plusz órákat kellett venni (mert messze lakok Szegedtől, így nyáron nem vezettem). Igen ám, de addigra 3690 lett egy óra. :D ) Szóval akkor még fizettem 5 órát, az 18450, meg kétszer voltunk autópályán (hogy azért legyen olyan is), annak volt különbözete, az 5240.
kresz vizsgadíj: 4600
kresz tanfolyam: 9900
orvosi alkalmassági: 3000
amikor csak elsősegély vizsgára mentem el, de tanfolyamra nem, és meghúztak :D - 6850 (félreértés ne essék, tudtam én mindent amit kell, de a vizsgabiztos ezt a "tanfolyamra nem járást" nem favorizálta. :D )
Arról már nincs meg a nyugta, de az elsősegély tanfolyammal együtt kb. kétszer ennyi. Szóval legyen 14000

Nekem itt állt meg.
Ez így durván kb. 181k. De szerintem szegedi viszonylatba ezt ennél sokkal olcsóbban nem lehet megúszni. (Jó én magamnak ezt egy 20-assal olcsóbban is ki tudtam volna hozni a bukás miatt, meg persze az a +5 óra megint egy 20-as. Bár a körülményekre való tekintettel az indokolt volt.)...de végülis már lényegtelen, alakulhatott akkor sokkal drágábban is. Van ismerősöm, aki 300-ból jogsizott le, ahhoz képest ez teljesen jó. :D


Ui: Nem tudom, miért írtam le ennyire részletesen.. :D Kicsit nosztalgiáztam. A forgalmis papírom a legviccesebb. Odaadták ajándékba a másolatát. (Bár szerintem ezt mindenkinél megteszik.)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 22. 12:37

A jogsiszerzés amúgy egy undorító lehúzás. Az országban mindenhol nagyon húzósak az árak. Persze értem én, hogy az autósiskolák is pénzből élnek, de akkor is rohadt drága. :D Én már nem emlékszem, mennyibe fájt összesen a jogsim, de az enyém nagyjából 140-150k lehetett. Mondjuk én szerencsére nem buktam meg semmiből (a KRESZ vizsgámon mindössze 3 hibapontom lett, az egészségügyis faszinak meg pont aznap volt a szülinapja, a portás minden vizsgázónak elárulta, így mindenki úgy ment be vizsgázni, hogy felköszöntötte a doktor urat, meg amúgy is jó napja volt, tudtam is az anyagot, úgyhogy nem volt gond, nulla hibaponttal mentem át). A forgalmi kicsit neccesebb volt talán, mert nehezebben ment a vezetés eleinte, mint hittem, meg oktatóm is látta, hogy a 30 óra nem lesz elég, így nekem összesen 50 órára volt szükség a forgalmihoz. Szerencsére elsőre meglett. Konkrétan nem mondták meg, hogy hány hibapontom lett a végén összesen, csak annyit mondott a vizsgabiztos, hogy jól vezettem, de "túl sok felé figyeltem", és így nem tűntem annyira magabiztosnak. :D Vagy valami ilyesmi. XD Szóval egyrészt felkészült is voltam, másrészt meg szerencsém is volt az egész jogsizásnál, mert viszonylag olcsón úsztam meg, plusz minden elsőre meglett. Fosok is amiatt, hogy a nagy szerencsém most az érettséginél elhagy, és nekem is meglesz az első "vizsgabukásom". :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 22. 13:44

Engem az döbbentett le, hogy mekkora különbségek vannak egyes térségek között az árakat illetően. Szolnok megyében is ilyen 2500 ft körül lehet órát venni, ami nagyon nem egy 3500-4000 ft. (pl. ugye Szeged átlag 3600-3700, Szombathelyen pl. 4000...) Én mielőtt elkezdtem volna a jogsit, azt hittem, mindenhol kb. egységes, csak Pesten drágább...de igazából az árak teljesen váltakozóak mindenhol. Érdekes...

áh, nem az érettségi lesz az, ahol megbuksz, nekem elhiheted.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2017. 04. 22. 15:39

Luszie: Én is megkaptam a papír másolatát. Kisebb falvakban, városokban gondolom azért magasabbak az árak, mert nincs nagy konkurencia. De így városok/megyék szintjén nem tudom mi lehet az oka.

Dani: Én se buktam még soha semmiből (még félévkor sem), de most én is aggódok a matek miatt. A 9 fős osztályból kb 2 ember vágja a matekot. A többieknek (köztük nekem is), már az első részben is komoly gondjaink akadnak. Ezzel most nem a tanárt akarom okolni, 2 év alatt nem olyan egyszerű megtanítani 4 évnyi anyagot, meg hát aki alapból hülye hozzá, azzal nem sok mindent tud kezdeni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 23. 16:26

:)

Valaki szeretne jönni pesti PlayIT-re, és PlayIT plus-ra? Van 2-2- eladó jegyem, féláron. Jelentkezni itt, vagy pm-ben lehet.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 23. 16:28

Hát igen. Én sem a tanárt hibáztatom, mert nekünk jó tanárunk van/volt. Csak az a gond, hogy az osztály nagy része hülye a matekhoz, a kisebbik fele aki meg tudná, az meg magasról leszarja, nem jár be órára meg nem tanulnak semmit.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 24. 14:04

A második Philips fejesem is meghalt (ez nem fél év, hanem 3 hónap után), így soha többet nem veszek ilyen márkát. :D Mindkét esetben visszaadták az árát, de ez azért nevetséges..
Beruháztam egy Sony-ra. Remélem nincs rajtam valami rossz ómen, és nem fog ez is tönkremenni. (rövid időn belül) Szobatársamnak az van..és már olyan régi, hogy foszladozik a két pamacs. :D Szerintem jó lesz..
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2017. 04. 24. 18:38

Neked szarok voltak a Philips fejeseid? :o Én tavaly decemberben (mikulásra) kaptam egy Philips bluetooth fejest, és azóta elég sokat használom, mégsem történt semmi baja. Mondjuk nem is sűrűn használom a házon kívül, de itthon rengeteget nyúzom és eddig nagyon elégedett vagyok vele. Szóval lehetséges, hogy rajtad valamiféle átok ül, mert nekem is ugyanolyan márkájú a fejesem, de egyelőre még kiválóan bírja. :D

Nekem amúgy pontosan ez a fejes van meg, a becsületes neve Philips SHB3060: https://images.philips.com/is/image/Phi ... $&wid=1250

Remélem megérte beruháznod a Sony-ra. Elég jó márka, azzal szerintem biztosan nem jártál rosszul. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2017. 04. 24. 20:05

Na jó, de ez bluetooth-os. Én is most majdnem rávettem magam, hogy olyat vegyek..annak biztos nem b*szódik el a jackdugó körüli része. (Ugyanis az első kettőnél megtört a kábel -.- Valahogy az a rész olyan gyengén van kialakítva náluk) Bluetooth-osnál meg nyilván nem fordulna elő ilyen. Viszont azért lehetnek problémák a hangminőséggel...meg igazából nekem felesleges a bluetooth-os fejes. de mi az érdekes? Az, hogy vész esetére van egy kis szar, tescoban vásárolt 2000 ft-os panasonic fülesem. Szarul szól, nincs benne basszus, nem is túl hangos...de ez működik. Normálisan össze van rakva. Hihetetlen. Bezzeg az a Philips fejes, ami 3-4x annyiba került, és sokkal strapabíróbbnak néz ki, nem bírta a kiképzést. Egyébként megjegyezném, hogy az első Philips fülesemnek egyszer még a pántja is szétjött, csak azt megcsináltam magamnak. :D Ilyenem volt elsőnek:
https://www.bestmarkt.hu/img/o/4dcf7414 ... a377d2.png
A lényeg nem látszódik rajta. Az a lényeg, hogy ahol középen elvékonyodik a pánt, ott a pánton volt 1-1 törésvonal. Az egyik oldalon nekem az szétcsúszott és kábelek kilógtak. -.- :D Visszapattintottam és ennyi volt. De ez is egy intő jel volt már. Egyébként két nagy előnye volt: 1, az hogy barna... 2, nem volt jobb-és baloldala. Tök mindegy, hogy vetted fel. :D Ezek miatt szerettem is.. Amikor tönkrement, ilyet akartam venni újra, de már nem gyártják.
A második fülesem az meg ilyen volt:
https://www.telekom.hu/shop/static-tkws ... 01_800.png
Lehet, hogy nem pont ez a típus, de ugyanígy nézett ki. Ez kb 2k-val drágább volt, mint a barna, de én a barnát jobban szerettem. Hangzásban kb ugyanaz a kettő, csak a barna jobban nézett ki (viszont emellé sérülékenyebb is volt) Plusz a barna javára írható még, hogy én kényelmesebbnek is találtam.
Most egy Sony-t vettem. Egészen pontosan egy ilyet:
https://edigital.hu/hifi-fejhallgato/so ... te-p418692

Megnéztem árukeresőn, csupa jót írnak róla. Szobatársamnak is már régóta megvan, szóval remélhetőleg nekem is beválik. Én napi több órát használom őket, szóval most már jó lenne találni egy normálisat. :D
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése